Incompany
MaatwerktrainingOp aanvraag
- 100% voor jouw groep
- Maatwerk
- Bij jou of bij ons
Met VBA til je je Excel-werk naar een hoger niveau. Je automatiseert taken, schrijft eigen functies en bouwt slimme formulieren. Optioneel kijk je ook naar Excel met Copilot, zodat je AI en VBA naast elkaar leert inzetten.
In deze cursus Excel VBA werk je aan het automatiseren van veelvoorkomende taken in Excel met behulp van VBA-code. Je leert hoe je codes genereert en aanpast via de VBA-editor en hoe je het objectmodel van Excel inzet voor slimmere spreadsheets. Je maakt procedures, gebruikt variabelen en programmeert eigen functies en Userforms. Ook foutafhandeling en automatisch opstartende procedures komen aan bod. De cursus besteedt optioneel aandacht aan het werken met Microsoft 365 Copilot in Excel, zodat je ook ervaring opdoet met AI-ondersteuning naast VBA.
Na deze cursus automatiseer je zelfstandig terugkerende taken in Excel met VBA. Je schrijft en past codes aan in de VBA-editor, werkt met variabelen, procedures en eigen functies, en bouwt Userforms voor invoer. Je weet hoe je foutmeldingen afvangt en hoe je procedures automatisch laat starten. Het resultaat: sneller en plezieriger werken met Excel. Heb je gekozen voor de optionele Copilot-module, dan kun je ook AI inzetten om je VBA-werk in Excel te versnellen.
Deze cursus is bedoeld voor Excel-gebruikers die regelmatig met macro's werken en hun spreadsheets naar een hoger niveau willen tillen met VBA. Denk aan medewerkers op finance-, controlling-, data- of analyse-afdelingen die terugkerende handelingen willen automatiseren en zelf maatwerk willen bouwen in Excel. Enige ervaring met Excel en macro's is een prettige basis.
Je volgt deze training in onze openleervorm: één dag op locatie, waarbij je in een klein groepje aan de slag gaat met je eigen laptop en cursusmateriaal. De trainer loopt rond, beantwoordt je vragen en helpt je verder zodra je vastloopt.
Doordat iedereen op zijn eigen tempo werkt, bepaal je zelf waar je de nadruk op legt. Heb je een eigen praktijkvoorbeeld? Neem het mee, dan werk je direct aan een vraagstuk uit je werk. Wil je optioneel ook kennismaken met Copilot in Excel? Dat kan tijdens dezelfde lesdag.
Je werkt regelmatig met Excel en kent de basis van formules en functies. Ervaring met macro's is handig, maar geen must. Je hoeft nog geen programmeerervaring te hebben. Wil je meer halen uit je spreadsheets? Dan ben je hier op je plek.
Je volgt de training in onze openleervorm: één cursusdag waarin je onder begeleiding van een ervaren trainer aan de slag gaat met VBA in Excel. Je werkt op je eigen tempo en kiest zelf welke onderwerpen extra aandacht krijgen. Neem gerust een eigen praktijkvoorbeeld mee, zodat je direct met je eigen vraagstukken aan de slag kunt. Geef bij inschrijving aan welke Excel-versie je gebruikt, dan zorgen onze planners voor het juiste lesmateriaal. Optioneel besteden we ook aandacht aan het werken met Copilot in Excel.
Deze training wordt aangeboden op basis van onze Open Leervorm-lesmethode. Dat betekent dat je onder actieve begeleiding van onze trainer zelfstandig aan het werk gaat om je de stof eigen te maken. Zo kun je in je eigen tempo je leerdoelen halen zonder daarbij gehinderd te worden door een sneller of langzamer tempo van je medecursisten. De trainer ziet erop toe dat je op schema blijft en je leerdoelen haalt. Deze leervorm biedt ruimte aan maatwerk. Je krijgt de gelegenheid om voorbeelden uit je eigen praktijk en IT-omgeving in te brengen waardoor je nog specifieker leert. meer...
