In deze cursus leer je veelvoorkomende taken in Excel automatiseren met VBA. Je werkt met de VBA-editor, procedures, variabelen en Userforms. Optioneel ook aandacht voor Copilot.




Je trainer: Pascal, Bart, Raoul of Hans Samen 1.773 evaluaties, gemiddeld een 8,5. Bekijk de trainers
Met VBA til je je Excel-werk naar een hoger niveau. Je automatiseert taken, schrijft eigen functies en bouwt slimme formulieren. Optioneel kijk je ook naar Excel met Copilot, zodat je AI en VBA naast elkaar leert inzetten.
In deze cursus Excel VBA werk je aan het automatiseren van veelvoorkomende taken in Excel met behulp van VBA-code. Je leert hoe je codes genereert en aanpast via de VBA-editor en hoe je het objectmodel van Excel inzet voor slimmere spreadsheets. Je maakt procedures, gebruikt variabelen en programmeert eigen functies en Userforms. Ook foutafhandeling en automatisch opstartende procedures komen aan bod. De cursus besteedt optioneel aandacht aan het werken met Microsoft 365 Copilot in Excel, zodat je ook ervaring opdoet met AI-ondersteuning naast VBA.
Na deze cursus automatiseer je zelfstandig terugkerende taken in Excel met VBA. Je schrijft en past codes aan in de VBA-editor, werkt met variabelen, procedures en eigen functies, en bouwt Userforms voor invoer. Je weet hoe je foutmeldingen afvangt en hoe je procedures automatisch laat starten. Het resultaat: sneller en plezieriger werken met Excel. Heb je gekozen voor de optionele Copilot-module, dan kun je ook AI inzetten om je VBA-werk in Excel te versnellen.
Deze cursus is bedoeld voor Excel-gebruikers die regelmatig met macro's werken en hun spreadsheets naar een hoger niveau willen tillen met VBA. Denk aan medewerkers op finance-, controlling-, data- of analyse-afdelingen die terugkerende handelingen willen automatiseren en zelf maatwerk willen bouwen in Excel. Enige ervaring met Excel en macro's is een prettige basis.
Je volgt deze training in onze openleervorm: één dag op locatie, waarbij je in een klein groepje aan de slag gaat met je eigen laptop en cursusmateriaal. De trainer loopt rond, beantwoordt je vragen en helpt je verder zodra je vastloopt.
Doordat iedereen op zijn eigen tempo werkt, bepaal je zelf waar je de nadruk op legt. Heb je een eigen praktijkvoorbeeld? Neem het mee, dan werk je direct aan een vraagstuk uit je werk. Wil je optioneel ook kennismaken met Copilot in Excel? Dat kan tijdens dezelfde lesdag.
Je werkt regelmatig met Excel en kent de basis van formules en functies. Ervaring met macro's is handig, maar geen must. Je hoeft nog geen programmeerervaring te hebben. Wil je meer halen uit je spreadsheets? Dan ben je hier op je plek.
Je volgt de training in onze openleervorm: één cursusdag waarin je onder begeleiding van een ervaren trainer aan de slag gaat met VBA in Excel. Je werkt op je eigen tempo en kiest zelf welke onderwerpen extra aandacht krijgen. Neem gerust een eigen praktijkvoorbeeld mee, zodat je direct met je eigen vraagstukken aan de slag kunt. Geef bij inschrijving aan welke Excel-versie je gebruikt, dan zorgen onze planners voor het juiste lesmateriaal. Optioneel besteden we ook aandacht aan het werken met Copilot in Excel.
Deze training wordt aangeboden op basis van onze Open Leervorm-lesmethode. Dat betekent dat je onder actieve begeleiding van onze trainer zelfstandig aan het werk gaat om je de stof eigen te maken. Zo kun je in je eigen tempo je leerdoelen halen zonder daarbij gehinderd te worden door een sneller of langzamer tempo van je medecursisten. De trainer ziet erop toe dat je op schema blijft en je leerdoelen haalt. Deze leervorm biedt ruimte aan maatwerk. Je krijgt de gelegenheid om voorbeelden uit je eigen praktijk en IT-omgeving in te brengen waardoor je nog specifieker leert. meer...
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Goed verzorgde training met een goede trainer op een prima locatie en goede verzorgde lunch.”
“Het lesmateriaal is opbouwend, docent weet waar hij het over heeft, ook buiten de boeken om. Het is dus ook mogelijk om vragen te stellen over zaken waar je zelf tegenaan loopt.”
