Klassikaal
1 dag625,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan is een bewezen methode om de groei van medewerkers richting te geven. In de training POP-gesprekken leer je hoe je een POP-contract opstelt, het gesprek voert, weerstanden hanteert en afspraken borgt. Van begin tot evaluatie.
Investeren in de ontwikkeling van medewerkers levert beide kanten iets op: medewerkers voelen zich gewaardeerd en uitgedaagd, en de organisatie houdt betrokken en vaardige mensen in huis. Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan (POP) is een beproefde methode om die ontwikkeling gericht vorm te geven.
In deze cursus krijg je handvatten om POP-gesprekken effectief te voeren en het ontwikkeltraject van begin tot eind te begeleiden. Je werkt aan het opstellen van een helder POP-contract, oefent met gesprekstechnieken en leert hoe je inzicht krijgt in het functioneren van je medewerker. Ook ga je aan de slag met het omgaan met weerstand, het waarborgen van gemaakte afspraken en het evalueren van resultaten.
Je sluit de cursus af met een complete aanpak: van het eerste gesprek en de tussentijdse voortgang tot aan de evaluatie van het uiteindelijke resultaat.
Na deze cursus stel je zelfstandig een helder POP-contract op en voer je doelgerichte POP-gesprekken met je medewerkers. Je weet hoe je inzicht krijgt in iemands functioneren met behulp van 360°-feedback, hoe je omgaat met weerstand en hoe je gemaakte afspraken borgt.
Je beheerst de gesprekstechnieken die nodig zijn van de eerste kennismaking tot de evaluatie en kunt verschillende werkvormen inzetten om de ontwikkeling van je medewerker echt op gang te brengen. Zo zorg je ervoor dat persoonlijke ontwikkeling geen papieren exercitie blijft, maar concrete resultaten oplevert voor zowel je medewerker als je organisatie.
Deze cursus is bedoeld voor managers, leidinggevenden, HR-medewerkers en iedereen die vanuit een coachende rol POP-gesprekken voert met medewerkers. Of je nu net begint met het voeren van ontwikkelingsgesprekken of je vaardigheden wilt aanscherpen: je krijgt praktische handvatten waarmee je direct aan de slag kunt.
Je volgt deze training in een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. De trainer wisselt korte stukjes theorie af met praktische oefeningen, waarin je zelf aan de slag gaat met POP-gesprekken. Je oefent met herkenbare situaties uit je eigen werkpraktijk en krijgt directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
Eigen casussen zijn van harte welkom. Daarmee sluit de training nauw aan op de uitdagingen die jij in je rol als leidinggevende of coach tegenkomt. Na afloop ontvang je een certificaat van deelname.
Voor deze cursus heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met het begeleiden of coachen van medewerkers, bijvoorbeeld als manager, leidinggevende of in een vergelijkbare rol.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus POP-gesprekken reviews - Gemiddeld cijfer 8.6 uit 7 beoordelingen
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
M.G. Prins -van Warmerdam, BovenIJ Ziekenhuis- POP-gesprekken
“Een fijne trainingsdag gehad over POP gesprekken voeren. Was leerzaam, ook doordat we regelmatig oefeningen deden, waarbij de trainer op het juiste moment ingreep. Zodat je bewust was wat er gebeurde. Het was fijn dat het een kleine groep was, daardoor was er ook echt ruimte om specifieke vragen/casussen voor te leggen vanuit de eigen organisatie.”
D. te Ronde - Service Apotheek Kerkewijk- POP-gesprekken
“Zeer ervaren trainer en uitstekende organisatie.”
D. Aben, GGD Brabant-Zuidoost- POP-gesprekken
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
S. Ham, Ready For Change B.V.- POP-gesprekken
“Een compacte, maar toch ook volledige cursus!”
S. Verleg, Stg. Werkgever Sportclubs Den Haag- POP-gesprekken
“Boeiend, heel leerzaam en toegespitst op eigen praktijksituaties. Trainer erg betrokken, veel kennis.”
