In deze cursus leer je motiverende gespreksvoering volgens Miller en Rollnick. Je vermindert weerstand, vergroot motivatie tot verandering en krijgt mensen makkelijker mee naar "ja".

  • Van weerstand naar echte verbinding
  • Praktijkgerichte training met directe toepassing
  • Wetenschappelijk onderbouwd volgens Miller en Rollnick
  • Kleine groepen, maximaal acht deelnemers
  • Persoonlijk programma na intake

Eerste startgaranties

1 dag

Rotterdam do 20 augustus 2026
Zwolle di 28 juli 2026
Meer data Scroll naar beneden voor meer data
€625,-

Weerstand ombuigen naar een volmondig "ja"? Met motiverende gespreksvoering volgens Miller en Rollnick krijg je de tools in handen om aan te sluiten bij de ander, ambivalentie te verkennen en verandertaal op te wekken. Praktisch, actief en direct toepasbaar in je werk.

Omschrijving

Gesprekken voeren met mensen die iets niet willen, is soms lastig. Je hebt het beste met de ander voor, maar het lukt niet altijd om het gesprek tot een goed einde te brengen. Motiverende gespreksvoering is een gesprekstechniek waarmee je weerstand vermindert, de motivatie voor verandering vergroot en de relatie met de ander versterkt.

In deze cursus ga je actief aan de slag met de theorie en praktijk van motiverende gespreksvoering, gebaseerd op het wetenschappelijke werk van Miller en Rollnick. Je leert hoe je aansluit bij de ander, hoe je omgaat met ambivalentie en hoe je verandertaal opwekt. Door veel te oefenen in een veilige sfeer ontwikkel je een werkwijze die je direct in je eigen praktijk kunt toepassen.

Onderwerpen

Tijdens de training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:

  • Wat is motiverende gespreksvoering en waar komt het vandaan?
  • Weerstand en ambivalentie: wat is het en hoe ga je er slim mee om?
  • De vier stappen van een motiverend gesprek: zo kom je van nee naar ja
  • Het opwekken van verandertaal (ook wel ja-taal genoemd)
  • Je gesprek succesvol afronden
  • Oefenen met eigen praktijksituaties

Resultaat

Na deze training herken je weerstand en ambivalentie sneller, en weet je hoe je daar rustig op inspeelt. Je sluit beter aan bij je gesprekspartner en stuurt het gesprek doelgericht richting verandertaal.

Je hebt geoefend met de vier stappen uit de methode van Miller en Rollnick en kunt deze toepassen in gesprekken met cliënten, klanten, collega's of mensen in je priveomgeving. Je voert lastige gesprekken met meer zelfvertrouwen en houdt de relatie ook bij verschil van mening overeind.

Je verlaagt weerstand op een respectvolle manier, je bent een sterkere gesprekspartner in lastige situaties, je herkent wat er achter weerstand zit, ook bij jezelf, je weet hoe je iemand van "nee" naar "ja-taal" begeleidt, je houdt de relatie goed, ook als de ander iets niet wil.

Doelgroep

Deze training is bij uitstek geschikt voor iedereen die in zijn of haar werk gesprekken voert. Denk aan coaches, hulpverleners in de zorg, commerciële professionals, leerkrachten, trainers, leidinggevenden of adviseurs. Werk je veel met cliënten, klanten, leerlingen of collega's die soms vastlopen in weerstand of twijfel? Dan helpt deze training je verder.

Je hoeft geen voorkennis te hebben van motiverende gespreksvoering. Een open houding en de wens om je gesprekstechniek te verbeteren zijn voldoende.

Lesmethodiek

Je leert motiverende gespreksvoering vooral door het te doen. Na een intake stemt de trainer het programma af op jouw leerdoelen. Tijdens de training wissel je korte stukjes theorie af met oefeningen, rollenspellen en praktijksituaties uit je eigen werk.

