In deze cursus leer je hoe je een Persoonlijk Ontwikkelingsplan opstelt en POP-gesprekken voert, van contract tot evaluatie. Je oefent gesprekstechnieken en het omgaan met weerstand.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. POP-gesprekken is een klassikale cursus van 1 dag. Je volgt hem in Amsterdam, Den Haag, Groningen en Zwolle of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 625,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.




Je trainer: Saar, Joris, Marjorie of Ruben Samen 740 evaluaties, gemiddeld een 9,0. Bekijk de trainers
Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan is een bewezen methode om de groei van medewerkers richting te geven. In de training POP-gesprekken leer je hoe je een POP-contract opstelt, het gesprek voert, weerstanden hanteert en afspraken borgt. Van begin tot evaluatie.
Investeren in de ontwikkeling van medewerkers levert beide kanten iets op: medewerkers voelen zich gewaardeerd en uitgedaagd, en de organisatie houdt betrokken en vaardige mensen in huis. Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan (POP) is een beproefde methode om die ontwikkeling gericht vorm te geven.
In deze cursus krijg je handvatten om POP-gesprekken effectief te voeren en het ontwikkeltraject van begin tot eind te begeleiden. Je werkt aan het opstellen van een helder POP-contract, oefent met gesprekstechnieken en leert hoe je inzicht krijgt in het functioneren van je medewerker. Ook ga je aan de slag met het omgaan met weerstand, het waarborgen van gemaakte afspraken en het evalueren van resultaten.
Je sluit de cursus af met een complete aanpak: van het eerste gesprek en de tussentijdse voortgang tot aan de evaluatie van het uiteindelijke resultaat.
Voor teams en organisaties. Voor een groep leidinggevenden of een HR-afdeling geven we deze cursus ook incompany. In overleg werken we met voorbeelden uit jullie eigen praktijk, zodat het oefenen met het POP-gesprek en het POP-contract dicht bij jullie situatie blijft.
Na deze cursus stel je zelfstandig een helder POP-contract op en voer je doelgerichte POP-gesprekken met je medewerkers. Je weet hoe je inzicht krijgt in iemands functioneren met behulp van 360°-feedback, hoe je omgaat met weerstand en hoe je gemaakte afspraken borgt.
Je beheerst de gesprekstechnieken die nodig zijn van de eerste kennismaking tot de evaluatie en kunt verschillende werkvormen inzetten om de ontwikkeling van je medewerker echt op gang te brengen. Zo zorg je ervoor dat persoonlijke ontwikkeling geen papieren exercitie blijft, maar concrete resultaten oplevert voor zowel je medewerker als je organisatie.
Deze cursus is bedoeld voor managers, leidinggevenden, HR-medewerkers en iedereen die vanuit een coachende rol POP-gesprekken voert met medewerkers. Of je nu net begint met het voeren van ontwikkelingsgesprekken of je vaardigheden wilt aanscherpen: je krijgt praktische handvatten waarmee je direct aan de slag kunt.
De cursus is ook geschikt voor teamleiders, afdelingshoofden, praktijkbegeleiders en coaches die binnen de gesprekscyclus van hun organisatie ontwikkelgesprekken voeren, bijvoorbeeld in de zorg, het onderwijs of bij de overheid.
Je volgt deze training in een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. De trainer wisselt korte stukjes theorie af met praktische oefeningen, waarin je zelf aan de slag gaat met POP-gesprekken. Je oefent met herkenbare situaties uit je eigen werkpraktijk en krijgt directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
Eigen casussen zijn van harte welkom. Daarmee sluit de training nauw aan op de uitdagingen die jij in je rol als leidinggevende of coach tegenkomt. Na afloop ontvang je een certificaat van deelname.
Voor deze cursus heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met het begeleiden of coachen van medewerkers, bijvoorbeeld als manager, leidinggevende of in een vergelijkbare rol.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
1 trainingsdag. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
“Zeer ervaren trainer en uitstekende organisatie.”
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
“Een compacte, maar toch ook volledige cursus!”
“Boeiend, heel leerzaam en toegespitst op eigen praktijksituaties. Trainer erg betrokken, veel kennis.”
“Een fijne trainingsdag gehad over POP gesprekken voeren. Was leerzaam, ook doordat we regelmatig oefeningen deden, waarbij de trainer op het juiste moment ingreep. Zodat je bewust was wat er gebeurde. Het was fijn dat het een kleine groep was, daardoor was er ook echt ruimte om specifieke vragen/casussen voor te leggen vanuit de eigen organisatie.”
“Goede training die goed passend word gemaakt bij je leerdoelen. Er hangt een ontspannen sfeer waardoor je mede door de kleine groepen snel open kan stellen!”
