Klassikaal
5 dagen3050,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
In vijf dagen bouw je een stevig fundament als leidinggevende. Je krijgt grip op je rol, leert situationeel schakelen tussen sturen en loslaten, en ontwikkelt een coachende stijl die eigenaarschap in je team versterkt.
In deze vijfdaagse cursus bouw je een stevig fundament onder je rol als leidinggevende en verdiep je je in twee belangrijke stijlen: situationeel en coachend leidinggeven.
Je start met de basis. Je staat stil bij je rol, je positie binnen het team en de manier waarop je communiceert. Je werkt aan het uitspreken van verwachtingen, het sturen op gedrag en resultaat, het voeren van lastige gesprekken en het delegeren van taken. Ook komt motivatie, eigenaarschap en veerkracht in verandering aan bod.
Daarna verken je het model van situationeel leidinggeven. Je leert de vier stijlen kennen, herkent ontwikkelniveaus bij medewerkers en oefent met schakelen tussen instrueren, coachen, ondersteunen en delegeren. Zo stem je je aanpak beter af op wat een situatie of medewerker nodig heeft.
De laatste twee dagen staan in het teken van coachend leidinggeven. Je oefent met luisteren, samenvatten, doorvragen en het voeren van een gestructureerd coachend gesprek. Je leert hoe je eigenaarschap vergroot zonder zelf over te nemen, hoe je feedback inzet als ontwikkelinstrument en hoe je omgaat met weerstand, emoties en ontwijkgedrag.
Je werkt steeds met eigen casussen en situaties uit je dagelijkse praktijk, zodat je het geleerde direct kunt toepassen in je team.
Na dit traject heb je meer overzicht in je rol en verantwoordelijkheden als leidinggevende. Je voert gesprekken duidelijker en rustiger, en je schakelt bewust tussen sturen, afstemmen en coachen. Je weet hoe je eigenaarschap binnen je team vergroot zonder de regie te verliezen.
Deze cursus is bedoeld voor leidinggevenden die hun vaardigheden willen verdiepen en versterken. Je werkt met diverse teams en zoekt een samenhangend traject waarin je leert schakelen tussen sturen, afstemmen en coachen.
We werken vanuit de praktijk met een afwisselende aanpak. Je brengt eigen situaties en casussen in en reflecteert op wat er speelt binnen je team. Korte toelichtingen wisselen af met oefeningen, reflectie en directe toepassing. Zo vertaal je inzichten meteen naar je eigen werk en kom je tot concrete acties die je in de praktijk kunt inzetten.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig. Een beetje basisinzicht in leidinggeven helpt, maar is geen vereiste. Iedereen die zich wil ontwikkelen in situationeel en coachend leiderschap is welkom.
Dit traject bestaat uit drie onderdelen: Leidinggeven het Fundament (2 dagen), Situationeel Leidinggeven (1 dag) en Coachend Leidinggeven (2 dagen). Je kunt de onderdelen aaneengesloten volgen of gespreid plannen. Eigen casussen uit je werk vormen de rode draad door alle vijf de dagen.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Leidinggeven Fundament Compleet reviews - Gemiddeld cijfer 8.5
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
A. Putman, Radboud Universiteit- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer inspirerend”
Arjan van Rijn, Universiteit Leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een praktische training met duidelijke voorbeelden en oefenmomenten. Met een enthousiaste trainer!”
C. Yaka, Diabetes Fonds- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“In de training wordt snel een herkenbaar beeld over veranderingen geschetst. Vervolgens gaan de cursisten aan de slag met hun eigen vragen. In 2 dagen tijd wordt de nodige verdieping aangebracht en toegewerkt naar een bruikbaar product waarmee je als cursist in staat bent om veranderingen met je team aan te kunnen.”
Jan Konings, Politie Hollands Midden- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
R. Landman, ECT Delta Terminal B.V.- Coachend leidinggeven
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
S. Knirim - DCMR Milieudienst Rijnmond- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Zeer leerzame training, vooral nuttig als geen leidinggevende functie hebt maar toch veel leiding geeft indirect. zeer toepasbaar en nuttige hulpmiddelen hoe te communiceren met anderen/ondergeschikten”
J.G. Wessels, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“Interessante training met een goede balans tussen de theorie en praktijk.”