Je oefent in een kleine groep van maximaal acht deelnemers, zodat er ruimte is voor persoonlijke feedback en voldoende herhaling. De sfeer is veilig en informeel: je krijgt alle ruimte om te experimenteren met nieuwe technieken en te ontdekken wat voor jou werkt.

De aanpak is gebaseerd op het werk van Miller en Rollnick. Je gaat naar huis met concrete handvatten die je direct in je gesprekken kunt toepassen.

Voorkennis

Je hebt geen specifieke voorkennis nodig. Wel handig: je voert in je werk of privé regelmatig gesprekken waarin je merkt dat de ander iets niet wil of twijfelt. Wil je daar soepeler mee omgaan? Dan sluit deze training goed aan.

Incompany

Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.

Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.

Vraag hier een offerte aan

Taal

De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.

Beschikbare data

Wanneer wil jij starten?

do 27 augustus 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 20 augustus 2026

Rotterdam
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 27 augustus 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 1 oktober 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 27 augustus 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Online
€ 625,- excl. BTW

di 28 juli 2026

Zwolle
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Groningen
€ 625,- excl. BTW
Toon alle startdata

De beste training voor jou

Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.

Deelnemers volgen een klassikale training bij Learnit

Waarom kiezen voor een training bij Learnit?

  • Altijd en overal persoonlijk

    Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.

  • Gewoon doen!

    Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.

  • Groeien door kennis en inspiratie

    Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.

  • Skills voor de toekomst

    We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.

  • Samen werken aan kwaliteit

    Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.

  • Begrijpen en begrepen worden

    We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.

Bekijk meer over Learnit
Trainer en cursisten werken samen tijdens een Learnit-training

Samen verder komen

Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.

Direct toepassen in je werk

Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.

Cursist past het geleerde direct toe op de werkplek

 

Locatie
Datum
Startgarantie
Reset filters

1 trainingsdag

Startgarantie

do 20 augustus 2026

Rotterdam
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

di 28 juli 2026

Zwolle
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

Amsterdam

do 27 augustus 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Amsterdam
€ 625,- excl. BTW

Rotterdam

do 20 augustus 2026

Rotterdam
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Rotterdam
€ 625,- excl. BTW

Eindhoven

do 27 augustus 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 1 oktober 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Eindhoven
€ 625,- excl. BTW

Utrecht

do 27 augustus 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Utrecht
€ 625,- excl. BTW

Den Haag

do 24 september 2026

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Den Haag
€ 625,- excl. BTW

Online

do 24 september 2026

Online
€ 625,- excl. BTW

Zwolle

di 28 juli 2026

Zwolle
Startgarantie
€ 625,- excl. BTW

do 24 september 2026

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Zwolle
€ 625,- excl. BTW

Arnhem

do 24 september 2026

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Arnhem
€ 625,- excl. BTW

Groningen

do 24 september 2026

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 12 november 2026

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 21 januari 2027

Groningen
€ 625,- excl. BTW

do 20 mei 2027

Groningen
€ 625,- excl. BTW

Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.

Reviews

Wat anderen zeggen over deze training

Cursus Motiverende gespreksvoering reviews - Gemiddeld cijfer 8.5

  • “Het is een leerzame training die je op het werk maar ook vast in jouw privéleven kan gebruiken. Alles wordt stap voor stap uitgelegd en geoefend. Je krijgt ook nog een mooi boek mee waar nog meer handige tips en interessante dingen in staan.”

    R. Toftdal - Westfriesland Academie- Motiverende gespreksvoering
    Beoordeling 9.0
  • “Veel geleerd en nieuwe inzichten gekregen, de afwisseling van informatie ontvangen en daarna kunnen oefenen binnen de groep en informatie verwerken was heel fijn.”

    L. Peters - Nomilk2day Engineering- Motiverende gespreksvoering
    Beoordeling 8.2
  • “Inhoud van de training goed toepasbaar in de praktijk”

    C. Brandsen-Nicolai - Vattenval N.V.- Motiverende gespreksvoering
    Beoordeling 10.0
  • "Een leerzame en dynamische training op maat."

