In deze cursus leer je met vertrouwen en overtuiging presenteren. Je werkt aan structuur, contact met je publiek en het ombuigen van spanning naar positieve energie.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. Presenteren met overtuiging is een klassikale cursus van 2 dagen. Je volgt hem in Amsterdam, Utrecht en Eindhoven of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 1250,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.




Je trainer: Mieke, Rob, Michaela of Christy Samen 1.252 evaluaties, gemiddeld een 8,9. Bekijk de trainers
Die presentatie voor het MT, het projectteam of een symposium: je wilt er met vertrouwen staan en je publiek echt raken. In deze training werk je aan je verhaal, je houding en je impact. Zodat jouw presentatie blijft hangen.
In deze training werk je aan presentaties die blijven hangen. Je onderzoekt waar spanning vandaan komt en hoe je die omzet in positieve energie, zodat je met vertrouwen voor een groep staat.
Je leert hoe je authentiek contact maakt met je publiek en je eigen kwaliteiten inzet om echt over te komen. Daarnaast krijg je handvatten om je verhaal helder op te bouwen: van een sprankelende opening tot een afsluiting die bijblijft.
Je verdiept je in verbale, non-verbale en paralinguale communicatie en ontdekt hoe je de aandacht van je publiek trekt en blijvend vasthoudt. Ook het effectief inzetten van hulpmiddelen komt aan bod.
De training is praktijkgericht: je wisselt theorie af met oefenen, reflecteren en experimenteren. Tijdens de tweede dag verzorg je een mini-presentatie, waar je ongeveer drie uur voorbereidingstijd voor nodig hebt.
Tijdens deze training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Houd er rekening mee dat je ongeveer drie uur besteedt aan de voorbereiding van een mini-presentatie, die je op de tweede trainingsdag verzorgt.
Na deze training sta je met zelfvertrouwen en plezier te presenteren. Je weet hoe je het doel van je presentatie bepaalt en dat doel ook bereikt. Je bouwt je verhaal logisch op en geeft het een vorm die past bij jou en je publiek. Je krijgt de aandacht van je toehoorders en weet die ook vast te houden. En je weet hoe je je publiek prikkelt, of je nu presenteert voor het managementteam, een projectteam of een grotere zaal.
Daarnaast herken je waar je spanning vandaan komt en heb je technieken in handen om die spanning om te zetten in positieve energie. Je zet je eigen kwaliteiten bewust in, waardoor je authentiek en overtuigend overkomt.
Deze training is bij uitstek geschikt voor deelnemers die voor hun werk in het openbaar moeten spreken, hun presentatietechnieken willen verbeteren en zelfverzekerd voor een groep willen staan. Of je nu presenteert voor het managementteam, een projectteam, een symposium of via een online meeting: je leert hoe je met overtuiging je verhaal brengt. Waar wil jij aandacht aan besteden binnen het thema presenteren?
In de training wissel je af tussen concreet ervaren, experimenteren met gedrag en technieken, reflecteren en theorie verkennen. Daardoor sluit het programma goed aan op verschillende type deelnemers. Er zit veel actie in de training, zodat je daadwerkelijk ervaart wat het effect is van nieuw gedrag. Zo herken je wat werkt en wat niet.
We benadrukken dat je zelf verantwoordelijk bent voor je groeiproces en daar het eigenaarschap over neemt. Tijdens de training nodigen we je uit om continu te reflecteren en verbanden te leggen met je eigen praktijk. Ons streven is je inzicht te vergroten en je zelf de vertaalslag te laten maken. Dat vergroot de kans op echte gedragsverandering.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Wil je met meer zelfvertrouwen en overtuiging presenteren? Dan ben je welkom. Een open houding en de bereidheid om te oefenen en naar jezelf te kijken, helpen je het meest.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag een offerte aan Meer over Presenteren met overtuiging incompany
2 trainingsdagen. Eerst de data die zeker doorgaan, daarna op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“De leerdoelen zijn op maat en sluit aan bij een ieder zijn vraag/werkomgeving. Goede manier om inzicht in jezelf te verkrijgen (met camera en elkaar beoordelen) En gewoon leuk!”
“Een zeer leerzame training waarin veel ruimte is voor het oefenen van presentaties en waarin veel aandacht is voor feedback hierop.”
“Zeer interessante training met tips die gelijk in de praktijk inzetbaar zijn.”
“Dit is een zeer praktische en heldere training die aan de hand van duidelijke voorbeelden u leert om goed te presenteren. Altijd handig om een basis te leggen om presenteren goed onder de knie te krijgen.”
“Ik vond dat cursus goed was opgezet, met afwisseling tussen praktijk en theorie. En dat er goed constructief feedback geleverd werd, zowel door mijn mede cursisten als de docente.”
