In deze cursus ontwikkel je je leiderschapsstijl, communicatie en aanpak van conflicten. Je leert je team motiveren, taken delegeren en effectief leidinggeven op de werkvloer.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.


Je trainer: Elzo of Jeroen Samen 148 evaluaties, gemiddeld een 9,1. Bekijk de trainers
Net leidinggevende geworden of toe aan een volgende stap? In deze praktijkgerichte training werk je aan je leiderschapsstijl, communicatie en teamdynamiek. Je krijgt concrete tools waarmee je met zelfvertrouwen impact maakt op de werkvloer.
In deze training Leidinggeven op de werkvloer krijg je praktische handvatten om met meer zelfvertrouwen en effectiviteit leiding te geven aan je team. Je werkt aan de basis van goed leiderschap en ontdekt welke leiderschapsstijl bij jou past.
Je krijgt inzicht in hoe je helder en respectvol communiceert, hoe je omgaat met diversiteit binnen je team en hoe je een werkomgeving creëert waarin samenwerking, motivatie en betrokkenheid centraal staan. Ook ga je aan de slag met lastiger thema's, zoals het oplossen van conflicten, het bespreekbaar maken van roddel of negatief gedrag en het stellen van duidelijke grenzen.
Daarnaast leer je hoe je slim plant, taken delegeert en weloverwogen beslissingen neemt. Je krijgt inzicht in hoe je je team meeneemt in veranderingen, weerstand herkent en je stijl flexibel aanpast aan de situatie. Tot slot is er aandacht voor zelfreflectie, persoonlijke ontwikkeling en stressmanagement, zodat je mentaal fit blijft en je team kunt ondersteunen in uitdagende periodes.
De training combineert theorie met veel praktijkoefeningen en vindt plaats in een informele sfeer met een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor eigen casussen en interactie.
Tijdens deze training komen de volgende onderwerpen aan bod:
Na deze training geef je met meer zelfvertrouwen leiding op de werkvloer. Je kent je eigen leiderschapsstijl en weet hoe je die inzet om je team te motiveren en te laten groeien.
Concreet kun je na afloop:
helder en respectvol communiceren met je teamleden, ook bij lastige gesprekken, conflicten, roddel en negatief gedrag op een constructieve manier aanpakken, taken slim verdelen, prioriteiten stellen en weloverwogen beslissingen nemen, je team begeleiden bij veranderingen en weerstand ombuigen naar betrokkenheid, een inclusieve werksfeer creëren waarin iedereen zich gehoord en gewaardeerd voelt, reflecteren op je eigen handelen en blijven werken aan je persoonlijke groei als leidinggevende.
Je gaat naar huis met praktische tools die je direct de volgende werkdag kunt toepassen.
Deze training Leidinggeven op de werkvloer is geschikt voor (aankomende) leidinggevenden op mbo-niveau die hun vaardigheden willen ontwikkelen en versterken. De training is ideaal voor teamleiders, supervisors en afdelingshoofden die hun kennis en competenties op het gebied van leidinggeven willen vergroten. Ook voor medewerkers die doorgroeien naar een leidinggevende functie biedt deze training een stevige basis en praktijkgerichte inzichten om succesvol te zijn in hun nieuwe rol.
Je volgt deze training in een kleine groep onder begeleiding van een ervaren trainer. We werken praktijkgericht: korte stukjes theorie wisselen we af met oefeningen, rollenspellen en gesprekken over situaties die je zelf op de werkvloer tegenkomt.
Je brengt eigen casussen in en krijgt directe feedback van de trainer en je medecursisten. Zo ontdek je wat bij jou past en wat je morgen al kunt toepassen. Tussen de cursusdagen door ga je met opdrachten aan de slag in je eigen werkomgeving, zodat je het geleerde meteen uitprobeert.
De sfeer is informeel en veilig. Er is volop ruimte om vragen te stellen, te oefenen en te reflecteren op je eigen leiderschapsstijl.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig om aan deze training mee te doen. Of je nu net je eerste leidinggevende rol hebt of al een tijdje een team aanstuurt: je bent welkom. Een open houding en de wil om te leren zijn voldoende.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
3 trainingsdagen. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
“Een prima training gehad die aansloot bij de behoefte van mij als deelnemer. Op een rustige goed bereikbare plek is door een deskundige trainer de lesstof behandeld. Daarbij wordt op interactieve wijze geschakeld om aan de behoefte van de deelnemer te voldoen.”
"Prima variatie en inhoud. Een eyeopener en direct toepasbaar in eigen praktijk."
