Klassikaal
1 dag625,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan is een bewezen methode om de groei van medewerkers richting te geven. In de training POP-gesprekken leer je hoe je een POP-contract opstelt, het gesprek voert, weerstanden hanteert en afspraken borgt. Van begin tot evaluatie.
Investeren in de ontwikkeling van medewerkers levert beide kanten iets op: medewerkers voelen zich gewaardeerd en uitgedaagd, en de organisatie houdt betrokken en vaardige mensen in huis. Het Persoonlijk Ontwikkelingsplan (POP) is een beproefde methode om die ontwikkeling gericht vorm te geven.
In deze cursus krijg je handvatten om POP-gesprekken effectief te voeren en het ontwikkeltraject van begin tot eind te begeleiden. Je werkt aan het opstellen van een helder POP-contract, oefent met gesprekstechnieken en leert hoe je inzicht krijgt in het functioneren van je medewerker. Ook ga je aan de slag met het omgaan met weerstand, het waarborgen van gemaakte afspraken en het evalueren van resultaten.
Je sluit de cursus af met een complete aanpak: van het eerste gesprek en de tussentijdse voortgang tot aan de evaluatie van het uiteindelijke resultaat.
Na deze cursus stel je zelfstandig een helder POP-contract op en voer je doelgerichte POP-gesprekken met je medewerkers. Je weet hoe je inzicht krijgt in iemands functioneren met behulp van 360°-feedback, hoe je omgaat met weerstand en hoe je gemaakte afspraken borgt.
Je beheerst de gesprekstechnieken die nodig zijn van de eerste kennismaking tot de evaluatie en kunt verschillende werkvormen inzetten om de ontwikkeling van je medewerker echt op gang te brengen. Zo zorg je ervoor dat persoonlijke ontwikkeling geen papieren exercitie blijft, maar concrete resultaten oplevert voor zowel je medewerker als je organisatie.
Deze cursus is bedoeld voor managers, leidinggevenden, HR-medewerkers en iedereen die vanuit een coachende rol POP-gesprekken voert met medewerkers. Of je nu net begint met het voeren van ontwikkelingsgesprekken of je vaardigheden wilt aanscherpen: je krijgt praktische handvatten waarmee je direct aan de slag kunt.
Je volgt deze training in een kleine groep, zodat er volop ruimte is voor persoonlijke aandacht en interactie. De trainer wisselt korte stukjes theorie af met praktische oefeningen, waarin je zelf aan de slag gaat met POP-gesprekken. Je oefent met herkenbare situaties uit je eigen werkpraktijk en krijgt directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
Eigen casussen zijn van harte welkom. Daarmee sluit de training nauw aan op de uitdagingen die jij in je rol als leidinggevende of coach tegenkomt. Na afloop ontvang je een certificaat van deelname.
Voor deze cursus heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met het begeleiden of coachen van medewerkers, bijvoorbeeld als manager, leidinggevende of in een vergelijkbare rol.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus POP-gesprekken reviews - Gemiddeld cijfer 8.6 uit 7 beoordelingen
“Een compacte, maar toch ook volledige cursus!”
S. Verleg, Stg. Werkgever Sportclubs Den Haag- POP-gesprekken
“Zeer ervaren trainer en uitstekende organisatie.”
D. Aben, GGD Brabant-Zuidoost- POP-gesprekken
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
“Een fijne trainingsdag gehad over POP gesprekken voeren. Was leerzaam, ook doordat we regelmatig oefeningen deden, waarbij de trainer op het juiste moment ingreep. Zodat je bewust was wat er gebeurde. Het was fijn dat het een kleine groep was, daardoor was er ook echt ruimte om specifieke vragen/casussen voor te leggen vanuit de eigen organisatie.”
D. te Ronde - Service Apotheek Kerkewijk- POP-gesprekken
“Boeiend, heel leerzaam en toegespitst op eigen praktijksituaties. Trainer erg betrokken, veel kennis.”
Melanie Arbman, CP Benelux Logistics B.V.- POP-gesprekken
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
M.G. Prins -van Warmerdam, BovenIJ Ziekenhuis- POP-gesprekken
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
S. Ham, Ready For Change B.V.- POP-gesprekken
“Deze training is breed toepasbaar in zowel het werk als privé. Doe hem samen met een aantal collega's, zodat je op elkaar kunt oefenen. Het is meteen een handige manier om de sfeer in je team te verbeteren en/of om begrip voor elkaar te kwaken. Voorwaarde is wel dat je je open en kwetsbaar durft op te stellen.”
H.J. van Tellegen, Gemeente Bunschoten- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Waardevolle handvatten die praktisch toepasbaar zijn!”
J. Hartmann- Gratis webinar Gesprekstechnieken
“Deze training geeft je nieuwe inzichten in gesprekstechnieken en interviewtechnieken. In een paar dagen verbeter je gesprektechnieken en andere communicatieve vaardigheden. Deze vaardigheden zijn zowel toepasbaar tijdens het werk en in je privé leven. Kortom: een zeer nuttige training en een enorm leuke ervaring!”
