In deze e-learning leer je zelfstandig draaitabellen en draaigrafieken maken in Excel. Je zet gegevens om in waardevolle informatie en werkt optioneel met Copilot in Excel.

Je trainer: Raoul Samen 283 evaluaties, gemiddeld een 8,3. Bekijk de trainers
Met deze e-learning werk je in je eigen tempo aan draaitabellen en draaigrafieken in Excel. Via video's, uitleg en opdrachten haal je snel de juiste informatie uit je data. Optioneel besteed je ook aandacht aan Excel met Copilot.
In deze e-learning werk je in je eigen tempo aan draaitabellen en draaigrafieken in Excel. Via video's, uitleg en praktische opdrachten leer je hoe je losse gegevens omzet naar bruikbare informatie, zonder dat je formules hoeft te kennen.
Je begint met het voorbereiden van je gegevens en het bouwen van je eerste draaitabel. Daarna ga je dieper in op waardeveldinstellingen, het weergeven van waarden op verschillende manieren, berekende kolommen en de zoekfunctie in Excel. Bij elk onderdeel horen opdrachten waarmee je het geleerde meteen toepast.
Optioneel besteedt de cursus ook aandacht aan Excel in combinatie met Microsoft 365 Copilot, zodat je ziet hoe je deze AI-assistent inzet bij het analyseren van data.
Je volgt de cursus vanaf elk apparaat met internet, op het moment dat het jou uitkomt. Geen reistijd, wel direct resultaat in je eigen werk.
Voor teams en organisaties. Wil je dat een team of afdeling op dezelfde manier met draaitabellen werkt, dan kunnen meerdere medewerkers deze e-learning volgen, ieder in eigen tempo en op het moment dat het in hun werk past.
Na deze e-learning maak je zelfstandig draaitabellen en draaigrafieken in Excel. Je zet ruwe data om in heldere overzichten, past waardeveldinstellingen aan en werkt met berekende kolommen. Ook weet je hoe je gegevens bijwerkt en de zoekfunctie inzet. Optioneel heb je kennisgemaakt met Copilot in Excel, zodat je AI kunt gebruiken om sneller inzichten uit je data te halen.
Deze e-learning is bedoeld voor iedereen die in Excel werkt met grote hoeveelheden gegevens en daar snel overzicht en informatie uit wil halen. Denk aan medewerkers op kantoor, financiële professionals, analisten, managers en zelfstandigen. Je hebt basiskennis van Excel nodig, zoals het invoeren van gegevens en het werken met cellen en kolommen. Kennis van formules is niet vereist.
De e-learning is ook geschikt voor functies waarin je regelmatig rapportages maakt uit exports of grote lijsten, zoals in controlling, verkoop, inkoop, HR en de administratie. Ook als je nog nooit een draaitabel hebt gemaakt maar wel de basis van Excel kent, is dit een goede start.
Je volgt deze cursus volledig online, in je eigen tempo en vanaf elk apparaat met internet. De e-learning is opgebouwd uit korte video's, heldere uitleg en praktische opdrachten waarmee je direct aan de slag gaat in Excel.
Je bepaalt zelf wanneer en waar je leert, zonder reistijd. Onderdelen herhalen kan zo vaak je wilt, zodat de stof goed blijft hangen. Optioneel ontdek je ook hoe Copilot je helpt bij het werken met draaitabellen in Excel.
Je hebt basiskennis van Excel nodig. Je weet hoe je een werkmap opent, gegevens invoert in cellen en eenvoudige bewerkingen uitvoert. Ervaring met formules is niet vereist, want draaitabellen werken juist zonder dat je formules hoeft te kennen.
Geen specifieke opmerkingen bij deze cursus. Je volgt de e-learning volledig in je eigen tempo, op een moment en plek die jou uitkomen.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Zeer praktisch gericht, eigen documenten meegenomen om mee te oefenen, zodat het geleerde ook gelijk in praktijk kan worden gebracht. Prettige manier van het volgen van een cursus, veel oefenstof.”
