In de cursus SQL Basis voor Oracle leer je werken met SQL Developer. Je schrijft queries, filtert data, combineert tabellen en bewerkt gegevens in Oracle-databases.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. SQL Basis - Oracle is een klassikale cursus van 2 dagen. Je volgt hem onder meer in Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 1100,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.

Je trainer: Mike Samen 1.108 evaluaties, gemiddeld een 8,6. Bekijk de trainers
Met SQL haal je razendsnel informatie uit een Oracle-database. Je leert hoe je gegevens opvraagt, filtert, combineert en bewerkt, en hoe je daar onderbouwde inzichten uithaalt.
Bedrijven verzamelen steeds meer data, maar zonder de juiste vraagtaal blijft die data ongebruikt. Oracle is een van de meest gebruikte databasesystemen wereldwijd, en SQL is de taal waarmee je er informatie uithaalt. Tijdens deze cursus leer je hoe je beide combineert.
Je start met de basisprincipes: datatypes, sleutels en eenvoudige SELECT-queries in Oracle SQL Developer. Daarna bouw je dit uit met filters, sorteren, berekeningen en functies. Op dag twee ga je aan de slag met joins, subqueries en het aanpassen van gegevens en tabellen.
De docent wisselt theorie af met demo's en veel oefenopdrachten. Je werkt op je eigen tempo en kunt je eigen praktijkvragen inbrengen. Zo loop je na met een werkende toolkit de deur uit.
Voor teams en organisaties. Werkt jullie afdeling met dezelfde Oracle-database, dan verzorgen we deze cursus ook incompany. In overleg werken we met voorbeelden uit jullie eigen praktijk, zodat de oefenqueries aansluiten op de vragen die het team aan de data stelt.
Dag 1: Introductie SQL en eenvoudige queries
Dag 2: Geavanceerde queries in Oracle
Na deze cursus begrijp je hoe een Oracle-database is opgebouwd en kun je zelfstandig queries schrijven om data op te vragen, te filteren, te combineren en te bewerken. Je weet hoe je data uit meerdere tabellen samenvoegt met joins, hoe je subqueries inzet en hoe je tabellen aanpast met INSERT, UPDATE en DELETE. Daarmee kun je data sneller omzetten in bruikbare informatie voor je werk als applicatiebeheerder, data-analist, developer of DBA.
Deze cursus is bedoeld voor iedereen die start met Oracle-databases en zelf queries wil leren schrijven. Denk aan applicatiebeheerders, beginnende Oracle SQL developers, database administrators, BI-professionals, data-analisten en software developers die hun werk willen ondersteunen met SQL.
De cursus is ook geschikt voor functioneel beheerders, controllers en rapportagemedewerkers die zelf gegevens uit een Oracle-database willen halen in plaats van te wachten op een export of een collega van IT.
Je werkt in een kleine groep onder leiding van een ervaren databasetrainer. Theorie wordt afgewisseld met demo's en veel oefenopdrachten op een echte Oracle-omgeving. Je krijgt vooraf een werkboek met oefencases dat je daarna als naslagwerk gebruikt. Het lesmateriaal en de software zijn Engelstalig.
Er is geen voorkennis van SQL of Oracle nodig. Basiservaring met computers en logisch denken is voldoende om de cursus goed te kunnen volgen.
Liever een platformonafhankelijke SQL basistraining? Volg dan onze cursus SQL basis. Zoek je een basiscursus SQL specifiek gericht op Microsoft SQL Server? Meld je dan aan voor onze training Transact-SQL Basis - MS SQL Server.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag een offerte aan Meer over SQL Basis - Oracle incompany
2 trainingsdagen. Eerst de data die zeker doorgaan, daarna op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Goede training met een goed verloop van de basis tot wat meer complexere inhoud verspreid over twee trainingsdagen. Ik vond het een hele nuttige training en het is fijn dat we ook naslagwerk hebben in de vorm van een trainingsboek en toegang tot de website met de materie uit het boek en praktijkoefeningen inclusief antwoorden.”