    - Motiverende gespreksvoering
  • “Erg leerzame training. De trainer is professioneel en neemt de tijd voor je.”

    B. Pennings - De Volksbank- Motiverende gespreksvoering
    Beoordeling 9.2
  • "Veel ruimte gekregen voor het behandelen van ieders persoonlijke vraagstukken. De trainer gaf heldere uitleg en goede voorbeelden. Hij heeft mij aan het denken gezet!"

    - Motiverende gespreksvoering
  • “Lekker concreet en prima in de praktijk toepasbaar.”

    Mirjam Grootenhuis, Wijkracht- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 7.9
  • “De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”

    L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
    Beoordeling 7.9
  • "Leuke en praktisch ingestoken training, precies op maat. Het oefenen van gesprekken was erg zinvol. De prettige, betrokken trainer zorgde voor een persoonlijke sfeer, waardoor alle deelnemers zich vrij voelden om actief mee te doen en vragen te stellen. Verder zijn er genoeg tips en trucs aan bod gekomen die we meteen kunnen toepassen. Kortom, een leuke en leerzame dag!"

    - Gesprekstechnieken
  • “Leuke trainer. Rollenspellen waren erg leerzaam.”

    N. Aghris, Woonstad Rotterdam- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 7.8
  • “Een training geheel aangepast aan mij als individu, niet alleen als professional, maar ook als mens. Ik heb er in alle opzichten iets van geleerd”

    C. Pietjou, Provincie Fryslan- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.3
  • “Nuttige training bij een organisatie waar zowel materiaal als trainerruim voldoende scoren!”

    P. Stuifzand, Squiby Foods B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
    Beoordeling 9.2
  • "Een prima training voor dummy's zoals ik, die een sollicitatiegesprek gaat voeren met een kandidaat."

    - Selectiegesprekken met STAR
  • “Compleet, kort, bondig, snel, interactief en volledig. Goede keuze om deze praktijkgerichte training te volgen. Mijn team zal zeker zaken die aan bod zijn gekomen toepassen in de praktijk.”

    R. van Vliet, KLOK Containers- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 8.0
  • “De training was praktijkgericht waardoor je het geleerde direct in de praktijn kon uitproberen. Terugkoppeling de tweede dag was ook zeer prettig.”

    C. Cazier, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.8
  • “Goede sfeer, goede prijs-kwaliteit verhouding, veel geleerd. Theorie is overzichtelijk, rollenspellen en oefeningen sluiten daar goed op aan. Spelenderwijs doe je veel nieuwe inzichten op. Ik ben me veel bewuster van communicatie en pas de technieken toe!”

    N. Middelhoven- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.4
  • “Deze training paste uitstekend bij mij leerdoel om beter te communiceren.”

    Erik Beckers, GEA Bakel- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.1
  • “Heldere informatie, veel toepasbare tips en adviezen meegekregen. Het was een leerzame dag.”

    Jorick Merx, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 8.1
  • “Nuttige training bij een organisatie waar zowel materiaal als trainerruim voldoende scoren!”

    P. Stuifzand, Squiby Foods B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
    Beoordeling 9.2
  • “Inspirerende en deskundige traine. De training was goed afgestemd op onze specifieke vraag, vanuit hun expertise. De trainer had zich verdiept in ons werkveld, dat was prettig.”

    S. Rump, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 9.2
  • "Hele leuke training! Veel geleerd en zeker goede tips om in het dagelijks leven toe te passen."

    - Gesprekstechnieken en beïnvloeden
  • “Een organisatie die op een open en eerlijke manier zonder mensen te beschadigen een wijze van communiceren wil bijbrengen. Ik heb als heel prettig ervaren.”

