In deze training leer je zelfstandig rapportages maken uit grote databases met Microsoft SQL Report Builder en Reporting Services.
Snel overzichtelijke rapportages maken uit grote databases: dat is waar je naartoe wilt. Met Microsoft SQL Report Builder krijg je een snelle, intuïtieve ontwerpomgeving in handen waarmee je complexe data omzet in heldere rapporten.
SQL Report Builder is een zelfstandig onderdeel van Microsoft SQL Server (SSRS) en biedt je een breed scala aan visualisaties. Denk aan gegevensbalken, kaarten en sparklines. Daarnaast heeft Microsoft een rapportonderdelengalerie beschikbaar gesteld, zodat je bestaande onderdelen kunt hergebruiken als bouwsteen voor nieuwe rapporten.
Tijdens deze training werk je in je eigen tempo aan praktische opdrachten, met begeleiding van een ervaren trainer. Loop je in je werk al tegen specifieke vraagstukken aan? Neem ze gerust mee naar de training. Zo werk je direct aan situaties die je herkent.
Aan het eind van de training kun je zelfstandig complexe rapporten ontwerpen, opmaken en exporteren vanuit grote databases.
Voor teams en organisaties. Wil je dat een afdeling op dezelfde manier rapporten bouwt in Report Builder, dan verzorgen we deze cursus ook incompany. In overleg werken we met voorbeelden uit jullie eigen praktijk.
Na deze training kun je zelfstandig rapporten ontwerpen en opmaken in SQL Report Builder. Je weet hoe je data ophaalt, groepeert, totalen berekent en grafieken toevoegt. Ook kun je rapporten exporteren in verschillende formaten en complexe rapportages bouwen die aansluiten bij de informatiebehoefte van je organisatie.
Deze training is geschikt voor gebruikers die zelf rapporten willen maken met Microsoft SQL Report Builder en Reporting Services. Denk aan data-analisten, rapportbouwers, BI-specialisten en functioneel beheerders die werken met SQL Server-databases.
De cursus is ook geschikt voor controllers, medewerkers van de financiële administratie en informatiemanagement, en iedereen die regelmatig managementinformatie of periodieke overzichten uit een SQL Server-database moet halen.
Je werkt in een klein groepje aan praktische opdrachten op je eigen tempo, met persoonlijke begeleiding van een ervaren trainer. Je ontvangt een werkboek met oefeningen en oefenbestanden, dat je ook na de training kunt gebruiken als naslagwerk. Omdat de software Engelstalig is, is ook het lesmateriaal in het Engels.
Basiskennis van SQL en databases is aan te raden. Ervaring met Microsoft SQL Server is een plus, maar geen vereiste.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
“Training Report Builder gevolgd. Enthousiaste docent, die zijn vakkennis op een prettige manier met ons kon delen. Tijdens de lesdag gebruik kunnen maken van goede oefenstof, met prima lesopbouw. Veel van geleerd, optimaal rendement met bruikbare presentatie als naslagwerk.”
“Het lesmateriaal is duidelijk en van goed niveau. De opdrachten zijn duidelijk met voldoende en opbouwende diepgang en de trainer is rustig en bekwaam.”
"De training overtrof mijn verwachtingen, zeer aan te raden. De trainer had zeer veel kennis."
“Goede duidelijke training, echt voor het bouwen van rapporten voor beginners.”
“Prima cursus om als leek mee te beginnen. Je maakt eerst kennis met het softwarepakket waarna je direct aan de slag gaat met kleine opdrachtjes. Waardoor ik nu in staat ben kleine databases en reports te maken.”
“Het is een goed opgebouwde cursus, die goed is te volgen zelfs voor de absolute beginner.De docent is gepassioneerd, duidelijk en goed in het beantwoorden van vragen.”
“Uitstekende training in SQL Server met duidelijke opbouw.”
“Als de voorbereidingen goed zijn en afgestemd op de organisatie(-type/soort) van de klant kan dit een prima cursus zijn voor de meeste essentiële SQL statements.”
“It's a good training for filling in the gaps if you have patchy knowledge, due to on the job learning, like I did.”
“Goede training waarbij de basis hands-on wordt behandeld. je gaat dus direct met het geleerde aan de slag. Enige voorkennis is wel handig”
“Goede balans tussen luisteren en oefenen. Na deze cursus heb je een goede basis om zelf aan de slag te gaan.”
“Goede training waar je in de praktijk heel veel mee kan.”