"Mijn mening over de training is positief. Kwaliteit van het lesmateriaal was goed, het niveau was goed, de duur was goed, het tempo was perfect, variatie tussen de drie cursusdeelnemers was juist, de opdrachten waren compleet, opzet van de training was goed en de trainer was professioneel(en vrolijk)."
“Pluspunt is dat er niet klassikaal les wordt gegeven, het kan dus in je eigen tempo. Twee dagen is precies genoeg.”
“De opdrachten zijn zeer duidelijk en goed te volgen. Ook is er alle ruimte om eigen inbreng vanuit je eigen werksituatie aan de docent voor te leggen, zodat je de punten waar je dagelijks tegenaan loopt, ook kunt behandelen.”
"K. Algra, Gemeente Nijmegen - "Een prima cursus met goed materiaal en veel oefeningen die bij de praktijk aansluiten." - Beoordeling: 7.0"
“Duidelijk en voor iedereen. boek is erg duidelijk omschreven met veel voorbeelden en opdrachten. fijn dat je zowel boek als cdrom meekrijgt met alle oefeningen zodat je zelf na de cursus ook nog kunt oefenen en de kennis kan bijhouden.”
“Een duidelijke en complete training, gegeven door een zeer bekwame trainer, die het lesmateriaal op een duidelijke en gestructureerde wijze weet over te brengen.”
“Een simpele basis cursus Excel die je door middel van persoonlijke begeleiding en een cursusmap in korte tijd eigen maak met Excel. Dit gereedschap zal moeten dienen om je naar de toekomst toe steeds vaardiger te maken met Excel.”
“Zeer prettig om eens te ervaren dat er vaak alternatieve en gemakkelijkere manieren zijn om iets te doen wat je al deed.”
“Goede bruikbare cursus die je op je eigen tempo kan doen. Er is voldoende ruimte om vragen te stellen en toch in je eigen tempo te werken.”
“De moeite waard om te volgen.”
“Goede cursus, gegeven door een professionele organisatie met een hoge praktische toepasbaarheid.”
“I am very happy I participated in this training. It was very useful and applicable to my job, I just wish I had this training years ago! I look forward to the WORD and PPoint trainings in the future.”
“Duidelijke en nuttige training met praktijkgerichte onderwerpen. Trainer is enthousiast en motiveert.”
“Prima zelfstudie cursus, zodat je ook echt zelf ermee bezig bent....zo leer het toch het beste !!”
“Locatie van de training is perfect. Het lesmateriaal is duidelijk weergegeven waardoor je makkelijk door de stof loopt.”
“De bevlogenheid van de trainster was aanstekelijk! Het was voor haar geen enkele moeite om te schakelen tussen de verschillende niveaus van de cursisten en/of tussen de verschillende toepassingen.”
“Een aangename manier om uit het totale pakket aan lesmateriaal alleen die onderwerpen te lichten waarin je geinteresseerd bent en niet te worden vermoeid met zaken waarvoor je geen belangstelling hebt”
“Dit is een goede training om in de basis van het pakket Excel te duiken, zonder dat het meteen heel ingewikkeld wordt. Je kunt zonder voorkennis komen tot leuke Excel bladen met een aansprekende opmaak en grafieken.”
“Goed, veel dingen geleerd die ik op mijn werk kan gebruiken.”
“Ik heb zeer plezierig de cursus Excel 2010 gevolgd en een mooi naslagwerk meegekregen, zodat ik thuis sommige onderwerpen opnieuw kan oefenenen.”
“Duidelijke en heldere leermethode, waaraan je in de praktijk zeer zeker wat hebt. Het is geen training die nutteloos is en nooit meer gebruikt zal worden.”
“Ik heb veel van geleerd en op een leuke manier. Bedankt Dirk.”
“Een openbaring, de leeropzet, de begeleiding en natuurlijk daardoor het resultaat. Met een goed verzorgde lunch, een voorbeeld voor cursus gevenden.”
“Zeer professioneel, goede uitleg, gemakkelijk vanaf je werkplek te volgen via internet.”
