Klassikaal
2 dagen1250,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Trainen in IT of techniek vraagt meer dan vakkennis alleen. Hoe ga je om met niveauverschillen, weerstand en die onvermijdelijke technische hapering? In deze training werk je aan je didactische vaardigheden en ontdek je je eigen trainersstijl.
In deze cursus leer je hoe je een IT-training of technische training neerzet die blijft hangen. Je experimenteert actief met verschillende trainingsmethodes en krijgt persoonlijke feedback op je trainingsstijl van ervaren Learnit-trainers.
Je werkt aan didactische vaardigheden, presentatie en het maken van contact met je groep. Je ontdekt hoe je omgaat met niveauverschillen tussen deelnemers, hoe je een balans vindt tussen uitleg en oefening, en hoe je weerstand bij gebruikers ombuigt naar acceptatie van een nieuw pakket of product. Ook leer je hoe je hoofd- en bijzaken scheidt: wat demonstreer je wel en wat niet, en hoe zorg je dat de behandelde stof beklijft?
Je krijgt feedback en inzicht in het effect van je eigen gedrag voor de groep. Daarnaast komt aan bod hoe je je voorbereidt op technische tegenslagen tijdens een training en hoe je rustig blijft als het materiaal het laat afweten. Aan het einde van de cursus heb je een steviger theoretisch fundament en een praktische gereedschapskist om jouw trainingen naar een hoger niveau te tillen.
Tijdens deze training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Na de training zet je een stimulerende IT- of technische training neer en breng je de stof op een didactisch verantwoorde manier over. Je kent je eigen trainersstijl en weet hoe je je sterke kanten optimaal inzet. Je sluit aan op je doelgroep, maakt echt contact en zoekt actief de interactie op in plaats van eenrichtingsverkeer. Je gaat soepel om met kritische vragen, lastige cursisten en niveauverschillen in de groep. Ook weerstand tegen nieuwe software of producten weet je te hanteren, en je houdt het hoofd koel als de techniek je tijdens een training in de steek laat.
Deze training is bedoeld voor IT'ers en technici die trainingen geven of dat in de toekomst gaan doen, maar hier niet voor zijn opgeleid. Je herkent je in één of meer van de volgende punten:
Je geeft trainingen over software, hardware of technische processen en wilt dit professioneler aanpakken, je verzorgt gebruikerstrainingen bij de uitrol van nieuwe systemen of producten, je hebt behoefte aan een professionele blik op je aanpak en feedback op je trainersstijl, je hebt het gevoel dat er meer uit je trainingen te halen valt, je wilt een stevigere theoretische basis op het gebied van didactiek en het overbrengen van technische kennis.
Een professionele blik op jouw manier van trainen levert je gerichte feedback, tips en trucs op. Je krijgt inzicht in het effect van je eigen gedrag en leert onderscheid maken tussen gewenst en ongewenst handelen in relatie tot je einddoelen. Ook omgaan met weerstand komt aan bod: wat werkt, en wat kun je anders doen? De interventieladder helpt je daarbij. Je doet tijdens de training meerdere succeservaringen op en gaat geïnspireerd naar huis. En weet die inspiratie voortaan over te brengen op je eigen cursisten.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig. Wel is het handig als je al wat ervaring hebt met IT of techniek en het leuk vindt om deze kennis over te brengen op anderen. Of je nu net begint als trainer of al wat lesgeeft: je bent welkom.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Train de trainer voor IT'ers en technici reviews - Gemiddeld cijfer 8.6
“Erg goed, veel praktijkvoorbeelden. Duidelijke structuur.”
Y. Glorie, Hogeschool INHolland- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Nadat ik deze training gehad heb, ben ik zeer gemotiveerd om de methodes en technieken die ik geleerd heb in deze training te implementeren binnen mijn organisatie. Er is een wereld voor mij open gegaan als trainer zijnde, om zo effectief mogelijk mijn collega's te kunnen trainen. Voor iedere trainer die echt de next step voor zichzelf wil zetten is dit zeker een aanrader!”
