In deze cursus leer je Agile projectmanagement toepassen: sprints, scrum-rollen, MoSCoW en timeboxing. Je bereidt je voor op het examen Agile Project Management Foundation.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. Agile projectmanagement foundation is een klassikale cursus van 2 dagen. Je volgt hem in Amsterdam en Den Haag of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 1300,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.


Je trainer: Hans of Ruben Samen 167 evaluaties, gemiddeld een 8,3. Bekijk de trainers
Agile projectmanagement levert snel resultaat in korte sprints. In deze cursus krijg je grip op de Agile filosofie, scrum-rollen en handige tools zoals MoSCoW en timeboxing. Je bent daarna klaar voor het officiële Foundation-examen.
Agile projectmanagement is een populaire en effectieve manier van projectmatig werken. Projecten worden opgeleverd in kleine, overzichtelijke stappen (sprints). Als projectmanager stuur je een Agile project anders aan dan bij traditionele methoden zoals PRINCE2.
In de cursus Agile Projectmanagement Foundation maak je kennis met de filosofie en de basisprincipes van Agile en scrum. Je leert welke rollen, verantwoordelijkheden en teamstructuren horen bij een Agile projectteam, en hoe je het Agile Framework toepast in de praktijk. Ook ga je aan de slag met hulpmiddelen en tools zoals de MoSCoW-methode en timeboxing.
Na afloop van de cursus kun je projecten flexibel aansturen, snel schakelen en het maximale projectresultaat behalen in een korte doorlooptijd. Daarnaast ben je goed voorbereid op het officiële Agile Project Management Foundation examen.
Voor teams en organisaties. Gaat een projectteam of afdeling Agile werken, dan verzorgen we deze cursus ook incompany, zodat iedereen dezelfde taal spreekt over scrum-rollen, MoSCoW en timeboxing. In overleg werken we met voorbeelden uit jullie eigen praktijk.
Tijdens de cursus Agile Projectmanagement Foundation komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Dag 1. Introductie Agile projectmanagement
Dag 2. Aan de slag met Agile projectmanagement
Na deze cursus ken je de filosofie, principes en processen van Agile projectmanagement en weet je hoe Agile zich verhoudt tot meer traditionele methodes als PRINCE2. Je kent de teamrollen binnen een scrum-team en je weet welke Agile technieken, hulpmiddelen en tools je in welke situatie inzet.
Je kunt zelf projecten aansturen volgens het Agile Framework, prioriteiten aanbrengen met de MoSCoW-methode en je werk structureren met timeboxing. Je herkent risico's in een Agile project en weet hoe je die beperkt. Daarnaast ben je goed voorbereid op het officiële examen Agile Project Management Foundation.
De cursus Agile Projectmanagement Foundation is ontwikkeld voor projectmanagers in een Agile omgeving. Daarnaast is de training interessant voor informatiemanagers, business-analisten, functioneel ontwerpers, productontwikkelaars en software engineers die in Agile teams werken of daar binnenkort mee aan de slag gaan.
De cursus is ook geschikt voor projectleiders en teamleiders die nu nog volgens PRINCE2 of een watervalaanpak werken en de overstap naar Agile maken, en voor iedereen die zich wil voorbereiden op het officiële Agile Project Management Foundation examen.
Tijdens deze cursus wissel je theorie af met veel praktijk. Je werkt met voorbeelden uit je eigen werksituatie en past de Agile-principes direct toe in oefeningen en opdrachten. Zo ervaar je hoe sprints, scrum-rollen en tools als de MoSCoW-methode en timeboxing in de praktijk werken.
Je volgt de cursus in een kleine groep, onder begeleiding van een ervaren docent met ruime praktijkervaring in Agile projectmanagement. Er is veel ruimte voor vragen, discussie en het uitwisselen van ervaringen met andere deelnemers. Je krijgt actueel lesmateriaal mee en na afloop ontvang je een certificaat van deelname. Wil je je officieel laten certificeren? Dan kun je het bijbehorende examen er los bij boeken.