“Deze training heeft mij laten zien dat ik vaker gewoon moet zeggen wat ik denk. In mijn hoofd maak ik het vele malen groter dan dat het is. Dit is zonde van je eigen energie. Het was een goeie training die me weer een stap verder heeft gebracht.”
"In deze training heb ik geleerd om te analyseren waarom gesprekken op een bepaalde manier verlopen. Wat roept een gesprek bij mij op, hoe reageer ik vervolgens, hoe zou ik willen reageren en hoe kan ik dit gaan doen. Wat kan een gesprek bij de ander oproepen en hoe kan ik daarmee omgaan. Er was veel aandacht voor de persoonlijke leerdoelen. Hierdoor sloot de inhoud van de cursus goed aan bij wat ik wilde bereiken."
“Ik kwam door middel van de gespreksoefeningen bij deze training echt buiten mijn comfortzone en heb op deze manier erg veel van deze training geleerd. Immers door je grenzen te verkennen, ben je in staat tot groei. De trainster bracht de materie enthousiast over, zorgde voor betrokken cursisten en gaf nuttige tips tijdens de verschillende oefeningen. Ook het gebruik van een acteur voor gesprekstraining was erg effectief!”
“Leerzaam, interessant.”
“Ik vond het een fijne les, leerzaam en in een goed tempo. Er werd voldoende aandacht besteed aan de onderwerpen die wij gevraagd hadden, er werd ook de tijd voor genomen. Ook fijn was de trainer, die in alle rust zijn uitleg gaf over de onderwerpen die wij wilde bespreken. Bedankt Marco Schmidt Werkbegeleider Re-integratie”
“Deze training heeft mij uitgedaagd om met de STAR-methode aan de slag te gaan. Het is een zeer werkbare en sterke vorm van interviewen en onderzoeken. Uitgedaagd door een zeer onderlegde trainer wordt zelfs de ervaren werker geprikkeld en geïnspireerd. Aanrader.”
“Inspirerende en deskundige traine. De training was goed afgestemd op onze specifieke vraag, vanuit hun expertise. De trainer had zich verdiept in ons werkveld, dat was prettig.”
"Hele goede indruk, ervaren trainer en een goede lunch"
“Zeer interactieve training met veel ruimte voor eigen inbreng en situaties die zich dagelijk voordoen.”
“Compleet, kort, bondig, snel, interactief en volledig. Goede keuze om deze praktijkgerichte training te volgen. Mijn team zal zeker zaken die aan bod zijn gekomen toepassen in de praktijk.”
"Heel nuttig voor iedereen in privé en werksituaties, overal bruikbaar in elk gesprek voor de rest van je leven!"
“Door de training krijg je inzicht in je eigen stijl van communiceren. Door de groepsdynamiek leer je ook dingen van anderen wat erg prettig is. Door middel van rollenspellen oefen je situaties waar je eerder op vastliep. Met de kennis uit deze training ga je gesprekken zelfverzekerder in.”
“De tips en trucs die je krijgt met deze training zijn zeer toepasbaar op de dagelijkse gang van zaken. Het is goed om je op deze manier weer even op scherp te zetten.”
“Met deze training ben je beter in staat om persoonlijke en bedrijfsmatige doelen op een professionele en menselijke manier toe te passen.”
“Kleinschalige training met veel persoonlijke aandacht, waardoor goed afgestemd op ieders leerbehoefte. Deze training biedt een mooie combinatie van theorie die direct in de praktijk kan worden gebracht en zodanig ook goed naderhand nog in de praktijk te brengen is.”
"Fijne training, open sfeer, sluit goed aan op de eigen leerbehoeften."
“Leuke training en goed toepasbaar in de praktijk!”
“Leerzaam, interessant.”
“Leerzame training. Veel bruikbare tips voor de praktijk. Je wordt je echt bewust van je eigen handelen. Leert om gesprekken meer diepgang te geven en echt antwoord te vinden op je vragen.”
“De training is absoluut aan te raden. Van te voren kun je jouw leerdoelen doorgeven tijdens kort telefonisch contact met de trainer. Al jouw doelen worden vervolgens behandeld. De trainer geeft op een hele leuke manier les, structuur zonder dat het op een bepaalde manier teveel wordt opgelegd. Inbreng van deelnemers wordt zeer gewaardeerd. Presenteren voor de camera lijkt in eerste instantie eng, maar het is erg leerzaam en uiteindelijk ook heel leuk. Naast zeer leerzaam en goed toepasbaar, heb ik de dagen ook heel gezellig gevonden. Jammer dat het voorbij is. Gelukkig heb ik mijn lesmateriaal met aantekeningen nog en zitten de belangrijke zaken nog goed in mijn hoofd.”
