Incompany
MaatwerktrainingOp aanvraag
- 100% voor jouw groep
- Maatwerk
- Bij jou of bij ons
Snel overzichtelijke rapportages maken uit grote databases: dat is waar je naartoe wilt. Met Microsoft SQL Report Builder krijg je een snelle, intuïtieve ontwerpomgeving in handen waarmee je complexe data omzet in heldere rapporten.
SQL Report Builder is een zelfstandig onderdeel van Microsoft SQL Server (SSRS) en biedt je een breed scala aan visualisaties. Denk aan gegevensbalken, kaarten en sparklines. Daarnaast heeft Microsoft een rapportonderdelengalerie beschikbaar gesteld, zodat je bestaande onderdelen kunt hergebruiken als bouwsteen voor nieuwe rapporten.
Tijdens deze training werk je in je eigen tempo aan praktische opdrachten, met begeleiding van een ervaren trainer. Loop je in je werk al tegen specifieke vraagstukken aan? Neem ze gerust mee naar de training. Zo werk je direct aan situaties die je herkent.
Aan het eind van de training kun je zelfstandig complexe rapporten ontwerpen, opmaken en exporteren vanuit grote databases.
Na deze training kun je zelfstandig rapporten ontwerpen en opmaken in SQL Report Builder. Je weet hoe je data ophaalt, groepeert, totalen berekent en grafieken toevoegt. Ook kun je rapporten exporteren in verschillende formaten en complexe rapportages bouwen die aansluiten bij de informatiebehoefte van je organisatie.
Deze training is geschikt voor gebruikers die zelf rapporten willen maken met Microsoft SQL Report Builder en Reporting Services. Denk aan data-analisten, rapportbouwers, BI-specialisten en functioneel beheerders die werken met SQL Server-databases.
Je werkt in een klein groepje aan praktische opdrachten op je eigen tempo, met persoonlijke begeleiding van een ervaren trainer. Je ontvangt een werkboek met oefeningen en oefenbestanden, dat je ook na de training kunt gebruiken als naslagwerk. Omdat de software Engelstalig is, is ook het lesmateriaal in het Engels.
Basiskennis van SQL en databases is aan te raden. Ervaring met Microsoft SQL Server is een plus, maar geen vereiste.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus SQL Report Builder reviews - Gemiddeld cijfer 8.4
“Prima cursus om als leek mee te beginnen. Je maakt eerst kennis met het softwarepakket waarna je direct aan de slag gaat met kleine opdrachtjes. Waardoor ik nu in staat ben kleine databases en reports te maken.”
J. Kramer, HC Groep- SQL Report Builder
“Training Report Builder gevolgd. Enthousiaste docent, die zijn vakkennis op een prettige manier met ons kon delen. Tijdens de lesdag gebruik kunnen maken van goede oefenstof, met prima lesopbouw. Veel van geleerd, optimaal rendement met bruikbare presentatie als naslagwerk.”
M. Sanders. GGD Brabant-Zuidoost- SQL Report Builder
“Het lesmateriaal is duidelijk en van goed niveau. De opdrachten zijn duidelijk met voldoende en opbouwende diepgang en de trainer is rustig en bekwaam.”
Anoniem- SQL Report Builder
"De training overtrof mijn verwachtingen, zeer aan te raden. De trainer had zeer veel kennis."
- SQL Report Builder
“Goede duidelijke training, echt voor het bouwen van rapporten voor beginners.”
D. Hoekstra, NLO- SQL Report Builder
“Zowel voor beginner als gevorderde is dit een leerzame training, die op een interactieve wijze wordt gegeven. Dit is zeer prettig, omdat je het meteen kunt toepassen tijdens het maken van de oefeningen die tijdens de training worden gegeven. Je hebt altijd de mogelijkheid tot het stellen van vragen en de begeleiding is ook goed. Dus al met al een hele goede ervaring bij de SQL-basis training van Learnit Training!”
G. Romkens, CompuGroup Medical (CGM)- SQL Basis
“Het is een goed opgebouwde cursus, die goed is te volgen zelfs voor de absolute beginner.De docent is gepassioneerd, duidelijk en goed in het beantwoorden van vragen.”
N. de Korte, Q-TC Nederland B.V.- SQL Basis
“Mooie uitleg gekregen van alle basis principes binnen SQL en de diverse dialecten ervan. Ook als opfris cursus erg aan te raden!”
