In deze cursus ontwikkel je je leiderschapsstijl, communicatie en aanpak van conflicten. Je leert je team motiveren, taken delegeren en effectief leidinggeven op de werkvloer.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. Leidinggeven op de werkvloer is een klassikale cursus van 3 dagen. Je volgt hem in Amsterdam, Utrecht, Eindhoven en Groningen, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 1950,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.


Je trainer: Elzo of Jeroen Samen 149 evaluaties, gemiddeld een 9,1. Bekijk de trainers
Net leidinggevende geworden of toe aan een volgende stap? In deze praktijkgerichte training werk je aan je leiderschapsstijl, communicatie en teamdynamiek. Je krijgt concrete tools waarmee je met zelfvertrouwen impact maakt op de werkvloer.
In deze training Leidinggeven op de werkvloer krijg je praktische handvatten om met meer zelfvertrouwen en effectiviteit leiding te geven aan je team. Je werkt aan de basis van goed leiderschap en ontdekt welke leiderschapsstijl bij jou past.
Je krijgt inzicht in hoe je helder en respectvol communiceert, hoe je omgaat met diversiteit binnen je team en hoe je een werkomgeving creëert waarin samenwerking, motivatie en betrokkenheid centraal staan. Ook ga je aan de slag met lastiger thema's, zoals het oplossen van conflicten, het bespreekbaar maken van roddel of negatief gedrag en het stellen van duidelijke grenzen.
Daarnaast leer je hoe je slim plant, taken delegeert en weloverwogen beslissingen neemt. Je krijgt inzicht in hoe je je team meeneemt in veranderingen, weerstand herkent en je stijl flexibel aanpast aan de situatie. Tot slot is er aandacht voor zelfreflectie, persoonlijke ontwikkeling en stressmanagement, zodat je mentaal fit blijft en je team kunt ondersteunen in uitdagende periodes.
De training combineert theorie met veel praktijkoefeningen en vindt plaats in een informele sfeer met een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor eigen casussen en interactie.
Tijdens deze training komen de volgende onderwerpen aan bod:
Na deze training geef je met meer zelfvertrouwen leiding op de werkvloer. Je kent je eigen leiderschapsstijl en weet hoe je die inzet om je team te motiveren en te laten groeien.
Concreet kun je na afloop:
helder en respectvol communiceren met je teamleden, ook bij lastige gesprekken, conflicten, roddel en negatief gedrag op een constructieve manier aanpakken, taken slim verdelen, prioriteiten stellen en weloverwogen beslissingen nemen, je team begeleiden bij veranderingen en weerstand ombuigen naar betrokkenheid, een inclusieve werksfeer creëren waarin iedereen zich gehoord en gewaardeerd voelt, reflecteren op je eigen handelen en blijven werken aan je persoonlijke groei als leidinggevende.
Je gaat naar huis met praktische tools die je direct de volgende werkdag kunt toepassen.
Deze training Leidinggeven op de werkvloer is geschikt voor (aankomende) leidinggevenden op mbo-niveau die hun vaardigheden willen ontwikkelen en versterken. De training is ideaal voor teamleiders, supervisors en afdelingshoofden die hun kennis en competenties op het gebied van leidinggeven willen vergroten. Ook voor medewerkers die doorgroeien naar een leidinggevende functie biedt deze training een stevige basis en praktijkgerichte inzichten om succesvol te zijn in hun nieuwe rol.
Je volgt deze training in een kleine groep onder begeleiding van een ervaren trainer. We werken praktijkgericht: korte stukjes theorie wisselen we af met oefeningen, rollenspellen en gesprekken over situaties die je zelf op de werkvloer tegenkomt.
Je brengt eigen casussen in en krijgt directe feedback van de trainer en je medecursisten. Zo ontdek je wat bij jou past en wat je morgen al kunt toepassen. Tussen de cursusdagen door ga je met opdrachten aan de slag in je eigen werkomgeving, zodat je het geleerde meteen uitprobeert.
De sfeer is informeel en veilig. Er is volop ruimte om vragen te stellen, te oefenen en te reflecteren op je eigen leiderschapsstijl.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig om aan deze training mee te doen. Of je nu net je eerste leidinggevende rol hebt of al een tijdje een team aanstuurt: je bent welkom. Een open houding en de wil om te leren zijn voldoende.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag een offerte aan Meer over Leidinggeven op de werkvloer incompany
3 trainingsdagen. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Tijdens de training leidinggeven aan vrijwilligers hebben wij een dag gevolgd bij Mieke van Learnit. Mieke heeft ons in 1 dag meegenomen aan de hand van diverse handvatten hoe leidinggeven aan vrijwilligers werkt. Ik heb veel van de training opgestoken en voldoende praktijk situaties zijn voorbij gekomen om verder te groeien in het leidinggeven aan vrijwilligers.”
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
“Zeer goede training die door de persoonlijke aanpak zeer goed aansluit op persoonlijke leerdoelen. Ik vond het echt fijn om op deze manier met medecursisten te sparren over een ieder zijn leerdoelen. Het geven en krijgen van feedback van de medecursisten en de trainer heb ik als zeer positief ervaren. Kortom echt een training die voor mij van toegevoegde waarde is!”
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
“Goede training die theorie omzet in praktijk met veel interessante onderwerpen en werkmodellen die men kan meenemen naar de dagelijkse werkvloer.”
