Incompany
MaatwerktrainingOp aanvraag
- 100% voor jouw groep
- Maatwerk
- Bij jou of bij ons
Nieuwe strategie, reorganisatie, ander systeem: verandering is aan de orde van de dag. En bijna elke keer komt de vraag terug: hoe krijg je mensen mee? Communiceren is dan niet alleen informatie sturen, maar mensen laten begrijpen wat er verandert, waarom, en wat er van hen gevraagd wordt. In twee dagen krijg je taal en gereedschap om dat écht te doen.
In deze tweedaagse training leer je verandering effectief communiceren. De training combineert begrijpen (waarom bieden mensen weerstand) met doen (hoe communiceer je zo dat je boodschap landt).
Op dag 1 kijk je naar de dynamiek van verandering: hoe mensen door een veranderproces gaan (curve van Kübler-Ross, ADKAR), waarom weerstand bijna altijd opduikt, en hoe je je communicatie aanpast aan waar mensen in dat proces zitten. Op dag 2 werk je aan concrete communicatiemomenten uit je eigen praktijk: hoe bouw je een boodschap op, hoe pas je die aan aan verschillende doelgroepen, en hoe voer je een gesprek waarin emoties en kritiek boven komen. Je gaat naar huis met een communicatieplan voor de verandering waar jij mee bezig bent.
Na deze training snap je waarom mensen weerstand bieden en welke behoeften daaronder liggen. Je herkent in welke fase van het veranderproces mensen zitten (Kübler-Ross, ADKAR) en past je communicatie daarop aan.
Je weet hoe je een communicatie-boodschap opbouwt die niet informeert maar activeert, en hoe je die aanpast aan verschillende doelgroepen. Je hebt geoefend met concrete communicatiemomenten uit je eigen verandering, met omgaan met emoties en kritiek. Je gaat naar huis met een communicatieplan voor de verandering waar jij mee bezig bent, klaar om direct in te zetten.
Speelt er een verandering in jouw organisatie waar jij aan boord komt om te communiceren? Dan is deze training voor jou gemaakt.
De cursus is bedoeld voor:
leidinggevenden die verandering aan hun team moeten uitleggen en verankeren;
projectleiders die een change-project trekken en mensen mee moeten krijgen;
HR-professionals die betrokken zijn bij organisatieverandering;
communicatieprofessionals die verandertrajecten ondersteunen;
iedereen die de rol heeft om een verandering aan medewerkers, teams of stakeholders uit te leggen.
Twee dagen intensief werken onder begeleiding van een ervaren trainer met achtergrond in communicatie en verandermanagement. Dag 1 combineert model-uitleg met analyse van je eigen verandering: waar zitten je doelgroepen in het proces, wat hebben ze nodig? Dag 2 is oefenen: boodschap opbouwen, rollenspel met een lastig gesprek, kritiek pareren.
Je werkt telkens met een verandering uit je eigen praktijk. Aan het einde van dag 2 stel je een communicatieplan op waar je direct mee aan de slag kunt.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Wel handig als je zelf betrokken bent bij een verandering die je moet communiceren: een reorganisatie, een nieuwe werkwijze, een strategiewijziging, een fusie of een nieuwe systeem-implementatie. Neem twee of drie momenten mee waarop je communiceert of moet gaan communiceren.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Communicatie over veranderingen reviews - Gemiddeld cijfer 8.6
"Interessante leerzame cursus toegevoegde waarde het lesboek zodat je op het werk of thuis nog eens kunt nakijken. Met vriendelijke groet Karel Pelzer."
"Zeer kundige trainer met brede kennis van zaken. Faciliteiten zijn dik in orde. lesdag (7 uren) is net lang genoeg om geconcentreerd te blijven"
“Hele professionele organisatie die maatwerk levert. Prettig intakeproces en afwikkeling van de training.”
T. Klok, Maasstad Ziekenhuis
"Bij Learnit blijven ze leren van hun eigen lessen. Wat een top cursus!"
"I like this kind of trainings, so I consider it should be done more often"
Learnit reviews