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Excel VBA reviews - Gemiddeld cijfer 8.6 uit 10 beoordelingen
“Uitstekende training wanneer je kennis wilt krijgen van de werkwijze en logica achter VBA/Macro's. Zorgt er uiteindelijk voor dat je naast opnemen van Macro's ook in staat bent zelf formules en programma's te schrijven. Bied veel houvast om zelf op onderzoek te gaan naar wat er allemaal mogelijk is met VBA. Ik kende al wat van het opnemen van macro's, maar dit heeft me inzicht gegeven in hoe VBA werkt en waar je op moet letten. Top!”
J. Peters, Estepe- Excel VBA
“Het is leuk en erg leerzaam zeker een aanrader. Ik heb er veel van geleerd en zal er in de toekomst veel aan hebben.”
Youri de Beurs, Excel VBA- Excel VBA
“Een goede cursus om een gestructureerde basis te leggen voor werken met/ programmeren in VBA.”
D.J.H. Berens, Detailresult Services- Excel VBA
“In een korte tijd leer je de beginselen van VBA/Excel onder de knie te krijgen, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om je eigen praktijkvoorbeelden te gebruiken.”
A. van der Spreng, OneSolution Informatisering B.V.- Excel VBA
“Leuke inspirerende cursus, heb dingen geleerd en ideeën op gedaan waarvan ik niet wist dat dit mogelijk was met Excel en VBA. Terwijl ik normaal gesprokken toch veel Excel gebruik in mijn dagelijkse werk als tool/hulpmiddel.”
L. van Gaalen- Excel VBA
“Alles aan deze cursus was goed. Goed geregeld vooraf, goede locatie, goede lunch en vooral goed en duidelijk cursusmateriaal en een deskundige trainer. Ik ben erg enthousiast en zou dit zeker aan anderen aanbevelen.”
D. Bakker, TNO- Excel VBA
“Het lesmateriaal is opbouwend, docent weet waar hij het over heeft, ook buiten de boeken om. Het is dus ook mogelijk om vragen te stellen over zaken waar je zelf tegenaan loopt.”
J.R. de Jong, Unica- Excel VBA
“De Cursus Excel 2010 VBA geeft een goede start over Macro's en het programmeren ervan!”
Tuncay Sahin- Excel VBA
“goede indruk. Je begrijpt de structuur en opbouw van VBA veel beter. Voor alle editors een aanrader, je snapt nu hoe het echt werkt!”
A. de Blieck, Randstad Nederland B.V.- Excel VBA
“Goed verzorgde training met een goede trainer op een prima locatie en goede verzorgde lunch.”
A. Stevens, Drillmasters- Excel VBA
“'In het webinar draaitabellen wordt goed en duidelijk uitgelegd wat je met draaitabellen kunt doen. Als je nog nooit een draaitabel gemaakt hebt, dan heb je veel aan deze webinar. Het is ook fijn dat je rechtstreeks vragen kunt stellen, die vervolgens meteen behandeld worden.'”
N. Albers, Multisol Raambekleding- Gratis webinar Draaitabellen in Excel 2010 en 2013
“Totaal weer bij met Excel dankzij Learnit traningen.”
K. Ettalhaoui, FNV KIEM- Excel Basis
“Goed verzorgde training met een goede trainer op een prima locatie en goede verzorgde lunch.”
A. Stevens, Drillmasters- Excel VBA
“Prima training voor mensen die in hun eigen tempo hun eigen leerdoelen willen bereiken.”
G.E. Verweij- Excel Basis
“Macro's zijn heel goed toepasbaar op je eigen werksituatie. Heel goede cursus die goed aansluit bij je persoonlijke wensen.”
P.C.H Geerts- van Tilburg, Laater- Excel 2003 Macro's en samenwerken met andere programma's
“Training is van goede kwaliteit en goed geënt op praktisch gebruik.”
J.A. de Geus, ENGIE services Nederland NV- Excel Vervolg
“In een korte tijd leer je de beginselen van VBA/Excel onder de knie te krijgen, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om je eigen praktijkvoorbeelden te gebruiken.”
