In deze cursus leer je professioneel functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren. Je oefent met gesprekstechnieken, feedback geven en omgaan met weerstand.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start. Schrijf je dus gerust nu al in.




Je trainer: Saar, Rob, Joris of Marjorie Samen 1.058 evaluaties, gemiddeld een 8,8. Bekijk de trainers
Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren vraagt om voorbereiding, structuur en de juiste gesprekstechnieken. In deze training werk je aan een professionele aanpak waarmee je medewerkers motiveert en concrete afspraken maakt.
In deze cursus leer je op een professionele manier functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren. Je krijgt inzicht in de verschillen tussen beide gespreksvormen en je ontdekt wanneer je welke vorm inzet binnen de Performance Management Cyclus.
Je werkt aan een goede voorbereiding, een heldere gespreksstructuur en het bewust inzetten van gesprekstechnieken zoals luisteren, doorvragen en samenvatten. Daarnaast oefen je met objectief evalueren, feedback geven en ontvangen, en het omgaan met emoties en weerstand. Hulpmiddelen als de STAR-methode en SMART-doelen komen daarbij ruim aan bod.
De training is praktisch van aard: je gaat actief aan de slag met realistische situaties uit je eigen werkpraktijk, zodat je het geleerde direct kunt toepassen in je gesprekken met medewerkers.
Na deze training voer je functionerings- en beoordelingsgesprekken die ertoe doen. Je kent het verschil tussen beide gespreksvormen en weet wanneer je welke inzet binnen de Performance Management Cyclus.
Je bereidt gesprekken gestructureerd voor en houdt tijdens het gesprek zelf de regie. Door gericht te luisteren, door te vragen en samen te vatten kom je sneller tot de kern. Je brengt kwaliteiten en valkuilen van je medewerkers objectief in kaart met behulp van de STAR-methode.
Ook ga je beter om met emoties en weerstand aan tafel. Je geeft en ontvangt feedback op een manier die motiveert, en je sluit gesprekken af met heldere conclusies en SMART-afspraken waar jij en je medewerker echt mee verder kunnen.
Deze training is bedoeld voor (HR-)managers en leidinggevenden die zich willen bekwamen in het voeren van functionerings- en beoordelingsgesprekken. Of je nu net leidinggeeft of al langer ervaring hebt: je leert hoe je deze gesprekken professioneel en doeltreffend voert.
De training is praktijkgericht en interactief van opzet. Na een intake stemt de trainer het programma af op jouw leerdoelen en werksituatie. Je gaat actief aan de slag met realistische gespreksoefeningen, rollenspellen en casuïstiek uit je eigen praktijk. Daarbij krijg je directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
We werken in kleine groepen van maximaal acht deelnemers, zodat er voldoende ruimte is voor persoonlijke aandacht en het oefenen van nieuwe gesprekstechnieken. Een veilige leeromgeving staat centraal: je kunt experimenteren met nieuwe vaardigheden en ontdekken wat voor jou werkt. Theorie en praktijk wisselen elkaar voortdurend af, waardoor je het geleerde direct kunt toepassen in je eigen functionerings- en beoordelingsgesprekken.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met functionerings- of beoordelingsgesprekken, of binnenkort in een rol stapt waarin je deze gesprekken gaat voeren.
Geen bijzonderheden.
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
2 trainingsdagen. Op volgorde van datum.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek, dan kijken we samen wat er kan.
Plan je eigen groep op een datum die jullie uitkomt, bij jullie op kantoor, bij ons of online. We stemmen de inhoud af op jullie praktijk, en een hele groep trainen is voordeliger dan losse inschrijvingen.
Cijfers van cursisten na afloop van hun training, over alle cursussen van deze trainer.
“Ik had een privétraining in plaats van een tweedaagse training. Het was intensief, maar ontzettend leerzaam. Ik merk dat het filmen veel inzicht geeft in de manier waarop je een gesprek voert. Vantevoren dacht ik dat het een lange dag zou worden, maar uiteindelijk ging de tijd heel snel. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen en door de afwisseling blijf je scherp. Ik ben heel erg tevreden over de trainer. Vooral de persoonlijke benadering en aansluiting op de vorige training waren erg fijn.”
“Training zat goed in elkaar, veel van opgestoken. Je kon goed merken dat de trainer een expert is op dit vakgebied én daarbuiten. We hebben ook een aantal zaken (kort) behandeld wat niet direct met de eigenlijke training te maken had. Het (intake) gesprek vooraf vond ik verrassend. Ik heb gemerkt dat je hierdoor de training meteen goed kunt aanvangen.”
“Inhoud is perfect op de doelgroepafgestemd. Prettige training, veel geleerd. Bedankt!”
“Zeer netjes, goed voorbereid en leuk om te volgen en aan mee te werken. Goed lesmateriaal en extra informatie voor na de trainingen. Learnit Training is een professionele organisatie die veel tijd besteed aan een goede voorbereiding en ook de training zelf.”
