Klassikaal
2 dagen1100,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Je werkt met data in Microsoft SQL Server en wilt zelf queries kunnen schrijven. In deze cursus leer je de bouwstenen van T-SQL: van eenvoudige SELECT-statements tot joins, groeperingen en subqueries.
Microsoft SQL Server is een van de meest gebruikte databasesystemen voor databasebeheer, ontwikkeling en business intelligence. Transact-SQL is de SQL-variant die Microsoft hieraan heeft toegevoegd, met extra mogelijkheden voor logische blokken en programmeerconstructies.
Je begint bij de basis: hoe werkt een relationele database, wat zijn primary en foreign keys, en hoe vraag je gegevens op met SELECT. Daarna bouw je stap voor stap uit naar filteren, sorteren, rekenen en het combineren van data uit meerdere tabellen.
De training is praktijkgericht. Je werkt veel in Microsoft SQL Server Management Studio en oefent met realistische datasets. Theorie en oefening wisselen elkaar voortdurend af, zodat je het geleerde direct toepast.
Dag 1: SQL-basis en eenvoudige queries
Dag 2: Geavanceerde queries en T-SQL
Na deze cursus begrijp je hoe Microsoft SQL Server werkt en ken je het verschil tussen SQL en T-SQL. Je schrijft zelfstandig queries om gegevens op te vragen, te filteren, te sorteren en te combineren uit meerdere tabellen. Je past functies en groeperingen toe om data samen te vatten, en je kunt records toevoegen, wijzigen en verwijderen. Daarmee haal je meer waarde uit de data in je organisatie.
Deze cursus is bedoeld voor beginnende gebruikers van Microsoft SQL Server die met T-SQL aan de slag willen. Denk aan beginnende database-administrators en databasebeheerders, BI-professionals, data-analisten, rapportbouwers en softwareontwikkelaars die zelf queries willen kunnen schrijven.
Je werkt in een klein groepje onder leiding van een ervaren databasetrainer. Theorie wisselt af met demo's en veel oefenopdrachten in Microsoft SQL Server Management Studio. Voorbeelden uit je eigen praktijk kun je inbrengen. Voorafgaand aan de cursus ontvang je een cursusboek met oefeningen dat je ook na afloop als naslagwerk gebruikt. De software en het cursusmateriaal zijn Engelstalig.
Er is geen specifieke voorkennis vereist. Affiniteit met data en logisch denken is wel handig.
Liever een platformonafhankelijke SQL basistraining? Volg dan onze cursus SQL Basis.
Zoek je een basiscursus SQL specifiek gericht op Oracle? Meld je dan aan voor de training SQL Basis Oracle.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Transact-SQL Basis - MS SQL Server reviews - Gemiddeld cijfer 8.4
“De combinatie van korte uitleg en opdrachten heb ik als zeer aangenaam ervaren. De trainer heeft een prettige manier van overbrengen van de kennis en verwerkt praktijkervaring door de lesstof.”
R. Mouwen, ATEA-Groep- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
“Met deze training leer je in 2 dagen wat SQL is, hoe je het kan gebruiken en wat de bekende gemaakt fouten zijn. De trainer is zeer professioneel en heeft veel kennis van de materie.”
D. Gebroers, Alfa Accountants en Adviseurs- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
“Deze basistraining voldeed aan mijn verwachtingen. De docent was kundig en relaxt, met indien nodig voldoende individuele aandacht.”
A. Arkeraats, ANWB- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
“SQL Basis was een prima training en direct toepasbaar in de praktijk. De trainer is vriendelijk en geduldig en open. Hij heeft zeker kennis van zaken en vindt het leuk op uitgedaagd te worden door z'n cursisten.”
M. Sybesma, GGZ Rivierduinen,- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
“Goede basistraining om je op weg te helpen met SQL”
Ed Riemens, APG- Open Leervorm SQL
"Prima, korte en toch complete basiuscursus."
- SQL Basis
“Deze training geeft je een nog beter beeld, wat je met SQL kan en hoe je het geleerde toe kunt passen. Aanrader.”
Jurgen Koopmans, Roba Metals BV- SQL Vervolg
“Duidelijke training met veel bruikbare tips.”
R. Dekker - Elvy- SQL Vervolg
“De trainer had veel ervaring en gedegen inhoudelijke kennis. Prima training!”