Erwin Vos, OFGV- Open Leervorm SQL
“Leuke basistraining, perfecte locatie (Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ).”
S. Buster, De Nederlandsche Bank- SQL Basis
“Zeer praktische training waarbij je direct leert werken met SQL. Geen lange, droge sessies, maar gewoon direct aan de slag na een korte inleiding. Dat gecombineerd met een trainer die weet waar hij over praat, maakt dat je binnen no-time de eerste queries weet uit te typen.”
Erik Mol, Scania Production Zwolle B.V.- Open Leervorm SQL
“De training over SQL was een welkome cursus.Door deze cursus kan ik verder met meer begrip van ORACLE SQL. De twee lesdagen die wij hebben genoten waren echt heel leerzaam.”
H. Rijnsburger - Gemeente Zaanstad- SQL Basis - Oracle
“Inhoud was goed. Wij hadden een training aangevraagd om de nieuwe functies / vernaderingen in SQL server 2012 te leren. De inhoud hadden we dus grotendeels zelf bepaald. De trainer had dit goed opgepakt en per onderdeel duidelijk uitgelegd wat er veranderd / nieuw is en hoe daarmee om te gaan en voorbeelden gegeven per onderdeel.”
M. van Leeuwen- Administering Microsoft SQL Server 2012 Databases
“Als je geen ervaring hebt met sql en graag de basis wilt weten is deze cursus een goed begin! Nu weet ik wat sql een beetje inhoud.”
J. Ho, Gemeente Rotterdam- SQL Basis
“Deze basistraining voldeed aan mijn verwachtingen. De docent was kundig en relaxt, met indien nodig voldoende individuele aandacht.”
A. Arkeraats, ANWB- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
“Goede basistraining om je op weg te helpen met SQL”
Ed Riemens, APG- Open Leervorm SQL
“Training met een goed tempo. Prettige afwisseling tussen plenaire behandeling van de stof en het maken van individuele oefeningen. Prima prijs kwaliteit verhouding als je met sql in de praktijk wil gaan werken.”
B. Willemse. Capter- SQL Basis
“Het lesmateriaal is duidelijk en van goed niveau. De opdrachten zijn duidelijk met voldoende en opbouwende diepgang en de trainer is rustig en bekwaam.”
Anoniem- SQL Report Builder
“Interessante training met een uitstekende docent die interactie heeft met de cursist en ook open staat voor vragen en opmerkingen.”
L. Rams- Open Leervorm SQL
“Training met een goed tempo. Prettige afwisseling tussen plenaire behandeling van de stof en het maken van individuele oefeningen. Prima prijs kwaliteit verhouding als je met sql in de praktijk wil gaan werken.”
B. Willemse. Capter- SQL Basis
“Ik zou deze traning aanbevelen aan mensen die nog nooit met SQL gewerkt hebben, hiervoor is deze prima.”
Ron Derks, Office Depot Europe BV- Open Leervorm SQL
“Prima training, goed te volgen. De inhoud voldeed aan mijn verwachtingen. De kennisoverdracht verliep op een zeer prettige wijze.”
Ton van der Velden, Rijkswaterstaat (RWS)- SQL Basis
“Interessante en praktische training. Trainer schakelde snel naar gegeven feedback waardoor het nog meer een training op maat werd!”
Marjolein Smits, Advanced Programs- SQL Vervolg
“Deze basistraining voldeed aan mijn verwachtingen. De docent was kundig en relaxt, met indien nodig voldoende individuele aandacht.”
A. Arkeraats, ANWB- Transact-SQL Basis - MS SQL Server
"Inhoud van de cursus is prima, je krijgt een duidelijk beeld over de toepasbaarheid van de stof binnen de eigen organisatie. Leuke oefeningen en prima docent die inspirerend weet les te geven."
- SQL Basis - Oracle
“Ik was zeer twevreden met de opzet en uitvoerin van deze cursus. Er werd een goede balans gezocht in het verschil in tempo van de cursisten. Er werd duidelijk uitgelegd met een goede balans tussen het samen maken van oefeningen als het zelf aan de slag gaan met oefeningen.”
J. Esseling, Zorgon B.V.- SQL Basis
“Goede training om de eerste stap te zetten richting SQL-kenner.”
