In deze cursus leer je veelvoorkomende taken in Excel automatiseren met VBA. Je werkt met de VBA-editor, procedures, variabelen en Userforms. Optioneel ook aandacht voor Copilot.




Je trainer: Pascal, Bart, Raoul of Hans Samen 1.775 evaluaties, gemiddeld een 8,5. Bekijk de trainers
Met VBA til je je Excel-werk naar een hoger niveau. Je automatiseert taken, schrijft eigen functies en bouwt slimme formulieren. Optioneel kijk je ook naar Excel met Copilot, zodat je AI en VBA naast elkaar leert inzetten.
In deze cursus Excel VBA werk je aan het automatiseren van veelvoorkomende taken in Excel met behulp van VBA-code. Je leert hoe je codes genereert en aanpast via de VBA-editor en hoe je het objectmodel van Excel inzet voor slimmere spreadsheets. Je maakt procedures, gebruikt variabelen en programmeert eigen functies en Userforms. Ook foutafhandeling en automatisch opstartende procedures komen aan bod. De cursus besteedt optioneel aandacht aan het werken met Microsoft 365 Copilot in Excel, zodat je ook ervaring opdoet met AI-ondersteuning naast VBA.
Na deze cursus automatiseer je zelfstandig terugkerende taken in Excel met VBA. Je schrijft en past codes aan in de VBA-editor, werkt met variabelen, procedures en eigen functies, en bouwt Userforms voor invoer. Je weet hoe je foutmeldingen afvangt en hoe je procedures automatisch laat starten. Het resultaat: sneller en plezieriger werken met Excel. Heb je gekozen voor de optionele Copilot-module, dan kun je ook AI inzetten om je VBA-werk in Excel te versnellen.
Deze cursus is bedoeld voor Excel-gebruikers die regelmatig met macro's werken en hun spreadsheets naar een hoger niveau willen tillen met VBA. Denk aan medewerkers op finance-, controlling-, data- of analyse-afdelingen die terugkerende handelingen willen automatiseren en zelf maatwerk willen bouwen in Excel. Enige ervaring met Excel en macro's is een prettige basis.
Je volgt deze training in onze openleervorm: één dag op locatie, waarbij je in een klein groepje aan de slag gaat met je eigen laptop en cursusmateriaal. De trainer loopt rond, beantwoordt je vragen en helpt je verder zodra je vastloopt.
Doordat iedereen op zijn eigen tempo werkt, bepaal je zelf waar je de nadruk op legt. Heb je een eigen praktijkvoorbeeld? Neem het mee, dan werk je direct aan een vraagstuk uit je werk. Wil je optioneel ook kennismaken met Copilot in Excel? Dat kan tijdens dezelfde lesdag.
Je werkt regelmatig met Excel en kent de basis van formules en functies. Ervaring met macro's is handig, maar geen must. Je hoeft nog geen programmeerervaring te hebben. Wil je meer halen uit je spreadsheets? Dan ben je hier op je plek.
Je volgt de training in onze openleervorm: één cursusdag waarin je onder begeleiding van een ervaren trainer aan de slag gaat met VBA in Excel. Je werkt op je eigen tempo en kiest zelf welke onderwerpen extra aandacht krijgen. Neem gerust een eigen praktijkvoorbeeld mee, zodat je direct met je eigen vraagstukken aan de slag kunt. Geef bij inschrijving aan welke Excel-versie je gebruikt, dan zorgen onze planners voor het juiste lesmateriaal. Optioneel besteden we ook aandacht aan het werken met Copilot in Excel.
Deze training wordt aangeboden op basis van onze Open Leervorm-lesmethode. Dat betekent dat je onder actieve begeleiding van onze trainer zelfstandig aan het werk gaat om je de stof eigen te maken. Zo kun je in je eigen tempo je leerdoelen halen zonder daarbij gehinderd te worden door een sneller of langzamer tempo van je medecursisten. De trainer ziet erop toe dat je op schema blijft en je leerdoelen haalt. Deze leervorm biedt ruimte aan maatwerk. Je krijgt de gelegenheid om voorbeelden uit je eigen praktijk en IT-omgeving in te brengen waardoor je nog specifieker leert. meer...
