Klassikaal
2 dagen1250,-
excl. btw
- Fijne locatie met trainer
- Kleine groepen
- Inspirerend en motiverend
Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren vraagt om voorbereiding, structuur en de juiste gesprekstechnieken. In deze training werk je aan een professionele aanpak waarmee je medewerkers motiveert en concrete afspraken maakt.
In deze cursus leer je op een professionele manier functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren. Je krijgt inzicht in de verschillen tussen beide gespreksvormen en je ontdekt wanneer je welke vorm inzet binnen de Performance Management Cyclus.
Je werkt aan een goede voorbereiding, een heldere gespreksstructuur en het bewust inzetten van gesprekstechnieken zoals luisteren, doorvragen en samenvatten. Daarnaast oefen je met objectief evalueren, feedback geven en ontvangen, en het omgaan met emoties en weerstand. Hulpmiddelen als de STAR-methode en SMART-doelen komen daarbij ruim aan bod.
De training is praktisch van aard: je gaat actief aan de slag met realistische situaties uit je eigen werkpraktijk, zodat je het geleerde direct kunt toepassen in je gesprekken met medewerkers.
Na deze training voer je functionerings- en beoordelingsgesprekken die ertoe doen. Je kent het verschil tussen beide gespreksvormen en weet wanneer je welke inzet binnen de Performance Management Cyclus.
Je bereidt gesprekken gestructureerd voor en houdt tijdens het gesprek zelf de regie. Door gericht te luisteren, door te vragen en samen te vatten kom je sneller tot de kern. Je brengt kwaliteiten en valkuilen van je medewerkers objectief in kaart met behulp van de STAR-methode.
Ook ga je beter om met emoties en weerstand aan tafel. Je geeft en ontvangt feedback op een manier die motiveert, en je sluit gesprekken af met heldere conclusies en SMART-afspraken waar jij en je medewerker echt mee verder kunnen.
Deze training is bedoeld voor (HR-)managers en leidinggevenden die zich willen bekwamen in het voeren van functionerings- en beoordelingsgesprekken. Of je nu net leidinggeeft of al langer ervaring hebt: je leert hoe je deze gesprekken professioneel en doeltreffend voert.
De training is praktijkgericht en interactief van opzet. Na een telefonische intake stemt de trainer het programma af op jouw leerdoelen en werksituatie. Je gaat actief aan de slag met realistische gespreksoefeningen, rollenspellen en casuïstiek uit je eigen praktijk. Daarbij krijg je directe feedback van de trainer en de andere deelnemers.
We werken in kleine groepen van maximaal acht deelnemers, zodat er voldoende ruimte is voor persoonlijke aandacht en het oefenen van nieuwe gesprekstechnieken. Een veilige leeromgeving staat centraal: je kunt experimenteren met nieuwe vaardigheden en ontdekken wat voor jou werkt. Theorie en praktijk wisselen elkaar voortdurend af, waardoor je het geleerde direct kunt toepassen in je eigen functionerings- en beoordelingsgesprekken.
Voor deze training heb je geen specifieke voorkennis nodig. Het helpt wel als je in je werk te maken hebt met functionerings- of beoordelingsgesprekken, of binnenkort in een rol stapt waarin je deze gesprekken gaat voeren.
Wil je deze training organiseren voor een hele groep of meerdere groepen? Dit kan voordelig zijn. We kunnen bijvoorbeeld de inhoud geheel op jouw organisatie afstemmen en een hele groep trainen is bovendien voordeliger.
Gaat het om grote aantallen of een complete academy? Daar komt veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan planning en communicatie, het inventariseren en afstemmen van de doelen en inhoud van de training. Of aan niveauverschillen, feedback mechanismen en borging. Gelukkig heeft Learnit een rijke ervaring op dit gebied (meer dan 25 jaar) en we helpen je graag bij dit proces.
Vraag hier een offerte aan
De training wordt standaard verzorgd in het Nederlands. De trainer beheerst de Engelse taal. Er kan gebruik gemaakt worden van Engelstalig cursusmateriaal. Bij inschrijving van minimaal 3 deelnemers kan de training ook geheel in het Engels verzorgd worden.
