Klassikaal
1 dag650,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Niet elke medewerker vraagt om dezelfde aanpak. In deze verdiepingsdag situationeel leidinggeven scherp je je inzicht aan en oefen je met bewust schakelen tussen stijlen. Je krijgt concrete handvatten om direct toe te passen in je dagelijkse praktijk.
In deze klassikale verdiepingscursus ga je aan de slag met situationeel leidinggeven. Je leert je aanpak bewust afstemmen op de medewerker, de taak en de context die op dat moment om jouw stijl vraagt.
Je verdiept je in de vier leiderschapsstijlen instrueren, coachen, ondersteunen en delegeren, en je oefent met het herkennen van ontwikkelniveaus binnen je team. Je krijgt inzicht in je eigen voorkeursstijl en de valkuilen die daarbij horen. Daarnaast werk je aan helder communiceren over verwachtingen en verantwoordelijkheid, zodat je soepel kunt schakelen zonder verwarring te veroorzaken.
De cursus is praktijkgericht en interactief opgezet. Korte toelichtingen wisselen af met oefeningen, reflectie en het bespreken van situaties uit je eigen werkpraktijk. Zo leer je door te doen en te experimenteren met verschillende aanpakken.
Na deze verdiepingsdag herken je sneller wat een medewerker nodig heeft en stem je je stijl daar bewust op af. Je schakelt makkelijker tussen instrueren, coachen, ondersteunen en delegeren. Je voert gerichtere gesprekken, maakt verwachtingen helder en stuurt op eigenaarschap zonder taken over te nemen. Je hebt concrete handvatten om situationeel leidinggeven direct in je dagelijkse praktijk toe te passen.
Deze verdiepingsdag is bedoeld voor leidinggevenden die het fundament al onder de knie hebben of vergelijkbare basiskennis bezitten. Je wilt je leiderschapsstijl verder aanscherpen en beter aansluiten bij wat je medewerkers op dat moment nodig hebben. Denk aan teamleiders, managers en projectleiders die werken met medewerkers op verschillende ervaringsniveaus en die bewuster willen schakelen tussen sturen, coachen, ondersteunen en delegeren.
Deze verdiepingsdag is praktijkgericht en interactief. Korte toelichtingen wissel je af met oefeningen, reflectie en het bespreken van eigen situaties. Je leert door te doen, te observeren en te experimenteren met verschillende aanpakken.
Je hebt al ervaring met leidinggeven, bijvoorbeeld via de cursus Leidinggeven; het fundament of door je dagelijkse praktijk. Verdere voorkennis is niet nodig. Je eigen situaties en vragen vormen het vertrekpunt tijdens deze verdiepingsdag.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Alle data, het adres van de zaal en de route, per plaats:
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
“De training was zeer uitgebreid, inhoudelijk zeer goed en zeker toepasbaar in de praktijk! Veel oefenen met de camera erbij waardoor er veel ruimte is voor feedback, zelfreflectie en verdieping in eigen gedrag en vaardigheden. Een aanrader!”
J. de Ruiter, Parlan- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Het is een training waar je veel praktijk handvatten krijgt.”
Sara Dros, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Duidelijk materiaal, goede balans tussen theorie en praktijk, training was opgebouwd in modules en we konden zelf aangeven waar we behoefte aan hadden waardoor we toch een persoonlijke training hebben gevolgd. Trainer was top en heeft heel goed het lesmateriaal aan ons overgedragen.”
M. Meyer, El niño- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een gedegen training, recht vanuit de praktijk met veel ruimte voor persoonlijke inbreng met als resultaat een mooie 'tas' met kennis, tips en tricks”
Marten van Deel, SAMSON REGELTECHNIEK B.V.- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer goede practisch direct toepasbare training.”
H. Berkhof, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
“De eerste kennismaking met Learnit Training doet naar meer smaken!. Ik kijk terug op een waardevolle training.”
G. van de Groep, Maatschappelijke Dienstverlening Flevoland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Training bood relevante informatie over werken met / leidinggeven aan vrijwilligers. Goede inzichten in je eigen (leiderschaps- of andere) kwaliteiten, en er was voldoende ruimte voor casuïstiek / uitwisseling. Veel geleerd, van de training, de trainer, de andere cursisten, en ook weer veel geleerd over mezelf.”
A. Flim, Transvorm- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Interessant, met heel veel praktische tips voor het gebruik bij je werk wat je met rollenspellen en casussen ook meteen gaat oefenen. Ik heb er heel veel aan gehad.”
M. de Koning, Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN)- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Ik heb de training ervaren als een eye opener. Naast de theorie die erover bestaat heb ik vooral mezelf leren kennen. Ik kan situaties nu beter analyseren en daarop inspelen. Het is mij echt een top tijd geweest!”