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Uitstekende training wanneer je kennis wilt krijgen van de werkwijze en logica achter VBA/Macro's. Zorgt er uiteindelijk voor dat je naast opnemen van Macro's ook in staat bent zelf formules en programma's te schrijven. Bied veel houvast om zelf op onderzoek te gaan naar wat er allemaal mogelijk is met VBA. Ik kende al wat van het opnemen van macro's, maar dit heeft me inzicht gegeven in hoe VBA werkt en waar je op moet letten. Top!”
“De Cursus Excel 2010 VBA geeft een goede start over Macro's en het programmeren ervan!”
“Een goede cursus om een gestructureerde basis te leggen voor werken met/ programmeren in VBA.”
“goede indruk. Je begrijpt de structuur en opbouw van VBA veel beter. Voor alle editors een aanrader, je snapt nu hoe het echt werkt!”
“Goed verzorgde training met een goede trainer op een prima locatie en goede verzorgde lunch.”
“Leuke inspirerende cursus, heb dingen geleerd en ideeën op gedaan waarvan ik niet wist dat dit mogelijk was met Excel en VBA. Terwijl ik normaal gesprokken toch veel Excel gebruik in mijn dagelijkse werk als tool/hulpmiddel.”
“Het lesmateriaal is opbouwend, docent weet waar hij het over heeft, ook buiten de boeken om. Het is dus ook mogelijk om vragen te stellen over zaken waar je zelf tegenaan loopt.”
“Alles aan deze cursus was goed. Goed geregeld vooraf, goede locatie, goede lunch en vooral goed en duidelijk cursusmateriaal en een deskundige trainer. Ik ben erg enthousiast en zou dit zeker aan anderen aanbevelen.”
“In een korte tijd leer je de beginselen van VBA/Excel onder de knie te krijgen, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om je eigen praktijkvoorbeelden te gebruiken.”
“Het is leuk en erg leerzaam zeker een aanrader. Ik heb er veel van geleerd en zal er in de toekomst veel aan hebben.”
“Pluspunt is dat er niet klassikaal les wordt gegeven, het kan dus in je eigen tempo. Twee dagen is precies genoeg.”
“Learnit is een echte goede training organisatie, wat ik goed vind is dat je ook de boek meekrijgt en dan kan je altijd oefenen.”
“Goede training om een indruk te geven van de vele mogelijkheden die Excel biedt.”
“Enthousiaste docent die goed kan uitleggen en zeer geduldig is. Duidelijke leerstof die ook goed te gebruiken is als naslagwerk als je het even kwijt bent.”
“Een prima instroom training voor Excel waarin alles goed uitgelegd staat en goed toepasbaar is.”
“Het lesmateriaal is opbouwend, docent weet waar hij het over heeft, ook buiten de boeken om. Het is dus ook mogelijk om vragen te stellen over zaken waar je zelf tegenaan loopt.”
“Prima training. Werkt op eigen tempo. Begeleiding is erg goed en denkt mee in jouw eigen problematiek. Voor alle niveaus een aanrader.”
“Duidelijke lesstof met voldoende oefeningen en persoonlijke begeleiding van een docent(e) die veel kennis heeft van MS Excel. Fijn om eventueel met eigen data aan de slag te kunnen en in eigen tempo. Zeer aan te bevelen.”
“In je eigen tempo meer begrip en verstand krijgen van excel. De groep is redelijk klein, waardoor de verstoring minimaal is. De organisatie en leraar zijn een verademing, en ik ben niet zo snel tevreden gesteld.”
“Deze training is uitstekend geschikt voor hen die een goede basis heeft voor Excel en verder wil verbeteren. Docent was heel professioneel en behulpzaam.Juiste manier om dit soort cursus uit te voeren.”
“Wanneer je in de praktijk problemen hebt met excel, volg dan deze cursus. Naast het vaste cursus materiaal is er voldoende tijd eigen praktische voorbeelden te behandelen.”
“Lesstof is duidelijk en geeft je de mogelijkheid om op je eigen tempo de onderwerpen te doorlopen en te oefenen. Er is geen druk van andere deelnemers en niemand houd je op. Dit gecombineerd met de goede instructeur zorgt voor een effectieve training.”
“De inhoud van de cursus Excell 2003 sloot perfect aan op mijn leerdoelen. De individuele manier van lesgeven nl. zelf aan de gang gaan werkt heel goed. Bij vragen krijg je gericht hulp. De nazorg is ook prima geregeld; je kunt nog altijd terecht bij de docent.”
“Deze training behandelt op een duidelijke manier de Excel mogelijkheden m.b.t. draaitabellen en legt daarnaast verschillende beschikbare functies goed uit aan de hand van praktische voorbeelden.”