“Mooie Cursus met veel verdieping op de basis stof door professionele trainer.”
“Prima training. Uitstekende docent”
"Prima basistraining. Stapsgewijs worden onderwerpen uitgelegd, waarna de cursist zelf oefent aan de hand van een aantal korte opdrachtjes. Omdat de trainer rondloopt en meekijkt, krijg je direct feedback."
“SQL Basis Oracle is een training die ik met een gerust hart kan aanbevelen. De praktische toepasbaarheid is erg groot!”
"Inhoud van de cursus is prima, je krijgt een duidelijk beeld over de toepasbaarheid van de stof binnen de eigen organisatie. Leuke oefeningen en prima docent die inspirerend weet les te geven."
“Je leert de basiscommando's om een database te bevragen en tabellen te combineren. Dit sloot geweldig aan op de vraagstukken die ik in de dagelijkse praktijk tegen kom. Ik had het geluk een klas te treffen die met dezelfde doelen aan de training deel nam. Hierdoor lag het tempo hoog en hoefde je niet op andere cursisten te wachten. Het is wel een vereiste om enige kennis te hebben van applicatiebeheer en bevragen databases te hebben, zodat je de inhoud ook direct kan vertalen naar de dagelijkse praktijk.”
“De training over SQL was een welkome cursus.Door deze cursus kan ik verder met meer begrip van ORACLE SQL. De twee lesdagen die wij hebben genoten waren echt heel leerzaam.”
“Gedegen basistraining waarmee je heel goed een start kunt maken in het ontdekken van SQL.”
“Een training die je binnen twee dagen op het een niveau brengt, waarmee je vervolgens zelf in de praktijk aan de slag kan. De inhoud van de training sloot heel goed aan op mijn verwachtingen. Ik heb nu de basis van de SQL-taal onder de knie.”
"Super leerzaam, stapsgewijs opgebouwd en goed te begrijpen voor mensen die hier nog geen kennis van hebben."
“Voor een goede SQL-basis is dit zeker een training die aan te raden is. Ook de manier van lesgeven en praktijk vind ik heel prettig. Wat je leert voer je direct uit om het beter te begrijpen.”
“De trainer bracht zijn kennis goed en duidelijk over. De combinatie theorie-praktijk was zeer prettig!”
“Zeer goed georganiseerde training met de ruimte voor eigen input.”
"Een aanrader! Leuke informele manier om je kennis te verbreden."
“SQL Basis was een prima training en direct toepasbaar in de praktijk. De trainer is vriendelijk en geduldig en open. Hij heeft zeker kennis van zaken en vindt het leuk op uitgedaagd te worden door z'n cursisten.”
"Zeer goede training die in de praktijk is toe te passen."
“Duidelijke uitleg over SQL met veel bruikbare voorbeelden en goede oefeningen. Het was allemaal goed te doen en na het volgen van deze basistraining heb ik ruimschoots voldoende kennis opgedaan om alle benodigde queries uit te voeren op onze database. En dat heeft veel nuttige informatie opgeleverd. Kortom: Prima training!”
“Prima overzicht van de mogelijkheden van SQL.”
“Learnit heeft goed meegedacht met de invulling van de SQL Basis training op lokatie. Dit was voor een kleine groep met verschillende achtergronden en basiskennis. Voor de training en de trainer was dit geen enkel probleem. De opbouw is prettig en de training loopt lekker door. Er is ruimte voor verdieping en een groot voordeel is dat je veel zelf doet en naderhand bespreekt.”
"Collega’s waren onder de indruk hoeveel ik al wist na een 2-daagse cursus."
“Kort samengevat en duidelijk. Lestempo goed en te volgen. Praktijkgerichte oefeningen i.p.v. theoretische opdrachten. De trainer had aandacht voor iedereen. Persoonlijk en steeds vragend of de stof nog te begrijpen is. Deskundig genoeg en eerlijk over eigen kennis. Learnit Training is professioneel en servicegericht.”