“Het is een training waarbij er veel ruimte is voor praktijkproblemen. Door de opzet krijg je ook voldoende tijd om cases te oefenen.”
“Een training met persoonlijke aandacht voor de deelnemers, in een prettige omgeving en een goede locatie.”
“Met deze training ben je beter in staat om persoonlijke en bedrijfsmatige doelen op een professionele en menselijke manier toe te passen.”
“Een training toegespitst op de praktische invulling van functionerings- en beoordelingsgesprekken. Hierbij leer je niet alleen de standaard acties, maar ook de redenen erachter. Hierdoor is het direct toepasbaar!”
“Nuttige training bij een organisatie waar zowel materiaal als trainerruim voldoende scoren!”
“Prima, met een goede focus op het doel van de training. Door het interactieve van de training was het niet moeilijk om de aandacht erbij te houden.”
“Zeer doordachte training. Theorie, zelf toepassen, rollenspel (welke elementen wel/niet), opnieuw rollenspel. Zodat alle facetten d.m.v. herhaling aan bod kwamen. Training is herhaling. De trainer was erg prettig in sfeer en had een perfecte deskundigheid.”
“Een leerzame training, waarbij heel veel ruimte is voor feedback, vragen en brainstorm. De trainer bracht de onderwerpen duidelijk naar voren op een ongedwongen manier, wat erg prettig was. Zij liet ook veel ruimte voor het behandelen van vragen.”
“De training is leuk en leerzaam, waarbij het gebruik van videoanalyse bij de rollenspellen zeker een toegevoegde waarde is. De stof was deels nieuw en deels bekend voor mij, maar desondanks was het ook voor het reeds bekende deel goed om e.e.a. weer eens op te frissen.”
“De inhoud was zeer goed en goed toegespeeld op ons bedrijf. De trainer was zeer kundig en kon vele herkenbare voorbeelden noemen. Ook het intakegesprek vooraf was fijn.”
"Onze trainer Steff was echt TOP! Heel verfrissend en enthousiasmerend zoals hij te werk gaat. De inhoud was goed."
“Duidelijke training. Leuk dat eerste dag heel concreet was en de tweede dag meer de diepte in ging, om zo de techniek doelgericht toe te passen is.”
“Interessant om stil te staan bij situaties op het werk en te reflecteren over je gedrag en functioneren in een professionele omgeving.”
"De cursus kan je een indruk geven over hoe je bepaalde gesprekken kan voeren wat in ons werk veel voorkomt...dus erg veel aan gehad"
“Een zeer waardevolle training gegeven door een trainer met passie voor het vak en kennis van zaken en humor. Een goede opbouw van de lessen en duidelijke uitleg van de theorie met op de tweede dag het toepassen van de theorie op de praktijk waarvan je ook erg veel leert. De acteur - die op de tweede lesdag erbij is om de theorie toe te passen op de praktijk - is ook heel vriendelijk en ook erg. Hij heeft veel kennis van de theorie waardoor je de theorie goed kunt oefenen in de praktijk.”
“Goede, praktische cursus.”
“Erg prettige webinar die goede tips geeft in gesprekstechnieken. Voor mij ook ideaal omdat ik het op een eigen gewenst tijdstip kon bekijken.”
“Leerzame dag die aanleiding geeft tot nadenken en verbetering.”
"Deze training is zeker aan te raden. Gezien je gedurende de training verschillende handvatten krijg, die zéér makkelijk zijn toe te passen zowel zakelijk als privé. Na deze training werd ik meer bewust hoe ik een gesprek ongeacht wat voor gesprek, goed kan voeren."
"Deze training is een must voor alle collega's, ook voor hen die een management functie hebben."
“Volop aandacht en ruimte om (van elkaar) te leren en nieuwe inzichten te krijgen. Heel fijn om met voldoende handvatten na afloop van de training weer naar huis te gaan.”
“Ik denk dat iedereen deze cursus moet volgen. Ik heb veel nieuws geleerd over communicatie. Ook werd mij echt een spiegel voorgehouden van de dingen die ik doe, maar me niet bewust van ben. Dat was ook zeker een goede eyeopener.”
“De leerstof werd op een deskundige manier afgewisseld met praktijkoefeningen. De trainer brengt de leerstof op een professionele en enthousiaste wijze op de deelnemers over. Door het kleine aantal deelnemers kwam iedereen uitgebreid aan bod. Een training die aan te raden is.”
“Het doel waar ik voor kwam, werd voldoende besproken. Ik heb veel mee kunnen nemen door tips die gegeven zijn. De trainer heeft alles nauwkeurig uit geleged. Verbeterpunten aangesproken enz. Ze heeft het zeer goed gedaan!”
“Goede en bruikbare training met heel sympathieke trainer!”
“Inspirerende training met heel veel eigen inbreng zodat je het in de praktijk kunt gaan toepassen.”