“Deze presentatiecursus was erg interessant en leerzaam. De gebalanceerde combinatie van theorie en praktijk hebben ervoor gezorgd dat ik een duidelijker beeld heb van wat nou precies een goede presentatie maakt en waar ik op moet letten om zelf ook een dergelijk resultaat neer te zetten.”
"Top training! Goede training voor teambuilding en zelfvertrouwen !"
“Goede, effectieve training.”
“Een training met onbekende deelnemers uit andere bedrijven maakt je minder kwetsbaar. We hadden een klein groepje, waardoor ieders behoeften en vragen goed konden worden aangepakt. De training ging behoorlijk de emotionele kant op, maar dat was helemaal geen probleem in deze veilige omgeving. Ik heb erg veel zin gekregen in het opzetten van een nieuwe presentatie volgens de mij aangeleerde wijze in deze training. Ik hoop dat het lukt om de training zo klein te houden.”
"Erg leerzame training, veel oefenen. Veel van geleerd en meteen toepasbaar in de praktijk!"
“Het was een goede training. Dagen werden goed benut en we kwamen nog bijna tijd tekort. Ik had niet verwacht nog studiemateriaal te ontvangen, dus dat was een aangename verrassing. Er werd lekker veel geoefend en er was alle ruimte om met elkaar van gedachte te wisselen.”
“Hele praktische cursus gegeven door een zeer kundige en enthousiaste docente!”
“Goede training, ben zelf iemand met podiumvrees. De docent heeft me technieken gegeven waardoor je toch wat rustiger het podium opgaat.”
“Nuttige informele training die goed aansluit bij de leerdoelen van de cursisten.”
“Goede training, die erg praktisch is opgebouwd. De begeleider speelt goed in op de cursisten en de huidige situatie. Door met de camera te werken, jezelf terug te zien (wat nooit leuk is) en de handige tips om in het vervolg mee te nemen, kom je met meer bagage de training uit.”
“Positieve ervaring, goed niveau, aansluitend op praktijk, de mensen die de curcus verzorgen zijn erg kundig veel van te leren!”
“Praktische tips, goed uitgelegd, je kunt meteen aan de slag!”
“Een erg nuttige training waarbij je zeer veel praktische info krijgt. Jezelf op beeld terug zien is even confronterend, maar zeer leerzaam! Ik kijk met een goed gevoel terug op deze 2 dagen.”
“De training is inspirerend en tot het einde toe boeiend. Er wordt heldere uitleg en feedback gegeven. De sfeer was aangenaam en veilig waarin het prettig oefenen was met zoiets spannends als presenteren.”
“Voor iedereen die zich nog wat onzeker voelt over het geven van presentaties in grote groepen is Presenteren met Overtuiging een prima springplank. Je duikt met goede technieken het diepe in.”
“Veel praktijkvoorbeelden door mede-cursisten en aan de hand van videomateriaal word je zelf een spiegel voorgehouden. Soms wel confronterend, maar zeker leerzaam.”
“Goede leerzame cursus. Er wordt goed rekenig gehouden met je eigen specifieke leerdoelen.”
“In de training Presenteren met Overtuiging ga je 2 dagen achter elkaar lekker praktisch aan de slag. Omdat je al snel een presentatie gaat geven, word je geconfronteerd met je eigen belemmerende gedachte dat je, om een "goede presentatie" te kunnen geven, meer voorbereiding moet hebben dan slechts een avond tussen die 2 dagen in. Maar als je de stappen volgt, kom je al heel ver, blijkt! Het is tenslotte een training, dus bij uitstek de plek om iets nog niet helemaal "goed" te doen.”
“De training Presenteren met Overtuiging is bijzonder aan te bevelen aan een ieder. Verschil in professie vormt - mijns inziens - geen drempel. Ik heb veel meer geleerd dan alleen presenteren: van totaal nerveus zijn ben ik 180 graden gedraaid naar zelfverzekerd zijn. Voorts waren de presentaties van de overige deelnemers interessant en leerzaam. Ik wil wel benadrukken dat de deskundigheid van de trainer een absolute bijdrage heeft geleverd aan het succes van deze training.”
“Goede training, de trainer weet het beste uit je zelf naar boven te brengen op een plezierige wijze.”
“Het was een mooie manier om te oefenen, de trainster was erg enthousiast en wilde ons echt verder helpen. Met de camerabeelden kun je ook zelf zien waar je op moet letten.”
“Deze training was zeer nuttig voor het verbeteren van mijn presentatievaardigheden. Zelf vind ik presenteren heel leuk maar had ik wat moeite met de voorbereiding en interactie. De training was interactief en heeft mij zeker geholpen.”
