Klassikaal
3 dagen1950,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Net leidinggevende geworden of toe aan een volgende stap? In deze praktijkgerichte training werk je aan je leiderschapsstijl, communicatie en teamdynamiek. Je krijgt concrete tools waarmee je met zelfvertrouwen impact maakt op de werkvloer.
In deze training Leidinggeven op de werkvloer krijg je praktische handvatten om met meer zelfvertrouwen en effectiviteit leiding te geven aan je team. Je werkt aan de basis van goed leiderschap en ontdekt welke leiderschapsstijl bij jou past.
Je krijgt inzicht in hoe je helder en respectvol communiceert, hoe je omgaat met diversiteit binnen je team en hoe je een werkomgeving creëert waarin samenwerking, motivatie en betrokkenheid centraal staan. Ook ga je aan de slag met lastiger thema's, zoals het oplossen van conflicten, het bespreekbaar maken van roddel of negatief gedrag en het stellen van duidelijke grenzen.
Daarnaast leer je hoe je slim plant, taken delegeert en weloverwogen beslissingen neemt. Je krijgt inzicht in hoe je je team meeneemt in veranderingen, weerstand herkent en je stijl flexibel aanpast aan de situatie. Tot slot is er aandacht voor zelfreflectie, persoonlijke ontwikkeling en stressmanagement, zodat je mentaal fit blijft en je team kunt ondersteunen in uitdagende periodes.
De training combineert theorie met veel praktijkoefeningen en vindt plaats in een informele sfeer met een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor eigen casussen en interactie.
Tijdens deze training komen de volgende onderwerpen aan bod:
Na deze training geef je met meer zelfvertrouwen leiding op de werkvloer. Je kent je eigen leiderschapsstijl en weet hoe je die inzet om je team te motiveren en te laten groeien.
Concreet kun je na afloop:
helder en respectvol communiceren met je teamleden, ook bij lastige gesprekken, conflicten, roddel en negatief gedrag op een constructieve manier aanpakken, taken slim verdelen, prioriteiten stellen en weloverwogen beslissingen nemen, je team begeleiden bij veranderingen en weerstand ombuigen naar betrokkenheid, een inclusieve werksfeer creëren waarin iedereen zich gehoord en gewaardeerd voelt, reflecteren op je eigen handelen en blijven werken aan je persoonlijke groei als leidinggevende.
Je gaat naar huis met praktische tools die je direct de volgende werkdag kunt toepassen.
Deze training Leidinggeven op de werkvloer is geschikt voor (aankomende) leidinggevenden op mbo-niveau die hun vaardigheden willen ontwikkelen en versterken. De training is ideaal voor teamleiders, supervisors en afdelingshoofden die hun kennis en competenties op het gebied van leidinggeven willen vergroten. Ook voor medewerkers die doorgroeien naar een leidinggevende functie biedt deze training een stevige basis en praktijkgerichte inzichten om succesvol te zijn in hun nieuwe rol.
Je volgt deze training in een kleine groep onder begeleiding van een ervaren trainer. We werken praktijkgericht: korte stukjes theorie wisselen we af met oefeningen, rollenspellen en gesprekken over situaties die je zelf op de werkvloer tegenkomt.
Je brengt eigen casussen in en krijgt directe feedback van de trainer en je medecursisten. Zo ontdek je wat bij jou past en wat je morgen al kunt toepassen. Tussen de cursusdagen door ga je met opdrachten aan de slag in je eigen werkomgeving, zodat je het geleerde meteen uitprobeert.
De sfeer is informeel en veilig. Er is volop ruimte om vragen te stellen, te oefenen en te reflecteren op je eigen leiderschapsstijl.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig om aan deze training mee te doen. Of je nu net je eerste leidinggevende rol hebt of al een tijdje een team aanstuurt: je bent welkom. Een open houding en de wil om te leren zijn voldoende.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Leidinggeven op de werkvloer reviews - Gemiddeld cijfer 8.5
“Ik heb de training ervaren als een eye opener. Naast de theorie die erover bestaat heb ik vooral mezelf leren kennen. Ik kan situaties nu beter analyseren en daarop inspelen. Het is mij echt een top tijd geweest!”
H. de Groot, Van Wijk & Boerma Pompen B.V.- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer goede practisch direct toepasbare training.”
H. Berkhof, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“Een training die je inzicht geeft in je eigen handelen en het handelen van anderen, en daarbij handvaten geeft om daarmee om te gaan.”
