Klassikaal
2 dagen1300,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
In de rol van leidinggevende is het belangrijk om niet alleen te weten welke doelen prioriteit hebben, maar ook hoe je je medewerkers effectief kunt ondersteunen bij het behalen van deze doelen. Door in te spelen op de motivatie en taakvolwassenheid van je teamleden, kies je de juiste leiderschapsstijl. Afhankelijk van de situatie en de medewerker kies je voor begeleiden, instrueren, coachen of delegeren: dit noemen we situationeel leidinggeven.
In de tweedaagse training Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap leer je hoe je je leiderschapsstijl effectief afstemt op de behoeften van je medewerkers en hoe je belangrijke vaardigheden ontwikkelt zoals het geven van feedback, geduld, het stimuleren van eigenaarschap en het omgaan met conflicten. Je krijgt inzicht in de impact van je eigen stijl op je team en leert hoe je jouw gedrag bewust kunt afstemmen om effectiever te reageren.
Tijdens de training gaan we aan de slag met de volgende onderwerpen:
We ronden de training af met het opstellen van een persoonlijk actieplan, zodat je de geleerde vaardigheden direct in je dagelijkse werkpraktijk kunt toepassen.
Door de training ontwikkel je:
Deze training Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap is bij uitstek geschikt voor (aankomend) leidinggevenden, teamleiders, managers of coördinatoren op HBO-niveau die behoefte hebben aan (meer) inzicht, achtergrondkennis en vaardigheden op het gebied van situationeel leidinggeven. Ook voor medewerkers die doorgroeien naar een leidinggevende functie biedt de training de nodige basis en praktijkgerichte inzichten om succesvol te zijn in hun nieuwe rol.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap reviews - Gemiddeld cijfer 8.5
“Zeer interessante training waarbij de theorie en praktijk goed werden gecombineerd. Veel oefenmogelijkheden, ruimte tot discussie en het stellen van vragen. Fijne trainer, fijne locatie en prima lunch!”
R. Knap - Eneco Installatiebedrijven BV- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
"Ik vond het een erg goede training en denk dat ik er veel van geleerd heb. En ook tips heb gehad waar je echt iets mee kan."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
"Leerzame training, die goed toepasbaar is in de praktijk. Door de interactie kom je erachter of je het lesmateriaal onder de knie hebt."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
“Tijdens deze training wisselden theorie en praktijkvoorbeelden elkaar goed af! De besproken theorie versterkte mijn overtuiging waarom je in bepaalde situaties juist op een bepaalde manier kunt handelen. Ik vond dat de trainer heel professioneel overkwam. Je merkt dat ze echt goed weet waar ze het over heeft en dat ze heel goed in kon spelen op waar wij op dat moment behoefte aan hadden. Soms hadden we het bijvoorbeeld over een bepaalde situatie die bij ons op het werk is voorgevallen: ze kwam dan gelijk met handvatten waar we iets aan hadden om de volgende keer in zo'n situatie toe te passen. Ook kon ze de theorie goed verbinden met de praktijk. Aan de hand van de praktijkvoorbeelden werd de theorie mij veel duidelijker.”
A. van Elten, P-services HR Group- Coachend leidinggeven
“Zeer leerzame training, vooral nuttig als geen leidinggevende functie hebt maar toch veel leiding geeft indirect. zeer toepasbaar en nuttige hulpmiddelen hoe te communiceren met anderen/ondergeschikten”
J.G. Wessels, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“Ik heb andere inzichten gekregen hoe met andere communicatietechnieken een boodschap beter kan worden overgebracht.”
M. Bokma - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Leerzame training, die goed toepasbaar is in de praktijk. Door de interactie kom je erachter of je het lesmateriaal onder de knie hebt."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Interessant, met heel veel praktische tips voor het gebruik bij je werk wat je met rollenspellen en casussen ook meteen gaat oefenen. Ik heb er heel veel aan gehad.”
M. de Koning, Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN)- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Tijdens de training leidinggeven aan vrijwilligers hebben wij een dag gevolgd bij Mieke van Learnit. Mieke heeft ons in 1 dag meegenomen aan de hand van diverse handvatten hoe leidinggeven aan vrijwilligers werkt. Ik heb veel van de training opgestoken en voldoende praktijk situaties zijn voorbij gekomen om verder te groeien in het leidinggeven aan vrijwilligers.”