“De training is zeer leerzaam. Vele onderwerpen komen aan bod en er wordt de gelegenheid geboden om er praktisch mee te gaan oefenen. Dit wordt op een video opgenomen en iedere keer geevalueerd. Onderwerpen die mij hebben aangesproken waren bijvoorbeeld: hoe bouw je een presentatie op, hoe houd je de aandacht vast, hoe ga je om met spanning etc.”
“Een korte training met praktische tips en trucs die direct toepasbaar zijn, om een goede presentatie neer te zetten.”
“Een positieve indruk waar ik na het volgen van de trainging zelf mee aan de slag kan in de praktijk.”
“Deze training biedt je handvaten, niet om in een rol te stappen, maar om je beste zelf naar voor te brengen tijdens het presenteren. Je leert niet alleen je zwakke en sterke kanten beter kennen, maar je werkt ook aan het bepalen van objectieven die je na het presenteren kan gebruiken als basis voor reflectie. Het doel is om elke keer beter te presenteren; want presenteren kan iedereen!”
“De training was erg levendig door de hoge mate van interactie. Met onderwerpen als 'omgaan met spanning', 'voorbereiden van een presentatie' en 'omgaan met lastige vragen' was de training voor mij erg compleet. Ook aan het vele oefenen heb ik veel gehad. Enorm bedankt!”
“Deze training helpt je bewust te worden van je zwakke en sterke punten. Door deze bewustwording en extra kennis is het gemakkelijker met meer zelfvertrouwen een presentatie te houden.”
“Vruchtbare training, direct toepasbaar in de praktijk en laat jezelf nog beter leren kennen.”
“Als je je wat onzeker voelt en niet goed weet hoe je moet presenteren of voorbereiden. Nou dan is dit je kans om daar verbetering in aan te brengen.”
“Deze training geeft je door het vele oefenen echt vertrouwen om te doen en verder te gaan in het presenteren. Praktijk en Theorie worden goed afgewisseld waardoor de dag erg boeiend blijft.”
“Goede training met enthousiaste trainster. Er was voldoende aandacht voor eigen leerdoelen. Mezelf terugzien op video was niet leuk, maar wel erg nuttig. Ik heb er veel aan gehad en heb nu het gevoel met veel minder zenuwen een presentatie te kunnen geven.”
"De training presenteren met overtuiging van Learnit was leerzaam, afwisselend en professioneel vormgegeven met een zeer kundige en vriendelijke trainer."
“Een heel praktische cursus in kleine groep wat mijn enthousiasme over het presenteren absoluut heeft vergroot.”
“Zeer goede training. Goede afwisseling tussen informatie en praktijk.”
“Deze cursus geeft mensen aan het begin van hun carrière handvatten en het vertrouwen om overtuigend te presenteren!”
“De presentatietraining geeft niet alleen heldere instructies over hoe efficiënt en overtuigend te presenteren. De videofeedback gecombineerd met instructies van de trainer helpt ook om de algemene communicatieve vaardigheden te verbeteren. Er wordt getraind met het efficiënt opzetten van presentaties, maar dit onderdeel kan ook helpen met de opzet van documenten. Kortom: zeer nuttig!”
“Goede training die je handvatten geeft om je ding te doen als je voor een groep moet spreken, een presentatie moet houden of gewoon als mens tussen de mensen iets handiger met je positie kunt omgaan. Het heeft mij we.er een stukje completer gemaakt. Dank daarvoor!!”
“Veel geoefend, veel tips gekregen, ook over communicatie. Positieve benadering helpt enorm om je te verbeteren.”
“De training Presenteren met Overtuiging was zeer leerzaam. De afwisseling van praktijk (zelf 4x presenteren en via video terugkijken) en theorie is goed op elkaar afgestemd. Ik weet nu wat ik moet doen om mijn publiek te kunnen overtuigen.”
“Dit was voor mij een hele goede training. Veel geleerd en deze training heeft mij zeker geholpen. Van tevoren word je gebeld en krijg je een intakegesprek waarin gevraagd wordt met welke punten je moeite hebt. Dit komt uitgebreid aan bod in de training. Kortom: erg tevreden over Learnit en zeker ook over de docent.”
“Je leert niet allleen presenteren, maar ook jezelf kennen. Uitstekende cursus.”
"P. Nahon, Nationale Nederlanden - "Ik vond het goed dat er van te voren naar de leerdoelen werd gevraagd, dit zag ik terugkomen in de lesstof en praktijkoefeningen." - Beoordeling: 8.0"
“Positieve cursus waarbij door middel van een presentatie in de 2e les accurate feedback kan worden gegeven. Ook leer je interactie in te voegen in je presentatie, een van de kenmerken van een goede presentatie.”
“Zeer goede professionele training. Zeker een grote meerwaarde. Zeer prettig dat de groep klein is waardoor je ook goed kunt oefenen.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Deze datum heeft al genoeg deelnemers. Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.