In deze cursus leer je hoe je een Persoonlijk Ontwikkelingsplan opstelt en POP-gesprekken voert, van contract tot evaluatie. Je oefent gesprekstechnieken en het omgaan met weerstand.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.
In het kort. POP-gesprekken is een klassikale cursus van 1 dag. Je volgt hem in Amsterdam, Den Haag, Groningen en Zwolle of online, in een groep van maximaal 8 deelnemers. De prijs is € 625,- excl. btw per deelnemer, inclusief cursusmateriaal, lunch op locatie en een certificaat van deelname. Voor een team of afdeling geven we deze training ook incompany.




Je trainer: Saar, Joris, Marjorie of Ruben Samen 729 evaluaties, gemiddeld een 8,9. Bekijk de trainers
Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan is een bewezen methode om de groei van medewerkers richting te geven. In de training POP-gesprekken leer je hoe je een POP-contract opstelt, het gesprek voert, weerstanden hanteert en afspraken borgt. Van begin tot evaluatie.
Investeren in de ontwikkeling van medewerkers levert beide kanten iets op: medewerkers voelen zich gewaardeerd en uitgedaagd, en de organisatie houdt betrokken en vaardige mensen in huis. Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan (POP) is een beproefde methode om die ontwikkeling gericht vorm te geven.
In deze cursus krijg je handvatten om POP-gesprekken effectief te voeren en het ontwikkeltraject van begin tot eind te begeleiden. Je werkt aan het opstellen van een helder POP-contract, oefent met gesprekstechnieken en leert hoe je inzicht krijgt in het functioneren van je medewerker. Ook ga je aan de slag met het omgaan met weerstand, het waarborgen van gemaakte afspraken en het evalueren van resultaten.
Je sluit de cursus af met een complete aanpak: van het eerste gesprek en de tussentijdse voortgang tot aan de evaluatie van het uiteindelijke resultaat.
Na deze cursus stel je zelfstandig een helder POP-contract op en voer je doelgerichte POP-gesprekken met je medewerkers. Je weet hoe je inzicht krijgt in iemands functioneren met behulp van 360°-feedback, hoe je omgaat met weerstand en hoe je gemaakte afspraken borgt.
Je beheerst de gesprekstechnieken die nodig zijn van de eerste kennismaking tot de evaluatie en kunt verschillende werkvormen inzetten om de ontwikkeling van je medewerker echt op gang te brengen. Zo zorg je ervoor dat persoonlijke ontwikkeling geen papieren exercitie blijft, maar concrete resultaten oplevert voor zowel je medewerker als je organisatie.
Deze cursus is bedoeld voor managers, leidinggevenden, HR-medewerkers en iedereen die vanuit een coachende rol POP-gesprekken voert met medewerkers. Of je nu net begint met het voeren van ontwikkelingsgesprekken of je vaardigheden wilt aanscherpen: je krijgt praktische handvatten waarmee je direct aan de slag kunt.
Je volgt deze training in een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. De trainer wisselt korte stukjes theorie af met praktische oefeningen, waarin je zelf aan de slag gaat met POP-gesprekken. Je oefent met herkenbare situaties uit je eigen werkpraktijk en krijgt directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
Eigen casussen zijn van harte welkom. Daarmee sluit de training nauw aan op de uitdagingen die jij in je rol als leidinggevende of coach tegenkomt. Na afloop ontvang je een certificaat van deelname.
Voor deze cursus heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met het begeleiden of coachen van medewerkers, bijvoorbeeld als manager, leidinggevende of in een vergelijkbare rol.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
1 trainingsdag. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Zeer ervaren trainer en uitstekende organisatie.”
“Een compacte, maar toch ook volledige cursus!”
“Een fijne trainingsdag gehad over POP gesprekken voeren. Was leerzaam, ook doordat we regelmatig oefeningen deden, waarbij de trainer op het juiste moment ingreep. Zodat je bewust was wat er gebeurde. Het was fijn dat het een kleine groep was, daardoor was er ook echt ruimte om specifieke vragen/casussen voor te leggen vanuit de eigen organisatie.”
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
“Boeiend, heel leerzaam en toegespitst op eigen praktijksituaties. Trainer erg betrokken, veel kennis.”