“Geen druk dat je op hetzelfde tempo moet als medecursisten die misschien sneller zijn, denk hierbij aan klassikale trainingen. Indien nodig is de hulp van een trainer aanwezig en deze komt meteen als je er om vraagt.”
“Een gewelding introductie om meer uit jezelf en Excel te halen.”
“Goede cursus, gegeven door een professionele organisatie met een hoge praktische toepasbaarheid.”
“Prima training. Werkt op eigen tempo. Begeleiding is erg goed en denkt mee in jouw eigen problematiek. Voor alle niveaus een aanrader.”
“de training was nuttig, ik heb ervan genoten, de trainer was geweldig en ik raad het zeker aan.”
“Goed verzorgd, duidelijk en doelgericht. Fijn om in je eigen tempo het lesmateriaal door te werken.”
“Duidelijke goed te volgen cursus met persoonlijke begeleiding.”
“Een prima cursus om uitgebreider kennis te maken met de mogelijkheden van excel als je de basis al kent. Door het individuele aspect kun je het voor jezelf het maximale uit de cursus halen. En als alle trainers zo enthousiast zijn en zoveel kennis hebben als degene die ik gehad heb, dan kun je nog meer uit de cursus halen dan alleen wat het cursusmateriaal biedt.”
“Training is van goede kwaliteit en goed geënt op praktisch gebruik.”
“Aanrader; goed niveau, professionele begeleiding en goed materiaal. Ik heb vooral plezier van de sneltoetsen en kennis van nieuwe snelle oplossingen.”
“Er wordt op een leuke manier training gegeven. Je mag zelf aan de slag en als je vragen hebt wordt er ook de tijd voor je genomen.”
“De opdrachten zijn zeer duidelijk en goed te volgen. Ook is er alle ruimte om eigen inbreng vanuit je eigen werksituatie aan de docent voor te leggen, zodat je de punten waar je dagelijks tegenaan loopt, ook kunt behandelen.”
“Deze organisatie helpt je spelende wijze kennis te krijgen. Dus geen uren theoretischestof die je om je oren krijgt, maar gewoon doen hoe je het in de praktijk ook gaat gebruiken”
“Deze training is uitstekend en heel uitgebreid, je kunt er ontzettend veel van leren”
“Een leuke interactieve training, waar zowel ingegaan wordt op theorie als praktijk.”
“Training sluit zeer goed aan bij werkzaamheden. Door het meenemen van eigen materiaal ben je doelgericht bezig en leer je datgene wat je wil leren. Daarnaast is er veel ruimte en ervaring aanwezig om de kennis verder uit te breiden.”
“Learnit maakt gebruik van jonge, dynamische, gemotiveerde en goed opgeleide docenten. De toegepaste leertechniek, zowel klassikaal als individueel is efficient.”
“Goed georganiseerd teamwork met professionele docent.”
“Goede afwisseling van uitleg met voorbeelden en daarna zelf aan de slag met oefeningen.”
“Het gevolde webinair was een mooie aanvulling. Zonder reistijd even excel weer extra opgefrist. Aantal bekende items aangevuld met nieuwe of handige dingen.”
“Ik vond het voor een beginner zoals ik een zeer fijne en beknopte training. Waar ik met mijn lage instap veel vertrouwen heb gekregen en dus daadwerkelijk aan de slag kan gaan met het geleerde.”
“Een goede en uitgebreide training met een goede opleider. Kan thuis nog eens alles rustig doornemen. Zeker een aanrader.”
“Cursus was prima verzorgd, materiaal in goede staat, en ook erg goede inhoud.”
“Voor een ieder die dit leest en op zijn/haar werk veel te maken heeft met Excel, is dit zeker een aanrader. Ondanks dat je denkt dat je kennis heb van Excel, zitten er zeker nog veel mogelijkheden binnen het programma die je nog niet wist en na de training op je werk kan oefenen/toepassen.”
“Dit is een goede training om in de basis van het pakket Excel te duiken, zonder dat het meteen heel ingewikkeld wordt. Je kunt zonder voorkennis komen tot leuke Excel bladen met een aansprekende opmaak en grafieken.”
“Ik vond het een goede training dat werd aangeboden door Learnit. Je bent lekker zelfstandig bezig met je eigen lesstof. De docent voorzag ons van handige tips en was ook zeer behulpzaam bij vragen.”