Klassikaal
3 dagen1875,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Om een goede training neer te zetten heb je meer nodig dan alleen gedegen vakkennis. Want hoe breng je de lesstof over op de deelnemer? En hoe zorg je ervoor dat hij of zij geïnspireerd naar huis gaat? Hoe ga je om met weerstand? Al deze vragen komen aan bod in onze training Train de trainer
In de training Train de trainer werken we aan je persoonlijke stijl als trainer. Hoe sta je voor de groep? Hoe kom je over als trainer? En hoe reageren mensen op je? Je leert hoe je je eigen sterke punten optimaal kunt inzetten tijdens de training. Daarnaast besteed je samen met een ervaren trainer aandacht aan het opzetten van een goede training, van voorbereiding tot evaluatie. Je onderzoekt wie je doelgroep is en wanneer je deelnemers tevreden zijn. Ook komen verschillende werkvormen aan de orde, zodat je zélf ook ervaart wat het effect is van de manieren waarop je kennis kunt overbrengen. Kortom: je leert hoe je je zo effectief mogelijk op een training kunt voorbereiden. Aan het eind van de training breng je het geleerde in de praktijk door je eigen mini-training te geven.
Tijdens de training komen onder andere onderstaande onderwerpen aan bod:
Word bewust van je rol als trainer en je sterke en ontwikkelpunten
Kennis, inzicht, vaardigheden, gedrag
Verplaats je in de deelnemers, zodat zij zich gehoord voelen
Waar moet je allemaal rekening mee houden?
Een interactief, afwisselend en goed opgezet programma maken
Contact maken en je houding
De aandacht van je deelnemers vasthouden
Zelfverzekerd en met plezier voor de groep staan
Omgaan met niveauverschil en weerstand
Na het volgen van de training weet, begrijp en kun je als trainer:
Er wordt met professionele blik gekeken naar je stijl van trainen en je krijgt feedback, tips en trucs. Video-analyse maakt dat je inzicht krijgt in het effect van je eigen gedrag; je leert een onderscheid te maken tussen gewenste en ongewenste vormen van handelen in relatie tot je einddoelen. Tijdens de training maak je gegarandeerd een aantal succeservaringen mee. Je gaat niet alleen geïnspireerd naar huis, maar weet deze inspiratie voortaan ook door te geven aan je deelnemers.
Deze training is bij uitstek geschikt als je je trainingsvaardigheden wilt ontwikkelen of aanscherpen. Herken je jezelf in één of meerdere van onderstaande punten?
Deze lijst is natúúrlijk niet compleet: iedereen is immers anders. Waar wil jíj aandacht aan besteden binnen het trainers-thema?
De cursusomschrijving hierboven geeft je een goede indicatie van hoe de training train de trainer eruit zal komen te zien. Toch kan de inhoud iets verschillen per training, afhankelijk van de voorkennis, praktijkervaring en leerdoelen van de deelnemers. In individuele intakegesprekken voorafgaand aan de training worden de leerdoelen van de deelnemers geïnventariseerd. Op basis daarvan wordt het definitieve programma van de training train de trainer bepaald.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wanneer wil jij starten?
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Wanneer wil jij starten?
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Train de trainer reviews - Gemiddeld cijfer 8.6
“Duidelijk het verschil geleerd tussen presenteren en trainen. Presenteren: verstrekken van informatie, een richting. Training: toepassen van andere werkvormen met grotere rol voor de deelnemers (twee richtingen), leuker en meer resultaat. Het is goed je bewust te zijn van de voordelen en mogelijkheden van de diverse werkvormen.”
R. Wesselman- Train de trainer
“Train de trainer is een leuke training waarin je met behulp van verschillende werkvormen de theorie over het geven van een goede training eigen maakt. Daarnaast leer je veel over hoe je zelf presenteert en wat je stijl is door naar opnames van jezelf te kijken. Inspirerend en verrijkend!”
H. Daemen. De Rading- Train de trainer
“Train de trainer geeft je in drie dagen tijd een stevige basis voor je trainerschap. Je krijgt de kans om allerlei belangrijke vaardigheden te testen en te oefenen. Het enthousiasme van trainer Mieke Tummer geeft je nog meer inspiratie!”
M. Kummer, Gemeente Renkum- Train de trainer
“Zinvolle training voor iedereen die vanuit zijn dagelijkse werkzaamheden trainingen gaat verzorgen. Opbrengst en effectiviteit van training wordt hier vele malen beter van.”
E. Mijnhout, AkzoNobel N.V.- Train de trainer
“De wijze waarop de trainer haar training geeft is al een training. Ze geeft zelf al zoveel voorbeelden en haar rustige wijze geeft je al heel veel handvatten. Je leert heel veel van elkaar omdat je samen kijkt naar de minitraining van elke cursist. Daardoor krijg je ook veel inzicht in jezelf.”