Bij Learnit vind je altijd een training waarmee je verder komt. Van (technische) IT skills tot communicatie of persoonlijk leiderschap. Daarbij kan je kiezen uit de trainingsvorm die jij het prettigst vindt: een klassikale training, een maatwerktraining bij jou op kantoor, een online cursus of een e-learning. Wij hebben voor iedereen de juiste training en trainingsvorm. Want leren op de manier die het best bij jou past, zorgt voor de beste resultaten.
Persoonlijke aandacht en een prettige sfeer. Of je nou een cursus volgt bij ons, op kantoor of op je pc, wij zorgen dat je je genoeg thuisvoelt om je grenzen te verleggen.
Nieuwe mogelijkheden ontstaan als je in beweging komt. Scherp blijft. Steeds nieuwe stappen zet. Wij stimuleren je om de stap te wagen en er echt voor te gaan.
Ontdek iets nieuws. Versterk je kwaliteiten. En kies je eigen weg. Wij helpen je groeien met trainingen en leervormen die echt bij jou passen.
We denken altijd in mogelijkheden en win-win. En we werken elke dag aan nieuwe oplossingen voor morgen. Door opleidingen te bieden waarmee jij goed voorbereid bent op de toekomst.
Aan loze beloftes doen wij niet. Maar wel aan kwaliteit, kennis en ervaring. Een breed cursusaanbod mogelijk gemaakt door onze geïnspireerde medewerkers en trainers.
We luisteren naar wat er bij jou leeft. Waar jij behoefte aan hebt. Want daar begint onze oplossing, ons maatwerk. Elkaar goed begrijpen en helder communiceren, daar geloven wij in.
Een training volgen bij Learnit betekent samen leren. Samen met jouw ervaren trainer, samen met je cursusgroep of samen met je collega’s. En of je de training nou thuis, op jouw kantoor of op één van onze trainingslocaties volgt, wij zijn altijd bereikbaar om je te helpen. Onze kennis met jou te delen op zo’n manier dat jij er echt wat aan hebt. Samen verder komen door persoonlijke aandacht en elkaar goed begrijpen; daar geloven wij in.
Theorie uit een boekje leren waar je vervolgens weinig mee kan in je werk? Niet bij Learnit! Welke training je ook volgt bij ons, je kan er direct mee aan de slag op je werkplek. Door jouw unieke leerdoelen die je aan het begin van de training samen met de trainer bepaalt. Door de afwisseling van theorie en (interactieve) praktijkopdrachten. En door de uitdagingen waar jij tegenaan loopt in je dagelijks werk mee te nemen naar de training.
Geen geschikte startdatum? Stuur ons een datumverzoek. Dan bekijken we samen hoe we toch aan jouw trainingsvraag kunnen voldoen.
Wat anderen zeggen over deze training
Cursus Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren reviews - Gemiddeld cijfer 8.6
“Ik had een privétraining in plaats van een tweedaagse training. Het was intensief, maar ontzettend leerzaam. Ik merk dat het filmen veel inzicht geeft in de manier waarop je een gesprek voert. Vantevoren dacht ik dat het een lange dag zou worden, maar uiteindelijk ging de tijd heel snel. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen en door de afwisseling blijf je scherp. Ik ben heel erg tevreden over de trainer. Vooral de persoonlijke benadering en aansluiting op de vorige training waren erg fijn.”
C. Zanoni, Stg. Werkgever Sportclubs- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Inhoud is perfect op de doelgroepafgestemd. Prettige training, veel geleerd. Bedankt!”
K. Kokke, Protempo- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Het is een training waarbij er veel ruimte is voor praktijkproblemen. Door de opzet krijg je ook voldoende tijd om cases te oefenen.”
W. T. R. Jansen, Ministerie van Defensie- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Een training toegespitst op de praktische invulling van functionerings- en beoordelingsgesprekken. Hierbij leer je niet alleen de standaard acties, maar ook de redenen erachter. Hierdoor is het direct toepasbaar!”
R. van Dantzig, Cam IT Solutions- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Nuttige training bij een organisatie waar zowel materiaal als trainerruim voldoende scoren!”
P. Stuifzand, Squiby Foods B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Een leerzame training, waarbij heel veel ruimte is voor feedback, vragen en brainstorm. De trainer bracht de onderwerpen duidelijk naar voren op een ongedwongen manier, wat erg prettig was. Zij liet ook veel ruimte voor het behandelen van vragen.”
