In deze cursus ontwikkel je je didactische vaardigheden als IT- of technisch trainer. Je leert lesgeven aan gemengde groepen, omgaan met weerstand en technische problemen.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.




Je trainer: Mieke, Rob, Christy of Joris Samen 1.117 evaluaties, gemiddeld een 8,8. Bekijk de trainers
Trainen in IT of techniek vraagt meer dan vakkennis alleen. Hoe ga je om met niveauverschillen, weerstand en die onvermijdelijke technische hapering? In deze training werk je aan je didactische vaardigheden en ontdek je je eigen trainersstijl.
In deze cursus leer je hoe je een IT-training of technische training neerzet die blijft hangen. Je experimenteert actief met verschillende trainingsmethodes en krijgt persoonlijke feedback op je trainingsstijl van ervaren Learnit-trainers.
Je werkt aan didactische vaardigheden, presentatie en het maken van contact met je groep. Je ontdekt hoe je omgaat met niveauverschillen tussen deelnemers, hoe je een balans vindt tussen uitleg en oefening, en hoe je weerstand bij gebruikers ombuigt naar acceptatie van een nieuw pakket of product. Ook leer je hoe je hoofd- en bijzaken scheidt: wat demonstreer je wel en wat niet, en hoe zorg je dat de behandelde stof beklijft?
Je krijgt feedback en inzicht in het effect van je eigen gedrag voor de groep. Daarnaast komt aan bod hoe je je voorbereidt op technische tegenslagen tijdens een training en hoe je rustig blijft als het materiaal het laat afweten. Aan het einde van de cursus heb je een steviger theoretisch fundament en een praktische gereedschapskist om jouw trainingen naar een hoger niveau te tillen.
Tijdens deze training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Na de training zet je een stimulerende IT- of technische training neer en breng je de stof op een didactisch verantwoorde manier over. Je kent je eigen trainersstijl en weet hoe je je sterke kanten optimaal inzet. Je sluit aan op je doelgroep, maakt echt contact en zoekt actief de interactie op in plaats van eenrichtingsverkeer. Je gaat soepel om met kritische vragen, lastige cursisten en niveauverschillen in de groep. Ook weerstand tegen nieuwe software of producten weet je te hanteren, en je houdt het hoofd koel als de techniek je tijdens een training in de steek laat.
Deze training is bedoeld voor IT'ers en technici die trainingen geven of dat in de toekomst gaan doen, maar hier niet voor zijn opgeleid. Je herkent je in één of meer van de volgende punten:
Je geeft trainingen over software, hardware of technische processen en wilt dit professioneler aanpakken, je verzorgt gebruikerstrainingen bij de uitrol van nieuwe systemen of producten, je hebt behoefte aan een professionele blik op je aanpak en feedback op je trainersstijl, je hebt het gevoel dat er meer uit je trainingen te halen valt, je wilt een stevigere theoretische basis op het gebied van didactiek en het overbrengen van technische kennis.
Een professionele blik op jouw manier van trainen levert je gerichte feedback, tips en trucs op. Je krijgt inzicht in het effect van je eigen gedrag en leert onderscheid maken tussen gewenst en ongewenst handelen in relatie tot je einddoelen. Ook omgaan met weerstand komt aan bod: wat werkt, en wat kun je anders doen? De interventieladder helpt je daarbij. Je doet tijdens de training meerdere succeservaringen op en gaat geïnspireerd naar huis. En weet die inspiratie voortaan over te brengen op je eigen cursisten.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig. Wel is het handig als je al wat ervaring hebt met IT of techniek en het leuk vindt om deze kennis over te brengen op anderen. Of je nu net begint als trainer of al wat lesgeeft: je bent welkom.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
2 trainingsdagen. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Prima, na intake goed afgestemd op wensen en aandachtspunten van iedereen persoonlijk.”