Voor deze cursus heb je geen specifieke voorkennis nodig. Enige ervaring met projectmatig werken of het werken in projectteams is handig, maar geen vereiste. Heb je interesse in Agile en wil je projecten flexibeler aansturen? Dan kun je gewoon instappen.
Wil je je laten certificeren? Dan kun je bij ons direct het bijbehorende examen Agile Project Management Foundation van EXIN bijboeken. De examenkosten staan vermeld op de cursuspagina. Je plant het examen online in op een moment dat jou uitkomt en volgt het vanuit huis of kantoor. Tijdens het examen word je via webcam en microfoon gemonitord door een proctor. In het opmerkingenveld op het inschrijfformulier kun je aangeven dat je het examen wilt boeken.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag een offerte aan Meer over Agile projectmanagement foundation incompany
2 trainingsdagen. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Ik heb praktische toepassingen geleerd vanuit de theorie.”
“Een fantastische training om projectmatig werken te ontdekken en meteen te ervaren. Kennis wordt meteen toegepast in de huidige, lopende of nieuw te ontwikkelen projecten. Hierdoor heb je de kans om een hele dag echt te focussen op het project.”
“Een zeer praktisch ingestelde training om de basis van het werken met projecten te leren, waarbij je verschillende tools en technieken leert en toepast om een projectplan te kunnen schrijven. Een aanrader!”
"Een interessante training die je meeneemt in de wereld van projectmanagement. Na de training heb je voldoende basiskennis om in de praktijk aan de slag te gaan."
“Een erg leerzame training die tevens heel praktisch opgebouwd is. D.m.v. praktijkvoorbeelden en opdrachten word je wegwijs gemaakt in het projectmatig werken. Omdat ik een prive-training kreeg had ik het voordeel dat alles op mijn situatie toegespitst werd.”
"De training projectmanagement is prima online te volgen: geeft veel inzicht in de procestheorieën / methodes. Maar geeft ook veel ruimte om eigen praktijkvragen casussen in te brengen en in de groep te behandelen, waardoor deze training altijd boeiend is gebleven. De trainer heeft veel praktijkervaring en bracht die ook goed samen met de theorie"
“Een training waar ik ook echt wat aan heb gehad, een super traineer die met passie, enthousiasme les geeft, variatie creeert en echt goed weet waar ze het over heeft!”
"Vanwege zijn aanpak kan ik deze docent van harte aanbevelen om op kundige wijze meer thuis te raken in de praktijk van het projectmanagement."
“Een training waar ik ook echt wat aan heb gehad, een super traineer die met passie, enthousiasme les geeft, variatie creeert en echt goed weet waar ze het over heeft!”
“Een leerzame training die je een goede indruk geeft over hoe je projectmatig kan werken.”
"De training projectmanagement is prima online te volgen: geeft veel inzicht in de procestheorieën / methodes. Maar geeft ook veel ruimte om eigen praktijkvragen casussen in te brengen en in de groep te behandelen, waardoor deze training altijd boeiend is gebleven. De trainer heeft veel praktijkervaring en bracht die ook goed samen met de theorie"
“De training geeft zowel een goede theoretische basis als de praktische toepassing hiervan. Dit gebeurd middels goed opgebouwde behandeling van de stof in combinatie met wat casussen om het toe te passen. Uiteindelijk wil je dat de materie eigen wordt, en dat het geen geleerd kunstje is. Daar hebben ze een goede methode voor gevonden. Ook de kleine groepssamenstelling is erg prettig. Veel ruimte voor persoonlijke vraagstukken.”
"Cursus Projectmanagement met plezier gevolgd. Zeer bekwame docent, die ook de praktijk goed kent. Pittig, maar zeker de moeite waard."
“Een erg leerzame training die tevens heel praktisch opgebouwd is. D.m.v. praktijkvoorbeelden en opdrachten word je wegwijs gemaakt in het projectmatig werken. Omdat ik een prive-training kreeg had ik het voordeel dat alles op mijn situatie toegespitst werd.”
“Een zeer praktisch ingestelde training om de basis van het werken met projecten te leren, waarbij je verschillende tools en technieken leert en toepast om een projectplan te kunnen schrijven. Een aanrader!”
"Goede praktische training met oefeningen gericht op de eigen werksituatie."