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
“Training zat goed in elkaar, veel van opgestoken. Je kon goed merken dat de trainer een expert is op dit vakgebied én daarbuiten. We hebben ook een aantal zaken (kort) behandeld wat niet direct met de eigenlijke training te maken had. Het (intake) gesprek vooraf vond ik verrassend. Ik heb gemerkt dat je hierdoor de training meteen goed kunt aanvangen.”
""Prima trainer die inhoud op een didactisch leuke manier deelt.""
"Zeker een verrijking van mijn rugzak."
“Super prive training gehad, veel nieuwe inzichten gekregen. Eindelijk structuur in mijn gesprekken en toch het gevoel dat het niet een kunstje worrdt, maar een goed zakelijk sollicitatie gesprek.”
“Leerzaam, interessant.”
"Veel ruimte gekregen voor het behandelen van ieders persoonlijke vraagstukken. De trainer gaf heldere uitleg en goede voorbeelden. Hij heeft mij aan het denken gezet!"
"Hele leuke training! Veel geleerd en zeker goede tips om in het dagelijks leven toe te passen."
“Lekker concreet en prima in de praktijk toepasbaar.”
“Een fijne trainingsdag gehad over POP gesprekken voeren. Was leerzaam, ook doordat we regelmatig oefeningen deden, waarbij de trainer op het juiste moment ingreep. Zodat je bewust was wat er gebeurde. Het was fijn dat het een kleine groep was, daardoor was er ook echt ruimte om specifieke vragen/casussen voor te leggen vanuit de eigen organisatie.”
“Levendige op de deelnemer en diens behoeften gerichte cursus met veel praktijk waardoor de dag omvliegt en je heel veel leert zonder het gevoel te hebben dat je aan het stampen ben.”
“Heel interessant en leerzaam, ondanks dat de stof van bepaalde onderwerpen al bekend was. Iedere trainer komt weer met nieuwe en andere tips en handvatten. Goede afwisseling van theorie en oefeningen. Veel persoonlijke aandacht, door de kleine groepssamenstelling. Professioneel opgezet; goed voorbereid, prettig intakegesprek vooraf en handig naslagwerk. Ik heb veel kennis opgedaan. Ik ben er volop mee bezig en pas het dagelijks toe. Leuk!”
"Als je bereid ben om naar jezelf te kijken en mee te gaan in wat er van je gevraagd wordt, raad ik deze cursus zeker aan. Ik leer situaties sneller herkennen en daarop in te spelen, ik heb meer duidelijkheid over mijn manier van communiceren."
“Ik heb de training gedaan op 15 en 29 maart 2012 in Den Haag. Zeer goede training met heel veel oefeningen. De lesstof was goed en begrijpbaar uitgewerkt. Het was een plezierige training. Ik heb er veel van geleerd. Tevens was de bereikbaarheid van de locatie heel erg goed. De volgende training heb ik al weer gepland staan.”
“zeer leuke, leerzame en realistische training waar je in de praktijk echt wat aan hebt.”
“Zeer nuttige training met goede toegepaste theorie in praktijk oefeningen!”
“Duidelijke training. Leuk dat eerste dag heel concreet was en de tweede dag meer de diepte in ging, om zo de techniek doelgericht toe te passen is.”
“In korte tijd krijg je een goed beeld van wat je zelf prima kunt toepassen in gesprekken met bewoners of instanties. De trainer wordt op een "speelse" manier gebracht en blijft boeiend. Werken met acteur(s) geeft een nog beter inzicht.”
“Erg prettige webinar die goede tips geeft in gesprekstechnieken. Voor mij ook ideaal omdat ik het op een eigen gewenst tijdstip kon bekijken.”
“Levendige op de deelnemer en diens behoeften gerichte cursus met veel praktijk waardoor de dag omvliegt en je heel veel leert zonder het gevoel te hebben dat je aan het stampen ben.”
“Interessante training: leerzaam en goede trainers.”
"Hele leuke training! Veel geleerd en zeker goede tips om in het dagelijks leven toe te passen."
“Het is een training die op maat gesneden is en zeer toepasbaar op de praktijk!”
“Prima training die niet alleen je persoonlijke vaardigheden vergroten, maar ook de teamgeest van jou en je collega's onderling.”
“Mijn ervaring is heel positief, de leerstof wordt op een speelse manier gebracht , zodat je dit makkelijk opneemt. Je kunt dit dan op een vlotte wijze in je eigen situatie toepassen. Ik heb er zeker goede dingen aan overgehouden.”
