Klassikaal
2 dagen1250,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Tijdens een sollicitatiegesprek zet iedere kandidaat zijn beste beentje voor. Maar hoe achterhaal je of iemand echt past bij de functie? In deze training scherp je je vraagtechnieken aan, leer je signalen duiden en houd je zelf de regie over het gesprek.
Tijdens een sollicitatiegesprek zet iedere kandidaat zijn beste beentje voor. Maar hoe achterhaal je of iemand echt geschikt is voor de functie? En hoe maak je vervolgens een onderbouwde keuze tussen verschillende kandidaten?
In deze training leer je hoe je sollicitatiegesprekken zo inricht dat je de juiste informatie boven tafel krijgt. Je gaat aan de slag met vraagtechnieken, de STAR(R)-methode en het interpreteren van non-verbale signalen. Daarnaast oefen je hoe je een gesprek initieert, stuurt en begrenst, en hoe je twijfels over tekortkomingen op een professionele manier bespreekbaar maakt.
Je oefent verschillende gesprekssituaties met de andere deelnemers en krijgt directe feedback van de trainer. Ook sta je stil bij ethische en wettelijke kaders: wat mag je wel en niet vragen, en waar mag je op selecteren? Na afloop voer je sollicitatiegesprekken met meer structuur, scherpte en zelfvertrouwen.
neem je effectievere sollicitatiegesprekken af, kun je beter beoordelen of een kandidaat aansluit bij het profiel van de vacature, houd je de regie over het gesprek, weet je welke vragen je wel en niet mag stellen volgens de huidige wet- en regelgeving, pas je de STAR(R)-methode toe om voorspellende informatie boven tafel te krijgen, herken je je eigen valkuilen en weet je hoe je objectief blijft in je oordeel.
Deze training is bij uitstek geschikt voor HR-medewerkers, managers en recruiters die werving- en selectieprocedures begeleiden en regelmatig sollicitatiegesprekken afnemen. Herken je jezelf in één of meer van onderstaande punten?
Je wilt meer kennis en inzicht in systemen en structuren voor het voeren van goede selectiegesprekken, je wilt in een vroeg stadium een goed beeld krijgen van de potentie van sollicitanten, je wilt jezelf trainen in gespreksvaardigheden zoals doorvragen en het sturen van een gesprek, je zoekt een balans tussen uitnodigend en formeel spreken.
Deze lijst is natuurlijk niet compleet: iedereen is immers anders. Waar wil jij aandacht aan besteden op het gebied van werving en selectie?
In de training wisselen we af tussen concreet ervaren, experimenteren met gedrag en technieken, reflecteren en theorie verkennen. Daarmee sluit het programma aan op verschillende type deelnemers. Er zit veel actie in: je ervaart zelf het effect van nieuw gedrag, waardoor je herkent wat werkt. We benadrukken dat je zelf verantwoordelijk bent voor je groeiproces en daar het eigenaarschap over neemt. We nodigen je uit om continu te reflecteren en verbanden te leggen met je eigen praktijk. Ons streven is je inzicht te vergroten en je zelf de vertaalslag te laten maken. Dat vergroot de kans op werkelijke gedragsverandering.
Je hebt geen specifieke voorkennis nodig. Wel is het handig als je in je werk te maken hebt met werving en selectie, of binnenkort sollicitatiegesprekken gaat voeren. Zo kun je het geleerde direct toepassen op situaties die je herkent uit de praktijk.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen reviews - Gemiddeld cijfer 8.6
“Zeer praktisch toepasbare training met oefeningen en de STAR-methode wat ook zeer bruikbaar is.”
J.S.M. Peters, Delba Special CarbideP Products B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Compleet, kort, bondig, snel, interactief en volledig. Goede keuze om deze praktijkgerichte training te volgen. Mijn team zal zeker zaken die aan bod zijn gekomen toepassen in de praktijk.”
R. van Vliet, KLOK Containers- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Heldere informatie, veel toepasbare tips en adviezen meegekregen. Het was een leerzame dag.”
Jorick Merx, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Een training van zeer toegevoegde waarde! Ik kan nu na een sollicitatiegesprek volmondig en tevreden mijn oordeel beamen in plaats van met een onderbuikgevoel..”