    A. van der Hilt, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.0
  • “De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”

    L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
    Beoordeling 7.9
  • "Ik ben zeer tevreden over de training. Het heeft mij veel inzicht gegeven in gespreksvaardigheden en het uitvoeren ervan. Ik kan dit toepassen in de praktijk. Een echte aanrader dus!"

    - Gesprekstechnieken en beïnvloeden
  • “De tips en trucs die je krijgt met deze training zijn zeer toepasbaar op de dagelijkse gang van zaken. Het is goed om je op deze manier weer even op scherp te zetten.”

    S. Kortekaas, Beter:- Verzuimbegeleiding: Verzuimgesprekken voeren
    Beoordeling 7.7
  • “Iedereen denkt wel dat hij/zij vragen kan stellen. Maar niemand weet precies de theorie daarachter. Waarom is het belangrijk om dingen te vragen, op welke manier doe je dat en wat zijn de juiste vragen om te stellen zodat je zo snel mogelijk tot het antwoord komt.”

    J. van Hoof, ALLSAFE Group- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.0
  • “Goede en bruikbare training met heel sympathieke trainer!”

    V.P.S.E. Langereis, Maison de Bonneterie- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 8.0
  • “De tips en trucs die je krijgt met deze training zijn zeer toepasbaar op de dagelijkse gang van zaken. Het is goed om je op deze manier weer even op scherp te zetten.”

    S. Kortekaas, Beter:- Verzuimbegeleiding: Verzuimgesprekken voeren
    Beoordeling 7.7
  • “Zeer bevlogen en ervaren, gediplomeerde trainer. Waardoor het onderste uit de kan is gehaald wat betreft de training. Over het algemeen zeer professionele club en goede communicatie vooraf.”

    Pieter de Leth, EBPI- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 8.0
  • “Dit webinair geeft in korte tijd een paar belangrijke handvatten in het kader van gesprekstechnieken die vervolgens in heel veel verschillende situatie gebruikt kunnen worden. Het wordt op een duidelijke manier gedaan met grote kennis van zaken.”

    C. van de Bilt- Gratis webinar Gesprekstechnieken
    Beoordeling 9.0
  • “Iedereen denkt wel dat hij/zij vragen kan stellen. Maar niemand weet precies de theorie daarachter. Waarom is het belangrijk om dingen te vragen, op welke manier doe je dat en wat zijn de juiste vragen om te stellen zodat je zo snel mogelijk tot het antwoord komt.”

    J. van Hoof, ALLSAFE Group- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.0
  • “De training was heel goed te doen. In twee dagen zijn heel veel items aan bod gekomen, waarbij rekening is gehouden met de behoeften van de groep. Doordat er sprake was van een kleine groep kwam iedereen heel goed aan bod. Superenthousiaste, inspirerende en ook heel veelzijdige trainer. Goede mix tussen theorie en oefeningen. Ze kan goed uitleggen en maakt goed gebruik van aansprekende voorbeelden. Alle beschikbare mogelijkheden werden ingezet (de kamer was volgehangen met sheets). Ze is handig met video en gebruikt dit op overtuigende wijze om de deelnemers een spiegel voor te houden.”

    K. van Wieren- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 9.2
  • “De training werving en selectie is echt een aanrader. Je leert om via de STAR methode veel meer informatie uit je sollicitant te krijgen die hij normaal niet zou geven omdat sollicitanten vaak antwoord geven op standaard vragen die je ook graag wil horen. De kunst is om hem situaties voor te leggen en daarop door te vragen waardoor je een veel beter eerlijker beeld van je sollicitant krijgt. Geweldige tips en trucs.”

    I. van Otterdijk, Koat B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 10.0
  • “Heel interessant en leerzaam, ondanks dat de stof van bepaalde onderwerpen al bekend was. Iedere trainer komt weer met nieuwe en andere tips en handvatten. Goede afwisseling van theorie en oefeningen. Veel persoonlijke aandacht, door de kleine groepssamenstelling. Professioneel opgezet; goed voorbereid, prettig intakegesprek vooraf en handig naslagwerk. Ik heb veel kennis opgedaan. Ik ben er volop mee bezig en pas het dagelijks toe. Leuk!”