T. Vleugels - El Niño- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Doordat de trainer voor de training telefonisch had geïnformeerd naar mijn wensen, sloot de inhoud van de training goed aan op mijn werksituatie en kon ik er optimaal gebruik van maken. Ik vond de trainer erg kundig en flexibel in de samenstelling van het programma: ze kon meteen inspelen op struikelblokken. Er was genoeg variatie, het tempo en niveau was goed en de rollenspellen, soms gefilmd, waren niet mijn favoriete onderdelen, maar wel erg nuttig. Je leert hier toch het meest van.”
M. Bulsink, Rijksmuseum van Oudheden- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training was zeer leerzaam en verschaft veel inzichten! Het leert je anders kijken naar jouw manier van leidinggeven en communiceren met vrijwilligers! Zeker toepasbaar in de praktijk!”
I. Scholten, Driestroom- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
A. Uyterlinde, Hotel Mijdrecht Marickenland- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een goede praktische training waar je in de toekomst zeker voordelen uit kan halen. Een zeer professionele en bekwame trainer die je blijft inspireren.”
Gerard Witkamp, Gemeente Westland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Door de fijne manier van lesgeven is er veel ruimte geweest om alle facetten van het leidinggeven aan vrijwilligers goed te behandelen. Naast de bijzonder professionele houding van de trainer was er ook voldoende ruimte om vanuit eigen perspectief en eigen ervaring invulling te geven aan de lesstof. Zeer variërend programma. Zeer deskundige trainer.”
S. Reeves, Stichting Arduin- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Het was prettig om de training te volgen, het werd op een goede en realistische manier overgebracht naar de deelnemers toe."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Met name de professionaliteit van de trainer sprak mij erg aan. Zij was erg flexibel met het aanreiken van de lesstof. Goede afwisseling van oefeningen en theorie.”
P. Bobbe, Veteraneninstituut- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
A. Jonker - BAM groep- Coachend leidinggeven
“De training van Learnit Training was goed afgestemd op onze werksituatie, waardoor de toepasbaarheid goed is. Ook plezierig (vorm) gegeven.”
E. Klaassen, Gevangenenzorg Nederland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Een goede training waarbij je vanuit je persoonlijkheid kijkt naar je vaardigheden als leider en wat je nog kan ontwikkelen. Dit zorgt ervoor dat je komt tot een eigen visie en leiderschapsstijl.”
K. de Briais Backer - Mocca Expertisenetwerk- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Training was interessant en gaf een aantal eyeopeners. Ik heb ook weer veel geleerd over mijzelf.”
M. Fisser, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Leuke cursus en goede duidelijk verhaal.”
R. Kooiker- Gratis webinar Enthousiast leidinggeven
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
C. de Waal- Coachend leidinggeven
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
Anoniem- Coachend leidinggeven
"Een leuke training met veel praktische handvaten voor de leidinggevende, zowel voor kleine als grote teams!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Tijdens deze training wisselden theorie en praktijkvoorbeelden elkaar goed af! De besproken theorie versterkte mijn overtuiging waarom je in bepaalde situaties juist op een bepaalde manier kunt handelen. Ik vond dat de trainer heel professioneel overkwam. Je merkt dat ze echt goed weet waar ze het over heeft en dat ze heel goed in kon spelen op waar wij op dat moment behoefte aan hadden. Soms hadden we het bijvoorbeeld over een bepaalde situatie die bij ons op het werk is voorgevallen: ze kwam dan gelijk met handvatten waar we iets aan hadden om de volgende keer in zo'n situatie toe te passen. Ook kon ze de theorie goed verbinden met de praktijk. Aan de hand van de praktijkvoorbeelden werd de theorie mij veel duidelijker.”
A. van Elten, P-services HR Group- Coachend leidinggeven
“Ik vond het een prettige training. Lesstof en oefeningen werden mooi afgewisseld. De trainer kon makkelijk schakelen in de vragen vanuit de praktijk. Dat vond ik super. Het lestempo was goed. De trainingsmiddagen vlogen om en dat is voor mij ook een teken dat het goed was.”
M. Goslinga, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Ik heb andere inzichten gekregen hoe met andere communicatietechnieken een boodschap beter kan worden overgebracht.”
M. Bokma - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
"De training zit vol handvatten hoe de doelgroep hun werk op een doordachte wijze kan uitvoeren; zowel de aangeboden materie als de oefeningen helpen daarbij. De trainer bereidt zich goed voor op wat de cursisten voor achtergrond hebben, cultureel gezien en ook qua werkomgeving."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
R. Landman, ECT Delta Terminal B.V.- Coachend leidinggeven
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
A. Jonker - BAM groep- Coachend leidinggeven
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
T. van Rijzewijk, Plein 013- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“'Een leuke en leerzame training waarbij je heel veel inzicht krijgt in je eigen kwaliteiten, maar ook tips krijgt om met je zwaktes om te gaan.'”
