In deze cursus Train de trainer ontwikkel je je persoonlijke trainersstijl, leer je trainingen opzetten, werkvormen inzetten en omgaan met weerstand. Je sluit af met een eigen mini-training.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.




Je trainer: Saar, Mieke, Christy of Joris Samen 1.229 evaluaties, gemiddeld een 8,9. Bekijk de trainers
Als trainer wil je meer dan kennis overdragen: je wilt inspireren. In de training Train de trainer ontwikkel je je eigen stijl, leer je omgaan met weerstand en zet je werkvormen in die echt beklijven.
In de cursus Train de trainer werk je aan je persoonlijke stijl als trainer. Je krijgt zicht op hoe je voor de groep staat, hoe je overkomt en welk effect je hebt op je deelnemers. Samen met een ervaren trainer kijk je naar het opzetten van een training, van voorbereiding tot evaluatie.
Je verdiept je in je doelgroep en bepaalt wanneer een training geslaagd is. Verschillende werkvormen passeren de revue, zodat je zelf ervaart wat het effect is van de manieren waarop je kennis overbrengt. Je krijgt inzicht in je eigen gedrag en ontvangt gerichte feedback, tips en handvatten.
Aan het eind van de cursus breng je het geleerde direct in de praktijk door je eigen mini-training te geven. Zo ga je geïnspireerd naar huis. En je weet die inspiratie voortaan ook door te geven aan je deelnemers.
Tijdens de training komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod:
Na deze training zet je een stimulerende training neer waarin je de stof didactisch verantwoord overbrengt. Je kent je eigen trainersstijl en weet hoe je je sterke kwaliteiten optimaal inzet. Je sluit aan bij je doelgroep, maakt echt contact en voorkomt eenrichtingsverkeer.
Je zoekt de interactie op, begeleidt casussen soepel en wisselt af met verschillende werkvormen om de aandacht vast te houden. Je gaat doordacht om met kritische vragen en weerstand, en speelt in op de uiteenlopende leerstijlen van je deelnemers. Tot slot rond je de training af met een eigen mini-training, waarin je het geleerde direct in de praktijk brengt.
Deze training is geschikt als je je trainingsvaardigheden wilt ontwikkelen of aanscherpen. Herken je jezelf in één of meer van deze punten?
Je bent trainer of wilt trainer worden, maar bent hier niet voor opgeleid, je hebt behoefte aan een professionele blik op je aanpak, je hebt het gevoel dat er meer uit je trainingen te halen valt, je wilt een stevigere theoretische basis onder het geven van trainingen.
Deze lijst is natuurlijk niet compleet: iedereen is anders. Waar wil jij aandacht aan besteden binnen het trainersvak?
Een ervaren trainer kijkt met een professionele blik mee naar je manier van trainen en geeft je gerichte feedback, praktische tips en concrete handvatten. Je krijgt inzicht in het effect van je eigen gedrag voor de groep. Zo leer je het verschil herkennen tussen gedrag dat bijdraagt aan je einddoelen en gedrag dat dat juist in de weg zit.
Je oefent in een kleine groep met realistische situaties en sluit af met je eigen mini-training. Tijdens de training bouw je gegarandeerd succeservaringen op. Je gaat zelf geïnspireerd naar huis en weet die inspiratie voortaan over te brengen op je deelnemers.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt als je al wat ervaring hebt met groepen of trainingen geven, maar ook als je net begint ben je welkom. Een open houding en de wil om naar jezelf te kijken zijn het belangrijkst.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
3 trainingsdagen. Eerst de data die zeker doorgaan, daarna op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Erg interessant. Ik denk dat we na deze training allemaal een stuk zekerder zijn van hoe we nu aan de slag kunnen met onze eigen opdrachten.”
“Good content with a lot of new elements, offered in a well prepared training.”
"Uitstekende training, passend bij mijn eigen leerdoelen. Proces van leren werd uitstekend begeleid door de trainer."