    J. Versluys, Mooiland- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.2
  • "Een goed georganiseerde training met een praktisch toepasbare methode. Door een heldere uitleg en algemene communicatie was het fijn deze training te volgen."

    - Selectiegesprekken met STAR
  • "Veel ruimte gekregen voor het behandelen van ieders persoonlijke vraagstukken. De trainer gaf heldere uitleg en goede voorbeelden. Hij heeft mij aan het denken gezet!"

    - Motiverende gespreksvoering
  • “Door van te voren de behoeften en wensen te analyseren was het een training 'op maat'. Uitzonderlijk capabele, professionele en ervaren trainer die de training van hoog niveau maakt. We waren onder de indruk van haar communicatieve vaardigheden en haar kwaliteiten als solliciteur. We hebben veel geleerd en kunnen nu zelf door met de meegegeven opdrachten.”

    W. van Lankeren, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (Erasmus MC)- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.6
  • “De training vergroot het zelfvertrouwen. Je leert om een gesprek optimaal te voeren, je kan ook lastige gesprekken op een goede manier afronden.”

    K. Schipper, Intermaris- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 9.2
  • “Training wordt zoveel mogelijk om maat gegeven en praktisch gemaakt met veel rollenspellen. Ik kon er direct mee aan de slag!”

    E. van de Wijn, Hoteschool Amersfoort- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 7.8
  • “Waardevolle handvatten die praktisch toepasbaar zijn!”

    J. Hartmann- Gratis webinar Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.6
  • “Leerzame training. Veel bruikbare tips voor de praktijk. Je wordt je echt bewust van je eigen handelen. Leert om gesprekken meer diepgang te geven en echt antwoord te vinden op je vragen.”

    G. van den Boestert, Kinderopvang 't Goudvisje- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.1
  • “Ik had geen ervaring met gesprekken voeren, door deze training heb ik hier wel meer inzichten in gekregen. Is een goede training.”

    M. van Gammeren - Vandoren B.V.- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 9.4
  • "Hele leuke training! Veel geleerd en zeker goede tips om in het dagelijks leven toe te passen."

    - Gesprekstechnieken en beïnvloeden
  • “Duidelijke training. Leuk dat eerste dag heel concreet was en de tweede dag meer de diepte in ging, om zo de techniek doelgericht toe te passen is.”

    I. Hagedoorn, Peak-IT- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
    Beoordeling 9.0
  • “Dit was een training die je bij blijft. Na een stuk theorie ga je als deelnemer direct de praktijk in door aan de slag met eigen voorbeelden. Er is veel ruimte voor het krijgen en geven van feedback en de trainer zorgt ervoor dat dit op een respectvolle en veilige manier gebeurt. Een goede basis voor iedereen die zijn sterke en minder sterke kanten wil verkennen op het gebied van gespreksvaardigheden!”

    D.M.B. Metaal, St. Lijn1 Haaglanden- Gesprekstechnieken
    Beoordeling 8.6
  • “Praktijkgerichte training, waarbij het communicatieniveau een treedje hoger wordt getild!”

    G. IJsseldijk, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 7.2
  • “Zeer nuttige training die goed was aangepast op de wensen en behoeften van de groep. Echt een aanrader!”

    J. Meijer, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (Erasmus MC)- Selectiegesprekken met STAR
    Beoordeling 8.9
  • “Een zeer interessante, leerzame en ook leuke training waar iedereen wat aan heeft. Daarnaast voldeed ook de trainer aan al mijn verwachtingen en wist ze de stof helder, duidelijk, interactief en op leuke, leerzame manier over te brengen. Een absolute aanrader voor iedereen die beter wil leren communiceren.”

