Leer Excel inzetten voor bedrijfseconomische analyses: ratioanalyse, kostprijsberekening, verschillenanalyse, capaciteits- en beslissingscalculaties.

Je trainer: Luis Samen 163 evaluaties, gemiddeld een 8,9. Bekijk de trainers
Je werkt dagelijks met financiële cijfers en wilt Excel slimmer gebruiken. In deze cursus combineer je bedrijfseconomische kennis met de krachtige functies van Excel, zodat je analyses sneller, scherper en overzichtelijker worden.
Als financieel professional verwerk je grote hoeveelheden data. Excel is daarbij je belangrijkste gereedschap, maar vaak benut je maar een klein deel van wat het programma kan. In deze training leer je hoe je Excel inzet voor bedrijfseconomische berekeningen en analyses, van kostprijs tot capaciteit.
Je werkt met praktische cases die aansluiten bij je dagelijkse werk. Denk aan het opstellen van een ondernemingsplan, het uitvoeren van een ratioanalyse en het maken van beslissingscalculaties. Je leert formules, functies en technieken die je direct toepast op je eigen cijfers.
Na afloop weet je hoe je financiële vraagstukken vertaalt naar overzichtelijke modellen in Excel. Je rapporteert helderder, rekent sneller en hebt meer grip op de cijfers achter de beslissingen.
Na de cursus zet je Excel doelgericht in voor bedrijfseconomische vraagstukken. Je voert ratioanalyses uit, berekent kostprijzen en maakt onderbouwde beslissingscalculaties. Je rapporteert overzichtelijk en bespaart tijd in je dagelijkse werk met cijfers.
Deze cursus is geschikt voor financieel medewerkers, controllers, bedrijfskundigen en analisten die regelmatig met cijfers en Excel werken. Je hebt al ervaring met Excel en wilt het programma effectiever inzetten voor financiële en bedrijfseconomische analyses.
Je werkt in een kleine groep onder begeleiding van een ervaren docent. Theorie en praktijk wisselen elkaar af, met veel ruimte voor eigen vragen en oefeningen op je eigen laptop. Je past de stof direct toe op herkenbare cases uit de financiële praktijk.
Je beschikt over basiskennis van Excel en hebt affiniteit met financiële cijfers en bedrijfseconomische begrippen.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Ik was erg tevreden met mijn cursus excel, en heb het geluk gehad om ook nog eens een vriendelijke en behulpzame trainer te hebben (Albert Keupink) die ik gerust aan anderen zou kunnen aanbevelen!”
“Ik zou deze cursus zeker aanbevelen. Het vergroot niet alleen je kennis in Excel, maar geeft je ook de 'tools' hoe je probleemoplossend hier mee aan de slag kan gaan. Ook sprak mij de persoonlijke manier van lesgeven van de trainer mij aan. Deze had vanuit eigen ervaringen tips voor het werkleven en probeerde iedere cursist op die manier te coachen.”
“De Excel training was goed. Wij hebben ook goede materialen gekregen om verder zelf te oefenen. De leraar heeft op een interesssante manier zijn kennis aan ons overgedragen.”
“Alles aan deze cursus was goed. Goed geregeld vooraf, goede locatie, goede lunch en vooral goed en duidelijk cursusmateriaal en een deskundige trainer. Ik ben erg enthousiast en zou dit zeker aan anderen aanbevelen.”
“Het geeft op een simpele manier hoe excel werkt, heel erg open voor mensen die niet bekend zijn met excel.”
“Het lesboek en de software zijn erg prettig leesbaar en verwerkbaar. De docente was bijzonder actief bij het meehelpen oplossen van problemen. Ik ben onder de indruk van haar kennis, op diverse niveau's. Ze schakelt gemakkelijk van het ene naar het andere probleem / niveau. Haar uitleg is heel duidelijk en motiverend. Daarnaast is ze bijzonder gastvrij. Locatie is prima bereikbaar, met fiets en auto. Ontvangst is prettig en professioneel. De lunch was uitstekend verzorgd, het personeel erg gastvrij en zorgzaam. Schone toiletten ! Een aanrader, ik zou er zo weer een volgende cursus willen volgen. Een organisatie die ik zeker zou aanbevelen.”