“Praktijkgerichte cursus waarbij een gebruiker/informatie analist snel leert hoe hij of zij met behulp van de basisprincipes van SQL (relationele) databases kan ontsluiten.”
“Je leert de basiscommando's om een database te bevragen en tabellen te combineren. Dit sloot geweldig aan op de vraagstukken die ik in de dagelijkse praktijk tegen kom. Ik had het geluk een klas te treffen die met dezelfde doelen aan de training deel nam. Hierdoor lag het tempo hoog en hoefde je niet op andere cursisten te wachten. Het is wel een vereiste om enige kennis te hebben van applicatiebeheer en bevragen databases te hebben, zodat je de inhoud ook direct kan vertalen naar de dagelijkse praktijk.”
“Goede gestructureerde training. Goede training materiaal en naslagwerk. Trainer heeft goede kennis van SQL en kan dit goed uitdragen.”
“Prima training. Uitstekende docent”
“Praktisch toepasbaar in mijn eigen werkorganisatie.”
"Prima basistraining. Stapsgewijs worden onderwerpen uitgelegd, waarna de cursist zelf oefent aan de hand van een aantal korte opdrachtjes. Omdat de trainer rondloopt en meekijkt, krijg je direct feedback."
“Goede praktijk gerichte opleiding, een aanrader voor het groeiende populaire Big Data.”
“Je krijgt waar voor je geld. En gaat weg met de kennis om eigen SQL-statements te schrijven.”
“Goede duidelijke SQL basis training. Genoeg methodes geleerd die ik direct kan toepassen en die de basis leggen om er goed (zelf) verder mee te gaan.”
“Gedegen basistraining waarmee je heel goed een start kunt maken in het ontdekken van SQL.”
"Deze basistraining geeft een goede overview wat SQL is en wat je ermee kunt. Aan de hand van een logisch opgebouwde structuur ga je in twee dagen van een heel simpele query naar een flink geavanceerde diepgaande query."
“Ik wil graag een functie in de ICT gaan betrekken, waarbij het werken met databases de voorkeur heeft.Voor mij was deze trainer, als onderhoudsmonteur met bovengemiddelde MS Access interesse, redelijk te volgen. De inhoud was duidelijk, met praktische oefeningen. Goed uitgebalanceerd.”
“De training SQL geeft inzicht in het maken van query's uit databases. Tijdens de lessen leer je hoe een query wordt opgebouwd. Tijdens de lessen wordt eerst de theorie besproken om het vervolgens met een praktijkopdracht uit te voeren. Dit is erg leuk en leerzaam.”
“Goede cursus met duidelijke uitleg in een rustig tempo. Ook goed te doen zonder voorkennis.”
“De training is interactief.. Binnen twee dagen heb je een duidelijk beeld van de mogelijkheden van SQL”
“Nuttige en praktische training voor iedereen die de SQL fundamentals onder de knie wil krijgen.”
“Deze training geeft je een nog beter beeld, wat je met SQL kan en hoe je het geleerde toe kunt passen. Aanrader.”
“Ik was zeer twevreden met de opzet en uitvoerin van deze cursus. Er werd een goede balans gezocht in het verschil in tempo van de cursisten. Er werd duidelijk uitgelegd met een goede balans tussen het samen maken van oefeningen als het zelf aan de slag gaan met oefeningen.”
"De training werd gegeven in een goed tempo, waarbij de cursisten goed konden meekomen. Het was geen grote groep, waardoor er genoeg ruimte was voor het individu. De stof was in een logische volgorde, waardoor je door verder te gaan in de training de basis goed bleef herhalen, waardoor deze bij blijft."
“Goede training waar je in de praktijk heel veel mee kan.”
“Goede balans tussen luisteren en oefenen. Na deze cursus heb je een goede basis om zelf aan de slag te gaan.”
“Goede training met een goed verloop van de basis tot wat meer complexere inhoud verspreid over twee trainingsdagen. Ik vond het een hele nuttige training en het is fijn dat we ook naslagwerk hebben in de vorm van een trainingsboek en toegang tot de website met de materie uit het boek en praktijkoefeningen inclusief antwoorden.”
“Prima training. Je krijgt echt de basis mee! De trainer was erg enthousias en gaf op een leuke manier de training.”
“het is een hele goede basis, om daarna meteen aan de slag te gaan met SQL.”
“It's a good training for filling in the gaps if you have patchy knowledge, due to on the job learning, like I did.”
“Prima training voor beginners die al een klein beetje ervaring hebben met SQL, er wordt redelijk rekening gehouden met het type SQL dat je zelf gebruikt (van tevoren evt aangeven bij de organisatie, dan kan je mogelijk een ander tekstboek ontvangen). In de training blijft het echt bij de basis dingen.”