J. Groen, Politie Kennemerland- SQL Basis
“Heb je affiniteit met ICT, maar nog geen ervaring met SQL dan is deze cursus perfect om dit te leren.”
J. Witvoet, S.R.S. B.V.- SQL Basis
“Aanrader voor mensen met weinig SQL-kennis, in 2 dagen de basis prima op orde!”
W. de Rijke, Delta Energy B.V.- SQL Basis
“Een training in een informele sfeer, waar persoonlijk contact voorop staat. Op deze manier kan iedereen in zijn tempo de stof tot zich nemen en is er voldoende ruimte om je doelen te behalen.”
J. Koopmans, Roba Mentals B.V.- SQL Basis
“Goede balans tussen luisteren en oefenen. Na deze cursus heb je een goede basis om zelf aan de slag te gaan.”
Peter Berkhout, Klantexpertise UWV- Querying Microsoft SQL Server (MOC20461)
“Fijne opzet, goede structuur, aanrader.”
P. Geomini - Gemeente Rotterdam- SQL Vervolg
“Was helemaal top, fijne deskundige docent. Goed tempo, veel afwisseling tussen inhoud en oefeningen. Cursus is een echte aanrader!”
A. Rebergen - CBS Academy- SQL Basis
“Leuke en interessante training. Duidelijke uitleg, voorbeelden en opdrachten. Ook fijn dat de opdrachten zo gesteld zijn als een collega ze aan je zou stellen, zodat je zelf moet nadenken hoe je het gaat aanpakken. Veel functies geleerd in korte tijd.”
Helene Hallebeek, Transavia- Open Leervorm SQL
"Goede duidelijke training waar de basis van SQL wordt uitgelegd."
- SQL Basis
“Een mooie leerzame training met een professionele trainer die veel van af weet. Waardoor je boeiend blijft luisteren en je aandacht niet verliest.”
N. Amoruso - Universiteit Twente- Open Leervorm SQL
“Ik verwachtte een basis training die het schrijven van queries 'from scratch' van A tot Z behandelde. De training deed precies dat. Een perfecte match dus.”
C. van Lumig. Woonpunt- SQL Basis
“Als de voorbereidingen goed zijn en afgestemd op de organisatie(-type/soort) van de klant kan dit een prima cursus zijn voor de meeste essentiële SQL statements.”
John van Enst, Gemeente Groningen- SQL Vervolg
“De training is een goede opstap om verder te gaan in SQL. De training zal zeker bijdrage bij het effectiever uitvoeren van werkzaamheden op onze Oracle database.”
R. Speelmans, Enexis- Oracle Database: SQL Fundamenten deel I
“Voldeed naar mijn verwachtingen. ik kan minimaal al een SQL scripts lezen. zelf aanmaken gaat voor eenvoudige dingen ook goed.”
Thata van Meerwijk, Albeda College- Open Leervorm SQL
“Sluit heel goed aan bij de opstap naar het kunnen inzien en het gebruik van SQL. Voor mijn werk gaan we meer te maken krijgen met SQL. Hiervoor had ik vanuit de functie van functioneel beheerder meer inzicht nodig t.a.v. SQL. En dit is goed gelukt met de professionele training van Learnit Training. Dit is reeds mijn tweede Learnit-training. Gezien het zeer brede aanbod van trainingen zal het denk ik niet de laatste geweest zijn.”
H. van den Driesche, Evides- SQL Basis
“Ik wil graag een functie in de ICT gaan betrekken, waarbij het werken met databases de voorkeur heeft.Voor mij was deze trainer, als onderhoudsmonteur met bovengemiddelde MS Access interesse, redelijk te volgen. De inhoud was duidelijk, met praktische oefeningen. Goed uitgebalanceerd.”
J.W.M. Pompe, AkzoNobel- Writing Queries Using Microsoft SQL Server 2008 Transact-SQL
“Heldere uitleg en goede opdrachten gaven een goed beeld van de mogelijkheden van SQL.”
M. Bessem, Regiopolitie Amsterdam Amstelland- SQL Basis
“De training heeft mij genoeg handvatten gegeven om aan de slag te kunnen met SQL. De ervaring doe je op in de praktijk, maar deze training geeft je voldoende vaste grond onder de voeten.”
B. Engelhart, Achmea IM&IT- SQL Basis
“Prima cursus waar de volledige basis wordt uitgelegd, trainer kan tevens zaken bespreken die niet binnen het bereik van de cursus vallen.”