"Een goede training met veel praktijk voorbeelden. leerdoelen zijn op dag 1 vastgesteld en per deelnemer behandeld. Zeer goed toepasbaar op mijn huidige situatie en alle problemen die ieder persoonlijk tegenkomt in zijn project leven."
“Een inhoudelijk sterke en praktijkgerichte training waarin al mijn vooraf ingebrachte punten uitgebreid aan bod kwamen. De afwisseling tussen theorie en praktijk was prettig en direct toepasbaar. Dankzij de ruime praktijkervaring van Hans kreeg ik waardevolle tips en leerde ik op een andere manier kijken naar dagelijkse werkuitdagingen. De training was uitstekend verzorgd, goed georganiseerd en prettig in contact. Als aanvulling zouden soft skills wat mij betreft ook via rollenspellen geoefend mogen worden.”
“Ben erg blij dat het de docent is gelukt om projectmanagement van A tot Z te bespreken, precies waar ik op hoopte! Veel kernwoorden en termen waar ik nu al wat mee kan..... Dit alles gebracht op een prettige en afwisselende manier, was voor mij erg leerzaam!”
"Goede training, duidelijke lesstof en goed uitgelegd door de trainer. Zeer toepasbaar. Doordat je je eigen casus gebruikt is het duidelijk te volgen en toe te passen."
“Binnen een dag veel inzicht gekregen in mijn positie binnen mijn team en de organisatie. En daarbij ook nog extra handvaten om de reorganisatie op een positieve manier te kunnen invullen. Deze 2 dingen zorgen ervoor dat ik met een stukje meer rust en vertrouwen de komende spannende periode inga.”
"vooral de trainer zou ik aanbevelen."
"De training Projectmanagement is een training die je structuur geeft voor kleine en grote projecten. De tools die worden aangeboden zijn direct te gebruiken dan wel interessant om het verder uit te werken. Ook de diversiteit van de cursisten is een leerzame bijkomstigheid die inspirerend en verfrissend heeft gewerkt door elkaars ervaringen te delen."
“Voor iedereen die zich wil verdiepen in project management ,is deze training een zeer goed begin.”
“Een goed in de praktijk toepasbare training, die op zeer boeiende en interactieve wijze wordt gegeven. Na 3 dagen beschikt de cursist over een aantal handvatten, waarmee men meteen aan de slag kan.”
“Een goed in de praktijk toepasbare training, die op zeer boeiende en interactieve wijze wordt gegeven. Na 3 dagen beschikt de cursist over een aantal handvatten, waarmee men meteen aan de slag kan.”
“Vakdocent gaat goed in op vragen en onduidelijkheden. Cursusmateriaal kan goed gebruikt worden als naslagwerk. Het is erg positief dat docent goed in gaat op praktijkvoorbeelden vanuit de groep.”
“De training is de perfecte combinatie van theorie en praktijk. Bruikbare theorie wordt meteen toegepast in de praktijk en de aanpak van een project wordt van A tot Z duidelijk. Deze training is ideaal voor iedereen die meer structuur kan gebruiken in het aanpakken van projecten.”
“Ik vond het een praktische training en kon de inhoud vertalen naar mijn eigen situatie, waardoor het voor mij visueel werd.”
“Prima training, prima locatie (Zwolle) en de docent weet de kernzaken van Projectmanagement in 3 dagen duidelijk, maar vooral op een informele manier te bespreken. Theorie en praktijk worden worden goed afgewisseld door individuele, maar ook groepsopdrachten. De groep bestond uit 3 cursisten, waardoor je persoonlijk veel aandacht krijgt. Daarnaast kwamen wij uit totaal verschillende organisaties, waardoor je verschillende ervaringen meekrijgt. Ben erg tevreden over het volgen van deze training!”
“Leuke en vooral leerzame cursus met eigen inspraak en ideeën. Werd goed geluisterd naar de cursisten en de leerdoelen van het desbetreffende bedrijf.”
“Ben erg blij dat het de docent is gelukt om projectmanagement van A tot Z te bespreken, precies waar ik op hoopte! Veel kernwoorden en termen waar ik nu al wat mee kan..... Dit alles gebracht op een prettige en afwisselende manier, was voor mij erg leerzaam!”