A. Dincer, Politie Limburg-Zuid- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Training zat goed in elkaar, veel van opgestoken. Je kon goed merken dat de trainer een expert is op dit vakgebied én daarbuiten. We hebben ook een aantal zaken (kort) behandeld wat niet direct met de eigenlijke training te maken had. Het (intake) gesprek vooraf vond ik verrassend. Ik heb gemerkt dat je hierdoor de training meteen goed kunt aanvangen.”
A. Goldewijk, Holanda B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Met deze training ben je beter in staat om persoonlijke en bedrijfsmatige doelen op een professionele en menselijke manier toe te passen.”
A. Keuken - DEPOT Software- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Zeer doordachte training. Theorie, zelf toepassen, rollenspel (welke elementen wel/niet), opnieuw rollenspel. Zodat alle facetten d.m.v. herhaling aan bod kwamen. Training is herhaling. De trainer was erg prettig in sfeer en had een perfecte deskundigheid.”
H. Hofland, P-Services HR Group- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“De inhoud was zeer goed en goed toegespeeld op ons bedrijf. De trainer was zeer kundig en kon vele herkenbare voorbeelden noemen. Ook het intakegesprek vooraf was fijn.”
H. Korten, Hoopman Machines B.V.- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“De training is leuk en leerzaam, waarbij het gebruik van videoanalyse bij de rollenspellen zeker een toegevoegde waarde is. De stof was deels nieuw en deels bekend voor mij, maar desondanks was het ook voor het reeds bekende deel goed om e.e.a. weer eens op te frissen.”
J. Bakker, Topa- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Zeer netjes, goed voorbereid en leuk om te volgen en aan mee te werken. Goed lesmateriaal en extra informatie voor na de trainingen. Learnit Training is een professionele organisatie die veel tijd besteed aan een goede voorbereiding en ook de training zelf.”
M. Schut, ConnectingTheDots- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Prima, met een goede focus op het doel van de training. Door het interactieve van de training was het niet moeilijk om de aandacht erbij te houden.”
S. Coenen, Metrohm Autolab- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Een training met persoonlijke aandacht voor de deelnemers, in een prettige omgeving en een goede locatie.”
H. Bleeker, Gemeente Landsmeer- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Een training geheel aangepast aan mij als individu, niet alleen als professional, maar ook als mens. Ik heb er in alle opzichten iets van geleerd”
C. Pietjou, Provincie Fryslan- Selectiegesprekken met STAR
"Zeker een verrijking van mijn rugzak."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“Volop aandacht en ruimte om (van elkaar) te leren en nieuwe inzichten te krijgen. Heel fijn om met voldoende handvatten na afloop van de training weer naar huis te gaan.”
A. Nijboer, Gemeente Ooststellingwerf- Gesprekstechnieken
“Het is een leerzame training die je op het werk maar ook vast in jouw privéleven kan gebruiken. Alles wordt stap voor stap uitgelegd en geoefend. Je krijgt ook nog een mooi boek mee waar nog meer handige tips en interessante dingen in staan.”
R. Toftdal - Westfriesland Academie- Motiverende gespreksvoering
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
“De trainer was in deze kleine setting de beste trainer die ik ooit heb meegemaakt! Ze voelde perfect aan waar we heen wilden en had een ontzettend grote parate kennis op het gebied van gespreksvoering, welke zij richting de cursisten erg goed kon doseren!”
L. Gelauff, MTEE- POP-gesprekken
“Goede indruk van Trainer en organisatie. Tijdens de training krijg je goede tips mee om toe te passen in de praktijk.”
Friso Bakker, Carrefour Welzijnsgroep Noordoostpolder- Gesprekstechnieken
“Deze training gaf ondanks de korte duur precies antwoord op mijn vraag. Er was voldoende ruimte voor oefening, relevante input en materialen van de trainer en werd in een bijzonder prettige sfeer gegeven. Er was veel aandacht voor afstemming op de wensen van de deelnemers, zonder daarmee aan richting te verliezen. Daarmee vind ik de training zelf een voorbeeld voor goede gesprekstechnieken/communicatie.”