R. Braams, Zorginstituut Nederland- Train de trainer
“Goed, gevarieerd, goede mix van theorie en praktijk, professioneel opgezet. Zou een dag langer kunnen duren om het geleerde nogmaals in de praktijk te kunnen brengen.”
P. Dorder, Radio Wereldomroep- Train de trainer
“De "train de trainer" heeft me inzicht gegeven in mijn eigen stijl, blinde vlekken en ontwikkelmogelijkheden. Het bood een aantal praktische tips voor een goede opbouw van een training, zoals de glijbaan en het trapje!”
C. Jager, Provincie Drenthe- Train de trainer
“Het is een goede training die mij extra handvatten heeft gegeven hoe ik mijn trainingen moet geven.”
M. van Deutekom, Oracle- Train de trainer
“Erg interessant. Ik denk dat we na deze training allemaal een stuk zekerder zijn van hoe we nu aan de slag kunnen met onze eigen opdrachten.”
J. - ExcellentConsultancy- Train de trainer
"Ik vond het een leuke, leerzame en interactieve training! Goede afwisseling tussen theorie en praktijk."
- Train de trainer
“Door stukjes training te oefenen - iets wat normaal gesproken lastig is - veel nieuwe inzichten opgedaan.”
S. Tonino, EMG- Train de trainer
“De training geeft op zowel theoretisch vlak als direct in de praktijk inzicht in hoe je een goede training kunt geven. Er is veel ruimte om te oefenen, feedback te geven en te krijgen. Je leert er erg veel van, zowel over de opbouw als de presentatie, door met elkaar videobeelden terug te kijken. Het is een kleine groep, waardoor er veel individuele aandacht is. Alles wordt door de trainer met theorie onderbouwd. De energie gaat stromen. Vanaf nu gaan onze trainingen er anders uit zien, qua voorwerk en werkvormen, waardoor de inhoud meer geborgd wordt. Kortom: dit gun je iedere trainer! Ook als je het al jarenlang doet, is het verhelderend en krijg je veel nieuws aangereikt.”
T. Bos, De Rading- Train de trainer
“Erg leuke, nuttige training. Zowel bestemd voor de ervaren trainer als voor de nog beginnende trainer. Goed aangepast op ieders persoonlijke leerdoelen.”
S. Bontjer- Train de trainer
“Wil je feedback over de manier waarop je voor een groep een training geeft? Wil je een uitgebreid scala aan nieuwe werkvormen leren? Wil je meer weten over hoe je een training het beste kunt verkopen bij cursist en organisatie? Wil je meer rendement halen uit al je inspanningen als trainer? Dan is de cursus Train de Trainer iets voor jou!”
E. Veenhuizen- Train de trainer
“Zeer leerzame training, met een terugkomdag op precies het goede moment. Uitstekende, ter zake kundige trainer met veel aandacht en tijd voor input van deelnemers, en de juiste oefeningen op het juiste moment. Aan te bevelen!”
S. Rutgers, Furgo Engineers- Train de trainer
"Deze training is zeer geschikt om een betere trainer te worden. Je leert niet alleen veel over het trainen zelf maar ook de psychologie achter het trainen en de deelnemers. Een absolute aanrader voor (toekomstige) trainers die zichzelf willen verbeteren!"
- Train de trainer
“Ik ben onlangs gestart als zelfstandig ondernemer. Ik heb de Train-de-trainer training gevolgd bij Learnit Training. Wanneer je interesse hebt in een Train-de-trainer training dan kan ik de training bij Learnit Training volledig aanbevelen. Niet alleen is het een hele goede training, maar er wordt ook echt gekeken naar wat er aan de training toegevoegd kan worden om de training nog beter op jouw wensen aan te laten sluiten. In één woord geweldig!”
H. van Geffen, CompSelect- Train de trainer
“Het is een leuke en leerzame training die alle facetten van het omzetten en geven van een training behandeld. De vele actieve werkvormen zorgen ervoor dat de training zeker niet saai is. De trainer is ook een enthousiasme vrouw met veel kennis.”
D. Kettenis - Nuffic- Train de trainer
“Goede training in prettige sfeer. De theorie komt aan bod, maar je krijgt ook de kans veel praktijkoefeningen te doen. Daarbij staat jouw leerdoel centraal.”
M. Schauikes, Cultuurcompagnie Noord-Holland- Train de trainer
“Vooral het aspect van interactie en ad rem reageren op ontwikkelende opportunities tijdens het trainen, maken het kennis overdragen alles behalve saai.”