“De basiscursus excel 2007 die ik heb gevolgt bij Learnit in Groningen heeft mij in 2 intensieve dagen veel tools gegeven die ik dagelijks kan gebruiken. Het resultaat is bovenverwachting. De snelkoppeling op mijn bureaublad excel 2007 is in 2 dagen veranderd van abracadabra koppeling, naar een rekenprogramma waar ik naast de normale sommen, ook minimalen, maximalen, grafieken en gemiddelden kan maken en opslaan.”
“Learnit, heeft voor mij mijn kennis met de cursus EXCEL, weer een breder beeld gegeven. Kennis was verslapt en hierbij weer up to date! Daarnaast wordt alles goed en duidelijk uitgelegd en is het materiaal prima verzorgd, trainer neemt de tijd voor je.”
“Duidelijke goed te volgen cursus met persoonlijke begeleiding.”
“Prima training! Op je eigen tempo en met antwoord op je gestelde vragen de training Excel onder de knie krijgen. Heel verhelderend. Ik dacht dat ik veel wist van Excel...”
“Een praktische cursus waar je daadwerkelijk wat mee kan en een cursus die niet te lang duurt.”
“Zeer prettige manier van leren zo uit het boek met ondersteuning van de docent en je eigen tempo kunnen bepalen.”
“Goed verzorgd en duidelijk uitgelegd!”
“De cursus Excel 2007 vervolg is prima opgezet; interessante onderwerpen en toepassingen die na oefening gelijk kunnen worden gebruikt bij het werk.”
"De Excel basistraining is een prima training om het geheugen op te frissen en/of om het werken met Excel eenvoudiger en sneller te maken. Mede door de ontspannen sfeer welke door de trainer werd gecreëerd en de mogelijkheid tot het stellen van veel vragen hebben ik en mijn trainingsgenoten de training als prettig ervaren."
“Ik ben uiterst tevreden met deze manier van lesgeven. Je krijgt individueel veel aandacht met goede tips v/d docent. Ook als je werk gerelateerde onderwerpen wilt overleggen. Kortom raad ik deze manier van lesgeven, een ieder aan, als je op je eigen tempo, de lesstof wilt leren beheersen.”
“Ik heb de training zeer zeker als leerzaam ervaren. Zelf aan de slag en klassikaal opdrachten behandelen is een goede mix om de kennis goed te kunnen toepassen. Daarnaast staat de trainer ook open voor het inbrengen van eigen cases, zodat je op die manier ook direct op werkvlak geholpen wordt. Heel erg prettig! Kortom; ik vond het een geslaagde training waarbij ik mezelf weer verder heb kunnen ontwikkelen in een gezellige en sfeervolle setting!”
“Prima verzorgde en zeer professionele trainingen en zeer toepasbaar in de praktijk.”
“Ik vond het een goede training dat werd aangeboden door Learnit. Je bent lekker zelfstandig bezig met je eigen lesstof. De docent voorzag ons van handige tips en was ook zeer behulpzaam bij vragen.”
“Heel erg duidelijke uitleg. Zeker een aanrader voor een ieder die met Excel werkt, en nooit bij de basis is gestart. Je leert veel over de toepasbaarheid van Excel als programma en de mogelijkheden hiervan.”
“Het voordeel vond ik dat je individueel werkt, waardoor ierdereen in zijn of haar eigen tempo kan werken.”
“Een goede cursus om een gestructureerde basis te leggen voor werken met/ programmeren in VBA.”
“Prettige training, kleine groep, veel tijd voor individuele aandacht! Neem eigen bestanden mee, om het geleerde gelijk te kunnen toepassen, dat vond ik heel zinvol. Je loopt dan tegen andere vragen aan dan in oefenstof.”