“Deze training is breed toepasbaar in zowel het werk als privé. Doe hem samen met een aantal collega's, zodat je op elkaar kunt oefenen. Het is meteen een handige manier om de sfeer in je team te verbeteren en/of om begrip voor elkaar te kwaken. Voorwaarde is wel dat je je open en kwetsbaar durft op te stellen.”
“Erg leerzame training. De trainer is professioneel en neemt de tijd voor je.”
“' Leerzame en interessante training, waarin je leert hoe je een gesprek kan aangaan met bv slecht nieuws gesprek.'”
“Zeer praktische, op de deelnemers aangepaste training: goede trainer, kleine groep, goede sfeer. Goed kunnen communiceren is iets wat iedere dag, in ieder contact van belang is. Heel fijn dus om daar eens twee dagen echt de tijd voor te nemen onder professionele begeleiding.”
“Goede sfeer, goede prijs-kwaliteit verhouding, veel geleerd. Theorie is overzichtelijk, rollenspellen en oefeningen sluiten daar goed op aan. Spelenderwijs doe je veel nieuwe inzichten op. Ik ben me veel bewuster van communicatie en pas de technieken toe!”
“Zeer leerzame training die op de praktijk en eigen situatie is afgestemd.”
“Het was heel fijn om een cursus van learnit te volgen. Er was veel persoonlijke aandacht voor iedereen en we werden op een "comfortabele" manier uit onze comfortzone geduwd om beter te worden in het voeren van professionele gesprekken.”
"Inhoud is leerzaam maar door de trainer ook bruikbaar. Alleen met het lesmateriaal zou je zeker wel de kennis opdoen maar om het toe te passen heb je begeleiding nodig. Leerzame stof waar je echt iets aan hebt en erachter komt hoe je overkomt en en wilt overkomen. Onze trainer was geweldig en luisterde naar ons om onze klachten te behandelen."
“Goede, duidelijke training waarbij ik veel dingen heb geleerd die ik zeker kan toepassen in de praktijk!”
“Dit was een training die je bij blijft. Na een stuk theorie ga je als deelnemer direct de praktijk in door aan de slag met eigen voorbeelden. Er is veel ruimte voor het krijgen en geven van feedback en de trainer zorgt ervoor dat dit op een respectvolle en veilige manier gebeurt. Een goede basis voor iedereen die zijn sterke en minder sterke kanten wil verkennen op het gebied van gespreksvaardigheden!”
“Interessante en zeer toepasbare training op het gebied van communicatie. Goede opfrisser en door de trainer Job zeer toepasbaar.”
“Leerzaam, interessant.”
“De inhoud van de training heb ik als zeer goed ervaren. De docent heeft alle casussen aan de orde gesteld en is op iedere casus afzonderlijk ingegaan. De feedback die gegeven werd is als zeer positief ontvangen.”
“Hele fijne praktische training, waarin veel ruimte was om onze eigen casus te kunnen oefenen. Saar luisterde heel goed, heeft een open houding, gaf hele goede feedback en waardevolle tips waarmee we direct aan de slag konden. Creeerde ook een fijne open sfeer. Top! Gebruik van video's ook heel waardevol.”
“De training behandelt een uitgebreide hoeveelheid theorie zonder dat het saai wordt! Praktische voorbeelden en ervaringen van anderen dagen je uit om het geleerde meteen in de praktijk te brengen. Na het volgen van deze cursus ben je een beter uitgeruste en meer bewuste gesprekspartner en zijn je adviesvaardigheden weer up to date.”
“Zeer netjes, goed voorbereid en leuk om te volgen en aan mee te werken. Goed lesmateriaal en extra informatie voor na de trainingen. Learnit Training is een professionele organisatie die veel tijd besteed aan een goede voorbereiding en ook de training zelf.”
“Zeer leerzaam!”
“Ik heb de training gespreksvaardigheden met veel plezier en enthousiasme gevolgd. Het lesaanbod was gevarieerd en uitdagend. Er was naast theorie, veel ruimte om te oefenen met eigen werksituatie. De feedback was helpend. Mieke zorgt voor een veilige setting waardoor je alle ruimte voelt om fouten te maken en informatie te delen. Mieke (en acteur Arthur) hebben ons gedurende de rit van fijne en opbouwende feedback voorzien. Het was enorm helpend en ik ben mij enorm bewust van mijn gesprekstechniek en heb voldoende inzichten om dit de komende tijd te verbeteren.”
"Zeker een verrijking van mijn rugzak."
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.