A. Kalidin, NUON- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Een leuke training waar ik veel van heb geleerd. De STAR methode is mij dankzij de training nu duidelijk. Kortom ik heb hier veel aan gehad.”
K.P.J.H. Rutte, PWC- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Een must voor een effectief competentiegericht interview!”
E. van Herwijnen, Viroclinics- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Zeer bevlogen en ervaren, gediplomeerde trainer. Waardoor het onderste uit de kan is gehaald wat betreft de training. Over het algemeen zeer professionele club en goede communicatie vooraf.”
Pieter de Leth, EBPI- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Leuke, interessante training! Op een leuke locatie in Utrecht centrum, waarbij lunch en ruimte goed geregeld is. Goede docent die inspeelt op ieders behoefte en leermomenten. Heb een goede opfriscursus gehad met enkele handige tips en tricks die ik zeker mee neem in de gesprekken die ik vanaf nu ga voeren!”
J. Bastiaans, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Hele praktische training waarbij je de tips en verbeteringen direct in de praktijk kunt toepassen.”
K. van de Vossenberg, Oostendorp Autogroep B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Duidelijke training. Leuk dat eerste dag heel concreet was en de tweede dag meer de diepte in ging, om zo de techniek doelgericht toe te passen is.”
I. Hagedoorn, Peak-IT- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“De training werving en selectie is echt een aanrader. Je leert om via de STAR methode veel meer informatie uit je sollicitant te krijgen die hij normaal niet zou geven omdat sollicitanten vaak antwoord geven op standaard vragen die je ook graag wil horen. De kunst is om hem situaties voor te leggen en daarop door te vragen waardoor je een veel beter eerlijker beeld van je sollicitant krijgt. Geweldige tips en trucs.”
I. van Otterdijk, Koat B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Een goede training die echt van toepassing komt bij sollicitatiegesprekken, maar de theorie kan je ook op andere gesprekken toepassen.”
M. Moritz-Schrevelius - Hogeschool Rotterdam- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Goede en bruikbare training met heel sympathieke trainer!”
V.P.S.E. Langereis, Maison de Bonneterie- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Volop aandacht en ruimte om (van elkaar) te leren en nieuwe inzichten te krijgen. Heel fijn om met voldoende handvatten na afloop van de training weer naar huis te gaan.”
A. Nijboer, Gemeente Ooststellingwerf- Gesprekstechnieken
“Erg leerzaam, veel kunnen leren waar ik in de praktijk direct mee kan oefenen en mij eigen kan maken. Er was veel afwisselend lesmateriaal. Ook het naslag werk, het boek en de map met info is fijn om nog eens in terug te kijken. Mijn leerdoelen zijn goed aan bod gekomen in de training, waardoor ik veel aan de training heb gehad. De training was afwisselend, waardoor ik de aandacht er goed bij kon houden en me actief heb kunnen inzetten. Iedereen voelde zich veilig genoeg om te durven leren.”
R. van Cauteren, UwHuisVeilig Advies B.V.- Gesprekstechnieken
“Een compacte, maar toch ook volledige cursus!”
S. Verleg, Stg. Werkgever Sportclubs Den Haag- POP-gesprekken
“Leuke training en goed toepasbaar in de praktijk!”
M. Eerhart - RDW- Regie houden in lastige gesprekken 1
“Zeer nuttige en praktisch toepasbare training.”
S. Ham, Ready For Change B.V.- POP-gesprekken
“Deze training paste uitstekend bij mij leerdoel om beter te communiceren.”
Erik Beckers, GEA Bakel- Gesprekstechnieken
“Dit is echt een training op maat. Van tevoren spreek je direct met de trainer. Zo leer je de trainer van tevoren kennen en worden jouw doelen besproken. Deze doelen worden tijdens de training besproken. Het is een interactieve training. De stof wordt opgebouwd, zodat je aan het eind van de dag naar huis gaat met het gevoel dat je echt iets geleerd hebt. Zeker een aanrader.”