“Ik vond het een leuke leerzame training, met veel handige tips en weetjes over excel,en daarnaast ook veel meer te weten gekomen over functies, draaitabellen en verticaal zoeken.”
“Wil je meer uit Excel halen in je dagelijks werk? Dan is dit een goede stap in de richting!”
“Voor mensen die weinig met computers hebben gedaan is dit een prima training.”
“Prima medium. Geen reistijd. Goed te volgen. Goed en to the point. Aanrader.”
“Prima training, past goed bij mijn functie, zeker als je geen ervaring hebt met Excel. Ook de begeleiding is uitstekend.”
“I am very happy I participated in this training. It was very useful and applicable to my job, I just wish I had this training years ago! I look forward to the WORD and PPoint trainings in the future.”
“De training is duidelijk en voor ieder niveau goed te volgen.”
“De cursus is erg duidelijk, je werkt op eigen tempo en krijgt meteen begeleiding bij vragen. Ik denk dat het voor iedereen zeer toegankelijk is, ook voor mensen met een examenvrees omdat er niet wordt aangegeven hoeveel stof je behandeld moet hebben. Natuurlijk is het wel de bedoeling dat je zoveel mogelijk leerstof doorneemt maar de druk is er niet terwijl je wel alle stof tot je neemt.”
“De zelfstandige manier van werken spreekt me erg aan in dit trainingsconcept. Ook kan je problemen meebrengen vanuit je dagelijkse praktijk waarvoor dan aandacht is.”
“Ik was erg tevreden met mijn cursus excel, en heb het geluk gehad om ook nog eens een vriendelijke en behulpzame trainer te hebben (Albert Keupink) die ik gerust aan anderen zou kunnen aanbevelen!”
“De training is duidelijk en voor ieder niveau goed te volgen.”
“LearnIt is een juiste plek om een opleiding te volgen. Alles is tot in de puntjes geregeld en allerlei vragen kunnen de revue passeren en er is altijd een passend antwoord op. Super ervaring!”
“In een korte tijd leer je de beginselen van VBA/Excel onder de knie te krijgen, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om je eigen praktijkvoorbeelden te gebruiken.”
“De docent had een prettige wijze van omgaan met cursisten en kan goed uitleggen en inleven. Denkt ook mee in praktijkproblemen van de cursisten en is daarin behulpzaam.”
“Praktijkgerichte training waarin je zelfstandig aan het werk gaat met theorie gevolgd door praktijkopdrachten, goede mix van theorie en praktijk.”
“Prettige manier van werken, eigen tempo, eigen onderwerpkeuze, goede, recente laptops en een plezierige locatie.”
“Deze Excel-training was zeer waardevol en goed gestructureerd. De trainer legde de basisprincipes helder uit en zorgde ervoor dat iedereen de stof goed begreep, ongeacht het niveau. De combinatie van enthousiasme en deskundigheid van de trainer maakte het leren zowel effectief als inspirerend. Het tempo was goed, en de praktijkoefeningen hielpen om de opgedane kennis direct toe te passen. Een uitstekende training voor zowel beginners als degenen die hun vaardigheden willen uitbreiden!”
“Goede training, heb er veel van geleerd en zal er met het werk zeker veel plezier van hebben.”
“Als staalbouw calculator had ik wel veel met excel gewerkt zoals layout, kleuren en lijnen, maar miste de basis van formule maken en functies, voor mijn werk (bestek,tekeningen en offerte) ben ik constant met uren en prijzen en toeslagen aan het rekenen. Ook de meerwerk opstellingen (het optellen) gaat nu automatisch en dus sneller en foutloos. Dus deze cursus was voor mijn zeer leerzaam.”
“Een complete training met duidelijke oefeningen gegeven door een zeer ervaren en plezierige docent. Zeer aan te bevelen.”