A. Reuijl, Grant Thornton- SQL Basis
“Deze training heeft een duidelijke structuur en opbouw. Naast de theorie is er veel ruimte om te oefenen en praktijksituaties voor te leggen aan de trainer. Rustige, gekwalificeerde en duidelijke trainer. Wist waar hij het over had en hoe de training in elkaar zit. Al met al een goede manier om een start te maken met SQL.”
R. Kemmenaar, Triage-IT- SQL Basis
“Training sloot voor een groot deel aan bij de indruk die ik had van de brochure. Uitstekende trainer die helder en duidelijk was; rekening hield met verschillende niveau's binnen de groep en de verhouding theorie/oefeningen prima verdeelde.”
T. Koenraadt, AkzoNobel Decorative Paints- Writing Queries Using Microsoft SQL Server 2008 Transact-SQL
“Een goede training om de basisbeginselen van SQL te leren. Veel praktijkoefeningen, waardoor je SQL snel onder de vingers krijgt. Het was onder begeleiding van een goede trainer die de tijd nam om dingen uit te leggen. Geeft enthousiast les. Een sociaal en vriendelijk persoon. Learnit Training is een professionele organisatie, klantgericht en heeft een goede en snelle service.”
C. Verkleij, Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)- SQL Basis
"Deze training is bevat een fijne opfrisser voor de SQL basiskennis, maar tevens een fijn vervolg met veel nuttige technieken. Het tempo is prettig. Ik heb veel mee kunnen nemen wat ik kan toepassen in mijn werk."
- SQL Vervolg
“Als je graag de basis wilt leren van SQL dan is deze cursus echt een aanrader.”
R. Mees - CAK- Open Leervorm SQL
“De trainer zorgt voor een goed tempo voor beginners, blijft je aandacht vasthouden en is super helder en duidelijk in de communicatie overdracht, hierdoor onthoudt je alles beter en blijf je gemotiveerd!”
I. Sang-Ajang - T-mobile Netherlands B.V.- Open Leervorm SQL
“Deze training is ideaal voor mensen die gaan werken met SQL database's. Er word veel uitgelegd, tempo is nooit te laag. Allerlei soorten query's komen aan bod en ook het kruisgebruik van type's door elkaar heen. Aanrader!”
J. de Groot, Kemira- SQL Basis
“Prima training, goed te volgen. De inhoud voldeed aan mijn verwachtingen. De kennisoverdracht verliep op een zeer prettige wijze.”
Ton van der Velden, Rijkswaterstaat (RWS)- SQL Basis
“De training is een goede opstap om verder te gaan in SQL. De training zal zeker bijdrage bij het effectiever uitvoeren van werkzaamheden op onze Oracle database.”
R. Speelmans, Enexis- Oracle Database: SQL Fundamenten deel I
“Het is een goed opgebouwde cursus, die goed is te volgen zelfs voor de absolute beginner.De docent is gepassioneerd, duidelijk en goed in het beantwoorden van vragen.”
N. de Korte, Q-TC Nederland B.V.- SQL Basis
"Een aanrader! Leuke informele manier om je kennis te verbreden."
- Open Leervorm SQL
“Mooie uitleg gekregen van alle basis principes binnen SQL en de diverse dialecten ervan. Ook als opfris cursus erg aan te raden!”
Erwin Vos, OFGV- Open Leervorm SQL
“De trainingis uitermate geschikt voor mensen die niet eerder in aanraking zijn geweest met SQL. Er wordt goed en duidelijk uitgelegd wat de mogelijkheden zijn van SQL. Dit is een goede basistraining. Wanneer je SQL al regelmatig toepast, raad ik een gevorderde training aan.”
R. Arentsen, I-Real- SQL Basis
“Een SQL cursus die voor een ieder zonder enige programmeer ervaring te volgen is door middel van een stuk theorie met opvolgend opdrachten. In kleine groepen waardoor persoonlijke interactie met de trainer mogelijk is.”
S. Grootendorst, PSfm B.V.- SQL Basis
“Uitdagend, vooral omdat er ter plaatse afgestemd kon worden op het niveau van de cursisten.”