M. Lokotte, Groothuis Wonen- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een gedegen training, recht vanuit de praktijk met veel ruimte voor persoonlijke inbreng met als resultaat een mooie 'tas' met kennis, tips en tricks”
Marten van Deel, SAMSON REGELTECHNIEK B.V.- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“De trainer straalt in het begin van de training een gevoel van betrouwbaarheid uit, waardoor jij jezelf meer bloot kunt geven. Dit is bevoordelijk voor het verdere verloop van de training.”
J. Heim, De Haagse Hogeschool- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Heel spontaan en duidelijk!”
N. Amann, Nickelson- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Ik vond het een erg goede training en denk dat ik er veel van geleerd heb. En ook tips heb gehad waar je echt iets mee kan."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
Aline de Meijer, Intratuin Amsterdam- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“In de training wordt snel een herkenbaar beeld over veranderingen geschetst. Vervolgens gaan de cursisten aan de slag met hun eigen vragen. In 2 dagen tijd wordt de nodige verdieping aangebracht en toegewerkt naar een bruikbaar product waarmee je als cursist in staat bent om veranderingen met je team aan te kunnen.”
Jan Konings, Politie Hollands Midden- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
"De cursus leidinggeven is een aanrader. Veel handvatten gekregen waar je in de praktijk mee verder kunt. De cursus vond plaats in een kleine groep waardoor de persoonlijke aandacht goed was en alle cursisten de ruimte hadden om dieper in te gaan op casussen in hun bedrijven!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
G. Stoopendaal, Gemeente Cromstrijen- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“Zeer inspirerend”
Arjan van Rijn, Universiteit Leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Door de fijne manier van lesgeven is er veel ruimte geweest om alle facetten van het leidinggeven aan vrijwilligers goed te behandelen. Naast de bijzonder professionele houding van de trainer was er ook voldoende ruimte om vanuit eigen perspectief en eigen ervaring invulling te geven aan de lesstof. Zeer variërend programma. Zeer deskundige trainer.”
S. Reeves, Stichting Arduin- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Ik vond het een erg goede training en denk dat ik er veel van geleerd heb. En ook tips heb gehad waar je echt iets mee kan."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“Interessante training met een goede balans tussen de theorie en praktijk.”
T. Vleugels - El Niño- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Met name de professionaliteit van de trainer sprak mij erg aan. Zij was erg flexibel met het aanreiken van de lesstof. Goede afwisseling van oefeningen en theorie.”
P. Bobbe, Veteraneninstituut- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Training bood relevante informatie over werken met / leidinggeven aan vrijwilligers. Goede inzichten in je eigen (leiderschaps- of andere) kwaliteiten, en er was voldoende ruimte voor casuïstiek / uitwisseling. Veel geleerd, van de training, de trainer, de andere cursisten, en ook weer veel geleerd over mezelf.”
A. Flim, Transvorm- Leidinggeven aan vrijwilligers
"De training zit vol handvatten hoe de doelgroep hun werk op een doordachte wijze kan uitvoeren; zowel de aangeboden materie als de oefeningen helpen daarbij. De trainer bereidt zich goed voor op wat de cursisten voor achtergrond hebben, cultureel gezien en ook qua werkomgeving."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Goede training die op een erg leuke manier wordt gegeven.”
M. Klein, Nickelson- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer interactieve, goed in de praktijk toe te passen training onder leiding van een prettige trainster.”
D. Bakker, Koninklijke N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming- Leidinggeven als verkeersleider
“De training sloot goed aan bij mijn behoefte. Door theorie te koppelen aan leuke werkvormen krijg je kennis van het onderwerp. De trainer had een open houding en gaf direct invulling aan vragen die er leefden in de groep.”
S. van Poorten, Waterschap Rijn en IJssel- Coachend leidinggeven
“Deze training heeft zowel een ervaren als startende leidinggevende iets te bieden.”
V. van der Sluis- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Het was prettig om de training te volgen, het werd op een goede en realistische manier overgebracht naar de deelnemers toe."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
Anoniem- Coachend leidinggeven
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
A. Putman, Radboud Universiteit- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Tijdens de training zijn wij als groep weer aan het denken gezet en hebben we handvatten en motivatie om hiermee verder te gaan. De training was door de trainers goed toegespitst op onze situatie en onze leerdoelen, zodat wij als team kwalitatief sterker kunnen werken.”