N. Westmaas. SCC-ICT- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een verrassende cursus. Veel geleerd over gesprekstechnieken.”
E.van den Berg - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training was erg leerzaam, vooral omdat de trainer erg inging op situaties uit de eigen werkomgeving.”
M.A. Rentenaar, 't Hekeltje- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Tijdens deze training wisselden theorie en praktijkvoorbeelden elkaar goed af! De besproken theorie versterkte mijn overtuiging waarom je in bepaalde situaties juist op een bepaalde manier kunt handelen. Ik vond dat de trainer heel professioneel overkwam. Je merkt dat ze echt goed weet waar ze het over heeft en dat ze heel goed in kon spelen op waar wij op dat moment behoefte aan hadden. Soms hadden we het bijvoorbeeld over een bepaalde situatie die bij ons op het werk is voorgevallen: ze kwam dan gelijk met handvatten waar we iets aan hadden om de volgende keer in zo'n situatie toe te passen. Ook kon ze de theorie goed verbinden met de praktijk. Aan de hand van de praktijkvoorbeelden werd de theorie mij veel duidelijker.”
A. van Elten, P-services HR Group- Coachend leidinggeven
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
A. Uyterlinde, Hotel Mijdrecht Marickenland- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Goede inhoud, sloot aan bij mijn leerwensen. Het telefonische voorgesprek pakte goed uit van wat ik terug zag in de training. Goede combinatie tussen theorie en praktijk. Tempo goed bij te houden. Professioneel.”
B. Mulder, GGD Amsterdam- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
A. Putman, Radboud Universiteit- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Ik heb andere inzichten gekregen hoe met andere communicatietechnieken een boodschap beter kan worden overgebracht.”
M. Bokma - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Wat je tijdens deze training leert, kun je goed toepassen in de praktijk.”
Tanja Calis, NKC- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Ik heb de training als zeer positief ervaren: een deskundige trainer, ruimte voor eigen inbreng en goede mogelijkheid om te oefenen met de behandelde gesprekstechnieken.”
A. Kruithof, Stichting Present Den Haag- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Training was interessant en gaf een aantal eyeopeners. Ik heb ook weer veel geleerd over mijzelf.”
M. Fisser, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer goede training die door de persoonlijke aanpak zeer goed aansluit op persoonlijke leerdoelen. Ik vond het echt fijn om op deze manier met medecursisten te sparren over een ieder zijn leerdoelen. Het geven en krijgen van feedback van de medecursisten en de trainer heb ik als zeer positief ervaren. Kortom echt een training die voor mij van toegevoegde waarde is!”
R. Stets, DZB leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Deze training geeft een breed scala aan inzichten en vaardigheden die inzetbaar zijn in het leidinggeven aan vrijwilligers. De ervaring en deskundigheid van de trainer in combinatie met het kleine aantal deelnemers gaf veel ruimte om eigen casuïstiek in te brengen wat het direct toepasbaar maakt in de praktijk.”
A. Andreae, Omgevingsdienst Regio Utrecht (ODRU)- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Leerzame training, die goed toepasbaar is in de praktijk. Door de interactie kom je erachter of je het lesmateriaal onder de knie hebt."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“De eerste kennismaking met Learnit Training doet naar meer smaken!. Ik kijk terug op een waardevolle training.”
G. van de Groep, Maatschappelijke Dienstverlening Flevoland- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Prima variatie en inhoud. Een eyeopener en direct toepasbaar in eigen praktijk."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Deze training maakt je bewust hoe belangrijk communicatie is, maar ook wat voor een rol je hier zelf in speelt en dat je een gedragskeuze hebt om een situatie te veranderen, maar ook hoe je leert om meer te kijken waarom sommige situaties niet lopen en hoe je dit zou kunnen aanpassen.”
Ilse van den Einde, Bibliotheek Hengelo en Hof van Twente- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Een leuke training met veel praktische handvaten voor de leidinggevende, zowel voor kleine als grote teams!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Prima training met inspirerende trainer. De trainer geeft goed invulling aan behoefte en situaties. Best knap om in twee dagen er zo veel in te stoppen en uit te halen. Ik heb een goed beeld gekregen van coachend leidinggeven en hoe het mij kan helpen.”
L. Klein Tank, Waterschap Rijn en IJssel- Coachend leidinggeven
Learnit reviews