In deze cursus leer je hoe je waardevolle intervisiebijeenkomsten opzet en begeleidt. Je oefent met werkvormen, gesprekstechnieken en feedback om met en van collega's te leren.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. Intervisie: mét en ván elkaar leren is een klassikale cursus van 2 dagen. Je volgt hem onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Groningen of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 1250,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.




Je trainer: Mieke, Rob, Michaela of Christy Samen 1.252 evaluaties, gemiddeld een 8,9. Bekijk de trainers
Intervisie is een krachtige methode waarmee collega's op gelijkwaardige basis van elkaars ervaringen leren. In deze training ontdek je hoe je waardevolle intervisiebijeenkomsten opzet, een groep begeleidt en samen tot concrete inzichten en nieuw gedrag komt.
Steeds meer organisaties vragen medewerkers om zelfstandig en zelfsturend te werken. Het directe contact met collega's op de werkvloer neemt daardoor af, terwijl de behoefte om ervaringen uit te wisselen juist groeit. Intervisie biedt hier een passend antwoord op.
In deze cursus maak je kennis met intervisie als methode waarin collega's op vrijwillige en gelijkwaardige basis samenkomen om van elkaar te leren. Je werkt met een duidelijke structuur en verschillende modellen en werkvormen, waardoor elke sessie afwisselend en leerzaam is. Je gaat aan de slag met persoonsgebonden casussen uit de eigen werkpraktijk: van vakinhoudelijke kwesties tot vraagstukken rondom persoonlijk functioneren.
Je leert hoe je een intervisiebijeenkomst opzet, begeleidt en verdiept. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere de randvoorwaarden en spelregels, de rol van de intervisiebegeleider, het formuleren van de werkvraag, gesprekstechnieken, constructief confronteren en feedback geven en ontvangen. Het proces is onderzoekend en reflectief van aard, en levert concrete handvatten op die je direct in je eigen team kunt toepassen.
De cursus is praktijkgericht: je doet en ervaart zelf wat intervisie betekent, in een kleine groep en in een veilige leeromgeving.
Voor teams en organisaties. Wil je intervisie invoeren in je team, dan geven we deze training ook incompany, zodat het team samen de methode leert.
Tijdens deze training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Na deze training weet je wat intervisie inhoudt en welke rol de intervisiebegeleider vervult. Je kunt zelfstandig een intervisiegroep opzetten, omdat je tijdens de training zelf hebt ervaren hoe het werkt. Je weet hoe je intervisie introduceert binnen je organisatie en hoe je inspeelt op het groepsproces in je team. Daarnaast heb je kennisgemaakt met verschillende werkvormen, gesprekstechnieken en manieren om constructief feedback te geven en te ontvangen.
Deze training is geschikt voor iedereen die een intervisiegroep wil opzetten of begeleiden. Je herkent jezelf waarschijnlijk in één of meer van deze punten:
Je wilt medewerkers beter leren samenwerken aan een gemeenschappelijk doel, je wilt het onderlinge vertrouwen binnen je team vergroten, je wilt je communicatieve vaardigheden en coachende kwaliteiten verder ontwikkelen, je wilt de verhoudingen en groepsprocessen binnen je team helder krijgen, zodat je gericht kunt werken aan verandering.
Werk je hybride of grotendeels op afstand? Dan biedt intervisie juist extra waarde: het brengt structuur en verbinding in een team dat elkaar minder vanzelfsprekend op de werkvloer treft.
De training is geschikt voor wie intervisie in een team wil invoeren en begeleiden.
Tijdens deze training staat 'doen en ervaren' centraal. Je gaat actief aan de slag met intervisiemethoden door zelf intervisiesessies te oefenen onder begeleiding van een ervaren trainer. Zo merk je direct hoe het werkt en wat het oplevert.
Voorafgaand aan de training voert de trainer een intake met je om jouw persoonlijke leerdoelen helder te krijgen. Op basis daarvan stelt de trainer het definitieve programma samen, zodat de inhoud aansluit bij jouw praktijk.
We werken in een kleine groep van maximaal acht deelnemers. Dat zorgt voor een veilige sfeer waarin je rustig kunt experimenteren met nieuwe gesprekstechnieken, feedback kunt geven en ontvangen, en kunt reflecteren op je eigen rol. Theorie wisselen we af met oefeningen, casuïstiek uit je eigen werk en groepsopdrachten.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Heb je interesse in intervisie en wil je leren hoe je een intervisiegroep begeleidt of opzet binnen je team of organisatie? Dan ben je van harte welkom.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag een offerte aan Meer over Intervisie: mét en ván elkaar leren incompany
2 trainingsdagen. Eerst de data die zeker doorgaan, daarna op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“De tweedaagse intervisietraining via Zoom vond ik heel geslaagd. Ik was eerst sceptisch over Zoom, maar was heel verrast hoe goed de trainer deze training heeft voorbereid door eerst persoonlijk contact om leerdoelen vast te stellen en een mooie training op maat te maken. De trainer is erg professioneel, kan haar kennis goed overbrengen en beweegt mee, stuurt en sluit aan. De diversiteit van de deelnemers maakte het erg leuk en er was veel uitwisseling. Iedereen wilde er zo veel mogelijk uit halen. Ik zou zeker weet een training volgen bij deze organisatie.”
“Learnit is een professionele organisatie. De informatie wordt met enthousiasme overgebracht.”
“Een prima basistraining voor de beginnende intervisiebegeleider. Voor verdieping, o.a. m.b.t. doorvragen en variëren met werkvormen, is een vervolg waardevol. Dus ik kijk uit naar de voorgenomen 'terugkomdag', intervisie voor de intervisiebegeleider zeg maar.”