"Leerzame, interactieve, prettig en kundig gegeven training, waarbij je een hoop kennis over het geven van trainingen opdoet."
“Mijn intentie om meer interactief te trainen is gelukt. Ik merkte dat ik aandacht besteedde aan vragen van deelnemers, maar snel doorging met mijn stof, om mijn eigen inhoud volledig aan bod te laten komen. Ik ben gegroeid om de inhoud meer los te laten en juist meer in te gaan op de vragen van deelnemers, hier mijn kennis aan te koppelen, waardoor deelnemers meer uitgenodigd en gestimuleerd werden in hun inbreng. Een meer interactieve manier van kennisverrijking en verbondenheid met de deelnemers was het resultaat. Top! Hartelijk dank.”
“In 3 dagen heb ik veel geleerd over het acquireren, voorbereiden en het uitvoeren van een training. Door meteen zelf een presentatie/minitraining te verzorgen en daar opbouwende feedback en adviezen op te krijgen weet ik beter waar mijn kracht zit en waar mijn verbeterpunten.”
“Ik zou deze cursus aan iedereen die beginnend trainer is of trainer zou willen worden aanbevelen, deze cursus geeft veel vertrouwen en alle lesstof wordt rustig en zorgvuldig uitgelegd.”
“Zinvolle training voor iedereen die vanuit zijn dagelijkse werkzaamheden trainingen gaat verzorgen. Opbrengst en effectiviteit van training wordt hier vele malen beter van.”
“De Train de Trainer-training heeft mij niet alleen veel belangrijke trainersvaardigheden geleerd, maar ook een enorme boost gegeven in mijn enthousiasme om training te geven!”
“Door deze training krijg je eenvoudig toepasbare handvaten en inzichten voor het zelf verzorgen van een doelmatige training zonder overbodige ballast. Zowel de psychologische kant als de praktische kant komt ruimschoots aan de orde, waarbij je opnieuw naar jezelf, collega's en trainee's leert kijken. Een aanrader.”
“Een training waarbij je in een professionele, open & veilige sfeer in 3 dagen op verschillende manieren ervaring mag opdoen om te zien hoe een training succesvol kan zijn en waarbij je ook op een positieve manier wordt geconfronteerd met je eigen kunde en onkunde als trainer. Inhoud en eigen ontwikkeling komen op een uitstekende manier samen en geven je veel om in de toekomst te gebruiken.”
“Train de trainer is een leuke training waarin je met behulp van verschillende werkvormen de theorie over het geven van een goede training eigen maakt. Daarnaast leer je veel over hoe je zelf presenteert en wat je stijl is door naar opnames van jezelf te kijken. Inspirerend en verrijkend!”
“Inhoudelijk een goede training. Trainer inhoudelijk deskundig. Prettig contact. Een training die er toe deed en waar ik veel van geleerd hebt. Geweldig!”
"Ik heb met veel plezier de training 'Train de Trainer' gevolgd. Trainer (Michaela), locatie, organisatie waren allemaal super. Het was zowel nuttig voor beginnende trainers als trainers die hun skills iets wilden aanscherpen. Ik zou deze training dan ook aanraden aan iedereen die in zijn/haar leven training geeft."
“Heel positief! Kreeg er veel energie van en ben zeer geïnspireerd.”
“Als je in je huidige functie trainingen moet gaan geven, maar je beschikt totaal niet over deze vaardigheid. Dan zou ik toch eens overwegen om deze training bij Learnit te volgen, want zij hebben mij in ieder geval laten zien (ervaren) dat het leuk is om trainer te zijn.”
“Duidelijk het verschil geleerd tussen presenteren en trainen. Presenteren: verstrekken van informatie, een richting. Training: toepassen van andere werkvormen met grotere rol voor de deelnemers (twee richtingen), leuker en meer resultaat. Het is goed je bewust te zijn van de voordelen en mogelijkheden van de diverse werkvormen.”
"Leuke training waarin je zowel de theorie en de praktijk van het trainersvak leert. Vooral interessant als je aan het begin staat van je trainerscarrière."