Melanie Arbman, CP Benelux Logistics B.V.- POP-gesprekken
“Ik kwam door middel van de gespreksoefeningen bij deze training echt buiten mijn comfortzone en heb op deze manier erg veel van deze training geleerd. Immers door je grenzen te verkennen, ben je in staat tot groei. De trainster bracht de materie enthousiast over, zorgde voor betrokken cursisten en gaf nuttige tips tijdens de verschillende oefeningen. Ook het gebruik van een acteur voor gesprekstraining was erg effectief!”
R. Mentink - Bejo Zaden- Signalerings- en verzuimgesprekken
“Zeer praktische, op de deelnemers aangepaste training: goede trainer, kleine groep, goede sfeer. Goed kunnen communiceren is iets wat iedere dag, in ieder contact van belang is. Heel fijn dus om daar eens twee dagen echt de tijd voor te nemen onder professionele begeleiding.”
A. Flipse- Gesprekstechnieken
“Leuke, interessante training! Op een leuke locatie in Utrecht centrum, waarbij lunch en ruimte goed geregeld is. Goede docent die inspeelt op ieders behoefte en leermomenten. Heb een goede opfriscursus gehad met enkele handige tips en tricks die ik zeker mee neem in de gesprekken die ik vanaf nu ga voeren!”
J. Bastiaans, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“De training is leuk en leerzaam, waarbij het gebruik van videoanalyse bij de rollenspellen zeker een toegevoegde waarde is. De stof was deels nieuw en deels bekend voor mij, maar desondanks was het ook voor het reeds bekende deel goed om e.e.a. weer eens op te frissen.”
J. Bakker, Topa- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“De inhoud van de training heb ik als zeer goed ervaren. De docent heeft alle casussen aan de orde gesteld en is op iedere casus afzonderlijk ingegaan. De feedback die gegeven werd is als zeer positief ontvangen.”
J. Schuurman, FM Laaglanden- Gesprekstechnieken
“Zeer doordachte training. Theorie, zelf toepassen, rollenspel (welke elementen wel/niet), opnieuw rollenspel. Zodat alle facetten d.m.v. herhaling aan bod kwamen. Training is herhaling. De trainer was erg prettig in sfeer en had een perfecte deskundigheid.”
H. Hofland, P-Services HR Group- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Deze training heeft mij uitgedaagd om met de STAR-methode aan de slag te gaan. Het is een zeer werkbare en sterke vorm van interviewen en onderzoeken. Uitgedaagd door een zeer onderlegde trainer wordt zelfs de ervaren werker geprikkeld en geïnspireerd. Aanrader.”
E. Nolsen, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
"I like this kind of trainings, so I consider it should be done more often"
- Plannings-, functionerings- en beoordelingsgesprekken
“Goede sfeer, goede prijs-kwaliteit verhouding, veel geleerd. Theorie is overzichtelijk, rollenspellen en oefeningen sluiten daar goed op aan. Spelenderwijs doe je veel nieuwe inzichten op. Ik ben me veel bewuster van communicatie en pas de technieken toe!”
N. Middelhoven- Gesprekstechnieken
“De afgelopen maanden zijn wij binnen FMHaaglanden overstelpt met trainingen en cursussen. Kostte mij veel moeite om weer op te laden voor deze cursus. Eenmaal aanwezig werd ik meegenomen in het enthousiasme van de trainers, waardoor het een leerzame training werd en ook deze snel voorbij vloog!”
G. v/d Kamp, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
“De tips en trucs die je krijgt met deze training zijn zeer toepasbaar op de dagelijkse gang van zaken. Het is goed om je op deze manier weer even op scherp te zetten.”
S. Kortekaas, Beter:- Verzuimbegeleiding: Verzuimgesprekken voeren
“Zeer leerzame training die op de praktijk en eigen situatie is afgestemd.”