"Zeer goede training die in de praktijk is toe te passen."
“Goede training wanneer je nog geen kennis hebt van SQL. Met het geleerde kun je meteen aan de slag.”
"Een aanrader! Leuke informele manier om je kennis te verbreden."
“SQL Basis is een leuke training, die ik kan aanbevelen. Kundige docent, goede lunch, veel geleerd in 2 dagen! Nu nog toepassen in de praktijk...”
"De training overtrof mijn verwachtingen, zeer aan te raden. De trainer had zeer veel kennis."
“Voor een goede SQL-basis is dit zeker een training die aan te raden is. Ook de manier van lesgeven en praktijk vind ik heel prettig. Wat je leert voer je direct uit om het beter te begrijpen.”
“Prima cursus waar de volledige basis wordt uitgelegd, trainer kan tevens zaken bespreken die niet binnen het bereik van de cursus vallen.”
"Inhoud van de cursus is prima, je krijgt een duidelijk beeld over de toepasbaarheid van de stof binnen de eigen organisatie. Leuke oefeningen en prima docent die inspirerend weet les te geven."
“It's a good training for filling in the gaps if you have patchy knowledge, due to on the job learning, like I did.”
“Een training in een informele sfeer, waar persoonlijk contact voorop staat. Op deze manier kan iedereen in zijn tempo de stof tot zich nemen en is er voldoende ruimte om je doelen te behalen.”
“Je krijgt waar voor je geld. En gaat weg met de kennis om eigen SQL-statements te schrijven.”
“Duidelijke uitleg over SQL met veel bruikbare voorbeelden en goede oefeningen. Het was allemaal goed te doen en na het volgen van deze basistraining heb ik ruimschoots voldoende kennis opgedaan om alle benodigde queries uit te voeren op onze database. En dat heeft veel nuttige informatie opgeleverd. Kortom: Prima training!”
“Ik zou deze traning aanbevelen aan mensen die nog nooit met SQL gewerkt hebben, hiervoor is deze prima.”
"De training werd gegeven in een goed tempo, waarbij de cursisten goed konden meekomen. Het was geen grote groep, waardoor er genoeg ruimte was voor het individu. De stof was in een logische volgorde, waardoor je door verder te gaan in de training de basis goed bleef herhalen, waardoor deze bij blijft."
"De training werd gegeven in een goed tempo, waarbij de cursisten goed konden meekomen. Het was geen grote groep, waardoor er genoeg ruimte was voor het individu. De stof was in een logische volgorde, waardoor je door verder te gaan in de training de basis goed bleef herhalen, waardoor deze bij blijft."
“Waardevolle training met zeer kundige trainers, op een prettige locatie.”
“De inhoud voldeed aan mijn verwachting. Opdoen van basiskennis SQL. De trainer had veel kennis van zaken en gaf ook veel goede tips.”
“Een mooie leerzame training met een professionele trainer die veel van af weet. Waardoor je boeiend blijft luisteren en je aandacht niet verliest.”
“De trainingis uitermate geschikt voor mensen die niet eerder in aanraking zijn geweest met SQL. Er wordt goed en duidelijk uitgelegd wat de mogelijkheden zijn van SQL. Dit is een goede basistraining. Wanneer je SQL al regelmatig toepast, raad ik een gevorderde training aan.”
“Goede praktijk gerichte opleiding, een aanrader voor het groeiende populaire Big Data.”
“Interessante training met een uitstekende docent die interactie heeft met de cursist en ook open staat voor vragen en opmerkingen.”
“Leuke basistraining, perfecte locatie (Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ).”
“Leuke en interessante training. Duidelijke uitleg, voorbeelden en opdrachten. Ook fijn dat de opdrachten zo gesteld zijn als een collega ze aan je zou stellen, zodat je zelf moet nadenken hoe je het gaat aanpakken. Veel functies geleerd in korte tijd.”
