training waarin je leert hoe je veranderingen en reorganisaties leidt, draagvlak creëert en effectief omgaat met weerstand binnen je team.




Je trainer: Elzo, Garbrand, Jeroen of Ruben Samen 247 evaluaties, gemiddeld een 8,6. Bekijk de trainers
Organisaties veranderen continu en je medewerkers voelen dat. In deze training leer je hoe je een veranderproces leidt waarbij mensen aangehaakt blijven en weerstand geen blokkade wordt.
Een reorganisatie of grote verandering raakt mensen. Frustratie, onzekerheid en stille weerstand horen erbij, en als leidinggevende sta je middenin het krachtenveld. Hoe houd je je team productief en betrokken, terwijl je ook de harde kant van het veranderproces moet sturen?
In deze training werk je aan beide kanten van verandering. De zachte kant: hoe communiceer je, hoe creëer je draagvlak, hoe ga je om met emoties en weerstand. En de harde kant: hoe ontwerp je een veranderplan, hoe faseer je het traject en hoe stuur je op resultaat. Je krijgt inzicht in groepsprocessen en in je eigen stijl van leidinggeven tijdens een verandertraject.
Na deze heb je een werkbaar plan voor jouw eigen situatie, een scherper beeld van je rol als veranderaar en een set vaardigheden om je team mee te krijgen.
Na de training weet je hoe je een veranderproces of reorganisatie van begin tot eind aanpakt. Je kunt een veranderplan ontwerpen en uitvoeren, draagvlak creëren binnen je team en effectief omgaan met weerstand. Je herkent groepsdynamiek en weet hoe je daarop inspeelt. Daarnaast heb je zicht op je eigen stijl van leidinggeven en weet je waar je sterk in bent en waar je nog kunt groeien.
Deze training is bedoeld voor leidinggevenden, managers, teamleiders en coördinatoren die verantwoordelijk zijn voor een veranderproces of er middenin zitten. Of je nu stuit op weerstand, je team beter wil betrekken bij komende veranderingen, of meer zelfvertrouwen wil uitstralen in je aanpak: in deze training werk je aan je eigen casus en aan je rol als veranderaar.
Je werkt in een kleine groep van maximaal acht deelnemers, zodat er ruimte is voor jouw situatie en oefenmomenten. Voorafgaand aan de training inventariseert de trainer in een intake je persoonlijke leerdoelen, zodat het programma aansluit bij wat jij nodig hebt. We werken actief: doen en ervaren staan centraal, met veel ruimte om te oefenen met je eigen casuïstiek in een veilige sfeer.
Je hebt een leidinggevende rol of staat op het punt die op te pakken. Specifieke voorkennis is niet nodig.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
“Wat mij betreft is het een training die een goede mix is van theorie en handvatten voor de praktijk. Het geeft je zelfvertrouwen om met een open visier het veranderingsproces aan te gaan!”
“In de training wordt snel een herkenbaar beeld over veranderingen geschetst. Vervolgens gaan de cursisten aan de slag met hun eigen vragen. In 2 dagen tijd wordt de nodige verdieping aangebracht en toegewerkt naar een bruikbaar product waarmee je als cursist in staat bent om veranderingen met je team aan te kunnen.”
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
“Ontzettende leerzame en leuke training! Het geleerde kun je in je werk gelijk toepassen.”
“Heel spontaan en duidelijk!”
"Waardevolle training voor iedereen die inzicht en concrete handvatten zoekt om coachend leiding te geven. Niet alleen (het toepassen van) verschillende stijlen komt aan bod. Je leert ook in welke situaties, bij wie en bij welke taken je de ander het meest effectief helpt/ in beweging krijgt."
“Zoals gebruikelijk zijn we ook nu weer uiterst tevreden over de inhoud van de training en de professionele wijze waarop deze door de trainer werd verzorgd. De trainer kent onze onderneming en onze mensen en maakt daar op een uitstekende manier gebruik van om het rendement van de trainingen optimaal te laten zijn.”