“Alles aan deze cursus was goed. Goed geregeld vooraf, goede locatie, goede lunch en vooral goed en duidelijk cursusmateriaal en een deskundige trainer. Ik ben erg enthousiast en zou dit zeker aan anderen aanbevelen.”
“Leuke inspirerende cursus, heb dingen geleerd en ideeën op gedaan waarvan ik niet wist dat dit mogelijk was met Excel en VBA. Terwijl ik normaal gesprokken toch veel Excel gebruik in mijn dagelijkse werk als tool/hulpmiddel.”
“Het is leuk en erg leerzaam zeker een aanrader. Ik heb er veel van geleerd en zal er in de toekomst veel aan hebben.”
“In een korte tijd leer je de beginselen van VBA/Excel onder de knie te krijgen, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om je eigen praktijkvoorbeelden te gebruiken.”
“Uitstekende training wanneer je kennis wilt krijgen van de werkwijze en logica achter VBA/Macro's. Zorgt er uiteindelijk voor dat je naast opnemen van Macro's ook in staat bent zelf formules en programma's te schrijven. Bied veel houvast om zelf op onderzoek te gaan naar wat er allemaal mogelijk is met VBA. Ik kende al wat van het opnemen van macro's, maar dit heeft me inzicht gegeven in hoe VBA werkt en waar je op moet letten. Top!”
“De Cursus Excel 2010 VBA geeft een goede start over Macro's en het programmeren ervan!”
“goede indruk. Je begrijpt de structuur en opbouw van VBA veel beter. Voor alle editors een aanrader, je snapt nu hoe het echt werkt!”
“Een goede cursus om een gestructureerde basis te leggen voor werken met/ programmeren in VBA.”
“Deze Excel-training was zeer waardevol en goed gestructureerd. De trainer legde de basisprincipes helder uit en zorgde ervoor dat iedereen de stof goed begreep, ongeacht het niveau. De combinatie van enthousiasme en deskundigheid van de trainer maakte het leren zowel effectief als inspirerend. Het tempo was goed, en de praktijkoefeningen hielpen om de opgedane kennis direct toe te passen. Een uitstekende training voor zowel beginners als degenen die hun vaardigheden willen uitbreiden!”
"Bart was zeer bevlogen en gedreven, hadden geen betere trainer kunnen wensen die twee dagen. Het voelde fijn, laagdrempelig, je merkte dat hij Excel echt leuk vindt. Goede praktische tips gekregen. Echt top!! Helemaal enthousiast geworden door Bart terwijl ik er enorm tegenop zag."
“If you have basic experiance with Excel and you want to learn quick what oppertunity's Excel has, than you really have to contact Learnit for a quick introduction.”
“Wanneer je een training op maat wil volgen waar alles goed geregeld en verzorgd is, zou ik iedereen learnit aanbevelen. Heb zeer goede ervaring.”
“Ook voor deelnemers die geen of weinig ervaring hebben met de materie, is het verrassend hoeveel men kan leren in twee dagen.”
“Goed verzorgd en duidelijk uitgelegd!”
“Uitstekende training wanneer je kennis wilt krijgen van de werkwijze en logica achter VBA/Macro's. Zorgt er uiteindelijk voor dat je naast opnemen van Macro's ook in staat bent zelf formules en programma's te schrijven. Bied veel houvast om zelf op onderzoek te gaan naar wat er allemaal mogelijk is met VBA. Ik kende al wat van het opnemen van macro's, maar dit heeft me inzicht gegeven in hoe VBA werkt en waar je op moet letten. Top!”
“Goede afwisseling van uitleg met voorbeelden en daarna zelf aan de slag met oefeningen.”
“Wat ik als prettig heb ervaren is dat je met meerdere mensen in dezelfde ruimte aanwezig bent met één docent en waarbij iedereen toch zijn eigen cursus volgt. Waarom? - je kunt informatie met elkaar delen; - in deze tijd van multimedia waarbij iedereen alleen maar met zichzelf bezig is krijg je contact met anderen over o.a. waarom zij deze cursus volgen én - omdat er maar één docent aanwezig is, kan de cursus financieel aantrekkelijk worden aangeboden (LEAN gedachte).”
“Locatie waar de training gegeven wordt, is erg goed bereikbaar. Tijden waarop de training plaatsvond, was erg prettig (10:00 - 17:00, dus niet te vroeg en niet al te lang). Training zelf was erg goed. Je had de ruimte om in eigen tempo te leren en eventueel langer stil te staan bij onderdelen waar je meer van wilt weten.”
“Praktijk gericht, sluit naadloos aan bij je werkzaamheden.”