“Nadat ik deze training gehad heb, ben ik zeer gemotiveerd om de methodes en technieken die ik geleerd heb in deze training te implementeren binnen mijn organisatie. Er is een wereld voor mij open gegaan als trainer zijnde, om zo effectief mogelijk mijn collega's te kunnen trainen. Voor iedere trainer die echt de next step voor zichzelf wil zetten is dit zeker een aanrader!”
“Erg goed, veel praktijkvoorbeelden. Duidelijke structuur.”
"erg fijne training met een goede en kundige trainen (Karolien ter Brake)."
"Was een leuke training."
"Door het enthousiasme van de traine en de interesses vanuit de groep heb ik deze training als zeer goed ervaren. Alles ging relaxed. Genoeg tijd voor vraag en antwoord, het uitwerken van de opdrachten en interacties. Er blijven zeker zaken hangen, die ik kan gebruiken voor het geven van trainingen."
“Inhoud was prima. Er waren leuke oefeningen, die werden afgewisseld met theorie. De theorie werd heel interactief gebracht waardoor je niet naar een saai verhaal zat te luisteren. We waren maar met een klein groepje en dat zorgde al snel voor een vertrouwde omgeving.”
“Een training geven wordt niet meer hetzelfde. Je denkt er anders over na. Je zorgt ervoor dat de stof beter blijft hangen!”
“Erg plezierige training gehad. In een snel tempo genoeg handvaten gekregen om meteen concreet aan de slag te gaan.”
“Fijn dat de training aan de hand van het intakegesprek zo goed afgestemd werd op mijn leerdoelen! Tijdens de training werden verschillende werkvormen ingezet, waardoor ik gemakkelijk de hele dag bezig kon blijven met de stof. Ik heb de training afgerond met een aantal nieuwe ideeën waar ik direct praktisch mee aan de slag kan om de trainingen voor de gebruikers van ons ECD aansprekender te maken.”
“nvt”
“Zeer deskundige trainer met veel kennis en ervaring. Met veel enthousiasme en afwisseling werd de training gegeven. Goede duidelijke uitleg, met gebruik van audiovisuele ondersteuning. Complimenten!!”
"Goede training om in een beperkte tijd vaardigheden te onderkennen en te gebruiken."
"Goede en duidelijke training. Veel bruikbare modellen en werkvormen en je leert veel over jezelf als trainer en als persoon. Je kan direct aan de slag met de praktische handvatten die je in de training krijgt!"
“Leuke training en vooral heel praktisch toepasbaar. Aangezien ik zelf trainingen ga geven heb ik er heel veel aan gehad! Vooral het aanbrengen van een goede structuur van de training en de leerdoelen helder krijgen voor jezelf en voor de deelnemers had ik erg veel aan. Daarnaast was de trainer ook leuk, vriendelijk en had kennis van zaken. Ook de vele praktijkopdrachten vond ik zelf erg prettig. Uiteindelijk moet je toch oefenen, oefenen, oefenen. En dat hebben we gedaan. Bedankt daarvoor, deze training was zeker van grote toegevoegde waarde voor mij!”
“Ik was voorbereid op tips& tricks en veel informatie. Maar naast dat heb ik veel geleerd over de manier van leren, hoe met verschillende situaties en leerstijlen om te gaan en ook heel veel over mijzelf en mijn manier van training geven en volgen.”
“Als je in je huidige functie trainingen moet gaan geven, maar je beschikt totaal niet over deze vaardigheid. Dan zou ik toch eens overwegen om deze training bij Learnit te volgen, want zij hebben mij in ieder geval laten zien (ervaren) dat het leuk is om trainer te zijn.”
"Erg interessante training voor diegene die soms of wat vaker voor een groep staat om zelf training te geven, of de implementatie van software aan een groep over moet brengen."
""Interessante training, Oefenen met weerstand meest interessant.""
“Ik ben onlangs gestart als zelfstandig ondernemer. Ik heb de Train-de-trainer training gevolgd bij Learnit Training. Wanneer je interesse hebt in een Train-de-trainer training dan kan ik de training bij Learnit Training volledig aanbevelen. Niet alleen is het een hele goede training, maar er wordt ook echt gekeken naar wat er aan de training toegevoegd kan worden om de training nog beter op jouw wensen aan te laten sluiten. In één woord geweldig!”