“Tijdens deze training heb ik daadwerkelijk praktische tools gekregen om bewuster te zijn van hoe ik training kan geven.”
“Hele leuke, toegankelijke, inspirerende training waar je heel veel mee kan!!”
“This training was a great learning experience. The design of the course allowed us to develop our skills step by step through practical exercises. The structure made it easy to understand and apply the concepts effectively. It was well-organized, engaging, and truly helpful. I would highly recommend it to anyone looking to improve their training skills.”
“Train de trainer is een cursus die écht tot inzicht leidt. De cursus inspireert tot het omzetten van theorie naar praktijk. Een cursus die verder gaat dan het afvinken van een tedoenlijst en waar je ook op langere termijn wat hebt!”
"Leerzame training waarin je wordt uitgedaagd om te oefenen met trainen, feedback geven en ontvangen. Je krijgt voldoende lesstof en handvatten om zelf een training samen te stellen en deze goed af te stemmen op de deelnemers. Ik ben blij dat ik de training heb gevolgd!"
“De training gaf me veel ideeën en inzichten hoe ik mijn training kan verbeteren om beter aan te sluiten op verschillende leerstijlen, hoe om te gaan met 'lastige' cursisten en hoe ervoor te zorgen dat de beoogde leerdoelen ook echt behaald kunnen worden. Door die verbeteringen door te voeren sta ik nu ook met meer vertrouwen voor de groepen, die ik training geef.”
“Wat een verademing om deze training te hebben gevolgd. De trainer was rustig, bood een luisterend oor voor allen, en was zeer professioneel. Een deskundige in het vak en ze kan haar kennis heel goed overbrengen. Ze is zeer gemotiveerd en inspireert de deelnemers. Haar lesmethode is prettig. Ze biedt een veilig gevoel aan de deelnemers, waardoor allen enthousiast en geïnteresseerd deelnemen aan de training. Ik ben blij dat ik deze training heb gevolgd en kan er veel uit gebruiken in de praktijk. Ik heb geen punten ter verbetering.”
“Een boeiende en leerzame training met een kleine groep en een betrokken trainer. Veel aandacht voor persoonlijke leerdoelen. Goed verzorgd, goed materiaal en allerlei verschillende werkvormen. De training bood een veilige plek om te oefenen. Alle feedback en video-opnamen waren heel leerzaam. Als startende trainer heb ik alle facetten van trainen aangereikt gekregen. Ik kan er goed in de praktijk mee aan de slag.”
"Praktijkgericht en waardevol voor elke trainer die zichzelf wil verbeteren."
“De training heeft mij weten te verbazen en mijn verwachtingen overtroffen.”
“Een prima starters-training voor het vak van trainer!”
“Geef je al een tijdje Trainingen of wil je dit binnenkort gaan oppakken? Dan kan je zeker deelnemen aan de training 'Train de Trainer'. De leerstof is zo divers dat je over veel verschillende aspecten van het Trainen leert. Je doet nieuwe ervaringen op, krijgt nieuwe inzichten en ideeën en zorgt bij mij in ieder geval voor een boost om meteen aan de slag te gaan met al het geleerde.”
"T. Oud, Gemeente Amsterdam Stadsdeel Zuid - "Een zeer afwisselende training, die alle aspecten van het trainersvak belicht. In korte tijd leer je erg veel en doe je ook erg veel. Een aanrader voor iedereen die zich verder wil bekwamen in het trainersvak." - Beoordeling: 8.2"
“Wat ik als heel prettig heb ervaren is dat de trainer je vooraf belt om je leerdoelen helder te krijgen en dat ze deze gedurende de training bewaakt. Tussen alle inhoud en oefening door geeft de trainer je alle ruimte voor reflectie door die in werkvormen in de training toe te passen. Zo automatiseer je de stof al tijdens de training.”
“Ontzettend leerzame training die zeer toepasbaar is in de praktijk. Fijne trainster die de stof enthousiast en duidelijk over wist te brengen. Genoten van deze drie daagse training!”