    Ronald Jacobs, Medicamus Facilitair B.V.- Gesprekstechnieken
  • “Zelfs als je alles al "weet" en onbewust al toepast, is de inspiratie die je opdoet en de mogelijkheid in een veilige prettige setting zeer bewust te oefenen, een grote winst!”

    J. Grootendorst - Stichting Jados- Confronterende gesprekken voeren
    Beoordeling 9.0
  • “Een training toegespitst op de praktische invulling van functionerings- en beoordelingsgesprekken. Hierbij leer je niet alleen de standaard acties, maar ook de redenen erachter. Hierdoor is het direct toepasbaar!”

    R. van Dantzig, Cam IT Solutions- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
    Beoordeling 9.0

Learnit reviews

Veelgestelde vragen

De cursus Motiverende gespreksvoering is geschikt voor iedereen die in zijn werk gesprekken voert met mensen in weerstand. Denk aan coaches, hulpverleners, zorgprofessionals, leidinggevenden, adviseurs, trainers, commerciële medewerkers en docenten. Je leert weerstand verlagen en motivatie voor verandering vergroten, op basis van het wetenschappelijke werk van Miller en Rollnick. Voorkennis is niet nodig.

Tijdens de cursus Motiverende gespreksvoering leer je weerstand verminderen en motivatie voor verandering vergroten, gebaseerd op het wetenschappelijke werk van Miller en Rollnick. werk je aan vier gespreksstappen: omgaan met ambivalentie, aansluiten bij de ander, ja-taal (verandertaal) opwekken en het gesprek succesvol afronden. Je oefent actief met praktijksituaties uit je eigen werk.

De cursus is gebaseerd op de methodiek van Miller en Rollnick, de wetenschappelijke grondleggers van motiverende gespreksvoering. Je leert werken met de vier stappen om van weerstand naar 'ja-taal' te komen, het herkennen van ambivalentie en het opwekken van verandertaal. De training wordt klassikaal gegeven in groepen van maximaal acht deelnemers.

Nee, voor de cursus Motiverende gespreksvoering is geen voorkennis vereist. Je kunt direct instappen, ongeacht je achtergrond als coach, hulpverlener, leidinggevende, adviseur of zorgprofessional. Voorafgaand aan de training vindt een intake plaats waarin de trainer je persoonlijke leerdoelen inventariseert. Op basis daarvan wordt het programma van de cursusdag afgestemd op jouw situatie.

De cursus Motiverende gespreksvoering wordt gegeven in een kleine groep van maximaal acht deelnemers. Door deze groepsgrootte krijg je voldoende persoonlijke aandacht van de trainer en is er ruimte om actief te oefenen met gesprekstechnieken. Vooraf vindt een intake plaats, zodat het programma aansluit op jouw persoonlijke leerdoelen en praktijksituaties.

Motiverende gespreksvoering (MGV) is een specifieke methodiek, ontwikkeld door William Miller en Stephen Rollnick, gericht op het verminderen van weerstand en het oproepen van verandertaal bij de ander. Een algemene gesprekstechniek-training behandelt vaardigheden als actief luisteren, samenvatten en doorvragen in brede zin. MGV gaat een stap verder: je leert werken met ambivalentie, vier processen doorlopen (engageren, focussen, ontlokken, plannen) en bewust 'ja-taal' uitlokken bij iemand die eigenlijk niet wil. Bij Learnit krijg je (klassikaal, maximaal 8 deelnemers) de theorie en oefening met deze specifieke methodiek. Kies hiervoor als je werkt met cliënten, klanten of medewerkers waar weerstand een terugkerend thema is. Niet als je vooral algemene communicatie wil verbeteren.