R.P. Lepp, Trius- Werving en selectie: gespreks- interviewtechnieken
“Zeer praktisch toepasbare training met oefeningen en de STAR-methode wat ook zeer bruikbaar is.”
J.S.M. Peters, Delba Special CarbideP Products B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Kleinschalige training met veel persoonlijke aandacht, waardoor goed afgestemd op ieders leerbehoefte. Deze training biedt een mooie combinatie van theorie die direct in de praktijk kan worden gebracht en zodanig ook goed naderhand nog in de praktijk te brengen is.”
A. Haasjes, Babbage Company- Selectiegesprekken met STAR
“Een must voor een effectief competentiegericht interview!”
E. van Herwijnen, Viroclinics- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
S. Ham, Ready For Change B.V.- POP-gesprekken
“Een prima training gehad die aansloot bij de behoefte van mij als deelnemer. Op een rustige goed bereikbare plek is door een deskundige trainer de lesstof behandeld. Daarbij wordt op interactieve wijze geschakeld om aan de behoefte van de deelnemer te voldoen.”
R. van de Wal, Gemeente Den Haag Ambulancezorg GGD Haaglanden- Gesprekstechnieken
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
M.G. Prins -van Warmerdam, BovenIJ Ziekenhuis- POP-gesprekken
“Ik heb de training als waardevol ervaren en heb binnen dit onderwerp kunnen werken aan persoonlijke leerdoelen. Het was fijn om hier van begin tot eind mee bezig te zijn. Ook de trainer was hier erg scherp op en kon mooi theorie en praktijk met elkaar koppelen. Het oefenen met de training actrice was erg waardevol door de informatie uit de training om te zetten in een gesprek en direct tips een feedback te krijgen vanuit de groep.”
W. Sedney - Stichting Jados- Confronterende gesprekken voeren
"Heel nuttig voor iedereen in privé en werksituaties, overal bruikbaar in elk gesprek voor de rest van je leven!"
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
"Deze training is een must voor alle collega's, ook voor hen die een management functie hebben."
- Gesprekken voeren
“Zeer leerzaam!”
Christel Ockhuijsen, Eyescan oogzorgkliniek Visie- Gesprekstechnieken
“De training was praktijkgericht waardoor je het geleerde direct in de praktijn kon uitproberen. Terugkoppeling de tweede dag was ook zeer prettig.”
C. Cazier, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
"De training gesprekstechnieken was leerzaam vooral het oefenen met je eigen casus. Er wordt gelachen maar soms een traan gelaten omdat het heel dichtbij komt. Maar bovenal bracht onze trainer Michaela Ehud het heel boeiend elke les met een interessante opdracht Totaal niet saai."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“De training heeft een goede balans tussen theorie en praktische haalbaarheid van gestelde doelen. Belangrijk was de sfeer, waardoor de deelnemers een goede inzet toonden voor de gesprekstechnieken en prima resultaten uit elkaar wisten te halen. De cursustijd vloog dan ook om. Geslaagde training.”
A. Jager, Gemeente Kampen- Gesprekstechnieken
“Een leuke training waar ik veel van heb geleerd. De STAR methode is mij dankzij de training nu duidelijk. Kortom ik heb hier veel aan gehad.”
K.P.J.H. Rutte, PWC- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Deze training is een aanrader als je eigen communicatiestijl wilt onderzoeken en verbeteren.”
L. Bitanga - Gemeente Amsterdam- Gesprekken voeren verdieping
“De lesdagen heb ik als zeer prettig en leerzaam ervaren. Aanbevelenswaardig en voor herhaling vatbaar.”
Y.L. Tuyt, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK)- Gesprekstechnieken
“Aanvankelijk wist ik niet zo goed wat ik kon verwachten bij de training gesprekstechnieken, het is een breed begrip. Door de eigen in te brengen input, het telefonisch en mail contact met de trainer voor aanvang en de theorie vanuit de trainer zijn het twee hele leerzame, productieve trainingsdagen geworden.”
Simone van der Kooij, Koetsveldschool- Gesprekstechnieken
“Zeer nuttige training die goed was aangepast op de wensen en behoeften van de groep. Echt een aanrader!”
J. Meijer, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (Erasmus MC)- Selectiegesprekken met STAR
“Erg prettige webinar die goede tips geeft in gesprekstechnieken. Voor mij ook ideaal omdat ik het op een eigen gewenst tijdstip kon bekijken.”
H. van Hout, Fontys Hogeschool van de Kunsten- Gratis webinar Gesprekstechnieken
“Mijn ervaring is heel positief, de leerstof wordt op een speelse manier gebracht , zodat je dit makkelijk opneemt. Je kunt dit dan op een vlotte wijze in je eigen situatie toepassen. Ik heb er zeker goede dingen aan overgehouden.”
E. Lammertink, Vestia- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Training was gericht op de praktijk dit maakte de training erg goed. Verder was alles goed geregeld en kan ik deze training zeker aanraden!”