“Learnit is een professionele organisatie met een persoonlijke insteek. De SQL cursus werd goed afgestemd op het instapniveau en de docent leidde ons kundig en met veel plezier door de stof heen. Klasse!”
“Duidelijke training met veel bruikbare tips.”
“Heldere uitleg en goede opdrachten gaven een goed beeld van de mogelijkheden van SQL.”
“Effectieve training van een ervaren trainer met ruim voldoende kennis. De trainer kon snel schakelen tussen mensen en focuste zich ook op de mensen die het nodig hadden zonder de anderen te vergeten.”
“Goede praktijk gerichte opleiding, een aanrader voor het groeiende populaire Big Data.”
“Een goede training om de basis van SQL te leren en om dit vervolgens direct toe te passen in de praktijk”
“Waardevolle training met zeer kundige trainers, op een prettige locatie.”
"Prima, korte en toch complete basiuscursus."
“De training is een goede opstap om verder te gaan in SQL. De training zal zeker bijdrage bij het effectiever uitvoeren van werkzaamheden op onze Oracle database.”
“De training is zeer leerzaam, waarin je in een korte tijd de vaardigheid aanleert om databases te bevragen. De goede sfeer van de training stimuleert de creativiteit, waardoor het leren bijna vanzelf gaat. De training kost geen energie, maar levert juist energie op!”
“Als je geen ervaring hebt met sql en graag de basis wilt weten is deze cursus een goed begin! Nu weet ik wat sql een beetje inhoud.”
“Leuke en leerzame training met een goede mix van theorie en praktijk. De trainer bracht het op een ontspannen manier met humor, wat het extra prettig maakte. Alles was goed geregeld en ik kon de opgedane kennis direct toepassen!”
Je leert zelfstandig rapportages ontwerpen en opmaken met Microsoft SQL Report Builder. Aan bod komen: data ophalen, rapporten ontwerpen en opmaken, groepen toevoegen, totalen en lopende totalen berekenen, grafieken integreren en rapporten exporteren. Je sluit af met een complexe oefening waarin je alles samenbrengt.
De training is bedoeld voor data-analisten, rapportbouwers, BI-medewerkers en functioneel beheerders die met Microsoft SQL Server werken en zelf rapportages willen maken met Report Builder of Reporting Services (SSRS).
Basiskennis van SQL en databases is aan te raden, omdat je tijdens de training met queries en datasets werkt. Ervaring met Microsoft SQL Server is handig, maar geen harde vereiste.
Ja, na afloop ontvang je een Learnit-certificaat van deelname. Dit certificaat bevestigt dat je de training SQL Report Builder hebt gevolgd.
Ja, dat raden we zelfs aan. Als je in je werk al tegen specifieke rapportagevraagstukken bent aangelopen, kun je deze meenemen. Zo werk je direct aan situaties die je herkent en pas je het geleerde meteen toe.
Het lesmateriaal is Engelstalig, omdat de software en terminologie van Report Builder en Reporting Services ook Engels zijn. De training zelf wordt in het Nederlands gegeven.
Reporting Services (SSRS) is het bredere platform binnen Microsoft SQL Server waarmee je rapportages publiceert en beheert. Report Builder is de zelfstandige ontwerptool waarmee je die rapporten visueel opbouwt. In de training leer je beide kennen en gebruiken.
Report Builder biedt een ruime keuze aan visualisaties: tabellen, matrixen, grafieken, gegevensbalken, sparklines, indicatoren en kaarten. Daarnaast kun je gebruik maken van de rapportonderdelengalerie van Microsoft om bestaande bouwstenen te hergebruiken voor nieuwe rapporten.
Ja, rapporten kunnen worden geëxporteerd naar diverse formaten, waaronder Excel, PDF, Word en CSV. In de training behandelen we hoe je dit doet en waar je op moet letten bij de opmaak voor verschillende exportformaten.
SQL Report Builder is gericht op gestructureerde, pixel-perfecte rapportages (zogenaamde paginated reports) uit SQL Server-databases. Power BI richt zich meer op interactieve dashboards en data-exploratie. Beide tools hebben hun eigen sterktes en worden vaak naast elkaar gebruikt binnen één organisatie.
Ja, deze training is ook incompany beschikbaar. We kunnen de inhoud afstemmen op de databases en rapportagevraagstukken binnen jouw organisatie. Neem contact op voor een offerte op maat.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.