Een klassikale training is logisch als je de techniek echt in gesprekken wilt toepassen, niet alleen begrijpen. Motiverende gespreksvoering draait om subtiele vaardigheden: reflectief luisteren, omgaan met ambivalentie en het opwekken van verandertaal. Die leer je vooral door te oefenen en directe feedback te krijgen op je toon, woordkeuze en timing. Het boek van Miller en Rollnick geeft je de theorie, maar geen spiegel op je eigen gespreksgedrag. Een online cursus mist de oefenruimte met andere deelnemers. Bij Learnit oefen je klassikaal in een groep van maximaal acht personen, met een trainer die jouw praktijksituaties inbrengt. Kies klassikaal als je weerstand in echte gesprekken tegenkomt en je vaardigheden direct wilt kunnen toetsen. Kies voor zelfstudie als je puur theoretische interesse hebt.

Ja. De methodiek van Miller en Rollnick is ontwikkeld in de verslavingszorg, maar werkt in elke situatie waarin iemand ambivalent of in weerstand is. Tijdens de training oefen je technieken die je net zo goed gebruikt bij een collega die niet mee wil in een verandering, een tiener die zijn gedrag niet wil aanpassen, of een familielid dat vastloopt in een keuze. De vier stappen van nee naar ja en het opwekken van verandertaal zijn contextonafhankelijk. Wel een nuance: in persoonlijke relaties is je rol anders dan als professional. Je bent geen neutrale gespreksvoerder, wat het lastiger maakt om je eigen oordeel opzij te zetten. De training geeft je een raamwerk dat je in beide contexten kunt inzetten.

De technieken uit motiverende gespreksvoering zijn direct toepasbaar na de cursusdag. Tijdens de klassikale training van oefen je actief met de vier stappen uit het model van Miller en Rollnick, het herkennen van weerstand en ambivalentie, en het uitlokken van verandertaal. Omdat de groep maximaal acht deelnemers telt, krijg je voldoende oefentijd met realistische gesprekssituaties. Reken erop dat de basisvaardigheden, zoals reflectief luisteren en omgaan met weerstand, meteen de volgende werkdag bruikbaar zijn. Het echt soepel inzetten van verandertaal en het bewust sturen van een gesprek vraagt doorgaans enkele weken bewuste oefening in je eigen gesprekspraktijk. Hoe vaker je gesprekken voert met weerstand, hoe sneller de techniek een tweede natuur wordt.

Motiverende gespreksvoering (MGV) is ontwikkeld door William Miller en Stephen Rollnick en gaat uit van een fundamenteel ander principe dan klassieke overtuigingstechnieken. Bij overtuigen probeer je de ander met argumenten naar jouw standpunt te bewegen, wat bij weerstand vaak averechts werkt. MGV werkt andersom: je sluit aan bij de ambivalentie van de ander en lokt zogenoemde verandertaal uit, zodat de motivatie tot verandering uit de gesprekspartner zelf komt. Dit is wetenschappelijk onderbouwd en wordt onder meer ingezet in de zorg, verslavingshulp, onderwijs en coaching. In de klassikale training van oefen je actief met de vier stappen van een motiverend gesprek, het herkennen van weerstand en het opwekken van ja-taal. De maximale groepsgrootte is acht deelnemers.

Ja, juist daar is de methode voor ontwikkeld. Miller en Rollnick bouwden motiverende gespreksvoering oorspronkelijk uit in de verslavingszorg, waar cliënten vaak geen probleem zagen of verandering actief afwezen. De techniek werkt door weerstand niet te bestrijden, maar te erkennen en te onderzoeken. Je sluit aan bij het referentiekader van de ander en lokt verandertaal uit, in plaats van argumenten aan te dragen die de weerstand alleen maar versterken. Belangrijke nuance: motiverende gespreksvoering vergroot de kans op beweging, maar garandeert geen verandering. Iemand moet uiteindelijk zelf de stap zetten. Bij een collega zonder zelfinzicht zorgt de methode vooral dat de relatie intact blijft en dat ambivalentie zichtbaar wordt. Vaak het startpunt voor latere verandering. Tijdens de cursusdag van Learnit (klassikaal, maximaal acht deelnemers) oefen je dit soort lastige situaties expliciet.

De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.