Ruud Tummers, T-Mobile Netherlands B.V.- Gesprekstechnieken
“Deze training was erg leerzaam. De communicatielijnen met Learnit zijn erg kort, prima.”
P. Wolf, ABN Amro Bank Verzekeringen- Gesprekstechnieken
""Het was een ontzettend leuke training. De training werd met veel enthousiasme gegeven en het was een fijne setting. We zaten in een groep van 3 cursisten wat heel fijn voor mij werkte. Er werd daardoor meer ingespeeld op je behoeftes en persoonlijke begeleiding. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen. Het was een goede combi van theorie en praktijk.""
- Gesprekstechnieken
“Duidelijke training. Leuk dat eerste dag heel concreet was en de tweede dag meer de diepte in ging, om zo de techniek doelgericht toe te passen is.”
I. Hagedoorn, Peak-IT- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Prima training die niet alleen je persoonlijke vaardigheden vergroten, maar ook de teamgeest van jou en je collega's onderling.”
J. Beijersbergen, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
“Iedereen denkt wel dat hij/zij vragen kan stellen. Maar niemand weet precies de theorie daarachter. Waarom is het belangrijk om dingen te vragen, op welke manier doe je dat en wat zijn de juiste vragen om te stellen zodat je zo snel mogelijk tot het antwoord komt.”
J. van Hoof, ALLSAFE Group- Selectiegesprekken met STAR
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
“Een training geheel aangepast aan mij als individu, niet alleen als professional, maar ook als mens. Ik heb er in alle opzichten iets van geleerd”
C. Pietjou, Provincie Fryslan- Selectiegesprekken met STAR
“Goede training om je vaardigheden op te halen. Je kan met de trainingsacteur prima afspreken wat je wilt bereiken en waar jouw hekelpunten zitten om dit te proberen te verbeteren. Geen enkel moment gehad van een "gemaakt" gesprek waar ik toch heel bang voor was.”
D. van Wijk - RDW- Regie houden in lastige gesprekken 1
“Met veel plezier deze training gevolgd. De trainer had zich goed voorbereid door vooraf te bellen en goed door te vragen naar mijn persoonlijke leerdoelen. Die waren vervolgens op maat in het programma opgenomen. Veel geleerd en goed verzorgd cursusmateriaal gekregen. Echt een aanrader!”
M. van der Burght, Gemeente Arnhem- Gesprekstechnieken
"I like this kind of trainings, so I consider it should be done more often"
- Plannings-, functionerings- en beoordelingsgesprekken
“Deze training heeft mij laten zien dat ik vaker gewoon moet zeggen wat ik denk. In mijn hoofd maak ik het vele malen groter dan dat het is. Dit is zonde van je eigen energie. Het was een goeie training die me weer een stap verder heeft gebracht.”
I. Hooiveld - Bejo Zaden- Signalerings- en verzuimgesprekken
“Prima, met een goede focus op het doel van de training. Door het interactieve van de training was het niet moeilijk om de aandacht erbij te houden.”
S. Coenen, Metrohm Autolab- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Dit is echt een training op maat. Van tevoren spreek je direct met de trainer. Zo leer je de trainer van tevoren kennen en worden jouw doelen besproken. Deze doelen worden tijdens de training besproken. Het is een interactieve training. De stof wordt opgebouwd, zodat je aan het eind van de dag naar huis gaat met het gevoel dat je echt iets geleerd hebt. Zeker een aanrader.”
M. Luiten, Kinderopvang 't Goudvisje- Selectiegesprekken met STAR
“Ik vond de training er goed en vooral nuttig en leerzaam. Ondanks dat ik momenteel niet lekker in mijn vel zit en niet mijzelf ben heb ik er toch veel van opgestoken. Men kijkt meestal tegen rollenspellen op, maar als je eenmaal over de 'angst' heen bent, is het erg leuk en leerzaam om een rollenspel te doen.”
M. Mulder, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
“Praktijkgerichte training, waarbij het communicatieniveau een treedje hoger wordt getild!”
G. IJsseldijk, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
“Deze training paste uitstekend bij mij leerdoel om beter te communiceren.”
Erik Beckers, GEA Bakel- Gesprekstechnieken
"Veel ruimte gekregen voor het behandelen van ieders persoonlijke vraagstukken. De trainer gaf heldere uitleg en goede voorbeelden. Hij heeft mij aan het denken gezet!"
- Motiverende gespreksvoering
“Ik was positief verrast van deze training. Ik had weinig idee wat ik van een effectief communiceren training kon verwachten, maar het bleek zeer leerzaam te zijn.”
P. Hanekamp - Ayvens Nederland- Professioneel gesprekken voeren
“De training heeft mij inzicht gegeven in waarom ik gesprekken voer zoals ik ze voer en wat ik kan doen om deze patronen te doorbreken en welke technieken ik vervolgens kan inzetten om een betere gesprekspartner te worden.”
J. Meijer- Gesprekstechnieken
De trainers van deze cursus
Learnit als geheel
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.