“Leuke leerzame training, waarin je een beeld krijgt van de basisvaardigheden van een beginnend manager. De trainer zet zich flexibel in en zorgt voor een juiste sfeer waarin je makkelijk nieuwe zaken kunt oefenen zonder jezelf 'beoordeeld' te voelen. Al met al een erg nuttige ervaring en goede aanvulling op mijn bestaande kennis en ervaring.”
“Ik vond het een prettige training. Lesstof en oefeningen werden mooi afgewisseld. De trainer kon makkelijk schakelen in de vragen vanuit de praktijk. Dat vond ik super. Het lestempo was goed. De trainingsmiddagen vlogen om en dat is voor mij ook een teken dat het goed was.”
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
“Heel spontaan en duidelijk!”
"De cursus leidinggeven is een aanrader. Veel handvatten gekregen waar je in de praktijk mee verder kunt. De cursus vond plaats in een kleine groep waardoor de persoonlijke aandacht goed was en alle cursisten de ruimte hadden om dieper in te gaan op casussen in hun bedrijven!"
“Leuke, leerzame training. Duidelijke uitleg en voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen.”
“Leuk om op een snelle manier wat inspiratie op te doen.”
“Een goede op maat uitgevoerde training. Alle onderwerpen die wij behandeld wilden hebben, waren behandeld. Erg prettig dat ook in kleine aantallen een training doorgaat!”
"Een fijne interactieve training die je aan het denken zet. Ook helpt de training je om een beter beeld te schetsen van de vrijwilligers waar jij leiding aan moet geven. Een goede startbijeenkomst om met alle mensen binnen je organisatie die werken met vrijwilligers op een lijn te krijgen en van elkaars kwaliteiten gebruik te maken"
“De training is heel goed. Je krijgt een heel persoonlijke benadering, je leert jezelf nog beter kennen door de oefeningen die je krijgt. Hetgeen ik geleerd heb gekregen kan ik goed gebruiken op mijn werkplek. Ik ben heel blij dat ik deze training heb mogen doen, en dat ik er daadwerkelijk iets mee kan. Complimenten aan de trainer voor de rust en gemak, wat hij ook uitstraalt.”
"Een hele leuke en nuttige training! Veel handvatten en inzichten gekregen om beter om te gaan met de groep van vrijwilligers. Heel veel kunnen oefenen met eigen casussen, wat echt helpt om de stof beter op te slaan!"
“Met name de professionaliteit van de trainer sprak mij erg aan. Zij was erg flexibel met het aanreiken van de lesstof. Goede afwisseling van oefeningen en theorie.”
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
“Deze training maakt je bewust hoe belangrijk communicatie is, maar ook wat voor een rol je hier zelf in speelt en dat je een gedragskeuze hebt om een situatie te veranderen, maar ook hoe je leert om meer te kijken waarom sommige situaties niet lopen en hoe je dit zou kunnen aanpassen.”
“Goede training die theorie omzet in praktijk met veel interessante onderwerpen en werkmodellen die men kan meenemen naar de dagelijkse werkvloer.”
“Zeer inspirerend”
“Goede inhoud, sloot aan bij mijn leerwensen. Het telefonische voorgesprek pakte goed uit van wat ik terug zag in de training. Goede combinatie tussen theorie en praktijk. Tempo goed bij te houden. Professioneel.”
“Ik heb de training ervaren als een eye opener. Naast de theorie die erover bestaat heb ik vooral mezelf leren kennen. Ik kan situaties nu beter analyseren en daarop inspelen. Het is mij echt een top tijd geweest!”
“Een praktische training met duidelijke voorbeelden en oefenmomenten. Met een enthousiaste trainer!”
“De training was zeer goed en praktisch. Het voordeel van kleine groep sprak mij enorm aan. De brede deskundigheid van de trainer en ruime aandacht voor ieder persoonlijk was geweldig. Voor mij een topper.”
“Een training die je inzicht geeft in je eigen handelen en het handelen van anderen, en daarbij handvaten geeft om daarmee om te gaan.”
“Zeer goede training die door de persoonlijke aanpak zeer goed aansluit op persoonlijke leerdoelen. Ik vond het echt fijn om op deze manier met medecursisten te sparren over een ieder zijn leerdoelen. Het geven en krijgen van feedback van de medecursisten en de trainer heb ik als zeer positief ervaren. Kortom echt een training die voor mij van toegevoegde waarde is!”
“Prima training met inspirerende trainer. De trainer geeft goed invulling aan behoefte en situaties. Best knap om in twee dagen er zo veel in te stoppen en uit te halen. Ik heb een goed beeld gekregen van coachend leidinggeven en hoe het mij kan helpen.”