M. Veerkamp, Magna Carta- SQL Basis
“Goede training waarbij de basis hands-on wordt behandeld. je gaat dus direct met het geleerde aan de slag. Enige voorkennis is wel handig”
Daniëlle van Dijk, TimeTell B.V.- SQL Basis
“Goede gestructureerde training. Goede training materiaal en naslagwerk. Trainer heeft goede kennis van SQL en kan dit goed uitdragen.”
E. Haan- SQL Vervolg
"E. van Herwijnen - "Positieve indruk. Goede locatie, training, oefenstof en toepasbaarheid in de praktijk." - Beoordeling: 7.2"
- SQL Basis
“Zeer praktische training waarbij je direct leert werken met SQL. Geen lange, droge sessies, maar gewoon direct aan de slag na een korte inleiding. Dat gecombineerd met een trainer die weet waar hij over praat, maakt dat je binnen no-time de eerste queries weet uit te typen.”
Erik Mol, Scania Production Zwolle B.V.- Open Leervorm SQL
“Uitstekende training in SQL Server met duidelijke opbouw.”
L. Wong - Gemeente Rotterdam- SQL Basis
“Een fijne cursus waarin je veel te weten komt over SQL en goed te volgen als je een beginner bent.”
S. Sivananthan - Erasmus MC- Open Leervorm SQL
“Waardevolle training met zeer kundige trainers, op een prettige locatie.”
J.J.M. Sanders, Provincie Limburg- Oracle Database 10g: SQL fundamenten deel I
“het is een hele goede basis, om daarna meteen aan de slag te gaan met SQL.”
T. Kraan- SQL Basis
Learnit reviews
Transact-SQL (T-SQL) is de SQL-variant van Microsoft voor SQL Server. Het bevat alle standaard SQL-commando's zoals SELECT, INSERT en JOIN, en voegt daar extra mogelijkheden aan toe voor logische blokken, variabelen, foutafhandeling en procedurele programmering. Daardoor kun je in T-SQL complexere logica direct in de database uitvoeren.
Nee, je hebt geen specifieke voorkennis van SQL of databases nodig. Affiniteit met data en logisch denken is wel handig, omdat je met queries en relaties tussen tabellen gaat werken.
De cursus is bedoeld voor beginnende gebruikers van Microsoft SQL Server. Denk aan data-analisten, BI-professionals, beginnende databasebeheerders en -administrators, rapportbouwers en softwareontwikkelaars die zelf queries willen kunnen schrijven.
Je werkt met Microsoft SQL Server en SQL Server Management Studio (SSMS). De software en het cursusmateriaal zijn Engelstalig, de uitleg is in het Nederlands.
Dag een staat in het teken van de basis: SELECT-statements, filteren, sorteren en eenvoudige berekeningen. Dag twee gaat dieper in op functies, groeperingen, subqueries, joins tussen tabellen, UNION en datamanipulatie met INSERT, UPDATE en DELETE. Ook beheer je tabellen met CREATE, ALTER en DROP.
Ja, na afronding ontvang je het Learnit-certificaat van deelname. Daarmee toon je aan dat je de cursus Transact-SQL Basis hebt gevolgd.
Ja. Na deze basiscursus beheers je de bouwstenen die je nodig hebt voor vervolgcursussen rond gevorderde T-SQL, databaseontwikkeling of business intelligence met SQL Server.
Ja, deze cursus kun je naast de open inschrijving ook incompany volgen, op locatie of online. We stemmen de inhoud en voorbeelden dan af op de praktijk binnen je organisatie. Vraag een offerte aan voor de mogelijkheden.
Tijdens de cursus oefen je met voorbereide oefendatabases, zodat alle deelnemers met hetzelfde startpunt werken. Je kunt vragen over je eigen situatie of dataset wel inbrengen, zodat de trainer kan laten zien hoe je een vergelijkbare query in jouw praktijk zou opbouwen.
Met een INNER JOIN krijg je alleen rijen waarvoor in beide tabellen een match bestaat. Bij een LEFT OUTER JOIN krijg je alle rijen uit de linkertabel, ook als er geen match is in de rechtertabel. Een RIGHT OUTER JOIN doet hetzelfde, maar dan vanuit de rechtertabel. Beide joins komen uitgebreid aan bod in de cursus.
Tijdens de cursus krijg je een cursusboek met oefeningen dat je daarna als naslagwerk gebruikt. Voor verdiepende vragen kun je een vervolgcursus volgen of een maatwerktraject aanvragen.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.