M. Luiten, Kinderopvang 't Goudvisje- Selectiegesprekken met STAR
“Goede sfeer, goede prijs-kwaliteit verhouding, veel geleerd. Theorie is overzichtelijk, rollenspellen en oefeningen sluiten daar goed op aan. Spelenderwijs doe je veel nieuwe inzichten op. Ik ben me veel bewuster van communicatie en pas de technieken toe!”
N. Middelhoven- Gesprekstechnieken
“Dit was een training die je bij blijft. Na een stuk theorie ga je als deelnemer direct de praktijk in door aan de slag met eigen voorbeelden. Er is veel ruimte voor het krijgen en geven van feedback en de trainer zorgt ervoor dat dit op een respectvolle en veilige manier gebeurt. Een goede basis voor iedereen die zijn sterke en minder sterke kanten wil verkennen op het gebied van gespreksvaardigheden!”
D.M.B. Metaal, St. Lijn1 Haaglanden- Gesprekstechnieken
“Zeer interactieve training met veel ruimte voor eigen inbreng en situaties die zich dagelijk voordoen.”
J. Venhorst, PCI groep- Slechtnieuwsgesprekken voeren
“Goede indruk van Trainer en organisatie. Tijdens de training krijg je goede tips mee om toe te passen in de praktijk.”
Friso Bakker, Carrefour Welzijnsgroep Noordoostpolder- Gesprekstechnieken
“Met deze training ben je beter in staat om persoonlijke en bedrijfsmatige doelen op een professionele en menselijke manier toe te passen.”
A. Keuken - DEPOT Software- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Leerzame dag die aanleiding geeft tot nadenken en verbetering.”
H. Muharam, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (Erasmus MC)- Selectiegesprekken met STAR
“Deze training was erg leerzaam. De communicatielijnen met Learnit zijn erg kort, prima.”
P. Wolf, ABN Amro Bank Verzekeringen- Gesprekstechnieken
"Als je bereid ben om naar jezelf te kijken en mee te gaan in wat er van je gevraagd wordt, raad ik deze cursus zeker aan. Ik leer situaties sneller herkennen en daarop in te spelen, ik heb meer duidelijkheid over mijn manier van communiceren."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“Het is een leerzame training. De informatie die je krijgt past bij jou als persoon. Tijdens de les wordt dat nog aangescherpt naar wat jij nodig hebt. Na de training wordt je bewuster van waar je mee bezig bent en van datgene wat wordt gezegd tijdens een gesprek.”
A. Kool, Luba Personele Diensten- Gesprekstechnieken
“Veel geleerd en nieuwe inzichten gekregen, de afwisseling van informatie ontvangen en daarna kunnen oefenen binnen de groep en informatie verwerken was heel fijn.”
L. Peters - Nomilk2day Engineering- Motiverende gespreksvoering
“Hele praktische training waarbij je de tips en verbeteringen direct in de praktijk kunt toepassen.”
K. van de Vossenberg, Oostendorp Autogroep B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“De inhoud was zeer goed en goed toegespeeld op ons bedrijf. De trainer was zeer kundig en kon vele herkenbare voorbeelden noemen. Ook het intakegesprek vooraf was fijn.”
H. Korten, Hoopman Machines B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Deze training geeft vele praktische handvatten die direct toepasbaar zijn. Blijven oefenen is wel belangrijk.”
M. Rorije - ProRail- Gesprekstechnieken
“De training was praktijkgericht waardoor je het geleerde direct in de praktijn kon uitproberen. Terugkoppeling de tweede dag was ook zeer prettig.”
C. Cazier, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
“Goede training om je vaardigheden op te halen. Je kan met de trainingsacteur prima afspreken wat je wilt bereiken en waar jouw hekelpunten zitten om dit te proberen te verbeteren. Geen enkel moment gehad van een "gemaakt" gesprek waar ik toch heel bang voor was.”
D. van Wijk - RDW- Regie houden in lastige gesprekken 1
“Een must voor een effectief competentiegericht interview!”
E. van Herwijnen, Viroclinics- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Een prima training gehad die aansloot bij de behoefte van mij als deelnemer. Op een rustige goed bereikbare plek is door een deskundige trainer de lesstof behandeld. Daarbij wordt op interactieve wijze geschakeld om aan de behoefte van de deelnemer te voldoen.”