“Een leerzame training die je een goede indruk geeft over hoe je projectmatig kan werken.”
“Goede start om Projectmanagement te begrijpen, te ervaren en om in praktijk te brengen.”
“Zeer nuttige training voor mensen die als projectmanager een goede orde in hun werk willen aanbrengen”
“Binnen drie dagen krijg je een prima beeld van hoe 'project management' werkt. Je kunt er eigenlijk gelijk mee aan de slag.”
“Uitstekende training met grote praktische toepasbaarheid.”
“Een fantastische training om projectmatig werken te ontdekken en meteen te ervaren. Kennis wordt meteen toegepast in de huidige, lopende of nieuw te ontwikkelen projecten. Hierdoor heb je de kans om een hele dag echt te focussen op het project.”
“Een erg fijne training die enorm helpt als handvaten bij beginnende projectmanagers. Docent erg goed en enthousiast en motiveert alle cursisten met zijn passie voor het vak!”
“Prima training, prima locatie (Zwolle) en de docent weet de kernzaken van Projectmanagement in 3 dagen duidelijk, maar vooral op een informele manier te bespreken. Theorie en praktijk worden worden goed afgewisseld door individuele, maar ook groepsopdrachten. De groep bestond uit 3 cursisten, waardoor je persoonlijk veel aandacht krijgt. Daarnaast kwamen wij uit totaal verschillende organisaties, waardoor je verschillende ervaringen meekrijgt. Ben erg tevreden over het volgen van deze training!”
“Voor beginnende projectleiders /projectmanagers is dit een uiterst zinvolle training. Gefaseerd en gestructureerd werken staat centraal. De kneepjes om projectgewijs te werken komen aan bod. Voor de meer ervaren PL's / PM's is het tevens een nuttige training als opfriscursus of bevestiging (of bijsturing) van de reeds aanwezige werkwijzen.”
“Training met grote praktische toepasbaarheid”
"Goede training, duidelijke lesstof en goed uitgelegd door de trainer. Zeer toepasbaar. Doordat je je eigen casus gebruikt is het duidelijk te volgen en toe te passen."
“Zeer nuttige training voor mensen die als projectmanager een goede orde in hun werk willen aanbrengen”
“De cursus projectmanagement van Learnit geeft goed inzicht in de processtappen en de beslispunten per fase. De materie is best wel complex, maar mede dankzij de goede, enthousiaste en gedegen aanpak van de docent word je goed door de stappen van het projectmatig werken heengeloodst.”
“De gevolgde training Projectmanagement is bijzonder goed bevallen: het was een echte training in projectmatig werken en het opzetten/beheersen/managen van projecten. Door het kleine aantal deelnemers kreeg iedereen de ruimte zijn of haar praktijkvragen in te brengen en uitgelegd te krijgen. Hetgeen in de training is behandeld, kan direct door mij in de praktijk worden toegepast. Kortom, dit is geen cursus maar een training zoals een training hoort te zijn.”
“De oefeningen geven meteen een handvat om er zelf in de praktijk mee aan de slag te gaan. Goed georganiseerd van start tot einde van de training.”
“Ik zat tijdens de cursus Projectmanagement in een kleine groep van 3 personen, wat ik als zeer prettig ervaarde. Het is ook prettig dat de cursus een goede balans heeft tussen theorie en praktijk. Dit zorgt ervoor dat je de theorie nog beter onder de knie krijgt. In 1 woord: een topcursus.”
“Leuke en interessante driedaagse cursus met veel ruimte voor voorbeelden uit de praktijk van de deelnemers en de cursusleidster. De cursusleidster geeft de cursus met veel kennis van zaken, zorgt voor een goede sfeer in de groep en heeft gevoel voor humor, waardoor de aangeboden stof extra goed blijft hangen.”
“Een project kan nog zo ingewikkeld lijken maar als je projectmsnagement en projectmatig werken toepast wordt het een stuk overzichtelijker. In het bos gaan ineens bospaadjes met bankjes ontstaan. De wandeling door een project wordt zo een stuk leuker.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.