“De training was zeer goed en praktisch. Het voordeel van kleine groep sprak mij enorm aan. De brede deskundigheid van de trainer en ruime aandacht voor ieder persoonlijk was geweldig. Voor mij een topper.”
“De training 'leidinggeven aan veranderingen en reorganisaties' heb ik als leerzaam ervaren. De trainer heeft iedere cursist voor de training opgebeld en gevraagd welke onderwerpen voor deze cursist belangrijk waren. Met o.a.deze onderwerpen gaf ze de training vorm. Op deze manier werd de training doelgerichter. Daarnaast waren we in totaal met 4 cursisten, waardoor onze leerdoelen intensief aan bod kwamen. Absoluut een goede training!”
“De training geeft deelnemers de handvatten voor het omgaan met veranderingen. Het mooie is dat ik alle onderwerpen de volgende dag in praktijk kon brengen. Dat maakt dat het rendement van deze training voor mij hoog is. Bedankt Anna Maria, het waren mooie inzichten die heb gekregen!”
“Een goede praktische training waar je in de toekomst zeker voordelen uit kan halen. Een zeer professionele en bekwame trainer die je blijft inspireren.”
“Ik heb de training ervaren als een eye opener. Naast de theorie die erover bestaat heb ik vooral mezelf leren kennen. Ik kan situaties nu beter analyseren en daarop inspelen. Het is mij echt een top tijd geweest!”
“Ik heb de training als zeer positief ervaren: een deskundige trainer, ruimte voor eigen inbreng en goede mogelijkheid om te oefenen met de behandelde gesprekstechnieken.”
“De training was erg leerzaam, vooral omdat de trainer erg inging op situaties uit de eigen werkomgeving.”
“De training geeft je de juiste handvatten die toepasbaar zijn in je eigen werksfeer. Er is veel persoonlijk aandacht. In de training wordt vooral duidelijk hoe je zelf als leidinggevende overkomt en wat je verbeterpunten zijn.”
"Prettige en zeer leerzame training. De leerstof werd op de juiste manier flexibel ingezet om zo een heldere translatie te maken richting de praktijk. De enthousiaste houding van de trainer en een correcte balans tussen oefeningen en theorie maakte de training zeer effectief."
“Goed afgestemd op eigen situatie door de kleine groep, a.d.h.v. algemene modellen goed inzicht in eigen sterke punten en verbeterpunten. Het niveau was goed. Ik ben zeer tevreden over de training. Veel was mij al (deels) bekend, maar desondanks prima om dit te doordenken a.d.h.v. de huidige situatie en om er bij stil te staan.”
“Leuke cursus en goede duidelijk verhaal.”
“Leuke leerzame training, waarin je een beeld krijgt van de basisvaardigheden van een beginnend manager. De trainer zet zich flexibel in en zorgt voor een juiste sfeer waarin je makkelijk nieuwe zaken kunt oefenen zonder jezelf 'beoordeeld' te voelen. Al met al een erg nuttige ervaring en goede aanvulling op mijn bestaande kennis en ervaring.”
“Wat mij betreft is het een training die een goede mix is van theorie en handvatten voor de praktijk. Het geeft je zelfvertrouwen om met een open visier het veranderingsproces aan te gaan!”
“Training was interessant en gaf een aantal eyeopeners. Ik heb ook weer veel geleerd over mijzelf.”
“Na afloop van de training had ik voldoening en goed gevoel. Ik heb goede handvaten gekregen, die ik gelij in de praktijk kan toepassen.”
“Training bood relevante informatie over werken met / leidinggeven aan vrijwilligers. Goede inzichten in je eigen (leiderschaps- of andere) kwaliteiten, en er was voldoende ruimte voor casuïstiek / uitwisseling. Veel geleerd, van de training, de trainer, de andere cursisten, en ook weer veel geleerd over mezelf.”