T. de Jong, Gevangenenzorg Nederland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
S. Knirim - DCMR Milieudienst Rijnmond- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Waardevolle training voor iedereen die inzicht en concrete handvatten zoekt om coachend leiding te geven. Niet alleen (het toepassen van) verschillende stijlen komt aan bod. Je leert ook in welke situaties, bij wie en bij welke taken je de ander het meest effectief helpt/ in beweging krijgt."
- Coachend leidinggeven
“De inhoud was heel goed en voldeed aan mijn verwachtingen. De professionaliteit was hoog en de trainer paste de training ook aan op onze wensen. Ook lestempo, pauzes e.d. werden in overleg met de cursisten bepaald. De trainer is zeer ervaren en beheerst de stof enorm goed. Ze stemde het programma geheel af op waar wij aan toe waren. Bij elk onderwerp dat we aan bod wilden laten komen had ze de theorie gelijk paraat. Ze heeft ons veel laten oefenen, wat erg fijn is. Daar leer je van!”
I. Borghans, Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ)- Coachend leidinggeven
“Ik vond de inhoud van de training erg interessant. Ik heb erg veel geleerd. Met name de tweede en derde dag. Kwaliteit van het lesmateriaal was prima, tempo ook (werd aangepast indien nodig). De inhoud is afgestemd op de wensen vanuit de groep. Ik vond de trainer professioneel en prettig in de omgang.”
C. Fernandez, Science Center Nemo- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Een hele leuke en nuttige training! Veel handvatten en inzichten gekregen om beter om te gaan met de groep van vrijwilligers. Heel veel kunnen oefenen met eigen casussen, wat echt helpt om de stof beter op te slaan!"
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
Anoniem- Coachend leidinggeven
“Leuke cursus en goede duidelijk verhaal.”
R. Kooiker- Gratis webinar Enthousiast leidinggeven
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
Aline de Meijer, Intratuin Amsterdam- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“Wat je tijdens deze training leert, kun je goed toepassen in de praktijk.”
Tanja Calis, NKC- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training van Learnit Training was goed afgestemd op onze werksituatie, waardoor de toepasbaarheid goed is. Ook plezierig (vorm) gegeven.”
E. Klaassen, Gevangenenzorg Nederland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training met inspirerende trainer. De trainer geeft goed invulling aan behoefte en situaties. Best knap om in twee dagen er zo veel in te stoppen en uit te halen. Ik heb een goed beeld gekregen van coachend leidinggeven en hoe het mij kan helpen.”
L. Klein Tank, Waterschap Rijn en IJssel- Coachend leidinggeven
"Leerzame training, die goed toepasbaar is in de praktijk. Door de interactie kom je erachter of je het lesmateriaal onder de knie hebt."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
T. van Rijzewijk, Plein 013- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een verrassende cursus. Veel geleerd over gesprekstechnieken.”
E.van den Berg - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Zeer interessante training waarbij de theorie en praktijk goed werden gecombineerd. Veel oefenmogelijkheden, ruimte tot discussie en het stellen van vragen. Fijne trainer, fijne locatie en prima lunch!”
R. Knap - Eneco Installatiebedrijven BV- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“Zeer leerzame training, vooral nuttig als geen leidinggevende functie hebt maar toch veel leiding geeft indirect. zeer toepasbaar en nuttige hulpmiddelen hoe te communiceren met anderen/ondergeschikten”
J.G. Wessels, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“Ontzettende leerzame en leuke training! Het geleerde kun je in je werk gelijk toepassen.”
J. van Horssen - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
R. Landman, ECT Delta Terminal B.V.- Coachend leidinggeven
“Goede training die op een erg leuke manier wordt gegeven.”
M. Klein, Nickelson- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Door de fijne manier van lesgeven is er veel ruimte geweest om alle facetten van het leidinggeven aan vrijwilligers goed te behandelen. Naast de bijzonder professionele houding van de trainer was er ook voldoende ruimte om vanuit eigen perspectief en eigen ervaring invulling te geven aan de lesstof. Zeer variërend programma. Zeer deskundige trainer.”
S. Reeves, Stichting Arduin- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
C. de Waal- Coachend leidinggeven
“Een goede training waarbij je vanuit je persoonlijkheid kijkt naar je vaardigheden als leider en wat je nog kan ontwikkelen. Dit zorgt ervoor dat je komt tot een eigen visie en leiderschapsstijl.”
K. de Briais Backer - Mocca Expertisenetwerk- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
Learnit reviews
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.