R. van de Wal, Gemeente Den Haag Ambulancezorg GGD Haaglanden- Gesprekstechnieken
“De training heeft een goede balans tussen theorie en praktische haalbaarheid van gestelde doelen. Belangrijk was de sfeer, waardoor de deelnemers een goede inzet toonden voor de gesprekstechnieken en prima resultaten uit elkaar wisten te halen. De cursustijd vloog dan ook om. Geslaagde training.”
A. Jager, Gemeente Kampen- Gesprekstechnieken
“Een goede training die echt van toepassing komt bij sollicitatiegesprekken, maar de theorie kan je ook op andere gesprekken toepassen.”
M. Moritz-Schrevelius - Hogeschool Rotterdam- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Prima, met een goede focus op het doel van de training. Door het interactieve van de training was het niet moeilijk om de aandacht erbij te houden.”
S. Coenen, Metrohm Autolab- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
"Leuke en praktisch ingestoken training, precies op maat. Het oefenen van gesprekken was erg zinvol. De prettige, betrokken trainer zorgde voor een persoonlijke sfeer, waardoor alle deelnemers zich vrij voelden om actief mee te doen en vragen te stellen. Verder zijn er genoeg tips en trucs aan bod gekomen die we meteen kunnen toepassen. Kortom, een leuke en leerzame dag!"
- Gesprekstechnieken
“Deze training is breed toepasbaar in zowel het werk als privé. Doe hem samen met een aantal collega's, zodat je op elkaar kunt oefenen. Het is meteen een handige manier om de sfeer in je team te verbeteren en/of om begrip voor elkaar te kwaken. Voorwaarde is wel dat je je open en kwetsbaar durft op te stellen.”
H.J. van Tellegen, Gemeente Bunschoten- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Leuke, interessante training! Op een leuke locatie in Utrecht centrum, waarbij lunch en ruimte goed geregeld is. Goede docent die inspeelt op ieders behoefte en leermomenten. Heb een goede opfriscursus gehad met enkele handige tips en tricks die ik zeker mee neem in de gesprekken die ik vanaf nu ga voeren!”
J. Bastiaans, SchaalX B.V.- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Interessante training: leerzaam en goede trainers.”
P.T. van Twillert, Gemeente Bunschoten- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Zeer handig als met je mensen werkt.”
N. Hmimou - Gemeente Amsterdam- Gesprekken voeren basis
“Deze training geeft je nieuwe inzichten in gesprekstechnieken en interviewtechnieken. In een paar dagen verbeter je gesprektechnieken en andere communicatieve vaardigheden. Deze vaardigheden zijn zowel toepasbaar tijdens het werk en in je privé leven. Kortom: een zeer nuttige training en een enorm leuke ervaring!”
R.P. Lepp, Trius- Werving en selectie: gespreks- interviewtechnieken
“Deze training geeft je nieuwe inzichten in gesprekstechnieken en interviewtechnieken. In een paar dagen verbeter je gesprektechnieken en andere communicatieve vaardigheden. Deze vaardigheden zijn zowel toepasbaar tijdens het werk en in je privé leven. Kortom: een zeer nuttige training en een enorm leuke ervaring!”
R.P. Lepp, Trius- Werving en selectie: gespreks- interviewtechnieken
“Het was heel fijn om een cursus van learnit te volgen. Er was veel persoonlijke aandacht voor iedereen en we werden op een "comfortabele" manier uit onze comfortzone geduwd om beter te worden in het voeren van professionele gesprekken.”
T. de Groot - Ayvens Nederland- Professioneel gesprekken voeren
“Gewoon een keer deze training volgen, altijd nuttig.”
Frank Medendorp, Wijkracht- Selectiegesprekken met STAR
“Gestructureerde en complete training. Dankzij de vaardige trainer vloog de dag voorbij.”
R. van Lier - ICTRecht- Selectiegesprekken met STAR
Learnit reviews
De actuele prijs vind je rechtsboven op deze cursuspagina, samen met de planning, locatie en lesvorm. Voor incompany of maatwerk maken we graag een offerte op aanvraag.