“Tijdens de training leidinggeven aan vrijwilligers hebben wij een dag gevolgd bij Mieke van Learnit. Mieke heeft ons in 1 dag meegenomen aan de hand van diverse handvatten hoe leidinggeven aan vrijwilligers werkt. Ik heb veel van de training opgestoken en voldoende praktijk situaties zijn voorbij gekomen om verder te groeien in het leidinggeven aan vrijwilligers.”
“Ik vond het een prettige training. Lesstof en oefeningen werden mooi afgewisseld. De trainer kon makkelijk schakelen in de vragen vanuit de praktijk. Dat vond ik super. Het lestempo was goed. De trainingsmiddagen vlogen om en dat is voor mij ook een teken dat het goed was.”
“Heel fijn om te leren wat een medewerker/collega van mij nodig heeft om goede begeleiding te krijgen.”
“Deze training heeft zowel een ervaren als startende leidinggevende iets te bieden.”
“Deze training maakt je bewust van de do's and don'ts van het omgaan met vrijwilligers, en de valkuilen die je daarbij hebt. Je krijgt veel meer oog voor de drijfveren en onderliggende emoties van vrijwilligers en leert opener, respectvoller en veel effectiever te communiceren. Er waren echt een aantal eye-openers bij! Het geleerde is direct toe te passen en levert direct resultaat op. Een aanrader!”
“Deze training maakt je bewust van de do's and don'ts van het omgaan met vrijwilligers, en de valkuilen die je daarbij hebt. Je krijgt veel meer oog voor de drijfveren en onderliggende emoties van vrijwilligers en leert opener, respectvoller en veel effectiever te communiceren. Er waren echt een aantal eye-openers bij! Het geleerde is direct toe te passen en levert direct resultaat op. Een aanrader!”
“Leuke cursus en goede duidelijk verhaal.”
“Tijdens de training zijn wij als groep weer aan het denken gezet en hebben we handvatten en motivatie om hiermee verder te gaan. De training was door de trainers goed toegespitst op onze situatie en onze leerdoelen, zodat wij als team kwalitatief sterker kunnen werken.”
"Ik heb al eerder management cursussen gevolgd, maar ik was erg blij met de insteek van de training die gericht was op het werken met vrijwilligers. Het was een eye-opener."
“Interessante training met een goede balans tussen de theorie en praktijk.”
"Prima variatie en inhoud. Een eyeopener en direct toepasbaar in eigen praktijk."
“De inhoud was heel goed en voldeed aan mijn verwachtingen. De professionaliteit was hoog en de trainer paste de training ook aan op onze wensen. Ook lestempo, pauzes e.d. werden in overleg met de cursisten bepaald. De trainer is zeer ervaren en beheerst de stof enorm goed. Ze stemde het programma geheel af op waar wij aan toe waren. Bij elk onderwerp dat we aan bod wilden laten komen had ze de theorie gelijk paraat. Ze heeft ons veel laten oefenen, wat erg fijn is. Daar leer je van!”
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
“Met name de professionaliteit van de trainer sprak mij erg aan. Zij was erg flexibel met het aanreiken van de lesstof. Goede afwisseling van oefeningen en theorie.”
"Deze training was voor mij een goede aanvulling. Het vooraf telefonisch contact met de trainer was prettig en mijn leerdoelen zijn ruimschoots aan bod gekomen."
“Prima training met inspirerende trainer. De trainer geeft goed invulling aan behoefte en situaties. Best knap om in twee dagen er zo veel in te stoppen en uit te halen. Ik heb een goed beeld gekregen van coachend leidinggeven en hoe het mij kan helpen.”
“Een goede op maat uitgevoerde training. Alle onderwerpen die wij behandeld wilden hebben, waren behandeld. Erg prettig dat ook in kleine aantallen een training doorgaat!”
“Goede cursus, zeker de moeite waard.”
“Prima training met veel ruimte voor cases. Zeer ervaren trainer die zich goed inleeft in de groep.”
“Zeer interactieve, goed in de praktijk toe te passen training onder leiding van een prettige trainster.”