H. de Groot, Van Wijk & Boerma Pompen B.V.- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Leuke leerzame training, waarin je een beeld krijgt van de basisvaardigheden van een beginnend manager. De trainer zet zich flexibel in en zorgt voor een juiste sfeer waarin je makkelijk nieuwe zaken kunt oefenen zonder jezelf 'beoordeeld' te voelen. Al met al een erg nuttige ervaring en goede aanvulling op mijn bestaande kennis en ervaring.”
J. Kluitenberg-Luteijn, Team VSV- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
G. Stoopendaal, Gemeente Cromstrijen- Leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
A. Putman, Radboud Universiteit- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Dit is een zeer relevant training wanneer je leiding geeft of samenwerkt met vrijwilligers. Het aanleren van soft skills is dan een noodzakelijke voorwaarde om motivatie, betrokkenheid en inzet van vrijwilligers te vergroten. Niet alleen om leuk samen te werken maar ook om feedback te geven en, indien nodig, een slecht nieuws gesprek te voeren.”
S. Knirim - DCMR Milieudienst Rijnmond- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Ik heb de training als zeer positief ervaren: een deskundige trainer, ruimte voor eigen inbreng en goede mogelijkheid om te oefenen met de behandelde gesprekstechnieken.”
A. Kruithof, Stichting Present Den Haag- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Ontzettende leerzame en leuke training! Het geleerde kun je in je werk gelijk toepassen.”
J. van Horssen - Biblionet Groningen- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Ik vond het een prettige training. Lesstof en oefeningen werden mooi afgewisseld. De trainer kon makkelijk schakelen in de vragen vanuit de praktijk. Dat vond ik super. Het lestempo was goed. De trainingsmiddagen vlogen om en dat is voor mij ook een teken dat het goed was.”
M. Goslinga, Welzijn Lelystad- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Door de fijne manier van lesgeven is er veel ruimte geweest om alle facetten van het leidinggeven aan vrijwilligers goed te behandelen. Naast de bijzonder professionele houding van de trainer was er ook voldoende ruimte om vanuit eigen perspectief en eigen ervaring invulling te geven aan de lesstof. Zeer variërend programma. Zeer deskundige trainer.”
S. Reeves, Stichting Arduin- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Deze training maakt je bewust van de do's and don'ts van het omgaan met vrijwilligers, en de valkuilen die je daarbij hebt. Je krijgt veel meer oog voor de drijfveren en onderliggende emoties van vrijwilligers en leert opener, respectvoller en veel effectiever te communiceren. Er waren echt een aantal eye-openers bij! Het geleerde is direct toe te passen en levert direct resultaat op. Een aanrader!”
M. Budding, NKC- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Ik vond het een erg goede training en denk dat ik er veel van geleerd heb. En ook tips heb gehad waar je echt iets mee kan."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
"Training heeft voldaan aan mijn eisen en ik heb er veel van opgestoken. Mooi leerproces."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Heel spontaan en duidelijk!”
N. Amann, Nickelson- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Een prima training gehad die aansloot bij de behoefte van mij als deelnemer. Op een rustige goed bereikbare plek is door een deskundige trainer de lesstof behandeld. Daarbij wordt op interactieve wijze geschakeld om aan de behoefte van de deelnemer te voldoen.”
R. van de Wal, Gemeente Den Haag Ambulancezorg GGD Haaglanden- Coachend leidinggeven
“Leuke, leerzame training. Duidelijke uitleg en voldoende gelegenheid tot het stellen van vragen.”
I. Verkerk, NKC- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Tijdens deze training wisselden theorie en praktijkvoorbeelden elkaar goed af! De besproken theorie versterkte mijn overtuiging waarom je in bepaalde situaties juist op een bepaalde manier kunt handelen. Ik vond dat de trainer heel professioneel overkwam. Je merkt dat ze echt goed weet waar ze het over heeft en dat ze heel goed in kon spelen op waar wij op dat moment behoefte aan hadden. Soms hadden we het bijvoorbeeld over een bepaalde situatie die bij ons op het werk is voorgevallen: ze kwam dan gelijk met handvatten waar we iets aan hadden om de volgende keer in zo'n situatie toe te passen. Ook kon ze de theorie goed verbinden met de praktijk. Aan de hand van de praktijkvoorbeelden werd de theorie mij veel duidelijker.”
A. van Elten, P-services HR Group- Coachend leidinggeven
"Een uitstekende training die je helpt in het bereiken van je doelen met behulp van vrijwilligers. Je eigen gedrag en communicatie kun je beïnvloeden om een directere invloed te hebben op je vrijwilligers."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De trainer straalt in het begin van de training een gevoel van betrouwbaarheid uit, waardoor jij jezelf meer bloot kunt geven. Dit is bevoordelijk voor het verdere verloop van de training.”
J. Heim, De Haagse Hogeschool- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Waardevolle training voor iedereen die inzicht en concrete handvatten zoekt om coachend leiding te geven. Niet alleen (het toepassen van) verschillende stijlen komt aan bod. Je leert ook in welke situaties, bij wie en bij welke taken je de ander het meest effectief helpt/ in beweging krijgt."