G. de Boer, ORETC- Gesprekstechnieken
“Ik had mij in eerste instantie aangemeld voor een andere training (Interviewtechnieken). Tijdens een gesprek met Learnit Training bleek deze training ook goed aan te sluiten bij mijn wensen. Dat hadden ze goed ingeschat. We waren met een kleine groep en daardoor kon de training heel erg naar onze leerdoelen gemaakt worden. De trainer was heel flexibel, ze bewoog mee met onze antwoorden op vragen. Je voelde dat ze je wilde helpen om verder te komen. Naar mijn idee heeft ze heel veel kennis en deskundigheid. Ik heb van haar genoten, ze heeft me geïnspireerd.”
A. Wösten, Stichting Icare- Gesprekstechnieken
“Een goed leermiddel om sollicitatiegesprekken te voeren in de vorm van STAR-gesprekken. Door de juiste vraagstellingen krijg je ook een juist beeld van het voeren van gesprekken in de vorm van STAR.”
D. van de Weijenberg, Kinderopvang 't Goudvisje- Selectiegesprekken met STAR
“Een nuttige training waarbij de enthousiaste en deskundige trainer de theorie en praktijk goed weet te combineren.”
L.P. Hofstra, Universiteit Utrecht- Gesprekstechnieken
“De basisvaardigheden van gespreksvaardigheid. Op een compacte wijze uitgelegd. En meteen intensief geoefend in een kleine groep. Je komt echt aan de beurt. Van deze training neem je vaardigheden mee en je kunt ze meteen toepassen.”
H. Schoordijk, Provincie Noord-Holland- Gesprekstechnieken
“Ik had een privétraining in plaats van een tweedaagse training. Het was intensief, maar ontzettend leerzaam. Ik merk dat het filmen veel inzicht geeft in de manier waarop je een gesprek voert. Vantevoren dacht ik dat het een lange dag zou worden, maar uiteindelijk ging de tijd heel snel. We hebben veel onderwerpen kunnen behandelen en door de afwisseling blijf je scherp. Ik ben heel erg tevreden over de trainer. Vooral de persoonlijke benadering en aansluiting op de vorige training waren erg fijn.”
C. Zanoni, Stg. Werkgever Sportclubs- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“De training is absoluut aan te raden. Van te voren kun je jouw leerdoelen doorgeven tijdens kort telefonisch contact met de trainer. Al jouw doelen worden vervolgens behandeld. De trainer geeft op een hele leuke manier les, structuur zonder dat het op een bepaalde manier teveel wordt opgelegd. Inbreng van deelnemers wordt zeer gewaardeerd. Presenteren voor de camera lijkt in eerste instantie eng, maar het is erg leerzaam en uiteindelijk ook heel leuk. Naast zeer leerzaam en goed toepasbaar, heb ik de dagen ook heel gezellig gevonden. Jammer dat het voorbij is. Gelukkig heb ik mijn lesmateriaal met aantekeningen nog en zitten de belangrijke zaken nog goed in mijn hoofd.”
G.T. Huitema, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK)- Gesprekstechnieken
“Zeer professioneel en praktijkgericht. Maatwerk sluit aan op je dagelijkse werkzaamheden.”
B. Görlitz, Woonstad Rotterdam- Gesprekstechnieken
“Leuke training en goed toepasbaar in de praktijk!”
M. Eerhart - RDW- Regie houden in lastige gesprekken 1
“Goede voorbereiding, goede inhoud, wordt goed gebracht.”
R. Koops, Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) FMHaaglanden- Gesprekstechnieken
"Een prima training voor dummy's zoals ik, die een sollicitatiegesprek gaat voeren met een kandidaat."
- Selectiegesprekken met STAR
“Door van te voren de behoeften en wensen te analyseren was het een training 'op maat'. Uitzonderlijk capabele, professionele en ervaren trainer die de training van hoog niveau maakt. We waren onder de indruk van haar communicatieve vaardigheden en haar kwaliteiten als solliciteur. We hebben veel geleerd en kunnen nu zelf door met de meegegeven opdrachten.”
W. van Lankeren, Universitair Medisch Centrum Rotterdam (Erasmus MC)- Selectiegesprekken met STAR
“Zeer professioneel en praktijkgericht. Maatwerk sluit aan op je dagelijkse werkzaamheden.”