"De training zit vol handvatten hoe de doelgroep hun werk op een doordachte wijze kan uitvoeren; zowel de aangeboden materie als de oefeningen helpen daarbij. De trainer bereidt zich goed voor op wat de cursisten voor achtergrond hebben, cultureel gezien en ook qua werkomgeving."
“Een op maat gesneden training die goed inging op onze wensen en waarin een flink aantal managementskills werden getraind.”
“Zeer inspirerend”
“De training van Learnit Training was goed afgestemd op onze werksituatie, waardoor de toepasbaarheid goed is. Ook plezierig (vorm) gegeven.”
“Zeer interactieve, goed in de praktijk toe te passen training onder leiding van een prettige trainster.”
“Interessant, met heel veel praktische tips voor het gebruik bij je werk wat je met rollenspellen en casussen ook meteen gaat oefenen. Ik heb er heel veel aan gehad.”
Deze training is bedoeld voor leidinggevenden, managers, teamleiders en coördinatoren die een veranderproces of reorganisatie moeten leiden of er middenin zitten. Ook als je je team beter wil betrekken bij komende veranderingen of meer grip wil krijgen op weerstand, ben je hier op de goede plek.
Je leert herkennen waar weerstand vandaan komt, welke vormen die kan aannemen en hoe je daar effectief op inspeelt. Je oefent met gesprekken waarin je ruimte geeft aan onvrede zonder de koers los te laten, en je leert hoe je mensen stap voor stap meekrijgt in een veranderproces.
Je werkt aan het ontwerpen van een veranderplan, het faseren van een verandertraject, het creëren van draagvlak, motiveren van medewerkers, groepsprocessen, feedback en beïnvloeden. Ook het politieke spel binnen organisaties en omgaan met medewerkers die moeilijk meebewegen komen aan bod.
Nee, specifieke voorkennis is niet vereist. Wel is het handig als je een leidinggevende rol hebt of binnenkort krijgt, zodat je het geleerde direct kunt toepassen op je eigen situatie.
De groep bestaat uit maximaal acht deelnemers. Daardoor is er ruimte voor jouw eigen casuïstiek, persoonlijke feedback en voldoende oefenmomenten.
Ja, na deelname ontvang je een Learnit-certificaat van deelname.
Bij regulier leidinggeven stuur je vooral op continuïteit en resultaat binnen bekende kaders. Bij leidinggeven aan verandering stuur je mensen door onzekerheid heen: je moet uitleggen waarom iets verandert, draagvlak creëren voor iets dat nog niet vanzelfsprekend is en omgaan met emoties die bij verandering horen. Dat vraagt om andere communicatie en een scherpere rol als veranderaar.
Draagvlak begint bij een helder verhaal: waarom verandert er iets, wat betekent dat concreet en wat is ieders rol. Vervolgens gaat het om luisteren, ruimte geven aan zorgen en mensen waar mogelijk laten meedenken over het hoe. In de training oefen je met deze gesprekken en met het opbouwen van een communicatieaanpak die past bij jouw organisatie.
Een verandertraject loopt grofweg via drie fases: oriëntatie (waarom is verandering nodig, waar willen we naartoe), uitwerking (hoe gaan we het aanpakken, wie doet wat) en invoering (uitvoeren, bijsturen en borgen). Per fase heb je een andere rol als leidinggevende en zijn andere interventies effectief. Je leert deze fases herkennen en gericht aanpakken.
Begin met begrijpen waarom iemand niet meebeweegt: is het onduidelijkheid, angst, een gebrek aan vaardigheden of een fundamentele andere visie. Pas daarna kun je gericht handelen, van extra ondersteuning bieden tot grenzen stellen aan gedrag. In de training werk je met voorbeelden uit je eigen praktijk en oefen je deze gesprekken.
De training wordt klassikaal aangeboden op meerdere locaties in Nederland en is ook beschikbaar als incompany-traject of als maatwerk voor jouw organisatie. Actuele data en locaties vind je op deze cursuspagina.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.