- Coachend leidinggeven
“Prima training waar de leerling ook zelf veel input heeft op de onderwerpen/leerdoelen. Ik heb regelmatig trainingen gehad bij Learnit Training en dit bevalt mij goed. Echt een aanrader.”
R. Landman, ECT Delta Terminal B.V.- Coachend leidinggeven
“Zeer inspirerend”
Arjan van Rijn, Universiteit Leiden- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“De training is heel goed. Je krijgt een heel persoonlijke benadering, je leert jezelf nog beter kennen door de oefeningen die je krijgt. Hetgeen ik geleerd heb gekregen kan ik goed gebruiken op mijn werkplek. Ik ben heel blij dat ik deze training heb mogen doen, en dat ik er daadwerkelijk iets mee kan. Complimenten aan de trainer voor de rust en gemak, wat hij ook uitstraalt.”
P. Boessen, DocMorris- Coachend leidinggeven
"Het was prettig om de training te volgen, het werd op een goede en realistische manier overgebracht naar de deelnemers toe."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
T. van Rijzewijk, Plein 013- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Goede training die theorie omzet in praktijk met veel interessante onderwerpen en werkmodellen die men kan meenemen naar de dagelijkse werkvloer.”
E. Philips, Joico Europe- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Zeer leerzame training, vooral nuttig als geen leidinggevende functie hebt maar toch veel leiding geeft indirect. zeer toepasbaar en nuttige hulpmiddelen hoe te communiceren met anderen/ondergeschikten”
J.G. Wessels, Waterschap Rijn en IJssel- Leidinggeven voor niet-leidinggevenden
"De training zit vol handvatten hoe de doelgroep hun werk op een doordachte wijze kan uitvoeren; zowel de aangeboden materie als de oefeningen helpen daarbij. De trainer bereidt zich goed voor op wat de cursisten voor achtergrond hebben, cultureel gezien en ook qua werkomgeving."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
Anoniem- Coachend leidinggeven
“Met name de professionaliteit van de trainer sprak mij erg aan. Zij was erg flexibel met het aanreiken van de lesstof. Goede afwisseling van oefeningen en theorie.”
P. Bobbe, Veteraneninstituut- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Een fijne interactieve training die je aan het denken zet. Ook helpt de training je om een beter beeld te schetsen van de vrijwilligers waar jij leiding aan moet geven. Een goede startbijeenkomst om met alle mensen binnen je organisatie die werken met vrijwilligers op een lijn te krijgen en van elkaars kwaliteiten gebruik te maken"
- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Een hele leuke en nuttige training! Veel handvatten en inzichten gekregen om beter om te gaan met de groep van vrijwilligers. Heel veel kunnen oefenen met eigen casussen, wat echt helpt om de stof beter op te slaan!"
- Leidinggeven aan vrijwilligers
"Een leuke training met veel praktische handvaten voor de leidinggevende, zowel voor kleine als grote teams!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"Leerzame training, die goed toepasbaar is in de praktijk. Door de interactie kom je erachter of je het lesmateriaal onder de knie hebt."
- Leidinggeven op maat: de kunst van situationeel leiderschap
"Leerzaam, zinvol, inspirerend en een bewogen en empathische trainer."
- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training van Learnit Training was goed afgestemd op onze werksituatie, waardoor de toepasbaarheid goed is. Ook plezierig (vorm) gegeven.”
E. Klaassen, Gevangenenzorg Nederland- Leidinggeven aan vrijwilligers
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
A. Uyterlinde, Hotel Mijdrecht Marickenland- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
"De cursus leidinggeven is een aanrader. Veel handvatten gekregen waar je in de praktijk mee verder kunt. De cursus vond plaats in een kleine groep waardoor de persoonlijke aandacht goed was en alle cursisten de ruimte hadden om dieper in te gaan op casussen in hun bedrijven!"
- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
“Deze training maakt je bewust hoe belangrijk communicatie is, maar ook wat voor een rol je hier zelf in speelt en dat je een gedragskeuze hebt om een situatie te veranderen, maar ook hoe je leert om meer te kijken waarom sommige situaties niet lopen en hoe je dit zou kunnen aanpassen.”
Ilse van den Einde, Bibliotheek Hengelo en Hof van Twente- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Goede inhoud, sloot aan bij mijn leerwensen. Het telefonische voorgesprek pakte goed uit van wat ik terug zag in de training. Goede combinatie tussen theorie en praktijk. Tempo goed bij te houden. Professioneel.”
B. Mulder, GGD Amsterdam- Leidinggeven aan vrijwilligers
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
A. Jonker - BAM groep- Coachend leidinggeven
“'Een leuke en leerzame training waarbij je heel veel inzicht krijgt in je eigen kwaliteiten, maar ook tips krijgt om met je zwaktes om te gaan.'”
N. Westmaas. SCC-ICT- Leidinggeven: ontdek en ontwikkel je leiderschapsstijl
Learnit als geheel