“Leuke, leerzame training. Duidelijke uitleg en voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen.”
“Wat je tijdens deze training leert, kun je goed toepassen in de praktijk.”
“De training was zeer leerzaam en verschaft veel inzichten! Het leert je anders kijken naar jouw manier van leidinggeven en communiceren met vrijwilligers! Zeker toepasbaar in de praktijk!”
“Interessante training met een goede balans tussen de theorie en praktijk.”
"Prima variatie en inhoud. Een eyeopener en direct toepasbaar in eigen praktijk."
“Deze training heeft zowel een ervaren als startende leidinggevende iets te bieden.”
“Zeer veelzijdige en leerzame training waarbij veel ruimte is voor het ontwikkelen van je eigen leiderschapsstijl.”
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
“Deze training maakt je bewust van de do's and don'ts van het omgaan met vrijwilligers, en de valkuilen die je daarbij hebt. Je krijgt veel meer oog voor de drijfveren en onderliggende emoties van vrijwilligers en leert opener, respectvoller en veel effectiever te communiceren. Er waren echt een aantal eye-openers bij! Het geleerde is direct toe te passen en levert direct resultaat op. Een aanrader!”
“Heel veel van mezelf geleerd en dat is wat ik niet verwachtte. Super leuke trainer en heel veel geleerd.”
“'Een leuke en leerzame training waarbij je heel veel inzicht krijgt in je eigen kwaliteiten, maar ook tips krijgt om met je zwaktes om te gaan.'”
“Tijdens de training zijn wij als groep weer aan het denken gezet en hebben we handvatten en motivatie om hiermee verder te gaan. De training was door de trainers goed toegespitst op onze situatie en onze leerdoelen, zodat wij als team kwalitatief sterker kunnen werken.”
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
"Ik vond het een erg goede training en denk dat ik er veel van geleerd heb. En ook tips heb gehad waar je echt iets mee kan."
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
“Ontzettende leerzame en leuke training! Het geleerde kun je in je werk gelijk toepassen.”
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
“Wat mij betreft is het een training die een goede mix is van theorie en handvatten voor de praktijk. Het geeft je zelfvertrouwen om met een open visier het veranderingsproces aan te gaan!”
“Goede training die op een erg leuke manier wordt gegeven.”
“Het is een training waar je veel praktijk handvatten krijgt.”
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
“Goede training die theorie omzet in praktijk met veel interessante onderwerpen en werkmodellen die men kan meenemen naar de dagelijkse werkvloer.”
“Heel veel van mezelf geleerd en dat is wat ik niet verwachtte. Super leuke trainer en heel veel geleerd.”
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
"Het was prettig om de training te volgen, het werd op een goede en realistische manier overgebracht naar de deelnemers toe."
“Door de fijne manier van lesgeven is er veel ruimte geweest om alle facetten van het leidinggeven aan vrijwilligers goed te behandelen. Naast de bijzonder professionele houding van de trainer was er ook voldoende ruimte om vanuit eigen perspectief en eigen ervaring invulling te geven aan de lesstof. Zeer variërend programma. Zeer deskundige trainer.”
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
“De training was zeer goed en praktisch. Het voordeel van kleine groep sprak mij enorm aan. De brede deskundigheid van de trainer en ruime aandacht voor ieder persoonlijk was geweldig. Voor mij een topper.”
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
“Zeer goede training die door de persoonlijke aanpak zeer goed aansluit op persoonlijke leerdoelen. Ik vond het echt fijn om op deze manier met medecursisten te sparren over een ieder zijn leerdoelen. Het geven en krijgen van feedback van de medecursisten en de trainer heb ik als zeer positief ervaren. Kortom echt een training die voor mij van toegevoegde waarde is!”
"Ik heb al eerder management cursussen gevolgd, maar ik was erg blij met de insteek van de training die gericht was op het werken met vrijwilligers. Het was een eye-opener."
“Een goede training waarbij je vanuit je persoonlijkheid kijkt naar je vaardigheden als leider en wat je nog kan ontwikkelen. Dit zorgt ervoor dat je komt tot een eigen visie en leiderschapsstijl.”
“Ik vond de inhoud van de training erg interessant. Ik heb erg veel geleerd. Met name de tweede en derde dag. Kwaliteit van het lesmateriaal was prima, tempo ook (werd aangepast indien nodig). De inhoud is afgestemd op de wensen vanuit de groep. Ik vond de trainer professioneel en prettig in de omgang.”
"Ik heb al eerder management cursussen gevolgd, maar ik was erg blij met de insteek van de training die gericht was op het werken met vrijwilligers. Het was een eye-opener."
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
“Training was interessant en gaf een aantal eyeopeners. Ik heb ook weer veel geleerd over mijzelf.”
"Een fijne interactieve training die je aan het denken zet. Ook helpt de training je om een beter beeld te schetsen van de vrijwilligers waar jij leiding aan moet geven. Een goede startbijeenkomst om met alle mensen binnen je organisatie die werken met vrijwilligers op een lijn te krijgen en van elkaars kwaliteiten gebruik te maken"
“Zeer veelzijdige en leerzame training waarbij veel ruimte is voor het ontwikkelen van je eigen leiderschapsstijl.”
"Een leuke training met veel praktische handvaten voor de leidinggevende, zowel voor kleine als grote teams!"
“Zeer interactieve, goed in de praktijk toe te passen training onder leiding van een prettige trainster.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.