“Veel handvatten gekregen om intervisie te begeleiden, om door te durven vragen naar de kern van wat er lastig is. Ook tips over het voorbereiden en structureren van een intervisiebijeenkomst, erg handig. En zelfs 20 verschillende manieren meegekregen om uit te proberen. Top! Vooral sprak het mij aan dat de trainer de 'diepte' in ging, zodat de echte vragen boven kwamen. Dit is vaak lastig te achterhalen tijdens een intervisie. Ook merkte ik, dat de trainer inspeelde op wat zich in de groep voordeed. Dat maakte de training 'maatwerk'.”
"G Stoopendaal, Gemeente Cromstreijen - "Zoek jij een praktische training voor het organiseren van intervisie? Dan is dit een aanrader: je kunt de volgende dag beslist aan de slag met een intevisiegroep." - Beoordeling: 9.0"
“Ook al ben je al een geoefende intervisiebegeleider, dan nog loont het zeker om deze training toe te voegen aan je toolbox. Goed om stil te staan bij de theorie en te realiseren waar voor jou de verbeterpunten als begeleider in zitten.”
“De training is kort maar krachtig om alles te leren van intervisie. Van start tot einde leer je een intervisie bijeenkomt te plannen. Van logistiek tot diepgang en inhoud. Alles komt aan bod. Zelf sta ik nu een stuk zekerder in mijn schoenen om de intervisie op een goede en fijne manier aan te kunnen bieden voor mijn werk. Daar hecht ik veel waarden aan.”
“Ik heb de trainer ervaren als een deskundige, prettige, ervaren en zeer professioneel trainer. Zij heeft deze training heel mooi neergezet met de mooie opbouw en juiste middelen. Voor mij heeft zij deze training gemaakt tot zeer leerzaam en waardevol.”
“Erg leerzaam. Er werd aandacht aan mijn leerdoel gegeven en daardoor is de materie nog beter te gebruiken in de praktijk.”
“Uitstekende hands-on-begeleiding die direct toepasbaar is.”
“Ik vond de inhoud goed. Er werd goed ingespeeld op de verschillende niveaus. Fijn dat er extra informatie in de syllabus was toegevoegd. De trainer heb ik als erg prettig ervaren. Veel kennis. Kan goed de leiding houden en ons door de stof heen helpen. Learnit Training is een professionele organisatie die kwaliteit hoog in het vaandel hebben staan. Klantcontact was erg netjes en oplossingsgericht. Ze dachten met me mee.”
“Goede training om zelf als intervisiebegeleider aan de slag te kunnen. Het heeft mij zekerheid gegeven om voor de groep te staan. De trainer weet waar ze het over heeft en kan goed uitleggen wat ze bedoelt. Ze geeft bruikbare feedback. Legt modellen goed uit en noemt goede voorbeelden. Ze zorgt ook dat de techniek goed in orde is en is behulpzaam.”
“Er was genoeg variatie in de training en er werd flexibel met de inhoud omgegaan. Er werd niet iets behandeld omdat het 'moest'. De trainer heeft duidelijk kennis van zaken. Ze kon alles goed en op een duidelijke manier uitleggen zodat iedereen het begreep. Er werd ook niet doorgegaan naar een ander onderwerp als iemand het nog niet helemaal duidelijk had. Verder gaf ze mij als deelnemer vertrouwen om zelf de geleerde stof toe te passen in de training.”
“Why study management techniques and psychology for years? This course is the fast path to discovering how to make an organization, and everyone in it, totally involved, and totally successful!”
“De trainer was open en kundig. Er kwam een leuk en functioneel contact binnen de groep tot stand. Het gebruik van Zoom ging prima. Dit kwam wel doordat de groep ook niet te groot was. De trainer heeft het prima begeleid.”
“Intervisie: met en van elkaar leren is een leerzame training en deze zou ik zeker aanbevelen bij deze organisatie!”
“Hele fijne training! We waren met een klein groepje, waardoor er veel aandacht kon zijn voor elkaars input en er ook snel een veilig klimaat was. Wat overigens ook goed door de trainster werd gecreëerd. Toegankelijke en direct toepasbare informatie. Het eerste deel wat meer theorie en het 2e deel meer oefenen. De trainster prikkelde ons en daagde ons ook uit om met minder makkelijke situaties om te gaan.Aanrader om te doen als je geen ervaring hebt met het geven van intervisie! Praktisch en toepasbaar.”
“Met een kleine groep intensief oefenen. Er is veel aandacht voor persoonlijke vragen/casussen. Fijne professionele begeleiding.”
“De intervisietraining heeft mij veel inzichten gegeven. Op de juiste manier doorvragen zodat je de informatie gaat krijgen die van belang is. Inzichtelijk dat het proces belangrijker is dan het product. Overzicht bewaken als gespreksleider, wat je wel en niet moet doen.”
“De inhoud was super leerzaam. Mijn doel was om te leren hoe ik een intervisietraining zou kunnen geven. Ik vind het nog steeds spannend maar ik heb zoveel bagage meegekregen dat ik er vertrouwen in heb en het aandurf om een training te gaan geven. De trainer is zeer ervaren en heeft een brede kennis van de intervisietechnieken en van de psyche van de mens. De trainer is van een grote toegevoegde waarde geweest, door haar manier van werken zijn het twee fantastische dagen geworden. Dagen met een gouden randje. Het voelt als een cadeau voor je zelf.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Deze datum heeft al genoeg deelnemers. Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.