B. Görlitz, Woonstad Rotterdam- Gesprekstechnieken
“Een leerzame training, waarbij heel veel ruimte is voor feedback, vragen en brainstorm. De trainer bracht de onderwerpen duidelijk naar voren op een ongedwongen manier, wat erg prettig was. Zij liet ook veel ruimte voor het behandelen van vragen.”
A. Dincer, Politie Limburg-Zuid- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
“Professioneel en klantgericht!”
A. de Zwart, Hoi Pippeloi- Gesprekstechnieken
"Fijne training, open sfeer, sluit goed aan op de eigen leerbehoeften."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“Erg leuke training, zeer leerzaam. Ik had een geluk om in een leuke groep te komen, dat scheelt wel.”
E. Lammertink, Vestia- Gesprekstechnieken
"Als je bereid ben om naar jezelf te kijken en mee te gaan in wat er van je gevraagd wordt, raad ik deze cursus zeker aan. Ik leer situaties sneller herkennen en daarop in te spelen, ik heb meer duidelijkheid over mijn manier van communiceren."
- Gesprekstechnieken en beïnvloeden
“Zeer actieve training die je in de praktijk goed kan gebruiken. De open houding van de trainer zorgt er voor dat er een dialoog op gang komt.”
M. Klazes, Pactum- Selectiegesprekken met STAR
“Het is een training waarbij er veel ruimte is voor praktijkproblemen. Door de opzet krijg je ook voldoende tijd om cases te oefenen.”
W. T. R. Jansen, Ministerie van Defensie- Functionerings- en beoordelingsgesprekken voeren
"Inhoud is leerzaam maar door de trainer ook bruikbaar. Alleen met het lesmateriaal zou je zeker wel de kennis opdoen maar om het toe te passen heb je begeleiding nodig. Leerzame stof waar je echt iets aan hebt en erachter komt hoe je overkomt en en wilt overkomen. Onze trainer was geweldig en luisterde naar ons om onze klachten te behandelen."
- Gesprekstechnieken
“Boeiend, heel leerzaam en toegespitst op eigen praktijksituaties. Trainer erg betrokken, veel kennis.”
Melanie Arbman, CP Benelux Logistics B.V.- POP-gesprekken
“Deze training is breed toepasbaar in zowel het werk als privé. Doe hem samen met een aantal collega's, zodat je op elkaar kunt oefenen. Het is meteen een handige manier om de sfeer in je team te verbeteren en/of om begrip voor elkaar te kwaken. Voorwaarde is wel dat je je open en kwetsbaar durft op te stellen.”
H.J. van Tellegen, Gemeente Bunschoten- Gesprekstechnieken (vervolgtraining)
“Deze training paste uitstekend bij mij leerdoel om beter te communiceren.”
Erik Beckers, GEA Bakel- Gesprekstechnieken
“Een goede training die echt van toepassing komt bij sollicitatiegesprekken, maar de theorie kan je ook op andere gesprekken toepassen.”
M. Moritz-Schrevelius - Hogeschool Rotterdam- Werving en selectie: sollicitatiegesprekken afnemen
“Leuke docente met goede praktijkvoorbeelden en goed inzicht in de cursisten.”
M.G. Prins -van Warmerdam, BovenIJ Ziekenhuis- POP-gesprekken
“zeer leuke, leerzame en realistische training waar je in de praktijk echt wat aan hebt.”
M. ter Wee - RDW- Regie houden in lastige gesprekken 2
“Super prive training gehad, veel nieuwe inzichten gekregen. Eindelijk structuur in mijn gesprekken en toch het gevoel dat het niet een kunstje worrdt, maar een goed zakelijk sollicitatie gesprek.”
H. Loos, ABN Amro Bank- Selectiegesprekken met STAR
“Het doel waar ik voor kwam, werd voldoende besproken. Ik heb veel mee kunnen nemen door tips die gegeven zijn. De trainer heeft alles nauwkeurig uit geleged. Verbeterpunten aangesproken enz. Ze heeft het zeer goed gedaan!”
S. Kip, Bosch Scharnieren- Slechtnieuwsgesprekken voeren
Learnit reviews