Stefan van Leeuwen, Microsoft DC Netherlands B.V.- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Erg plezierige training gehad. In een snel tempo genoeg handvaten gekregen om meteen concreet aan de slag te gaan.”
E. van Onzenoort, Baggermaatschappij Boskalis B.V.- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Zeer deskundige trainer met veel kennis en ervaring. Met veel enthousiasme en afwisseling werd de training gegeven. Goede duidelijke uitleg, met gebruik van audiovisuele ondersteuning. Complimenten!!”
I. Groothuizen, Hogeschool INHolland- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Een training geven wordt niet meer hetzelfde. Je denkt er anders over na. Je zorgt ervoor dat de stof beter blijft hangen!”
Remco de Groot, Everest- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Inhoud was prima. Er waren leuke oefeningen, die werden afgewisseld met theorie. De theorie werd heel interactief gebracht waardoor je niet naar een saai verhaal zat te luisteren. We waren maar met een klein groepje en dat zorgde al snel voor een vertrouwde omgeving.”
K. Timmers-van Helvoort, Waterschap De Dommel- Train de trainer voor IT'ers en technici
“nvt”
Aäron Jansen, Blueriq / Everest- Train de trainer voor IT'ers en technici
"Goede training om in een beperkte tijd vaardigheden te onderkennen en te gebruiken."
- Train de trainer voor IT'ers en technici
"erg fijne training met een goede en kundige trainen (Karolien ter Brake)."
- Train de trainer voor IT'ers en technici
"Was een leuke training."
- Train de trainer voor IT'ers en technici
"Door het enthousiasme van de traine en de interesses vanuit de groep heb ik deze training als zeer goed ervaren. Alles ging relaxed. Genoeg tijd voor vraag en antwoord, het uitwerken van de opdrachten en interacties. Er blijven zeker zaken hangen, die ik kan gebruiken voor het geven van trainingen."
- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Fijn dat de training aan de hand van het intakegesprek zo goed afgestemd werd op mijn leerdoelen! Tijdens de training werden verschillende werkvormen ingezet, waardoor ik gemakkelijk de hele dag bezig kon blijven met de stof. Ik heb de training afgerond met een aantal nieuwe ideeën waar ik direct praktisch mee aan de slag kan om de trainingen voor de gebruikers van ons ECD aansprekender te maken.”
S. van Gessel, Reinaerde Groendiensten- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Prima, na intake goed afgestemd op wensen en aandachtspunten van iedereen persoonlijk.”
A. Schut, Warande- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Leerzame inzichten in de wereld die training heet.”
P. Poel, Stichting Het Rijksmuseum- Train de trainer
“De training heeft mij op een duidelijke en prettige manier inzicht gegeven in de rol van trainer. De theorie werd goed afgewisseld met praktische oefeningen, waardoor het geleerde meteen toegepast kon worden. De trainer is deskundig en wist een veilige omgeving te creëren. Hij gaf het een persoonlijke touch, wat ik wel kan waarderen! Ik vond het waardevol om niet alleen tools en methodes te leren, maar ook om er zelf mee aan de slag te gaan en bewust te worden van mijn stijl als trainer. Het was fijn dat je direct feedback krijgt, en daar weer tips voor krijgt hoe je dit kunt verbeteren. Al met al een leerzame en inspirerende ervaring die mij een goed gevoel heeft gegeven over het geven van trainingen in de toekomst!”
R. Kok - Vue Cinemas NL- Train de trainer
“Hele practische en bruikbare trainingen waarin ik veel tips en trucs heb gekregen. Ik kan niet wachten om dit allemaal in de praktijk te proberen.”
L. Prins, Nucletron Operations B.V.- Train de trainer
“Heel positief! Kreeg er veel energie van en ben zeer geïnspireerd.”
F. 't Hooft, Isala Klinieken- Train de trainer
“nvt”
Aäron Jansen, Blueriq / Everest- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Erg actieve (betrokken) en leerzame training.”