Geert Jansen, Van Mossel Leasing- Open Leervorm SQL
“Het lesmateriaal is duidelijk en van goed niveau. De opdrachten zijn duidelijk met voldoende en opbouwende diepgang en de trainer is rustig en bekwaam.”
Anoniem- SQL Report Builder
“Kort samengevat en duidelijk. Lestempo goed en te volgen. Praktijkgerichte oefeningen i.p.v. theoretische opdrachten. De trainer had aandacht voor iedereen. Persoonlijk en steeds vragend of de stof nog te begrijpen is. Deskundig genoeg en eerlijk over eigen kennis. Learnit Training is professioneel en servicegericht.”
T.M. Mingoen, Kobalt- MS SQL Server 2005 Querying
“Praktische training die goede basis legt voor verder gebruik/begrip van SQL.”
A. Bouman, Denkavit Nederland B.V.- Open Leervorm SQL
“Het lesmateriaal is duidelijk en van goed niveau. De opdrachten zijn duidelijk met voldoende en opbouwende diepgang en de trainer is rustig en bekwaam.”
Anoniem- SQL Report Builder
“Goede balans tussen luisteren en oefenen. Na deze cursus heb je een goede basis om zelf aan de slag te gaan.”
Peter Berkhout, Klantexpertise UWV- Querying Microsoft SQL Server (MOC20461)
“Training sloot voor een groot deel aan bij de indruk die ik had van de brochure. Uitstekende trainer die helder en duidelijk was; rekening hield met verschillende niveau's binnen de groep en de verhouding theorie/oefeningen prima verdeelde.”
T. Koenraadt, AkzoNobel Decorative Paints- Writing Queries Using Microsoft SQL Server 2008 Transact-SQL
“Goede training waar je in de praktijk heel veel mee kan.”
R. Arts, AM-Groep- SQL Basis
"Prima basistraining. Stapsgewijs worden onderwerpen uitgelegd, waarna de cursist zelf oefent aan de hand van een aantal korte opdrachtjes. Omdat de trainer rondloopt en meekijkt, krijg je direct feedback."
- SQL Basis - Oracle
“De training SQL geeft inzicht in het maken van query's uit databases. Tijdens de lessen leer je hoe een query wordt opgebouwd. Tijdens de lessen wordt eerst de theorie besproken om het vervolgens met een praktijkopdracht uit te voeren. Dit is erg leuk en leerzaam.”
G.J. Leferink, Elementis Delden- SQL Basis
“Erg goede training. In twee dagen wordt er veel behandeld, maar dit gaat toch in een prettig tempo. Goede afwisseling van theorie en zelf oefeningen maken. Prima trainer, heeft veel kennis van de materie en kan dit ook duidelijk en op een prettige manier overbrengen.”
T. Wolfs, NUON- SQL Basis
“Dit is een prima opleiding om basis van SQL te leren!”
M. Serrano Bascunan - Gemeente Rotterdam- SQL Basis
“Prima overzicht van de mogelijkheden van SQL.”
A. Heijmans, Gemeente Rotterdam- SQL Basis
“Deze training geeft je een nog beter beeld, wat je met SQL kan en hoe je het geleerde toe kunt passen. Aanrader.”
Jurgen Koopmans, Roba Metals BV- SQL Vervolg
“Training is zeer praktijk gericht. Duidelijke uitleg en veel relevante oefeningen.”
Jan Rensen, Shell Pensioenbureau Nederland B.V.- Open Leervorm SQL
“Erg fijne training. Trainer weet erg veel van dit onderwerp, maar heeft ook veel algemene kennis wat het geven van duidelijke praktijkvoorbeelden mogelijk maakt. Elke vraag wordt met belangstelling beantwoord door de trainer.”
A. de Bruijne - xxllnc- Open Leervorm SQL
“Heb je affiniteit met ICT, maar nog geen ervaring met SQL dan is deze cursus perfect om dit te leren.”
J. Witvoet, S.R.S. B.V.- SQL Basis
“Uitstekende training in SQL Server met duidelijke opbouw.”
L. Wong - Gemeente Rotterdam- SQL Basis
“Goede training voor diegene die in 2 dagen toch het gevoel wil hebben sql te begrijpen en met vertrouwen er mee aan de slag te kunnen gaan.”