“De training sloot goed aan bij mijn behoefte. Door theorie te koppelen aan leuke werkvormen krijg je kennis van het onderwerp. De trainer had een open houding en gaf direct invulling aan vragen die er leefden in de groep.”
“Tijdens deze training wisselden theorie en praktijkvoorbeelden elkaar goed af! De besproken theorie versterkte mijn overtuiging waarom je in bepaalde situaties juist op een bepaalde manier kunt handelen. Ik vond dat de trainer heel professioneel overkwam. Je merkt dat ze echt goed weet waar ze het over heeft en dat ze heel goed in kon spelen op waar wij op dat moment behoefte aan hadden. Soms hadden we het bijvoorbeeld over een bepaalde situatie die bij ons op het werk is voorgevallen: ze kwam dan gelijk met handvatten waar we iets aan hadden om de volgende keer in zo'n situatie toe te passen. Ook kon ze de theorie goed verbinden met de praktijk. Aan de hand van de praktijkvoorbeelden werd de theorie mij veel duidelijker.”
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
“Leuke, leerzame training. Duidelijke uitleg en voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen.”
“Interessante training met een goede balans tussen de theorie en praktijk.”
“De leerdoelen zijn per persoon, per situatie anders. Hier heeft de trainer zeer goed op geanticipeerd. We hebben een plezierige training gehad, met goede resultaten. Deze training beveel ik zeker aan voor (aankomende) managers. Het is voor ieder leerzaam, met of zonder ervaring.”
“De training van Learnit Training was goed afgestemd op onze werksituatie, waardoor de toepasbaarheid goed is. Ook plezierig (vorm) gegeven.”
“Zeer leerzame training, vooral nuttig als geen leidinggevende functie hebt maar toch veel leiding geeft indirect. zeer toepasbaar en nuttige hulpmiddelen hoe te communiceren met anderen/ondergeschikten”
“De leerdoelen zijn per persoon, per situatie anders. Hier heeft de trainer zeer goed op geanticipeerd. We hebben een plezierige training gehad, met goede resultaten. Deze training beveel ik zeker aan voor (aankomende) managers. Het is voor ieder leerzaam, met of zonder ervaring.”
“Doordat de trainer voor de training telefonisch had geïnformeerd naar mijn wensen, sloot de inhoud van de training goed aan op mijn werksituatie en kon ik er optimaal gebruik van maken. Ik vond de trainer erg kundig en flexibel in de samenstelling van het programma: ze kon meteen inspelen op struikelblokken. Er was genoeg variatie, het tempo en niveau was goed en de rollenspellen, soms gefilmd, waren niet mijn favoriete onderdelen, maar wel erg nuttig. Je leert hier toch het meest van.”
“Interessant, met heel veel praktische tips voor het gebruik bij je werk wat je met rollenspellen en casussen ook meteen gaat oefenen. Ik heb er heel veel aan gehad.”
“Een goede praktische training waar je in de toekomst zeker voordelen uit kan halen. Een zeer professionele en bekwame trainer die je blijft inspireren.”
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
“Tijdens de training zijn wij als groep weer aan het denken gezet en hebben we handvatten en motivatie om hiermee verder te gaan. De training was door de trainers goed toegespitst op onze situatie en onze leerdoelen, zodat wij als team kwalitatief sterker kunnen werken.”
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
“Een verrassende cursus. Veel geleerd over gesprekstechnieken.”
“Wat je tijdens deze training leert, kun je goed toepassen in de praktijk.”
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
"Ik heb al eerder management cursussen gevolgd, maar ik was erg blij met de insteek van de training die gericht was op het werken met vrijwilligers. Het was een eye-opener."
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
"Leidinggeven aan vrijwilligers is een interessante training waarbij 'vrijwilligers' als begrijp niet perse aan de orde komt. Dat geeft ook niet, want de geleerde vaardigheden zijn veel breder toepasbaar dan alleen vrijwilligers. De training gaat voornamelijk over communicatie en interactie met mensen. De training heeft veel inzichten gegeven op het voeren van goede gesprekken, het geven van feedback en moeilijke gesprekken niet uit de weggaan."
“Leuk om op een snelle manier wat inspiratie op te doen.”
“Zeer interessante training waarbij de theorie en praktijk goed werden gecombineerd. Veel oefenmogelijkheden, ruimte tot discussie en het stellen van vragen. Fijne trainer, fijne locatie en prima lunch!”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.