“Train de Trainer van Learnit is een aanrader voor alle (beginnende) trainers om te volgen. Er wordt een goede basis gelegd, waar je als trainer mee verder kan. De training is praktisch en goed toe te passen in de praktijk.”
“Beste trainer ooit! Inhoudelijk veel geleerd in slechts drie dagen. Zeker aan te bevelen.”
“In slechts drie dagen tijd erg veel geleerd! Een praktische training, maar ook de benodigde theorie wordt op een leuke/interactieve manier besproken! Een goede trainer die goed kijkt naar de behoefte van de groep en daar op inspeelt! Absoluut meer zelfvertrouwen op kunnen bouwen over mijzelf als trainer...”
“Bij deze training wordt vooraf goed afgestemd wat de verwachtingen zijn, zodat dat goed in het programma kan worden opgenomen. Het maakt niet uit of je veel/weinig 'trainingservaring' hebt, iedereen kan hier van elkaar leren!”
“De training was erg praktisch en de trainer speelde goed in op de leerdoelen en behoeftes van de cursisten. Ik heb bijzonder veel geleerd over het opzetten van leuke en inspirerende trainingen en het is voor mij echt een bijzonder nuttige training geweest.”
“Erg leuke, nuttige training. Zowel bestemd voor de ervaren trainer als voor de nog beginnende trainer. Goed aangepast op ieders persoonlijke leerdoelen.”
"De training train-de-trainer die wij gevolgd hebben was professioneel en goed opgezet. De intake zorgde ervoor dat we precies kregen wat we verwachtte. De leerdoelen waren helder en er werd met goede oefeningen en werkvormen naar toe gewerkt. De trainer was rustig en geduldig en wist duidelijk waar ze het over had. Er prettige training waar we in de praktijk ook echt verder mee kunnen."
“Goede training. Mooie mix van theorie en praktijk. Tijdens de training werd het geleerde direct toegepast in oefeningen en een mini-training. Videobeelden van de cursisten: waardevol en leerzaam.”
“Het is een goede training die mij extra handvatten heeft gegeven hoe ik mijn trainingen moet geven.”
“Goede training in prettige sfeer. De theorie komt aan bod, maar je krijgt ook de kans veel praktijkoefeningen te doen. Daarbij staat jouw leerdoel centraal.”
“Train de trainer geeft je in drie dagen tijd een stevige basis voor je trainerschap. Je krijgt de kans om allerlei belangrijke vaardigheden te testen en te oefenen. Het enthousiasme van trainer Mieke Tummer geeft je nog meer inspiratie!”
“De training brengt alle facetten die horen bij het voorbereiden en geven van een goede training in beeld. Theorie en praktijk worden goed afgewisseld. Het lesmateriaal is compleet en goed samengesteld. De video-opnames zijn goede leerervaring. Kortom; een aanrader deze training. Je wilt het geleerde direct in de praktijk gaan brengen!”
“Voor ons was de 'Train de trainer' een echte eye opener terwijl wij intern toch al redelijk ervaren zijn in het organiseren en geven van trainingen. Vooral de verschillende lesvormen zijn inspirerend en zorgen voor een interactieve, afwisselende training waar je ook echt iets aan hebt in de praktijk.”
“Deze training is een aanrader voor iedereen die een (betere) trainer wil worden. Je kan gelijk de kennis, inzichten en vaardigheden die worden opgedaan toepassen in jouw eigen praktijk.”
“Door deze training werden enkele duidelijke leerdoelen benoemd; kreeg ik praktische tips en bruikbare feedback om het geleerde verder toe te passen in de praktijk.”
“Hele practische en bruikbare trainingen waarin ik veel tips en trucs heb gekregen. Ik kan niet wachten om dit allemaal in de praktijk te proberen.”
"Een nuttige en erg leuke training die je werkelijk verder brengt als trainer. Niets dan lof."
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Deze datum heeft al genoeg deelnemers. Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.