“In drie dagen heb ik de basisvaardigheden van het trainen geleerd, die ik meteen kon toepassen in mijn werk-praktijk! Een aanrader!”
"T. Oud, Gemeente Amsterdam Stadsdeel Zuid - "Een zeer afwisselende training, die alle aspecten van het trainersvak belicht. In korte tijd leer je erg veel en doe je ook erg veel. Een aanrader voor iedereen die zich verder wil bekwamen in het trainersvak." - Beoordeling: 8.2"
“Goed, gevarieerd, goede mix van theorie en praktijk, professioneel opgezet. Zou een dag langer kunnen duren om het geleerde nogmaals in de praktijk te kunnen brengen.”
“Praktische training waarin alle belangrijke facetten van een goede training, en hoe jij die als trainer gaat geven, aan de orde komen. Opzet van een training, activerende werkvormen, de competenties van de trainer: alles komt aan bod. Boeiend en leerzaam!”
“De training biedt een goede mix van theorie enerzijds en zelf ervaren en ontdekken anderzijds. De training is zowel geschikt als eerste kennismaking als om eerder opgedane ervaring op te frissen.”
“Ik ben onlangs gestart als zelfstandig ondernemer. Ik heb de Train-de-trainer training gevolgd bij Learnit Training. Wanneer je interesse hebt in een Train-de-trainer training dan kan ik de training bij Learnit Training volledig aanbevelen. Niet alleen is het een hele goede training, maar er wordt ook echt gekeken naar wat er aan de training toegevoegd kan worden om de training nog beter op jouw wensen aan te laten sluiten. In één woord geweldig!”
"Goede en duidelijke training. Veel bruikbare modellen en werkvormen en je leert veel over jezelf als trainer en als persoon. Je kan direct aan de slag met de praktische handvatten die je in de training krijgt!"
“Train de trainer is een leuke training waarin je met behulp van verschillende werkvormen de theorie over het geven van een goede training eigen maakt. Daarnaast leer je veel over hoe je zelf presenteert en wat je stijl is door naar opnames van jezelf te kijken. Inspirerend en verrijkend!”
“Echte aanrader deze training, en dat heb ik inmiddels ook gedaan! Je krijgt hele goede handvatten mee om mee aan de slag te gaan, er was niets in de training waar ik niks mee kan of doe. Meteen het geleerde in mijn eigen werkomgeving kunnen toepassen. En een hele fijne, inspirerende, ter zake kundige trainster!”
“Toptraining! Deze driedaagse training is de perfecte voorbereiding op mijn nieuwe rol als trainer binnen mijn eigen organisatie. Je wordt geënthousiasmeerd en geïnspireerd door de trainer en de trainingsgroep. De trainer geeft ieder individu in de trainingsgroep persoonlijke aandacht en speelt perfect in op gebeurtenissen in de groep. De uitleg was continu helder en ik werd geïnspireerd door de kundigheid en volledigheid van de lesstof en hoe dit samenkwam. In deze drie dagen treed je uit je 'comfort zone', waardoor je onwijs veel leert. Aanrader!”
“De training heeft mij weten te verbazen en mijn verwachtingen overtroffen.”
“Het webinar "Train de trainer" heeft mij als incidentele trainer een aantal handige handvaten opgeleverd voor mijn toekomstige presentaties. Indien van toepassing ga ik zeker ook de uitgebreide cursus volgen.”
"erg fijne training met een goede en kundige trainen (Karolien ter Brake)."
“In slechts drie dagen tijd erg veel geleerd! Een praktische training, maar ook de benodigde theorie wordt op een leuke/interactieve manier besproken! Een goede trainer die goed kijkt naar de behoefte van de groep en daar op inspeelt! Absoluut meer zelfvertrouwen op kunnen bouwen over mijzelf als trainer...”