A. van der Spreng, OneSolution Informatisering B.V.- Excel VBA
“Van het begin tot het eind nieuwe toepassingen ontdekken. Er gaat een wereld voor je open binnen excel.”
C. Westhof, Alrijne Zorggroep- Excel 2010
“De docent neemt de tijd en legt goed uit.”
I. Bojovich, Robert Walters- Excel Basis
“Goede cursus. Wat ik vooral erg op prijs heb gesteld is het feit dat ieder in een eigen tempo dat leert waar de interesse ligt.”
J. Kelmanutu- Excel Basis
“Goede cursus, gegeven door een professionele organisatie met een hoge praktische toepasbaarheid.”
R. Velthuis, Heupink & Bloemen Tabak B.V.- Excel 2010
"aanrader, prima lesmateriaal en goede trainer."
- Excel Draaitabellen, formules en functies
“In korte tijd veel geleerd op een heel duidelijke en toegankelijke manier. Heel efficiënte methode voor mij!”
E. Jongbloed, Randstad- Gratis webinar Draaitabellen in Excel 2010 en 2013
“Zeer prettig om eens te ervaren dat er vaak alternatieve en gemakkelijkere manieren zijn om iets te doen wat je al deed.”
K. Bahri, Makro Amsterdam- Excel Basis
“Leuke en zeer praktijkgerichte training”
B. Borghuis, Rabobank Twente Oost- Excel Basis
"Nuttige en interessante training!"
- Excel Vervolg
“Lesstof is duidelijk en geeft je de mogelijkheid om op je eigen tempo de onderwerpen te doorlopen en te oefenen. Er is geen druk van andere deelnemers en niemand houd je op. Dit gecombineerd met de goede instructeur zorgt voor een effectieve training.”
Jos van den Broek, Gasunie- Excel 2003 Vervolg
“Learnit, heeft voor mij mijn kennis met de cursus EXCEL, weer een breder beeld gegeven. Kennis was verslapt en hierbij weer up to date! Daarnaast wordt alles goed en duidelijk uitgelegd en is het materiaal prima verzorgd, trainer neemt de tijd voor je.”
M. Roem- Excel Basis
“Een fijne en duidelijke training die goed te volgen is voor beginnende "Excellers"".”
L. Hoogendoorn, Media Markt Saturn Holding Nederland B.V.- Excel Draaitabellen, formules en functies
“Kan Learnit bij iedereen aanbevelen. Alle cursisten werken op eigen niveau zelfstandig opdrachten uit. Daarbij geeft een deskundige docent goede uitleg, individueel en in groepsverband. Handig dat je het werkboek mag houden als naslagwerk.”
Hilda de Vries, Gemeente Zeewolde- Excel 2003 Basis
“Een goede cursus om een gestructureerde basis te leggen voor werken met/ programmeren in VBA.”
D.J.H. Berens, Detailresult Services- Excel VBA
“Hans geeft je als cursist het gevoel dat je prima Excel kunt leren, ook als je meer visueel ingesteld bent of meer alfa dan beta, dat is enorm fijn.”
M. Poelmann, TU Delft- Excel Basis
“Om je voor je werk of prive in een programma te verdiepen, is deze cursus een perfecte oplossing. Het kost misschien een investering, maar de resultaten zijn veel beter dan dat je het even tussendoor moet/mag doen. Je bent uit je werkomgeving, maar wel volledig met de cursus bezig. Voor mij was het helemaal goed!”
H.Hiemstra, Kroon Vleeswaren- Excel Basis
“Ik kan de curus Excel bij Learnit een ieder aanbevelen. Uitstekende begeleiding van de docent, duidelijk leerboek en cd met allerlei oefeningen die volledig aansluiten op het leerboek (deze mogen na de cursus meegenomen worden als oefen-en naslagwerk). Door deze curus kwam ik erachter dat ik al jaren veel efficienter had kunnen werken. Dank aan Learnit.”