“Een simpele basis cursus Excel die je door middel van persoonlijke begeleiding en een cursusmap in korte tijd eigen maak met Excel. Dit gereedschap zal moeten dienen om je naar de toekomst toe steeds vaardiger te maken met Excel.”
“Totaal weer bij met Excel dankzij Learnit traningen.”
"A.M. Rooyakkers-Smits, Makro Amsterdam - "De training is duidelijk en overzichtelijk. Ieder kan op zijn eigen tempo en niveau aan de slag." Beoordeling: 7.3."
“Prettige training waarbij je in je eigen tempo veel kan leren in korte tijd.”
“Ook als je bezit over alleen maar basis kennis en ervaring kun je veel leren van deze training. Het leren van handigheidjes die je werk kunnen vergemakkelijken en kunnen zorgen voor een beter overzicht.”
“De cursus Excel 2007 voor gevorderden welke ik heb gevolgd bij Learnit, werd op een heldere wijze door een erg ter zakenkundig en goed gemotiveerde docent gegeven.”
“Deze cursus is een logisch vervolg op de basiscursus. Het is zo opgezet dat ook mensen met wat minder ervaring met Excel het goed kunnen volgen. Met wat oefening kan je zo allerlei taken automatiseren in Excel.”
“Goed verzorgde training met een goede trainer op een prima locatie en goede verzorgde lunch.”
“Professioneel en op alle vragen een duidelijk antwoord.”
“Professionele training, gegeven door een zeer deskundige docent, die zeer goed in staat was zijn kennis op een prettige en duidelijke manier over te dragen. De inhoud van de training was zeer terdege. Het lesmateriaal begon werkelijk vanaf de basis. Ik vond het heel plezierig dat ik het lestempo zelf kon bepalen. Het lesmateriaal en de opzet waren professioneel en er zat veel variatie in de opdrachten/oefeningen.”
“Prima training - prettig om mijn eigen tempo te kunen bepalen - goede ondersteuning - heldere lesstof - direct toepasbaar in de praktijk.”
“Kan Learnit bij iedereen aanbevelen. Alle cursisten werken op eigen niveau zelfstandig opdrachten uit. Daarbij geeft een deskundige docent goede uitleg, individueel en in groepsverband. Handig dat je het werkboek mag houden als naslagwerk.”
“Prima training voor mensen die dagelijks / wekelijks gebruik maken van Excel en praktische toepasbaarheid willen vereenvoudigen.”
“Although I consider myself a quite advanced user, the course-instructor managed to teach me some new advanced options within excel which will make my life easier in the future.”
“Uitstekende begeleiding waarbij ook ruimte is voor eigen leerdoelen.”
“Een duidelijke en complete training, gegeven door een zeer bekwame trainer, die het lesmateriaal op een duidelijke en gestructureerde wijze weet over te brengen.”
“Erg duidelijke cursus in een prettige sfeer gegeven. Zeker aan te raden voor mensen die nog nooit met excel gewerkt hebben, maar ook voor minder ervaren gebruikers een aanrader.”
"Zelfstudie met toch wel een vleug extra. Goede leraar aanwezig met veel inhoudelijke kennis, die ook echt meedenkt om je doelstellingen toe te passen in je eigen praktijkomgeving."
“goede indruk. Je begrijpt de structuur en opbouw van VBA veel beter. Voor alle editors een aanrader, je snapt nu hoe het echt werkt!”
“Voor mij is dit een erg fijne manier van leren aangezien je in je eigen tempo kunt werken. Tevens was er extra lesmateriaal aanwezig bovenop de curcus die er gevolgd werd. Zeer prettige georganisseerd.”
“Ik vind het heel prettig dat je op je eigen tempo door de lesstof heen kan gaan.”
“Betrokken, enthousiaste en ervaren trainer waardoor de cursus voor een ieder toegankelijk is.”
“Een interessante en leerzame training met veel afwisseling”
“De training is duidelijk en voor ieder niveau goed te volgen.”
“'Aan de hand van beelden en het zelf werken met de stof was het een leuke interactieve training toegespitst op de vragen die door ons gesteld werden. Kortom een heel toepasbare cursus.”
“Goede training ter verbreding kennis en kunde van Excel, en mogelijkheden tot goede reflectie van toepasbaarheid op de werkvloer.”
“Professionele, no-nonsense, praktijkgerichte training”
“Very well prepared training with very easy to follow exercises that will make excel look less of complicated system.”
“Ik vond het allemaal prima voor elkaar. Goede locatie en een goede trainer. De lessen zijn makkelijk te volgen en als je vragen hebt kun je prima bij ze terecht. Zelfs nog na de cursus.”