L. van der Geest, Dupaco Distribution B.V.- Train de trainer
"De cursus train-de-trainer geeft je allerlei zeer praktisch bruikbare ideeën en mogelijkheden waarmee je direct aan de slag kunt. Leah Kolkman is een heel prettige en professionele trainer die snel en met humor kan schakelen als de situatie daarom vraagt. Mijn 'gereedschapskist' als het gaat om benodigdheden voor het maken van een goede training is nu beter gevuld. Ik heb zin om te experimenteren met de grote hoeveelheid verschillende werkvormen! Nicole de Haan - persvoorlichter Amsterdam UMC"
- Train de trainer
“In 3 dagen heb ik veel geleerd over het acquireren, voorbereiden en het uitvoeren van een training. Door meteen zelf een presentatie/minitraining te verzorgen en daar opbouwende feedback en adviezen op te krijgen weet ik beter waar mijn kracht zit en waar mijn verbeterpunten.”
A. Posch- Train de trainer
“Goede training in prettige sfeer. De theorie komt aan bod, maar je krijgt ook de kans veel praktijkoefeningen te doen. Daarbij staat jouw leerdoel centraal.”
M. Schauikes, Cultuurcompagnie Noord-Holland- Train de trainer
“Voor ons was de 'Train de trainer' een echte eye opener terwijl wij intern toch al redelijk ervaren zijn in het organiseren en geven van trainingen. Vooral de verschillende lesvormen zijn inspirerend en zorgen voor een interactieve, afwisselende training waar je ook echt iets aan hebt in de praktijk.”
L. Lochtenbergh - ExcellentConsultancy- Train de trainer
“Goede training in prettige sfeer. De theorie komt aan bod, maar je krijgt ook de kans veel praktijkoefeningen te doen. Daarbij staat jouw leerdoel centraal.”
M. Schauikes, Cultuurcompagnie Noord-Holland- Train de trainer
“Een heldere, gezellige training met veel interactie tussen trainer en cursist. Geen strak programma, maar een programma afgestemd op de behoeften van de cursist.”
L. Nijland, TCPM Advies- Train de trainer
“Op grond van de ervaringen in een eerste training hebben we daar met deze training een vervolg aan gegeven. De hooggespannen verwachtingen heeft docent Carlijn Hoogeveen zeker waargemaakt.”
P. Aardenborg, Provincie Drenthe- Train de trainer (vervolgtraining)
“Tijdens deze training doe je veel praktische oefeningen waardoor je inzicht krijgt in onder andere hoe je overkomt op de groep, hoe je de deelnemers meer bij de stof kan betrekken en hoe je om kan gaan met weerstand. Ik heb het zeer waardevol en leuk gevonden en heb veel praktische tips gekregen die ik direct toe kan passen in de praktijk. Ook ontvang je een erg duidelijk boek met achtergrondinformatie.”
E. Meijer, PRE Consultants- Train de trainer
“Een prima starters-training voor het vak van trainer!”
A. Verdegaal, Stichting Het Rijksmuseum- Train de trainer
“Prima, na intake goed afgestemd op wensen en aandachtspunten van iedereen persoonlijk.”
A. Schut, Warande- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Vooral het rollenspel was best verrassend. Zaken waarvoor ik van tevoren toch een beetje huiverig was, vielen bij de meeste andere cursisten niet op, terwijl juist andere zaken, waarvan je soms geen weet hebt, wel opvallen.”
R. van der Meer, Helvoet B.V.- Train de trainer
“Door stukjes training te oefenen - iets wat normaal gesproken lastig is - veel nieuwe inzichten opgedaan.”
S. Tonino, EMG- Train de trainer
“De training brengt alle facetten die horen bij het voorbereiden en geven van een goede training in beeld. Theorie en praktijk worden goed afgewisseld. Het lesmateriaal is compleet en goed samengesteld. De video-opnames zijn goede leerervaring. Kortom; een aanrader deze training. Je wilt het geleerde direct in de praktijk gaan brengen!”
J. Zollner, Gemeente Halderberge- Train de trainer
“De benaming 'train de trainer' is exact wat het is. Je wordt geschoold in het vak van trainer en daarin worden tijdens de actieve lessen alle facetten van het trainersvak behandeld met voorbeelden en passend lesmateriaal”
Martin Koster, SMC Pneumatics B.V.- Train de trainer
“Good training; adding skills to transfer knowlegde in an interacting and exciting way, minimizing the number of slides.”