T. de Haan, XPO Mijdrecht- Open Leervorm SQL
"Inhoud van de cursus is prima, je krijgt een duidelijk beeld over de toepasbaarheid van de stof binnen de eigen organisatie. Leuke oefeningen en prima docent die inspirerend weet les te geven."
- SQL Basis - Oracle
“Door in de breedte basiskennis op te doen van SQL, helpt het mij in de praktijk om eenvoudige queries te kunnen maken en uitgebreidere queries te kunnen lezen en aan te passen. Dat was precies waar ik naar op zoek was. Wat zeker ook het verschil maakt is dat er door de kleinschaligheid op de deelnemers afgestemd wordt.”
J. Burgers, Gemeente Haarlemmermeer- SQL Basis
“Deze training geeft je een nog beter beeld, wat je met SQL kan en hoe je het geleerde toe kunt passen. Aanrader.”
Jurgen Koopmans, Roba Metals BV- SQL Vervolg
“Aanrader voor mensen met weinig SQL-kennis, in 2 dagen de basis prima op orde!”
W. de Rijke, Delta Energy B.V.- SQL Basis
“Voldeed naar mijn verwachtingen. ik kan minimaal al een SQL scripts lezen. zelf aanmaken gaat voor eenvoudige dingen ook goed.”
Thata van Meerwijk, Albeda College- Open Leervorm SQL
“SQL Basis is een leuke training, die ik kan aanbevelen. Kundige docent, goede lunch, veel geleerd in 2 dagen! Nu nog toepassen in de praktijk...”
Hetty Mattaar, Het Waterschapshuis (Informatiehuis Water)- Open Leervorm SQL
Learnit reviews
Je leert zelfstandig rapportages ontwerpen en opmaken met Microsoft SQL Report Builder. Aan bod komen: data ophalen, rapporten ontwerpen en opmaken, groepen toevoegen, totalen en lopende totalen berekenen, grafieken integreren en rapporten exporteren. Je sluit af met een complexe oefening waarin je alles samenbrengt.
De training is bedoeld voor data-analisten, rapportbouwers, BI-medewerkers en functioneel beheerders die met Microsoft SQL Server werken en zelf rapportages willen maken met Report Builder of Reporting Services (SSRS).
Basiskennis van SQL en databases is aan te raden, omdat je tijdens de training met queries en datasets werkt. Ervaring met Microsoft SQL Server is handig, maar geen harde vereiste.
Ja, na afloop ontvang je een Learnit-certificaat van deelname. Dit certificaat bevestigt dat je de training SQL Report Builder hebt gevolgd.
Ja, dat raden we zelfs aan. Als je in je werk al tegen specifieke rapportagevraagstukken bent aangelopen, kun je deze meenemen. Zo werk je direct aan situaties die je herkent en pas je het geleerde meteen toe.
Het lesmateriaal is Engelstalig, omdat de software en terminologie van Report Builder en Reporting Services ook Engels zijn. De training zelf wordt in het Nederlands gegeven.
Reporting Services (SSRS) is het bredere platform binnen Microsoft SQL Server waarmee je rapportages publiceert en beheert. Report Builder is de zelfstandige ontwerptool waarmee je die rapporten visueel opbouwt. In de training leer je beide kennen en gebruiken.
Report Builder biedt een ruime keuze aan visualisaties: tabellen, matrixen, grafieken, gegevensbalken, sparklines, indicatoren en kaarten. Daarnaast kun je gebruik maken van de rapportonderdelengalerie van Microsoft om bestaande bouwstenen te hergebruiken voor nieuwe rapporten.
Ja, rapporten kunnen worden geëxporteerd naar diverse formaten, waaronder Excel, PDF, Word en CSV. In de training behandelen we hoe je dit doet en waar je op moet letten bij de opmaak voor verschillende exportformaten.
SQL Report Builder is gericht op gestructureerde, pixel-perfecte rapportages (zogenaamde paginated reports) uit SQL Server-databases. Power BI richt zich meer op interactieve dashboards en data-exploratie. Beide tools hebben hun eigen sterktes en worden vaak naast elkaar gebruikt binnen één organisatie.
Ja, deze training is ook incompany beschikbaar. We kunnen de inhoud afstemmen op de databases en rapportagevraagstukken binnen jouw organisatie. Neem contact op voor een offerte op maat.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.