D. van der Maas, Fokker Services B.V.- Train de trainer
“De 3-daagse train de trainer was een zeer leerzame, afwisselende training, een aanrader! Veel kunnen ondergaan, oefenen en later ook in het werk weer kunnen toepassen. Veel geleerd over mijzelf als trainer en hoe een training goed vorm te geven. Deze training is een stevige basis en zeer goed toepasbaar voor een trainer die psychosociale onderwerpen behandeld in een training.”
R. Oosterhoff, Vivenz MD- Train de trainer
“Een hele dynamische en praktische training! Je wordt aan de hand meegenomen in de wereld van trainen en aan het einde van de training heb je tools genoeg om zelf, op een leuke manier, kennis over te brengen aan anderen.”
V. van der Giessen - Nuffic- Train de trainer
“Veel praktische adviezen voor de beginnende maar ook zeker voor de ervaren trainers!”
M. Smolka, ONVZ- Train de trainer
“Een zeer gedegen. goed verzorgde opleiding. Het is een 3daagse opleiding, Ik dacht: wat kort, maar er wordt zoveel behandeld en gelijk toegepast en toch niet gehaast. Er is genoeg tijd voor eigen inbreng. Na de 1ste dag is het al toepasbaar in je trainingen.”
D. de Hon, Conclusion Learning Centers- Train de trainer
“Bij deze training wordt vooraf goed afgestemd wat de verwachtingen zijn, zodat dat goed in het programma kan worden opgenomen. Het maakt niet uit of je veel/weinig 'trainingservaring' hebt, iedereen kan hier van elkaar leren!”
K. Boerebach, Platform Crisisbeheersing Waterschappen Midden Nederland- Train de trainer
“Heel positief! Kreeg er veel energie van en ben zeer geïnspireerd.”
F. 't Hooft, Isala Klinieken- Train de trainer
“Praktische training waarin alle belangrijke facetten van een goede training, en hoe jij die als trainer gaat geven, aan de orde komen. Opzet van een training, activerende werkvormen, de competenties van de trainer: alles komt aan bod. Boeiend en leerzaam!”
P. Kleinjan, Suluz Interim- Train de trainer
“Prettig om met een kleine groep, in een veilige omgeving, aan je eigen leerdoelen te werken. De samenstelling van de groep is divers en daarom extra leerzaam. De trainer praktiseert op een kundige en bekwame manier de zelf uit te dragen theorie in de praktijk. Haar waarnemingen zijn scherp en haar manier van doorvragen helpt je inzicht te verkrijgen in hoe het een en ander werkt. De middelen en werkvormen worden goed getimed en relevant toegepast. Haar gedrag en drempelverlagende houding geven prikkels om drempels te overschrijden. Voor mij persoonlijk nodig en een van mijn leerdoelen. Een voorbeeld voor een goede trainer!”
H.F.M. Korsten, Gemeente Peel en Maas- Train de trainer
“Zeer bruikbare training om trainingstechnieken te verbeteren.”
A. Scholten, Koninklijke PostNL Pakketten Benelux- Train de trainer
“Absoluut een goede aanvulling op het trainersvak.”
G. de Bruyn, Transavia- Train de trainer
"Uitstekende training, passend bij mijn eigen leerdoelen. Proces van leren werd uitstekend begeleid door de trainer."
- Train de trainer
“In deze training werden diverse invalshoeken en niveaus van de deelnemers met elkaar gecombineerd. Dit vind ik erg knap. Dit werd gedaan zonder iemand te kort te doen. Voor mij was het een prima training, waarbij ik zeker nieuwe vaardigheden heb geleerd die ik vanaf nu ga inzetten in de door mij te geven trainingen. Ook bij presentaties is dit goed toe te passen. De trainer is deskundig en kan mensen goed motiveren. Het werkt inspirerent te worden uitgedaagd buiten je gebruikelijke aanpak iets te doen. Niet proberen, je moet het doen! is het motto. Het gebruik van de videocamera heeft bijgedragen aan een stuk bewustwording van mijn eigen uitstraling naar anderen. Veel dingen doe je onbewust. Goed om dit eens inzichtelijk te hebben. Ik kan anderen deze training zeker aanraden!”
A.P.M. Dikker - van Berkel- Train de trainer
“Beste trainer ooit! Inhoudelijk veel geleerd in slechts drie dagen. Zeker aan te bevelen.”
G. Remsoedh - Dekra- Train de trainer
“Wat ik als heel prettig heb ervaren is dat de trainer je vooraf belt om je leerdoelen helder te krijgen en dat ze deze gedurende de training bewaakt. Tussen alle inhoud en oefening door geeft de trainer je alle ruimte voor reflectie door die in werkvormen in de training toe te passen. Zo automatiseer je de stof al tijdens de training.”