M. Gerritse, Stichting Bejaardenzorg- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
"Leuke en praktisch ingestoken training, precies op maat. Het oefenen van gesprekken was erg zinvol. De prettige, betrokken trainer zorgde voor een persoonlijke sfeer, waardoor alle deelnemers zich vrij voelden om actief mee te doen en vragen te stellen. Verder zijn er genoeg tips en trucs aan bod gekomen die we meteen kunnen toepassen. Kortom, een leuke en leerzame dag!"
- Gesprekstechnieken
“Ik had een privétraining in plaats van een tweedaagse training. Het was intensief, maar ontzettend leerzaam. Ik merk dat het filmen veel inzicht geeft in de manier waarop je een gesprek voert. Vantevoren dacht ik dat het een lange dag zou worden, maar uiteindelijk ging de tijd heel snel. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen en door de afwisseling blijf je scherp. Ik ben heel erg tevreden over de trainer. Vooral de persoonlijke benadering en aansluiting op de vorige training waren erg fijn.”
C. Zanoni, Stg. Werkgever Sportclubs- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Volop aandacht en ruimte om (van elkaar) te leren en nieuwe inzichten te krijgen. Heel fijn om met voldoende handvatten na afloop van de training weer naar huis te gaan.”
A. Nijboer, Gemeente Ooststellingwerf- Gesprekstechnieken
“De inhoud van de training heb ik als zeer goed ervaren. De docent heeft alle casussen aan de orde gesteld en is op iedere casus afzonderlijk ingegaan. De feedback die gegeven werd is als zeer positief ontvangen.”
J. Schuurman, FM Laaglanden- Advies- en gesprekstechnieken
"Het is een op de praktijk toepasbare cursus, waarvan je veel opsteekt op het gebied van communicatie. Je krijgt een nieuwe blik op je eigen rol daarin."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“Een leerzame training, waarbij heel veel ruimte is voor feedback, vragen en brainstorm. De trainer bracht de onderwerpen duidelijk naar voren op een ongedwongen manier, wat erg prettig was. Zij liet ook veel ruimte voor het behandelen van vragen.”
A. Dincer, Politie Limburg-Zuid- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“De Roos van Leary, heel erg nuttig! Als je dat begrijpt, is communiceren een stuk makkelijker.”
S.J.G. Bieman, Gemeente Alkmaar- Gesprekstechnieken
“Sloot heel mooi aan op onze praktijk. De trainer heeft ons echt handvaten gegeven om mee aan de slag te gaan. Tips voor de trainer? Niets meer aan doen! Het was de beste training iin tijden. Ze was betrokken en deskundig. Had een goed gevoel voor de sfeer. Gaf waar nodig antwoord op detailniveau, maar vertaalde het vervolgens direct naar de grote denklijnen.”
E. Coumans, Raad voor Rechtsbijstand- Functionerings- en ontwikkelgesprekken voeren
“Zeer actieve training die je in de praktijk goed kan gebruiken. De open houding van de trainer zorgt er voor dat er een dialoog op gang komt.”
M. Klazes, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
“Een goede training die echt van toepassing komt bij sollicitatiegesprekken, maar de theorie kan je ook op andere gesprekken toepassen.”
M. Moritz-Schrevelius - Hogeschool Rotterdam- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Heldere informatie, veel toepasbare tips en adviezen meegekregen. Het was een leerzame dag.”
Jorick Merx, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Maatwerktraining gericht op het geven van praktisch toepasbare handvatten voor verscheidene communicatievraagstukken.”
L. van Waardenburg, Woonstad Rotterdam- Gesprekstechnieken
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
S. Ham, Ready For Change B.V.- POP-gesprekken
"Professionaliteit van cursusleider (Roeli), aandacht voor persoonlijke leerdoelen en verbinding binnen cursisten heeft ervoor gezorgd dat de training gesprekstechnieken als zeer positief zijn ervaren."
- Gesprekstechnieken
“Ik denk dat iedereen deze cursus moet volgen. Ik heb veel nieuws geleerd over communicatie. Ook werd mij echt een spiegel voorgehouden van de dingen die ik doe, maar me niet bewust van ben. Dat was ook zeker een goede eyeopener.”