“Aanvankelijk wist ik niet zo goed wat ik kon verwachten bij de training gesprekstechnieken, het is een breed begrip. Door de eigen in te brengen input, het telefonisch en mail contact met de trainer voor aanvang en de theorie vanuit de trainer zijn het twee hele leerzame, productieve trainingsdagen geworden.”
“Ik had een privétraining in plaats van een tweedaagse training. Het was intensief, maar ontzettend leerzaam. Ik merk dat het filmen veel inzicht geeft in de manier waarop je een gesprek voert. Vantevoren dacht ik dat het een lange dag zou worden, maar uiteindelijk ging de tijd heel snel. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen en door de afwisseling blijf je scherp. Ik ben heel erg tevreden over de trainer. Vooral de persoonlijke benadering en aansluiting op de vorige training waren erg fijn.”
“Inspirerende en deskundige traine. De training was goed afgestemd op onze specifieke vraag, vanuit hun expertise. De trainer had zich verdiept in ons werkveld, dat was prettig.”
"Professionaliteit van cursusleider (Roeli), aandacht voor persoonlijke leerdoelen en verbinding binnen cursisten heeft ervoor gezorgd dat de training gesprekstechnieken als zeer positief zijn ervaren."
“Goede sfeer, goede prijs-kwaliteit verhouding, veel geleerd. Theorie is overzichtelijk, rollenspellen en oefeningen sluiten daar goed op aan. Spelenderwijs doe je veel nieuwe inzichten op. Ik ben me veel bewuster van communicatie en pas de technieken toe!”
“Zeer interactieve training met veel ruimte voor eigen inbreng en situaties die zich dagelijk voordoen.”
“Hele fijne praktische training, waarin veel ruimte was om onze eigen casus te kunnen oefenen. Saar luisterde heel goed, heeft een open houding, gaf hele goede feedback en waardevolle tips waarmee we direct aan de slag konden. Creeerde ook een fijne open sfeer. Top! Gebruik van video's ook heel waardevol.”
""Het was een ontzettend leuke training. De training werd met veel enthousiasme gegeven en het was een fijne setting. We zaten in een groep van 3 cursisten wat heel fijn voor mij werkte. Er werd daardoor meer ingespeeld op je behoeftes en persoonlijke begeleiding. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen. Het was een goede combi van theorie en praktijk.""
“Een organisatie die op een open en eerlijke manier zonder mensen te beschadigen een wijze van communiceren wil bijbrengen. Ik heb als heel prettig ervaren.”
"Deze training is een must voor alle collega's, ook voor hen die een management functie hebben."
“Het oefenen van de groepsgesprekken geeft goed inzicht in wat werkt en wat praktische valkuilen zijn.”
"Het is een op de praktijk toepasbare cursus, waarvan je veel opsteekt op het gebied van communicatie. Je krijgt een nieuwe blik op je eigen rol daarin."
“Zeer interactieve training met veel ruimte voor eigen inbreng en situaties die zich dagelijk voordoen.”
“De training is leuk en leerzaam, waarbij het gebruik van videoanalyse bij de rollenspellen zeker een toegevoegde waarde is. De stof was deels nieuw en deels bekend voor mij, maar desondanks was het ook voor het reeds bekende deel goed om e.e.a. weer eens op te frissen.”
“Goede en bruikbare training met heel sympathieke trainer!”
“Goede training die goed passend word gemaakt bij je leerdoelen. Er hangt een ontspannen sfeer waardoor je mede door de kleine groepen snel open kan stellen!”
“Het helpt je heel erg met gesprekken voeren”
“De training Signalerings- en verzuimgesprekken voeren was zeer waardevol. Door middel van praktijkgerichte oefeningen en directe feedback leerde zij ons hoe je moeilijke gesprekken goed voorbereid en op een respectvolle en resultaatgerichte manier voert.”
“Zeer handig als met je mensen werkt.”
“De cursus was praktijkgericht en sloot naadloos aan op de wensen en input van de deelnemers. De cursusleider voelde aan wat er nodig was en vulde de cursus ook gevarieerd in met (kort stuk) theorie, praktijktoepassingen en rollenspel. Ik zou deze cursus zeker aanraden!”
Ja. Tot vier weken voor de eerste lesdag annuleer je kosteloos, zonder opgaaf van reden. Je krijgt dan een creditfactuur of, als je al betaald hebt, het bedrag terug. Annuleer je later, dan betaal je een deel van de cursusprijs: 25% tussen vier en twee weken voor de start, 75% in de twee weken ervoor en 100% in de laatste week. Verplaatsen naar een andere startdatum is kosteloos tot twee weken voor de start, daarna 50%. Een collega in jouw plaats laten deelnemen kan altijd. Lees de annuleringsvoorwaarden.
Gratis annuleren tot vier weken voor de start, dus je kunt nu al een plek vastleggen.