“Professionele training, gegeven door een zeer deskundige docent, die zeer goed in staat was zijn kennis op een prettige en duidelijke manier over te dragen. De inhoud van de training was zeer terdege. Het lesmateriaal begon werkelijk vanaf de basis. Ik vond het heel plezierig dat ik het lestempo zelf kon bepalen. Het lesmateriaal en de opzet waren professioneel en er zat veel variatie in de opdrachten/oefeningen.”
“Duidelijk en voor iedereen. boek is erg duidelijk omschreven met veel voorbeelden en opdrachten. fijn dat je zowel boek als cdrom meekrijgt met alle oefeningen zodat je zelf na de cursus ook nog kunt oefenen en de kennis kan bijhouden.”
“De excel-vervolg cursus voldeed volledig aan onze verwachtingen. De leerdoelen zijn volledig gehaald en zowel door de minder ervaren als de geavanceerdere gebruikers zijn er nieuwe excel-toepassingen geleerd.”
“Zoek je een opleiding om je kansen op de arbeidsmarkt te vergroten, zal ik zeker één van de cursussen aanbevelen, al is het maar om je kennis op te frissen!”
“De bevlogenheid van de trainster was aanstekelijk! Het was voor haar geen enkele moeite om te schakelen tussen de verschillende niveaus van de cursisten en/of tussen de verschillende toepassingen.”
“De training Excel is prima, goed lesmateriaal. Prima docent, zeker enthousiast, en het is ook op de praktijk gericht.”
“Deze training sluit goed aan bij de individuele doelstelling en is toepasbaar bij je werkzaamheden.”
Je leert hoe je Excel inzet voor bedrijfseconomische vraagstukken. Denk aan ratioanalyse, kostprijsberekening, verschillenanalyse, capaciteitsberekeningen en beslissingscalculaties. Ook werk je aan het opstellen van een ondernemingsplan en het optimaliseren van je financiële rapportages.
De cursus is geschikt voor financieel medewerkers, controllers, bedrijfskundigen en analisten die veel met cijfers werken. Je hebt al basiskennis van Excel en wilt het programma slimmer inzetten voor financiële en bedrijfseconomische analyses.
Je hebt basiskennis van Excel nodig: werken met cellen, eenvoudige formules en opmaak. Daarnaast helpt het als je affiniteit hebt met financiële begrippen en bedrijfseconomische cijfers.
De cursus bestaat uit twee aaneengesloten cursusdagen. In die tijd behandel je alle onderwerpen, van ratioanalyse tot beslissingscalculaties, met veel praktische oefeningen.
Ja, na afronding ontvang je een Learnit-certificaat van deelname. Dit certificaat laat zien dat je de cursus Financial Excel succesvol hebt gevolgd.
Ja, de cursus Financial Excel is ook beschikbaar als incompany of maatwerktraject. Zo sluit de inhoud nog beter aan op de financiële vraagstukken binnen je eigen organisatie.
Een algemene Excel-cursus richt zich op functies en technieken in het programma. Financial Excel gaat een stap verder: je leert Excel toepassen op bedrijfseconomische vraagstukken zoals kostprijsberekening, ratioanalyse en beslissingscalculaties. De inhoud is direct gericht op de financiële praktijk.
Je werkt met formules en functies die relevant zijn voor financiële analyse, zoals zoekfuncties, financiële functies, voorwaardelijke berekeningen, draaitabellen en grafieken. De keuze van functies sluit aan op de bedrijfseconomische cases die je behandelt.
Ja, je mag eigen Excel-bestanden en cijfers meenemen. De docent helpt je deze te koppelen aan de behandelde technieken, zodat je de stof direct toepast op je eigen werksituatie.
De cursus vindt plaats in een kleine groep. Zo is er voldoende ruimte voor persoonlijke aandacht, eigen vragen en individuele begeleiding tijdens de oefeningen.
Tijdens de cursus werken we met een actuele versie van Microsoft Excel. De behandelde functies en technieken zijn in grote lijnen ook toepasbaar in eerdere versies, zodat je de geleerde stof breed kunt gebruiken.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.