“Duidelijke en overzichtelijke Excel training! Je gaat naar huis met veel meer kennis en toepassingsmogelijkheden”
“Ik vond het een goede training dat werd aangeboden door Learnit. Je bent lekker zelfstandig bezig met je eigen lesstof. De docent voorzag ons van handige tips en was ook zeer behulpzaam bij vragen.”
“'Is een training die gegeven word door een deskundige trainer.En je kan het op je eigen tempo doen.'”
“Goede manier om de basis van Excel onder de knie te krijgen.”
“De training was goed te doen binnen de gestelde tijd. Heb dat geleerd waar ik voor gekomen ben.”
“Je leert in twee dagen de basis vaardigheden van Excel goed toe te passen”
“A good course to regain and increase knowledge on valuable Excel skills to make worklife easier and faster”
“Een leuke ervaring en een leerzaam programma.”
“Een aanrader voor iedereen die zich de basis van Excel eigen wil maken. Prima lesmateriaal wat thuis en op het werk prima als naslagwerk kan dienen. Door het duidelijke en goed opgebouwde lesmateriaal is dit een prima zelfstudie.”
“Op mijn werk heb ik veel met Excel gedaan maar nooit een cursus voor gevolgd. De ervaring om vanaf het begin te beginnen met alle functionele betekenissen vond ik zeer leerzaam, ook het leersysteem heb ik als prettig ervaren.”
“Goede lesmethode. Veel leerstof. Zeer tevreden over Learnit.”
"Nuttige en interessante training!"
“De cursus heeft een goede indruk op mij gemaakt. Het materiaal dat ter beschikking wordt gesteld is prima. Omdat ik vooraf niet heb aangegeven over welke kennis ik al beschikte en voor welke doeleinden ik de cursus wilde gaan gebruiken, was de aangeboden stof behoorlijk veel in 2 dagen. Dus volg het advies van Learnit en geef dit van te voren aan.”
"Stof werd goed en duidelijk uitgelegd. De trainer was meer dan behulpzaam en kundig."
“Goede training, heb er veel van geleerd en zal er met het werk zeker veel plezier van hebben.”
“De basiscursus excel 2007 die ik heb gevolgt bij Learnit in Groningen heeft mij in 2 intensieve dagen veel tools gegeven die ik dagelijks kan gebruiken. Het resultaat is bovenverwachting. De snelkoppeling op mijn bureaublad excel 2007 is in 2 dagen veranderd van abracadabra koppeling, naar een rekenprogramma waar ik naast de normale sommen, ook minimalen, maximalen, grafieken en gemiddelden kan maken en opslaan.”
“Zeer prettige manier van leren zo uit het boek met ondersteuning van de docent en je eigen tempo kunnen bepalen.”
“Goede basistraining, ik gebruik het programma zelf regelmatig, maar heb veel handige tips&tricks geleerd die het in het dagelijk gebruik zeker makkelijker gaan maken.”
“Fijne cursus, erg fijn dat je zelf met het boek mag werken en de docent rondloopt om je te helpen wanneer je dat nodig hebt.”
“Goede betrokken docent die probeert kennis aan te bieden die aansluit bij het niveau en de vraag van de cursisten”
"De PowerPivot training heeft onze groep veel inzichten gegeven. Gaandeweg pik je veel tips en tricks op die je werk veel efficiënter maken. Voor mensen die veel data verwerken of analyseren, is deze training zeker een aanrader."
"De training Excel Draaitabellen, functies en formules heeft mij veel inspiratie voor toepasbaarheid in mijn werk gegeven. Echt een aanrader. Ik ging aan het einde van de dag enthousiast met een hoofd vol nieuwe ideeën en met veel energie naar huis. Zo hoort het!"
“Als ik deze mogelijkheden van Excel eerder had geweten, had me dat veel tijd en moeite bespaard!”
“Zoek je een opleiding om je kansen op de arbeidsmarkt te vergroten, zal ik zeker één van de cursussen aanbevelen, al is het maar om je kennis op te frissen!”
"Goede training, waarbij je veel zelfstandig werkt. Goede lesstof en leuke trainer, die direct helpt bij vragen en deze erg duidelijk uitlegt."