K. van Sprang - Ayvens Nederland- Professioneel gesprekken voeren
“Inhoud van de training goed toepasbaar in de praktijk”
C. Brandsen-Nicolai - Vattenval N.V.- Motiverende gespreksvoering
"Professionaliteit van cursusleider (Roeli), aandacht voor persoonlijke leerdoelen en verbinding binnen cursisten heeft ervoor gezorgd dat de training gesprekstechnieken als zeer positief zijn ervaren."
- Gesprekstechnieken
“Interessante training: leerzaam en goede trainers.”
P.T. van Twillert, Gemeente Bunschoten- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Interessant om stil te staan bij situaties op het werk en te reflecteren over je gedrag en functioneren in een professionele omgeving.”
A.G. Weisz, Gemeente Amsterdam Stadsdeel Centrum- Gesprekstechnieken
“Gestructureerde en complete training. Dankzij de vaardige trainer vloog de dag voorbij.”
R. van Lier - ICTRecht- Selectiegesprekken met STAR
“Heel erg leerzaam en een toegevoegde waarde voor je werk als professional.”
S. den Hartog- Confronterende gesprekken voeren
“Leerzame training. Veel bruikbare tips voor de praktijk. Je wordt je echt bewust van je eigen handelen. Leert om gesprekken meer diepgang te geven en echt antwoord te vinden op je vragen.”
G. van den Boestert, Kinderopvang 't Goudvisje- Selectiegesprekken met STAR
"Deze training is zeker aan te raden. Gezien je gedurende de training verschillende handvatten krijg, die zéér makkelijk zijn toe te passen zowel zakelijk als privé. Na deze training werd ik meer bewust hoe ik een gesprek ongeacht wat voor gesprek, goed kan voeren."
- Gesprekstechnieken
“Heel interessant en leerzaam, ondanks dat de stof van bepaalde onderwerpen al bekend was. Iedere trainer komt weer met nieuwe en andere tips en handvatten. Goede afwisseling van theorie en oefeningen. Veel persoonlijke aandacht, door de kleine groepssamenstelling. Professioneel opgezet; goed voorbereid, prettig intakegesprek vooraf en handig naslagwerk. Ik heb veel kennis opgedaan. Ik ben er volop mee bezig en pas het dagelijks toe. Leuk!”
J. Versluys, Mooiland- Gesprekstechnieken
“Het oefenen van de groepsgesprekken geeft goed inzicht in wat werkt en wat praktische valkuilen zijn.”
D. van Haard, Gemeente Arnhem- Gesprekstechnieken
“Zelfs als je alles al "weet" en onbewust al toepast, is de inspiratie die je opdoet en de mogelijkheid in een veilige prettige setting zeer bewust te oefenen, een grote winst!”
J. Grootendorst - Stichting Jados- Confronterende gesprekken voeren
“Interessante en zeer toepasbare training op het gebied van communicatie. Goede opfrisser en door de trainer Job zeer toepasbaar.”
J. Janssen - Nederlandse Publieke Omroep- Gesprekstechnieken
“Goede, praktische cursus.”
E. Fokkinga - Ausnutria Operations B.V.- Gesprekstechnieken
“Een prima training gehad die aansloot bij de behoefte van mij als deelnemer. Op een rustige goed bereikbare plek is door een deskundige trainer de lesstof behandeld. Daarbij wordt op interactieve wijze geschakeld om aan de behoefte van de deelnemer te voldoen.”
R. van de Wal, Gemeente Den Haag Ambulancezorg GGD Haaglanden- Gesprekstechnieken
“Goede indruk van Trainer en organisatie. Tijdens de training krijg je goede tips mee om toe te passen in de praktijk.”
Friso Bakker, Carrefour Welzijnsgroep Noordoostpolder- Gesprekstechnieken
"Ik heb veel gehad aan de training! Ik heb nu het gevoel dat ik ieder gesprek wel aan durf te gaan, al zal je je hele leven wel blijven leren. Zeker een aanrader!"
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
De trainers van deze cursus
Learnit als geheel
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.