Astrid van Dijk, Noordwest Ziekenhuisgroep- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Zeer inspirerend”
Arjan van Rijn, Universiteit Leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer goede practisch direct toepasbare training.”
H. Berkhof, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“'Een leuke en leerzame training waarbij je heel veel inzicht krijgt in je eigen kwaliteiten, maar ook tips krijgt om met je zwaktes om te gaan.'”
N. Westmaas. SCC-ICT- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Een uitstekende training die je helpt in het bereiken van je doelen met behulp van vrijwilligers. Je eigen gedrag en communicatie kun je beïnvloeden om een directere invloed te hebben op je vrijwilligers."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Doordat de trainer voor de training telefonisch had geïnformeerd naar mijn wensen, sloot de inhoud van de training goed aan op mijn werksituatie en kon ik er optimaal gebruik van maken. Ik vond de trainer erg kundig en flexibel in de samenstelling van het programma: ze kon meteen inspelen op struikelblokken. Er was genoeg variatie, het tempo en niveau was goed en de rollenspellen, soms gefilmd, waren niet mijn favoriete onderdelen, maar wel erg nuttig. Je leert hier toch het meest van.”
M. Bulsink, Rijksmuseum van Oudheden- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Tijdens de training leidinggeven aan vrijwilligers hebben wij een dag gevolgd bij Mieke van Learnit. Mieke heeft ons in 1 dag meegenomen aan de hand van diverse handvatten hoe leidinggeven aan vrijwilligers werkt. Ik heb veel van de training opgestoken en voldoende praktijk situaties zijn voorbij gekomen om verder te groeien in het leidinggeven aan vrijwilligers.”
Astrid van Dijk, Noordwest Ziekenhuisgroep- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Zeer veelzijdige en leerzame training waarbij veel ruimte is voor het ontwikkelen van je eigen leiderschapsstijl.”
C. de Jong - Raad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Waardevolle training voor iedereen die inzicht en concrete handvatten zoekt om coachend leiding te geven. Niet alleen (het toepassen van) verschillende stijlen komt aan bod. Je leert ook in welke situaties, bij wie en bij welke taken je de ander het meest effectief helpt/ in beweging krijgt."
- Coachend leidinggeven
“De trainer straalt in het begin van de training een gevoel van betrouwbaarheid uit, waardoor jij jezelf meer bloot kunt geven. Dit is bevoordelijk voor het verdere verloop van de training.”
J. Heim, De Haagse Hogeschool- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
A. Putman, Radboud Universiteit- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Deze training was voor mij een goede aanvulling. Het vooraf telefonisch contact met de trainer was prettig en mijn leerdoelen zijn ruimschoots aan bod gekomen."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Duidelijk materiaal, goede balans tussen theorie en praktijk, training was opgebouwd in modules en we konden zelf aangeven waar we behoefte aan hadden waardoor we toch een persoonlijke training hebben gevolgd. Trainer was top en heeft heel goed het lesmateriaal aan ons overgedragen.”
M. Meyer, El niño- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Interessant, met heel veel praktische tips voor het gebruik bij je werk wat je met rollenspellen en casussen ook meteen gaat oefenen. Ik heb er heel veel aan gehad.”
M. de Koning, Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN)- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
S. Knirim - DCMR Milieudienst Rijnmond- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Na afloop van de training had ik voldoening en goed gevoel. Ik heb goede handvaten gekregen, die ik gelij in de praktijk kan toepassen.”
A. Yilan, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer inspirerend”
Arjan van Rijn, Universiteit Leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer interactieve, goed in de praktijk toe te passen training onder leiding van een prettige trainster.”
D. Bakker, Koninklijke N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming- Leidinggeven als verkeersleider
"Waardevolle training voor iedereen die inzicht en concrete handvatten zoekt om coachend leiding te geven. Niet alleen (het toepassen van) verschillende stijlen komt aan bod. Je leert ook in welke situaties, bij wie en bij welke taken je de ander het meest effectief helpt/ in beweging krijgt."
- Coachend leidinggeven
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
R. Landman, ECT Delta Terminal B.V.- Coachend leidinggeven
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
Anoniem- Coachend leidinggeven
“Duidelijk materiaal, goede balans tussen theorie en praktijk, training was opgebouwd in modules en we konden zelf aangeven waar we behoefte aan hadden waardoor we toch een persoonlijke training hebben gevolgd. Trainer was top en heeft heel goed het lesmateriaal aan ons overgedragen.”