“Dit is een prima opleiding om basis van SQL te leren!”
“SQL is een taal. De training leert jou hoe je deze taal kunt lezen en begrijpen en hoe je met deze taal een eenvoudig verhaal kunt vertellen. De locatie (Amsterdam, Muziekgebouw aan het IJ) was geweldig - top locatie, met alle nodige voorzieningen, gastvrijheid, een beetje het thuisgevoel .Learnit Training voldeed aan mijn verwachtingen - benaderbaar, goede dialoog, geen onnodige wachttijd, goede informatievoorzienning, duidelijk.”
"Goede duidelijke training waar de basis van SQL wordt uitgelegd."
“De training heeft mij genoeg handvatten gegeven om aan de slag te kunnen met SQL. De ervaring doe je op in de praktijk, maar deze training geeft je voldoende vaste grond onder de voeten.”
“Als je graag de basis wilt leren van SQL dan is deze cursus echt een aanrader.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
Je leert zelfstandig SQL-queries schrijven om data uit Oracle-databases op te vragen, te filteren, te sorteren en te combineren. Je werkt met Oracle SQL Developer en oefent met SELECT, WHERE, JOIN, GROUP BY, subqueries en het aanpassen van gegevens en tabellen.
De cursus is bedoeld voor beginnende databasegebruikers die met Oracle gaan werken. Denk aan applicatiebeheerders, Oracle SQL developers, database administrators, BI-professionals, data-analisten en software developers.
Nee, er is geen voorkennis van SQL of Oracle nodig. Basiservaring met computers en een beetje logisch denkvermogen zijn voldoende om de cursus goed te kunnen volgen.
Je ontvangt voorafgaand aan de cursus een werkboek met oefeningen en oefencases. Dit boek gebruik je tijdens de training en daarna als naslagwerk. Het lesmateriaal en de software zijn Engelstalig.
Ja, na afloop ontvang je een Learnit-certificaat van deelname. Daarmee laat je zien dat je de cursus SQL Basis voor Oracle hebt gevolgd.
Ja, je oefent op een echte Oracle-omgeving met Oracle SQL Developer. Zo schrijf je vanaf de eerste dag werkende queries op een live database en zie je direct het resultaat.
De basis van SQL (SELECT, WHERE, JOIN, GROUP BY) is in alle databases vrijwel gelijk. Oracle gebruikt zijn eigen dialect, PL/SQL, met specifieke functies en syntaxis voor onder andere datums, strings en subqueries. In deze cursus leer je werken in dat Oracle-dialect via Oracle SQL Developer.
Met een JOIN combineer je data uit twee of meer tabellen op basis van een gemeenschappelijke kolom. Een INNER JOIN geeft alleen rijen die in beide tabellen voorkomen. LEFT OUTER JOIN behoudt alle rijen uit de linkertabel, ook zonder match. RIGHT OUTER JOIN doet hetzelfde voor de rechtertabel. In de cursus oefen je met alle drie de varianten.
Een subquery is een query binnen een query. Je gebruikt het bijvoorbeeld om eerst een lijst waardes op te halen en die vervolgens te gebruiken als filter in een andere query, vaak met IN. Subqueries helpen je complexe vragen op te knippen in logische stappen.
WHERE filtert losse rijen voordat ze gegroepeerd worden. HAVING filtert op het resultaat van een groepering, dus na GROUP BY. Wil je bijvoorbeeld alleen klanten met meer dan tien orders zien? Dan gebruik je COUNT en HAVING, niet WHERE.
De cursus volg je klassikaal op een van onze locaties of incompany bij jouw organisatie. Bij incompany stemmen we de inhoud en voorbeelden af op jullie eigen databases en praktijksituaties.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Deze datum heeft al genoeg deelnemers. Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.