D. Schellenberg, Hogeschool Utrecht- Excel Basis
“Prima docent, heel geduldig en bereidwillig. Je kunt ook je eigen praktijkvoorbeelden meenemen naar de les, om er samen met de docent naar te kijken en te oefenen hoe in te passen. Is zelfs na de training ook bereid om via de mail je vragen te beantwoorden. Fijne service!”
Caroline van Trigt, GDF Suez- Excel Basis
“Ik heb zeer plezierig de cursus Excel 2010 gevolgd en een mooi naslagwerk meegekregen, zodat ik thuis sommige onderwerpen opnieuw kan oefenenen.”
P. van Hall, PostNL- Excel Draaitabellen, formules en functies
“De training van Learnit is een training die je een heel goed beeld geeft van wat je met Excel kunt doen. De professionele trainer geeft je vanaf moment een zelfstandig gevoel. Het is zeer leerzaam en prima te gebruiken.”
B. Baveld, SIG Combibloc- Excel 2003 Basis
“goede indruk. Je begrijpt de structuur en opbouw van VBA veel beter. Voor alle editors een aanrader, je snapt nu hoe het echt werkt!”
A. de Blieck, Randstad Nederland B.V.- Excel VBA
“Open leervorm is een goede vorm van training volgen. Je kunt de training in je eigen tempo volgen, met of zonder voorkennis.”
M. Ensel-Boonstra, Ensel Staalkonstrukties- Excel Basis
“Wil je in korte tijd op de hoogte zijn van de ins and outs, schrijf je dan zeker in!”
A. van der Linde, O3 Consultancy B.V.- Gratis webinar Draaitabellen in Excel 2010 en 2013
“De open leervorm is echt een aanrader als je van zelfstandig werken in je eigen tempo houdt. De docent beantwoordt jouw vragen wanneer nodig en geeft je graag advies en extra nuttige informatie passend bij jouw niveau. Het lesmateriaal is duidelijk en laat je meerdere malen oefenen met nieuwe vaardigheden zodat je het goed onder de knie krijgt.”
E.M.M. van Leeuwen, Universiteit Leiden- Excel 2003 Vervolg
“In je eigen tempo meer begrip en verstand krijgen van excel. De groep is redelijk klein, waardoor de verstoring minimaal is. De organisatie en leraar zijn een verademing, en ik ben niet zo snel tevreden gesteld.”
R.M van Weelden, Sew Eurodrive B.V.- Excel Vervolg
“De Cursus Excel 2010 VBA geeft een goede start over Macro's en het programmeren ervan!”
Tuncay Sahin- Excel VBA
"Zelfstudie met toch wel een vleug extra. Goede leraar aanwezig met veel inhoudelijke kennis, die ook echt meedenkt om je doelstellingen toe te passen in je eigen praktijkomgeving."
- Excel Draaitabellen, formules en functies
“Zorgvuldige training waarbij mijn leerdoelen concrete aandacht hebben gekregen.”
R. Koetje- Excel Vervolg
“Hands on training die je helpt in je day-to-day werk”
Dave van Lierop, Hamilton Bright- Excel Vervolg
“Heel erg duidelijke uitleg. Zeker een aanrader voor een ieder die met Excel werkt, en nooit bij de basis is gestart. Je leert veel over de toepasbaarheid van Excel als programma en de mogelijkheden hiervan.”
J.R. Smith, ALFEN BV- Excel Basis
“Fijne cursus, erg fijn dat je zelf met het boek mag werken en de docent rondloopt om je te helpen wanneer je dat nodig hebt.”
M.J.C. den Otter, Phas Beheer- Excel Basis
“De training Excel is prima, goed lesmateriaal. Prima docent, zeker enthousiast, en het is ook op de praktijk gericht.”
Gunther van der Horst, Stadsbank Oost Nederland.nl- Excel Basis
“Ik vond het een goede training dat werd aangeboden door Learnit. Je bent lekker zelfstandig bezig met je eigen lesstof. De docent voorzag ons van handige tips en was ook zeer behulpzaam bij vragen.”
P.Meijer, rechtbank Groningen- Excel Basis
De trainers van deze cursus
Learnit als geheel