I. Vlaming, Plan D.- Train de trainer
“Leuke en leerzame training, in drie dagen krijg je als cursist uitstekend inzicht in verschillende manieren van het trainersvak. Tevens is er veel interactie en worden voorbeelden uit de praktijk goed in beeld gebracht en geoefend.”
Arno Jongman, Sales Insight- Train de trainer
"Een nuttige en erg leuke training die je werkelijk verder brengt als trainer. Niets dan lof."
- Train de trainer
“Heb een prachtige training gevolgd die op maatwerk is geleverd. Heb veel kennis opgedaan om binnen mijn eigen werkveld een training te kunnen vormgeven via verschillende werkmethodes en heb nodige technieken geleerd om training te kunnen geven. Kreeg waardevole tips en handvatten om zelfstandig weer goed door te kunnen gaan.”
Carola Schiphorst, Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB)- Train de trainer
“Leuk en informatief, goed toe te passen in de praktijk.”
P. van der Ende, Kone- Train de trainer
“Vooral de video-opnames van jezelf voor de groep houden je een goede spiegel voor van jezelf als trainer voor een groep. Het geeft je concrete tools in handen om je trainingsvaardigheden te verbeteren.”
H. Hardeman, Stichting NOB- Train de trainer
“Ben je ‘t beu om voor een PP presentatie te staan zenden? Of zoek je verbinding tussen actieve werkvormen en theorie? Dan is deze train-de-trainer training iets voor jou! Je leert daarbij echt samen met collega’s een training vorm te geven.”
S. van Citters - Nuffic- Train de trainer
“This was an excellent training course which delivered much more than I had expected in terms of practical advise and increased confidence as a trainer.”
R. Simpson, AkzoNobel- Train de trainer
"Prima training die exact aansloot bij de behoefte die ik had!"
- Train de trainer
“Alle tools en kneepjes van het vak om ook zelf trainingen te kunnen geven. Erg veel geleerd in die paar dagen, en ook nog op een leuke manier. Inspirerend en nuttig.”
M. Visser, VPRO- Train de trainer
“Het was een zeer intensieve, leerzame training, waarbij de deelnemers worden uitgedaagd hun capaciteiten onder de loep te houden, met de mogelijkheid om minder sterke punten te oefenen en daarmee te verbeteren.”
M. Appelman, Monsanto Holland B.V.- Train de trainer
“De benaming 'train de trainer' is exact wat het is. Je wordt geschoold in het vak van trainer en daarin worden tijdens de actieve lessen alle facetten van het trainersvak behandeld met voorbeelden en passend lesmateriaal”
Martin Koster, SMC Pneumatics B.V.- Train de trainer
"Uitstekende training met goed materiaal onder leiding van een inspirerende trainer. Een aanrader!!"
- Train de trainer
“In drie dagen heb ik de basisvaardigheden van het trainen geleerd, die ik meteen kon toepassen in mijn werk-praktijk! Een aanrader!”
Q. Buvelot, BECIS- Train de trainer
“Een goede training, waarbij de trainer eerst contact zoekt bij de deelnemer om leerdoelen te verzamelen en daarop de training aan te passen. Deze training is echt aan te raden. Er worden ook video's gemaakt hoe jij zelf als trainer er staat, heel confronterd maar erg leerzaam.”
M. van der Vinne, Esdege Reigersdaal- Train de trainer
“Mijn intentie om meer interactief te trainen is gelukt. Ik merkte dat ik aandacht besteedde aan vragen van deelnemers, maar snel doorging met mijn stof, om mijn eigen inhoud volledig aan bod te laten komen. Ik ben gegroeid om de inhoud meer los te laten en juist meer in te gaan op de vragen van deelnemers, hier mijn kennis aan te koppelen, waardoor deelnemers meer uitgenodigd en gestimuleerd werden in hun inbreng. Een meer interactieve manier van kennisverrijking en verbondenheid met de deelnemers was het resultaat. Top! Hartelijk dank.”
M. Pronk, Centrum Internationale Kinderontvoering- Train de trainer
“Een training waarbij je in een professionele, open & veilige sfeer in 3 dagen op verschillende manieren ervaring mag opdoen om te zien hoe een training succesvol kan zijn en waarbij je ook op een positieve manier wordt geconfronteerd met je eigen kunde en onkunde als trainer. Inhoud en eigen ontwikkeling komen op een uitstekende manier samen en geven je veel om in de toekomst te gebruiken.”
A. Dijkman- Train de trainer
Learnit reviews