P. Klappe- Train de trainer
“Door deze training krijg je eenvoudig toepasbare handvaten en inzichten voor het zelf verzorgen van een doelmatige training zonder overbodige ballast. Zowel de psychologische kant als de praktische kant komt ruimschoots aan de orde, waarbij je opnieuw naar jezelf, collega's en trainee's leert kijken. Een aanrader.”
Arjan Wiegers, Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG)- Train de trainer
“Leerzaam en inspirerend voor -beginnende- trainers!”
A. Bosma, Hogeschool Utrecht- Train de trainer
“Met de training 'train de trainer' krijg je fijne inzichten en praktische handvatten mee die ervoor zorgen dat je zelfverzekerd voor een groep durft te staan.”
M. Tammeling- Perdok - Gemeente Groningen- Train de trainer
“Praktische training voor zowel beginners als gevorderde trainers. Goed aansluitende lesstof afgewisseld met relevante oefeningen”
H. van Rooij - Blueriq- Train de trainer
“De training heeft mij weten te verbazen en mijn verwachtingen overtroffen.”
L. Bosch, ABN Amro- Train de trainer
"Het is bijna maatwerk omdat er goed geluisterd en ingespeeld wordt naar hetgeen jij wilt leren. volgende trainingsmateriaal aanwezig."
- Train de trainer
“Train de trainer is een erg leuke training. Het geleerde is goed toepasbaar in de praktijk. De trainster had zich goed verdiept in onze organisatie waardoor we heel gericht aan de slag zijn geweest.”
Amy Boddé, Nederlandse Obesitas Kliniek- Workshop Train de trainer
“Train de trainer is een cursus die écht tot inzicht leidt. De cursus inspireert tot het omzetten van theorie naar praktijk. Een cursus die verder gaat dan het afvinken van een tedoenlijst en waar je ook op langere termijn wat hebt!”
Gijs van der Kroef, Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB)- Train de trainer
“Als iemand zoals ik kennis en ervaring wil overdragen aan nieuwe medewerkers en collega's is deze training prima geschikt."'”
J. Rodenrijs, Koppert B.V.- Train de trainer
“Heel positief! Kreeg er veel energie van en ben zeer geïnspireerd.”
F. 't Hooft, Isala Klinieken- Train de trainer
“Inspirerende training van een gemotiveerde en motiverende docent. Veel afwisselende werkmethoden houden je bij de les en je krijgt nuttig leeswerk mee naar huis. Zeer aan te raden voor zowel de beginnende als de meer gevordende trainer!”
P. Wolterman, Indivirtual Amsterdam- Train de trainer
“Erg plezierige training gehad. In een snel tempo genoeg handvaten gekregen om meteen concreet aan de slag te gaan.”
E. van Onzenoort, Baggermaatschappij Boskalis B.V.- Train de trainer voor IT'ers en technici
“Goede suggesties gekregen om een training neer te zetten die aansluit bij de behoeften en individuele leerstijlen van de deelnemers.”
M. Bolthoef, Medicamus- Gratis webinar Train de trainer
“Interessante training: veel variatie, voldoende oefeningen en nuttig lesmateriaal. Het enthousiasme van de docente, de interesse in de cursisten en haar brede kennisniveau over het onderwerp spraken mij zeer aan. Verbeteren kan bijna niet meer, omdat het wat mij betreft de beste trainer is die ik tot nu toe ben tegen gekomen. Een prettige training voor als je meer over het trainersvak wilt leren; zeer inspirerend en motiverend. Het waren voor mij drie leuke en heel nuttige dagen!”
P. Verbeek van Maurik, Waterschap Groot Salland- Train de trainer
"Leuke training waarin je zowel de theorie en de praktijk van het trainersvak leert. Vooral interessant als je aan het begin staat van je trainerscarrière."
- Train de trainer
“Intensieve training in een ontspannen sfeer. Waar je veel leert van jezelf, medecursisten en je trainer. Al met al zeer geslaagd.”
R. Klein Bleuming, Gemeente Tubbergen- Train de trainer
Learnit reviews
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.