M. Meyer, El niño- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een goede op maat uitgevoerde training. Alle onderwerpen die wij behandeld wilden hebben, waren behandeld. Erg prettig dat ook in kleine aantallen een training doorgaat!”
W. Könnig, Stichting de Baan- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training met inspirerende trainer. De trainer geeft goed invulling aan behoefte en situaties. Best knap om in twee dagen er zo veel in te stoppen en uit te halen. Ik heb een goed beeld gekregen van coachend leidinggeven en hoe het mij kan helpen.”
L. Klein Tank, Waterschap Rijn en IJssel- Coachend leidinggeven
“Goede inhoud, sloot aan bij mijn leerwensen. Het telefonische voorgesprek pakte goed uit van wat ik terug zag in de training. Goede combinatie tussen theorie en praktijk. Tempo goed bij te houden. Professioneel.”
B. Mulder, GGD Amsterdam- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Deze training was voor mij een goede aanvulling. Het vooraf telefonisch contact met de trainer was prettig en mijn leerdoelen zijn ruimschoots aan bod gekomen."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De trainer straalt in het begin van de training een gevoel van betrouwbaarheid uit, waardoor jij jezelf meer bloot kunt geven. Dit is bevoordelijk voor het verdere verloop van de training.”
J. Heim, De Haagse Hogeschool- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een training die je inzicht geeft in je eigen handelen en het handelen van anderen, en daarbij handvaten geeft om daarmee om te gaan.”
M. Lokotte, Groothuis Wonen- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Een leuke training met veel praktische handvaten voor de leidinggevende, zowel voor kleine als grote teams!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“De leerdoelen zijn per persoon, per situatie anders. Hier heeft de trainer zeer goed op geanticipeerd. We hebben een plezierige training gehad, met goede resultaten. Deze training beveel ik zeker aan voor (aankomende) managers. Het is voor ieder leerzaam, met of zonder ervaring.”
P.A. Adamse, Keukencentrum Marssum- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Training bood relevante informatie over werken met / leidinggeven aan vrijwilligers. Goede inzichten in je eigen (leiderschaps- of andere) kwaliteiten, en er was voldoende ruimte voor casuïstiek / uitwisseling. Veel geleerd, van de training, de trainer, de andere cursisten, en ook weer veel geleerd over mezelf.”
A. Flim, Transvorm- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training is heel goed. Je krijgt een heel persoonlijke benadering, je leert jezelf nog beter kennen door de oefeningen die je krijgt. Hetgeen ik geleerd heb gekregen kan ik goed gebruiken op mijn werkplek. Ik ben heel blij dat ik deze training heb mogen doen, en dat ik er daadwerkelijk iets mee kan. Complimenten aan de trainer voor de rust en gemak, wat hij ook uitstraalt.”
P. Boessen, DocMorris- Coachend leidinggeven
“Tijdens de training zijn wij als groep weer aan het denken gezet en hebben we handvatten en motivatie om hiermee verder te gaan. De training was door de trainers goed toegespitst op onze situatie en onze leerdoelen, zodat wij als team kwalitatief sterker kunnen werken.”
T. de Jong, Gevangenenzorg Nederland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Heel veel van mezelf geleerd en dat is wat ik niet verwachtte. Super leuke trainer en heel veel geleerd.”
Jenske Gijsbers, Leger des Heils- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Deze training maakt je bewust hoe belangrijk communicatie is, maar ook wat voor een rol je hier zelf in speelt en dat je een gedragskeuze hebt om een situatie te veranderen, maar ook hoe je leert om meer te kijken waarom sommige situaties niet lopen en hoe je dit zou kunnen aanpassen.”
Ilse van den Einde, Bibliotheek Hengelo en Hof van Twente- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
G. Stoopendaal, Gemeente Cromstrijen- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“Goede training die op een erg leuke manier wordt gegeven.”
M. Klein, Nickelson- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer veelzijdige en leerzame training waarbij veel ruimte is voor het ontwikkelen van je eigen leiderschapsstijl.”
C. de Jong - Raad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Prima variatie en inhoud. Een eyeopener en direct toepasbaar in eigen praktijk."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Leuke cursus en goede duidelijk verhaal.”
R. Kooiker- Gratis webinar Enthousiast leidinggeven
"Ik heb al eerder management cursussen gevolgd, maar ik was erg blij met de insteek van de training die gericht was op het werken met vrijwilligers. Het was een eye-opener."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
Learnit reviews