“Het was heel fijn om een cursus van learnit te volgen. Er was veel persoonlijke aandacht voor iedereen en we werden op een "comfortabele" manier uit onze comfortzone geduwd om beter te worden in het voeren van professionele gesprekken.”
"In deze training heb ik geleerd om te analyseren waarom gesprekken op een bepaalde manier verlopen. Wat roept een gesprek bij mij op, hoe reageer ik vervolgens, hoe zou ik willen reageren en hoe kan ik dit gaan doen. Wat kan een gesprek bij de ander oproepen en hoe kan ik daarmee omgaan. Er was veel aandacht voor de persoonlijke leerdoelen. Hierdoor sloot de inhoud van de cursus goed aan bij wat ik wilde bereiken."
“Sloot heel mooi aan op onze praktijk. De trainer heeft ons echt handvaten gegeven om mee aan de slag te gaan. Tips voor de trainer? Niets meer aan doen! Het was de beste training iin tijden. Ze was betrokken en deskundig. Had een goed gevoel voor de sfeer. Gaf waar nodig antwoord op detailniveau, maar vertaalde het vervolgens direct naar de grote denklijnen.”
"Een goed georganiseerde training met een praktisch toepasbare methode. Door een heldere uitleg en algemene communicatie was het fijn deze training te volgen."
“Training wordt zoveel mogelijk om maat gegeven en praktisch gemaakt met veel rollenspellen. Ik kon er direct mee aan de slag!”
"Hele goede indruk, ervaren trainer en een goede lunch"
“Zelfs als je alles al "weet" en onbewust al toepast, is de inspiratie die je opdoet en de mogelijkheid in een veilige prettige setting zeer bewust te oefenen, een grote winst!”
“Interessante training: leerzaam en goede trainers.”
"Zeer leerzaam en opent je ogen met hoe je naar jezelf kijkt en wat je nog kan "verbeteren"."
“De training was heel goed te doen. In twee dagen zijn heel veel items aan bod gekomen, waarbij rekening is gehouden met de behoeften van de groep. Doordat er sprake was van een kleine groep kwam iedereen heel goed aan bod. Superenthousiaste, inspirerende en ook heel veelzijdige trainer. Goede mix tussen theorie en oefeningen. Ze kan goed uitleggen en maakt goed gebruik van aansprekende voorbeelden. Alle beschikbare mogelijkheden werden ingezet (de kamer was volgehangen met sheets). Ze is handig met video en gebruikt dit op overtuigende wijze om de deelnemers een spiegel voor te houden.”
“Training wordt zoveel mogelijk om maat gegeven en praktisch gemaakt met veel rollenspellen. Ik kon er direct mee aan de slag!”
“Onlangs bij LearnIT de training gesprekstechnieken gevolgd. Inhoud van deze training was heel leerzaam en interessant. Bovendien gedoceerd door een prima docente! Veel van geleerd. Voor deze training is LearnIT zeker aan te raden!”
“Ik was positief verrast van deze training. Ik had weinig idee wat ik van een effectief communiceren training kon verwachten, maar het bleek zeer leerzaam te zijn.”
“Ik kwam door middel van de gespreksoefeningen bij deze training echt buiten mijn comfortzone en heb op deze manier erg veel van deze training geleerd. Immers door je grenzen te verkennen, ben je in staat tot groei. De trainster bracht de materie enthousiast over, zorgde voor betrokken cursisten en gaf nuttige tips tijdens de verschillende oefeningen. Ook het gebruik van een acteur voor gesprekstraining was erg effectief!”
“Erg leerzame training. De trainer is professioneel en neemt de tijd voor je.”
“Praktijkgerichte training, waarbij het communicatieniveau een treedje hoger wordt getild!”
“Mijn ervaring is heel positief, de leerstof wordt op een speelse manier gebracht , zodat je dit makkelijk opneemt. Je kunt dit dan op een vlotte wijze in je eigen situatie toepassen. Ik heb er zeker goede dingen aan overgehouden.”
"Leerzaam, praktisch, kundig en interactief. Een dag waarop ik handvatten heb gekregen die toepasbaar zijn op een sollicitatiegesprek. Ik heb mijn doel bereikt."
“Ik had geen ervaring met gesprekken voeren, door deze training heb ik hier wel meer inzichten in gekregen. Is een goede training.”
“Erg leuke training, zeer leerzaam. Ik had een geluk om in een leuke groep te komen, dat scheelt wel.”
“De training behandelt een uitgebreide hoeveelheid theorie zonder dat het saai wordt! Praktische voorbeelden en ervaringen van anderen dagen je uit om het geleerde meteen in de praktijk te brengen. Na het volgen van deze training ben je een beter uitgeruste en meer bewuste gesprekspartner en zijn je adviesvaardigheden weer up to date.”
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.