"De training train-de-trainer die wij gevolgd hebben was professioneel en goed opgezet. De intake zorgde ervoor dat we precies kregen wat we verwachtte. De leerdoelen waren helder en er werd met goede oefeningen en werkvormen naar toe gewerkt. De trainer was rustig en geduldig en wist duidelijk waar ze het over had. Er prettige training waar we in de praktijk ook echt verder mee kunnen."
“Wat ik als heel prettig heb ervaren is dat de trainer je vooraf belt om je leerdoelen helder te krijgen en dat ze deze gedurende de training bewaakt. Tussen alle inhoud en oefening door geeft de trainer je alle ruimte voor reflectie door die in werkvormen in de training toe te passen. Zo automatiseer je de stof al tijdens de training.”
“Erg nuttig met vele tips.”
“De training biedt een goede mix van theorie enerzijds en zelf ervaren en ontdekken anderzijds. De training is zowel geschikt als eerste kennismaking als om eerder opgedane ervaring op te frissen.”
“Train de trainer is een leuke training waarin je met behulp van verschillende werkvormen de theorie over het geven van een goede training eigen maakt. Daarnaast leer je veel over hoe je zelf presenteert en wat je stijl is door naar opnames van jezelf te kijken. Inspirerend en verrijkend!”
"Deze training is zeer geschikt om een betere trainer te worden. Je leert niet alleen veel over het trainen zelf maar ook de psychologie achter het trainen en de deelnemers. Een absolute aanrader voor (toekomstige) trainers die zichzelf willen verbeteren!"
“It was a really nice and interactive training and we learned a lot of useful tips and tricks to make our training more interactive.”
“Voor ons was de 'Train de trainer' een echte eye opener terwijl wij intern toch al redelijk ervaren zijn in het organiseren en geven van trainingen. Vooral de verschillende lesvormen zijn inspirerend en zorgen voor een interactieve, afwisselende training waar je ook echt iets aan hebt in de praktijk.”
"De cursus train-de-trainer geeft je allerlei zeer praktisch bruikbare ideeën en mogelijkheden waarmee je direct aan de slag kunt. Leah Kolkman is een heel prettige en professionele trainer die snel en met humor kan schakelen als de situatie daarom vraagt. Mijn 'gereedschapskist' als het gaat om benodigdheden voor het maken van een goede training is nu beter gevuld. Ik heb zin om te experimenteren met de grote hoeveelheid verschillende werkvormen! Nicole de Haan - persvoorlichter Amsterdam UMC"
“Een aan te raden training voor iedereen die training/coaching geeft aan verschillende doelgroepen. De training wijst op je eigen leerstijl en biedt je houvast middels werkvormen.”
“Een training die je in drie dagen een karrenvracht aan materiaal en ideeënn biedt voor je eigen trainingen. Precies wat je nodig hebt om je eigen trainingen meer inhoud te geven.”
“Alle tools en kneepjes van het vak om ook zelf trainingen te kunnen geven. Erg veel geleerd in die paar dagen, en ook nog op een leuke manier. Inspirerend en nuttig.”
"De train de trainer is een praktische training voor het verder ontwikkelen van je trainer skills."
“Train de Trainer van Learnit is een aanrader voor alle (beginnende) trainers om te volgen. Er wordt een goede basis gelegd, waar je als trainer mee verder kan. De training is praktisch en goed toe te passen in de praktijk.”
“Een heel praktijkgerichte training waarbij je in de drie dagen goed wordt voorbereid op hoe je zo goed mogelijk een training kan geven. Een training waarbij de cursist heel actief bezig is wat het erg leuk maakt!”
“In 3 dagen heb ik veel geleerd over het acquireren, voorbereiden en het uitvoeren van een training. Door meteen zelf een presentatie/minitraining te verzorgen en daar opbouwende feedback en adviezen op te krijgen weet ik beter waar mijn kracht zit en waar mijn verbeterpunten.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.